E.H.B.O. viert gouden feest Eerste prijs in de ’Efteling’ cXpliftodite r I Stomerij Palthe voor nóg betere service! t i I Speelgoedbeurs Zaterdag eveneens trekking grote loterij Moergestel, september 1990. Drumfanfare Moergestel dit weekend twee keer in de prijzen I '5 d - Wilt u ons met dit jubileum feliciteren, dan bent u van harte welkom op de receptie welke gehouden wordt in 'Den Boogaard', St. Jansplein 5 te Moergestel van 16.00 tot 18.00 uur. Namens de vereniging, het jubileumcomité. Afgelopen zondag werd onze Drumfanfare uit 52 verenigingen gekozen tot ’Beste showkorps van de Efteling’, nadat de majoretten zaterdagavond in Nieuwkuijk al voor een beker zorgden door tweede te worden tijdens de Taptoe van Nieuwkuijk. Op zaterdag 15 september 1990 zal de E.H.B.O.-vereniging 'St. Christoffel' te Moergestel haar 50-jarig bestaan vieren. DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Bij van Dijk Stoffen in Moergestel ft J - Feestelijkheden Onze plaatselijke E.H.B.O.-vereniging ’St. Christoffel’ gaat a.s. weekend haar gouden bestaansfeest vieren. In de afgelopen maanden hebben we kennis gemaakt met de historie en de personen die zo nauw betrokken zijn bij deze zo aktieve 50-jarige vereniging. Voor dit laatste artikel lieten we voorzitter Jan Rijnen ons wat vertellen over ’zijn’ E.H.B.O. Tamboers op concours Financieel Zelfwerkzaamheid - - - V W 15e Jaargang - Nr. 635 WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1990 12 1 *3 M.O. s -- I Jan Rijnen houdt nauwlettend toezicht tijdens een van de vele oefeningen. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst j Zoals u van ons gewend bent, geven wij u nu reeds de datum door van de te houden Speel goedbeurs in Moergestel. Dit jaar is de beurs gepland op maandag 29 ok tober 1990, wederom in ’Den Boogaard’. Het dagprogramma, alsmede meer informatie kunt u over twee weken lezen in ’Moergestel- Nieuws Werkgroep Speelgoedbeurs KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 MOERGESTEL zi Ruim ’n jaar geleden werd ’n comité opgericht dat de akties en feestelijkheden op touw moest zetten. Naast het voltallige bestuur, dat bestaat uit Jan Rijnen, Gerry van Gisbergen, Toon Fon- ken, Lian Hoeven, Leny van de Loo en Nel de Laat, waren dat Bets van Kerkoerle, Rini van El- deren, Jacqueline Vis, Helma Witlox, Riet Se- bregts, Leny van Herck en Willem van Oud- heusden. a.s. Zaterdag zit er hun werk ’bijna’ op want dan begint de feitelijke viering met ’n feestvergade- ring waarvoor alle leden en ’n aantal andere per sonen zijn uitgenodigd. Tijdens deze vergadering zal o.a. de vereniging zelf gehuldigd worden met haar 50-jarig bestaan en zal ook, onder toezicht van ’n notaris, de trekking plaatsvinden van de grote loterij waarvoor de loten verkoop al in juni gestart is. Het resultaat van die tekking zal te zien zijn tij dens de receptie die plaatsvindt van 16.00 tot 18.00 uur in ’Den Boogaard’, ’n Receptie waar voor u graag wordt uitgenodigd. Aansluitend is er dan voor de eigen leden ’n ge zellig samenzijn. Zondagmorgen worden de feestelijkheden af gesloten met een H. Mis om 11.30 uur in onze parochiekerk, ’n H. Mis voor de overleden en le vende leden van de E.H.B.O. die door de leden van de vereniging voor ’n groot deel wordt verzorgd. heuvel vertrokken met de nodige supporters. De ze keer was ons korps reeds om 1110 uur aan de beurt. Een perfecte show werd neergezet. De rest van de dag was het aangenaam vertoeven in het park. Na een uitgelopen finale werd om 19.00 uur het voor ons goede nieuws bekendgemaakt. Het werk en de inzet van onze tamboer- instructeur Ludwig Smits en de goede motivatie van onze tamboers begint de laatste tijd duidelijk vruchten af te werpen. 21 Oktober is het zover. Voor de eerste keer zullen onze tamboers deelne men aan het concours in ’De Maaspoort’ in Den Bosch. Een week eerder, 14 oktober, organiseert onze vereniging een solistenconcours in ’Den Boo gaard’. Een prima generale voor onze tamboers. Hierover later meer! Dat er financieel nogal wat komt kijken spreekt welhaast voor zich. Buiten de jaarlijkse subsidie moet de vereniging zich zelf zien te bedruipen, dus ook het materiaal dat wordt opgebruikt moet uit eigen middelen weer worden aangeschaft. Uitgave en redaktie: Buro ’76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Jan Rijnen, Past, van de Boogaardstraat 43, is voorzitter van de vereniging vanaf 1979, nu dus bijna 12 jaar. Hij volgde destijds mevr, van Tuyn op nadat hij voldoende bestuurlijke ervaring had opgedaan als vice-voorzitter. Jan steekt z’n vreugde over het funktioneren van de E.H.B.O. in Moergestel bepaald niet onder stoelen of banken en roemt vooral de zelfwerk zaamheid van de ruim 80 leden tellende vere niging. De vele facetten binnen het totale E.H.B.O.