1 Wandelen door de natuur Uw parochie wil ook graag weten dat u er woont of niet meer woont... Blokfluitconcert ’De Rietvoorn’ Oisterwijkse Zwemclub Volleybalclub ’Zet op’ Singelloop Breda Grandioze country-avond ...laat ’t ook even aan de parochie weten ■i DE GLASBAK SNAKT NAAR GLAS kinderen. Naam: Voornamen: Geboortedatum: Oud adres Straat: Postcode Plaats: Nieuw adres: Straat: Postcode Plaats: U kunt ook gebruik maken van onderstaande coupon en deze ingevuld sturen naar de Pastorie van de Parochie St. Jan’s Onthoofding, Raadhuisstraat 115066 AP Moergestel, of daar zelf in de bus doen. TWEEDE? IK BEN AL 1 AAN M'N DERDE TOE. L flA PAROCHIEADMINISTRATIE HOE STEL JIJ JE JE TWEEDE LEVEN VOOR? SPORT OVERDAG Hulde aan het verplegend personeel 34 Zondag 7 oktober: Als u verhuist, stuurt u uw nieuwe adres naar familie, vrienden, bekenden en instanties. U vindt dat ze moeten weten waar u woont. Uw parochie ■wil het ook graag weten. En dat kost u geen moeite. U kunt gewoon hftPTT Verhuisbericht 1 gebruiken. Als u een kruisje zet in het hokje RKK, krijgen uw nieuwe en uw oude wan?oif Dus als u verhuist... Hierbij verzoek ik u de gegevens in de parochie-administratie als volgt bij te werken: Wij gaan ik ga verhuizen uit/naar uw parochie Samenstelling van het huishouden: man/vrouw/aantal Jf-Rr. si HI I PAGINA 9 MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1990 GLASBAK Bij onze club kunnen voor het nieuwe seizoen nog enkele leden opgenomen worden. Op dins dagavond van 21.00 tot 22.00 uur in sporthal ’De Vonder’. Kom eens kijken op 2 oktober in de zaal of bel J. de Roos, tel. 2171. Uw oude en nieuwe parochie krijgen bericht Jeugdvissen om de ’Reuselbeker’ Om 8 uur stapten 13 goed uigeruste jongeren ’de Klaore’ binnen. Dertien maar, da’s niet veel maar dit waren wel de echte. Programma dinsdag 25 september 1990: - warming-up - tafeltennis Deze aktiviteit vindt plaats in ’D’n Donk’, Bosstraat la. Tijd: van 9.45 - 11.00 uur. Kosten: 3,— per persoon. Voor meer informatie kunt u terecht bij P. Wolfs, telefoon 2210. Wie langs de Noordzeekust woont en wandelin gen langs het strand maakt, ziet nog wel eens do de zeekoeten Eggen. Deze vogels zijn de dupe ge worden van de vervuiling van de Noordzee, een van de grootste riolen ter wereld. Er komen óók zeekoeten op het strand terecht, die nog leven en niet in staat zijn om te vliegen en te eten. Geluk kig zijn er mensen, die zich het lot van de zieke zeekoeten aantrekken en ze naar het vogelasiel ’De Wulp’ in Den Haag brengen. Ik bracht begin van dit jaar een bezoek aan dit asiel, waar niet alleen zeekoeten maar ook ande re zieke en gewonde vogels üefderijk worden ver zorgd. Je kunt beter spreken van een vogelzie- kenhuis. Dagelijks is een groep verzorgers/sters vakkundig bezig om die gewonde en zieke vogels te herstellen. Heel vaak met succes en na herstel worden de vogels weer in hun leefgebied losge laten. Daar, waar ze thuis horen: in de natuur. Om op de zeekoeten terug te komen: vaak zijn deze prachtige alkachtige vogels met olie besmeurd. Hun verenkleed komt met oHe in aan raking waardoor de huid in direkt kontakt komt met het koude zeewater en zij meestal aan long ontsteking sterven. Vogels poetsen zich dagelijks en wrijven het verenpakje met vet in. Vet, dat hun üchaam produceert en door middel van de snavel uit de vetklier wordt gewreven. Vuile olie komt ook in de maag en ingewanden terecht. De vogels, en niet alleen de zeekoeten, worden ziek en sterven na een lijdensweg. Vrijwillig personeel (ik benadruk ’vrijwillig’) is dagelijks in touw om het leven van o.a. de zee koeten te redden. Liefderijk worden ze verzorgd. De zeekoeten worden gewassen, krijgen drie keer per dag twee capsules