V.O.I.G. bestaat veertig jaar en viert feest CAFE-RESTAURANT ’DE BROUWER’ u4pli/(odite Stomerij Palthe voor nóg betere service! Start en finish aan ’t Rootven PERMANENCE: DEN BOOGAARD’ Mededeling 1 Rootven 11, Moergestel, Tel. 04243-1360 Onder de reglementen der K.N.W.U. Laatste criterium meetellend voor het ’Nieuwsblad’ klassement DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Bij van Dijk Stoffen in Moergestel 11.00 uur: Nieuwelingen 30 km 12.00 uur: Liefhebbers/Veteranen 50 km 13.15 uur: Stratenloop: trimloop div. afstanden; wedstrijdloop 10 km. georganiseerd door Sportcentrum ’Physique’ 14.15 uur: Junioren 60 km 15.45 uur: Amateurs 80 km Vertrek naar een ver land Als we dan zo in het kort die veertig jaar de revue laten voorbijgaan, dan blijkt toch dat het een bijzondere dag is geweest die 21ste oktober 1950, nu dus veertig jaar gelden. ’Waarom zo’n vereniging?’ werd nogal eens geopperd, ’ze kan niet lang bestaan, want nieuwe leden komen er niet bij...!’ En nu zijn we dan aan ons veertigjarig jubileum... Tilburgs Operakoor Concordia kan door interne problemen bij dit koor NIET DOORGAAN. De thuiskomst lliii 15e Jaargang - Nr. 636 I Huidverzorgingsinstituut Een gewonde wordt door z’n kameraden behandeld. zeer daar weer te moeten vertrekken en hen zo achter te moeten laten.ons werk was nog lang niet af. St. Jansplein 5, Moergestel KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 x MOERGESTEL z2 Op zondag 30 september 1990 organiseert Stichting Wielerronde Moergestel 9e KOMTOER VAN MOERGESTEL in Holland en we waren ook van het land gaan houden; konden over het algemeen ook goed met de bevolkig opschieten, en het deed sommigen Wordt wekelijks gratis huis-aan huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Het was 1946, even na de oorlog, dat de Moer- gestelse jongens, vanaf 1925 geboren, werden op geroepen om orde en rust te brengen in het toen- mali Indië. Naar alle eilanden van Indonesië werden ze uit gezonden, kwamen in steden en kampongs te recht met prachtige exotische namen. In een we reld die niet te vergelijken was met Brabant, en verder waren de meesten van ons nog nooit ge weest... Niemand van ons had ooit kunnen ver moeden, dat wij daar nog ooit eens terecht zou den komen. Het was nogal wat, als je te horen kreeg dat je in gescheept zou worden naar Indië. En wat moet het voor al die ouders geweest zijn; nog maar net alle spanningen van de oorlog ach ter de rug... Er waren gezinnen in Moergestel, waarvan drie zonen in Indonesië waren... Voorlichting was er niet... er was geen T.V.... velen hadden nog geen radio... berichten in de krant waren schaars en lang niet volledig en klop ten bovendien niet met de werkelijkheid... Gelukkig keerden alle jongens die waren uitge zonden, ook weer behouden terug. Voor velen had het ook veel langer geduurd dan men had verwacht. Er was ons beloofd dat het hoogstens voor twee jaar zou zijn. Velen van ons zij drie jaar of nog meer weggeweest. Na zo’n drietal jaren in de tropen, was er bij de meesten bij het vertrek ook een bepaalde wee moed. Men was heel onzeker over de toekomst Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Het door ons aangekondigde concert dat op zaterdag 22 september a.s. uit^e- voerd zou worden door het Heel anders dan het vertrek was geweest was de ontvangst door de inwoners van Moergestel. Héél spontaan! De harmonie was er steeds met een se renade, en met hen trokken vele inwoners van ons dorp mee. In 1951 waren alle Moergestelse jongens weer te rug met veel ambities om verder te gaan in het le ven. De meesten waren intussen 24 of 25 jaar, en het werd tijd om aan de toekomst te gaan wer ken. Na al die feesten kwam de werkelijkheid, er moest brood op de plank komen, maar veel werk was er niet en de meeste jongens waren onge schoold. Er waren geen sociale voorzieningen waar je aan kon kloppen. Het enige wat vergoed werd was, voor zoveel jaren tropendienst, kledinggeld. In herinnering blijven, zoals meestal, de mooie dingen van het avontuur, alhoewel er ook veel frustratie leefde, vooral later. Wij wilden en kon den ons verhaal niet kwijt, bang dat we toch niet begrepen zouden worden. Het is daarom dan ook dat wij steeds kontakt zochten met collegae oud gedienden. Het is daarom dat drie van ons het initiatief na men om een vereniging van oud-Indiëgangers op te richten. Daar werden, vooral in het begin, de verhalen over de acties, en pellopers, en rampok- kers, en vergeet niet de baboe’s, aan elkaar verteld. We waren ook heel nuttig bezig, we gaven tonee luitvoeringen en zelfs buiten Moergestel traden we op. Grote problemen kregen we met de B.U.M.A. Wisten wij dat daar bepaalde rechten aan betaald moesten worden? Vervolg op pagina 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 1