- gebeuren komen als vanzelfsprekend aan de or de. Kaderinstructeur Wil van Rooy, die samen met dokter P. Terwindt de jaarlijkse cursussen en vervolglessen verzorgt, noemt hij het ’hart van de vereniging. Ook hij doet zijn werk hier al zo’n 12 jaar met nog steeds hetzelfde enthousias me en plezier. Vele honderden zijn in de loop van al die jaren op cursus geweest. We tipten het hierboven al even aan. Vele onmis bare handen maken ook het werk van de E.H.B.O. Echt. Door de niet aflatende ijver kon het aantal verbandposten worden opgevoerd van vier naar op dit moment tien, verdeeld over heel Moergestel. Verbandposten waar de mensen veelal ’n beroep op kunnen doen omdat er altijd wel een in de buurt te vinden is. De vereniging heeft zelf ’n aantal z.g.n. L.O.- T.U.S.-slachtoffers. ’Onmisbaar’ zegt Jan, ’om dat zij eventuele ongevallen zo nauwgezet en le vensecht kunnen spelen’. Voor Moergestel zijn dat Bets van Kerkoerle, Rini van Elderen en Jan Brekelmans. Het onderhoud van het materiaal vormt ook een belangrijk onderdeel. Op tijd aanvullen en ver- nieuwen is een ’must’ om optimaal die funktie te kunnen blijven uitoefenen die de E.H.B.O. als doel heeft: eerste hulp bieden daar waar nodig. De vele evenementen waarvoor de vereniging wordt gevraagd mogen daar ’n duidelijk voor beeld van zijn. Zo zijn bijvoorbeeld tijdens de komende Kom- toer weer zo’n dertig E.H.B.O.-ers in aktie. ’We zijn dan ook erg blij met de steun van de Moergestelse bevolking’ zegt Jan, ’die ons jaar lijks helpen met de aktie met het bekende kaart je’. Onmisbaar is verder natuurlijk de medewer king van de gemeente Moergestel en de Kruisve reniging in wiens gebouw de lessen en. oefenavon den kunnen worden gegeven. Verder werd in het kader van dit gouden jubi leum, de z.g.n. ’Club van 100’ opgericht. Spon sors werden in dat verband gezocht om vele grote stukken te vernieuwen en/of aan te schaffen. Jan is zichtbaar blij dat deze aktie zo duidelijk zijn vruchten heeft afgeworpen. Tijdens het komende feestweekend zal Moer gestel kunnen zien wat er met de steun van het Moergestelse bedrijfsleven en de inzet van de le den kon worden aangeschaft. De allernieuwste reanimatiepop (computer gestuurd en ’n bedrag vertegenwoordigend van 6.000,-) mag ’n duidelijk voorbeeld zijn van hoe het geld optimaal werd besteed en uitgege ven aan zeer noodzakelijke dingen. Verder kon men overgaan tot de aanschaf van 4 nieuwe bran cards, 3 schouderkoffers, ’n dia-projector met ’n aantal dia-series, ’n overhead-projektor en 40 E.H.B.O. veiligheids-vesten, waarvoor het stof werd gekocht en die vervolgens onder leiding van Annie van de Wouw-van Rooy door de leden zelf werden gemaakt. Dit alles bij elkaar vormde ’n investering van om en nabij de 10.000,-. Natuurlijk leverde ook de grote loterij, waarover straks meer, de nodige financiën op waardoor de ze uitbreidingen konden plaatsvinden. We kunnen gerust stellen dat de 50-jarige E.H.B.O.-vereniging een erg aktieve vereniging is: nog jong van ’hart’ en altijd vol enthou siasme. Dat is natuurlijk te danken aan de inzet van de eigen leden, maar zeker zal dat niet op de laat ste plaats te danken zijn aan hun altijd ijverige voorzitter Jan Rijnen: E.H.B.O.-man in ’hart en nieren’. We willen in hem dan ook de vereniging van har te feliciteren met het bereiken van deze mijlpaal en ze nog vele ’gezonde’jaren wensen voor de toekomst. Uiteindelijk varen we er, als Moergestelnaren, al lemaal wel bij 7 jaren werd er uitgekeken om ’n keer de titel ’Beste showkorps van de Efteling’ mee naar huis te nemen. Vorig jaar werd wel de dagprijs be haald, maar ging een ander korps, na twee dagen muzikale strijd, met de eindtitel naar huis. Men durfde er dit jaar eigenlijk niet op te hopen, toch werd de felbegeerde beker deze keer wel binnen gehaald. Zaterdagochtend begon het Eftelingfeest al vroeg. Tussen de buien door brachten de Color Guards en Majoretten hun show op mechanische muziek. Onze Majoretten behaalden hiermee een gedeelde eerste dagprijs. Zaterdagavond begon het echte succes in Nieuw kuijk. De Majoretten zorgden deze keer voor een beker door na ’De Wiebert’ uit Uden en voor het Eerste Waalwijkse Majoretten Korps (uitkomend in de ere-divisie) tweede te worden. Een knappe prestatie! Zondagmorgen werd er al vroeg richting Kaats- jj J Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 .1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 1