zonnebloemolie om de in geslikte troep te kunnen scheiden. Ze krijgen an tibiotica voor de vele ontstekingen, die door de vuile olie zijn veroorzaakt. Dan volgt revalidatie in stromend water. Met voldoening konstateert het personeel, dat de zeekoeten zich weer herstel len. Ze beginnen weer lekker te smullen van de vis die ze krijgen toegediend. Op het moment, dat ik er was, werden maar liefst 70 zeekoeten in de ’ziekenboeg’ verzorgd. Het poetsen van het verenkleed begint op gang te komen en de vet klier wordt geaktiveerd. Hulde aan die vrijwilligers/sters, die met zeer be perkte financiële middelen dagelijks fijn werk verrichten. Wanneer breekt toch eindelijk eens de üjd aan, dat milieu-ministers van de Noord zeelanden met keiharde maatregelen komen om de vervuiling van onze Noordzee tegen te gaan? Het gaat om de toekomst van mens en dier. La ten wij ons dat wel realiseren! Johan van Oosterhoud De befaamde Bredase Singelloop, door de topat leten de najaarsklassieker van Nederland ge noemd, vindt altijd plaats op de eerste zondag van oktober. Dit jaar dus op 7 oktober (het eer ste lustrum). De Bredase Singelloop heeft zich in korte tijd ontwikkeld en geprofileerd als een atletiekevene- ment met nationale en internationale uitstraling. Het programma: 12.30 uur: Prestatieloop over 8.000 en 14.600 mtr. De deelnemers lopen één kleine ronde door de Bredase binnenstad en vervolgens, afhankelijk van de afstand, 1 of 2 keer de grote singelronde. 14.00 uur: Wedstrijd- en trimloop halve mara thon (21.097 mtr.) De halve marathon begint met één kleine ronde, waarna 3 grote rondes via de singels de afstand vol moeten maken. Bekende lopers uit binnen- en buitenland zullen deelnemen terwijl het start schot gelost zal worden door burgemeester Nij- pels van Breda. 16.15 uur: Korte trimloop voor trimmers en jeugdige deelnemers over 1350, 2700 en 4050 mtr., vertaald in 1, 2 of 3 kleine rondjes door de binnenstad. Start en finish van alle lopen vinden plaats op de Grote Markt. De inschrijving voor de halve marathon kost 12,50; voor de 8 km of 14,6 km 7,50 en voor de korte trimloop 2,50. In elke categorie is er voor de atleet die de finish lijn passeert een speciale voor deze dag vervaar digde herinnering. Voorinschrijvingen zijn o.a. mogeüjk bij de VW Breda, en bij de filialen van de Verenigde Spaar bank in Breda, Oosterhout, Tilburg en Den Bosch. Bij voorinschrijving hoeft u op de dag zelf niet in de lange rij te staan om uw startnummer af te halen. Aankleed- en douchegelegenheid is er deze dag op de K.M.A., die toegankelijk is op vertoon van startnummer. Zowel supporters als lopers die met de trein naar Breda komen, kunnen volstaan met het kopen van een ’enkele reis’kaartje. In het sekretariaat, dat gevestigd is in de kantoren van de Verenig de Spaarbank (nabij het politiebureau) staat die dag een stand van de N.S. Op vertoon van uw ’enkele reis’kaartje krijgt u een gratis coupon die goed is voor de terugreis. Uiteraard is dit sportieve loopgebeuren op 7 ok tober voor het publiek gratis toegankelijk. Voor verdere informatie kunt u zich altijd wen sen tot de VW Breda, tel. 076-222444. Stichting PET Udenhout presenteert Blokflui- tensemble ’Diami’ o.l.v. Rosalyn de Groot. Op zondag 23 september a.s. in de raadszaal van het gemeentehuis, Slimstraat 2 te Udenhout. Aan vang 12.00 uur. Het ensemble heeft een uitgebreid bezetting van sopraan-, alt-, tenor- en basblokfluiten. Mede werking wordt verleend door: Peter van Aerts, gitaar; Karin Toemen: klokkenspel; Hein Frans- sen: piano. Er worden composities gespeeld van o.a. A. Mei- nichen, A. Holbome, H.M. Staeps en S. Joplin. De eerste weken van de trainingen na de vakan tie zitten er al weer bijna op. We zijn blij dat we weer nieuwe gezichten bij onze afdelingen heb ben en hopen dat ze allemaal een gezellige en sportieve tijd hebben bij onze vereniging. Zijn er vragen of opmerkingen die u graag kwijt zou willen dan kun u terecht bij de volgende con tactpersonen: Afd,. kunstzwemmen: Wilma Bongaards, tel. 04242-84331. Afd. startnummer: Hennie v/d Steen, tel. 04242-16538. Afd. diploma-zwemmen: Lenie van Spelde, tel. 04242-3782. Afd. recreatie ven: leneke Vugs, tel. 04242-82389. Afd. trimmen: leneke Vugs, tel. 04242-82389. Afd. conditie-training: Hennie v/d Steen, tel. 04242-16538. Voor alle vragen omtrent contributie en/of accept-girokaart kunt u terecht bij Wilma Bon gaards, tel. 04242-84331. Zaterdag 20 oktober organiseert CV ’De Dorst- vlegels’ i.s.m. café ’t Centrum een grandioze country-avond. Tijdens deze avond zal 't Centrum geheel omge toverd zijn als een echte saloon. We gaan dus te rug in de tijd, met cowboys en vrouwen. Deze avond zal afgewisseld worden met een paar op tredens van playbackers en mensen die een act opvoeren. Alles afgestemd op het country- gebeuren. Als u hieraan wilt deelnemen kunt u zich hier voor opgeven bij café ’t centrum, telefoon 2564 of bij Cees van Dijk, telefoon 2414. Het spreekt vanzelf dat iedereen van harte wel kom is op deze avond en de sfeer mee te proeven zoals die is op een gezellige avond in een saloon. Noteer deze datum alvast in uw agenda. Terzijnertijd zullen wij u nog nader berichten omtrent dit gebeuren. Commissie country-avond De ’Reuselbeker’ werd door omstandigheden die elke sportvisser wel weet niet op de ’Reusel’ maar op het ’Blekven’ vervist. Daardoor krijgt de ’Reusel’ nog de tijd om te herstellen. Ook het be houd van vis en viswater hoort bij de sport- visserij Na twee uur vissen werd de stand opgemaakt: to tale vangst 142 stuks, dat is niet mis. Totale leng te 1749 cm. Groots! Geweldig! Ie Rudi van Tuijl, 15 stuks, 282 cm, een goede vangst. 2e Bas van Gisbergen, 18 stuks, 270 cm, veel meer stuks maar kleiner. 3e Jeroen van Beers, 17 stuks, 176 cm, blijft meedoen, blijft ook bekers vergaren.4e Ron de Bakker, net bui ten de bekers maar het kan ook niet altijd feest zijn, 13 stuks, 169 cm. 5e Siegfried Willems, ook 13 stuks, daarmee z’n broer uitlachend. 6e Niels Helmer, 9 stuks, 140 cm, kan beter, valt ook niet mee om als kleinste-manneke altijd vooraan te staan. 7e Sandra Boogaers, 15 stuks, 130 cm, hebben we ooit beter gezien, maar als enige da me tussen alle heren... 8e Maarten Hooftman, beter als vader en broeder, dus thuis toch de bes te, 11 stuks, 127 cm. 9e Rob Hooftman, 2e thuis, ook 11 stuks maar 103 cm. 10e Tristan Willems, 12 stuks, 76 cm, hij zou le zijn als het ging om onder de meter te vissen. 11e Frank van Gisber gen, 3 stuks, 69 cm, wel allemaal goed aan de maat, nu nog het aantal omhoog. 12e Fransje van der Donk, 3 stuks, 43 cm, blijft toch lachen en sportief. Eens komen betere tijden. 13e en laat ste Ben van de Wal, 2 stuks, 21 cm. Ben kan er ook niets aan doen dat hij laatste was, maar er de den er niet meer mee. Kanjer-koning Rudi van Tuijl met een brasem van 46 cm, een echte kanjer! Op 11 oktober is er najaarsvergadering, waarbij er ook bestuursverkiezingen zijn. Heb je ’n uurt je per maand vrij en iets met de visvereniging op, wat let je dan nog om je voor dit bestuur op te ge ven. Dit kan tot op de vergadering 11 oktober. Alle leden worden gevraagd om ook eens deze vergadering bij te wonen, ook de jeugdleden. Dus tot 11 oktober. Er gaat een gerucht dat enkele dames van plan zijn ook te gaan vissen. Bravo! Geef u op! Koningin Wilhelmina Fonds Aankruisen als u lid/donateur beid of wilt worden M JKpcio

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 9