Tennisbaan moet nu weer weg Het korfbalkamp van Roef! i I KVO Moergestel Sportieve families opgelet! 3 Leg dat maar eens uit! Kregen afgelopen donderdag de twee heren wethouders, Op ’t Hoog en van den Meijdenberg, een ongenadig pak slaag van de voltallige raad, inclusief hun eigen frakties? Of moeten we het er maar op houden dat in de slepende tennisbaanaffaire het dagelijks bestuur van de gemeente Moergestel zich nu eenmaal met andere verantwoordelijkheden behept ziet dan politieke partijen? Ongeacht de interpretatie, de illegale tennisbaan aan het Stokeind moet nu weer weg. Raadsvergadering van donderdag 30 augustus 1990 SPORT OVERDAG Yoga Dossier Beekdalgebied Verwachtingen f I Overige punten «v PAGINA 5 4 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1990 M’ Heidi en Monique. 7 rui- Sandra en Elisa. Hadden we het dan? Ja, zo ongeveer. >n- Pr do lar 10I- tij- io. af- >rst net :e! sn; rie en 00 en m- 27, VRIJDAG Omdat er van ’t slapen niet zo heel veel terecht gekomen was, werden we heel laat wakker, na melijk om half tien. Om 10 uur lagen de meesten nog in hun slaapzakken, alleen de actiefsten wa ren al op. Een voor een kleedden we ons aan, sommigen gingen eerst douchen, anderen zaten al aan ’t ontbijt, zodat van het gebruikelijke ge zamenlijke ontbijt niet veel terecht kwam, maar dat was niet erg voor deze laatste dag. Om een uur of twaalf kwam Ad en na wat ge- i. - fel bestaan. Het college moet onmiddellijk van Opstal verordonneren de oude toestand te her stellen. Een tennisbaan hoort niet thuis in het beekdalgebied van de Reusel, aldus CDA, PGB, SPM en WD. Het college ziet zich op dat mo ment voor een dilemna geplaatst. De provincia le adviseurs volgen en de raad stelt voor een bestemmingsplanherziening op te starten. Of in de lijn van de eigen politieke partijen blijven en alsnog bestuursdwang uitoefenen. Het college nam twee weken geleden een beslissing, en wel in het voordeel van van Opstal. Door hem toe te staan met LNO te gaan praten is bij van Opstal de verwachting gewekt dat, indien hij LNO zou overtuigen, de tennisbaan ook mocht blijven lig gen, vonden B&W. Burgemeester ter Veer: ’Als je een zijweg toestaat, moet je daar ook op blij ven’. Wethouder van den Meijdenberg: ’Het PPC-advies heeft ons verbaasd, wij willen de ten nisbaan eigenlijk ook niet’. Wethouder Op ’t Hoog: ’Iedereen die mij kent weet hoeveel ik voor het milieu over heb, maar er is ook nog zo iets als politiek fatsoen’. Ten aanzien van de an dere meningsverschillen (over een zwembad, een opgehoogd weiland, een rioolaansluiting) tussen de heer van Opstal en de gemeente stelde het col lege de raad gerust. Een ’constructief gesprek’ had de lucht gezuiverd tussen van Opstal en B&W. Programma dinsdag 11 september 1990: - warming-up - rekoefeningen - badminton Plaats: Sportzaal ’De Vonder’ Tijd: van 9.45 - 11.00 uur. Kosten: 3,— per persoon. Voor meer informatie kunt u terecht bij P. Wolfs, telefoon 2210. 5 September a.s. begint de yoga weer in zaal ’D’n Donk’. Om 9.30 uur de eerste groep en om 10.45 uur de tweede groep. Het cursusgeld graag vol doen op de eerste les. Er is nog een plaats vrij om 10.45 uur. Inlichtingen: tel. 1492. Evenals vorig jaar zal S.V. Roef! afdeling hand bal, op zaterdag 22 september vanaf 17.00 uur weer een familiehandbaltoernooi organiseren. Iedere familie (of combinatie van max. 2 families) kan hieraan meedoen en ervaring in de hand balsport is niet nodig. Immers staat bij dit toer nooi vooral de gezelligheid voorop en is het ’deel nemen belangrijker dan winnen’. Bij ieder team staan tegelijkertijd max. 7 spelers in het veld, met een minimum van 3 vrouwelij ke en 3 mannelijke spelers. Heeft u interesse om deel te nemen aan het toer nooi haal dan een inschrijfformulier bij een van de volgende personen (of bel even dan brengen we het): Franky van Boxtel, De Aanstede 16, tel. 3103; Harry Reyrink, Vossenhoom 9, tel. 2328; Carlinho Wolfs, De Werft 14, tel. 2348. Weer in leveren vóór 12 september a.s.). Volgens Roef!-tarditie is deelname uiteraard kosteloos. WOENSDAG Nadat we lekker hadden ontbeten hebben we eerst een groepsfoto gemaakt. We‘zijn daarna weer naar het strand gegaan, waar we fijn hebben gezwommen en in de zon gelegen. Met de mee genomen boterhammen hebben we daar heerlijk gepicknickt. Daarna zijn we ’n uurtje vóór het opkomen van de vloed, in drie groepen zand kastelen gaan bouwen. Op het hoogste punt moest een vlag komen te staan. Wanneer de vloed zou opkomen zou het water de zandkaste len wegspoelen. De groep van wie de vlag het laatste omging zou winnen. Om ongeveer 3 uur begon het water zijn verwoestende werk. Er ston den veel mensen te kijken; het was dan ook best een spannend gezicht. Cor was fantastisch: ze schepte er met haar conservenblik duchtig op los. Groep 2 (Bernadette, Liesbeth, Inge, Monique en Heidi) had uiteindelijk gewonnen. Om 5 uur gingen we weer terug naar de camping om eerst in de douche lekker het zout van ons af te spoe len en daarna te eten. Deze avond aten we kou de schotel; erg lekker, ’s-Avonds hebben we een speurtocht gehad die Ton tres bien had uitgezet. Omdat het eerder donker was dan verwacht, heb ben we de tocht maar voor de helft gelopen. De tweede helft zouden we de volgende avond gaan doen. Het was een hececceecececceele leuke dag. Groetjes van Bernadette en Inge. Maar de raad liet zich niet vermurwen. ’De ge meente heeft zich in de verdediging laten drin gen, waar eigenlijk anderen zich moeten verde digen’, aldus WD-er Paul Gerlach. ’De raad be paalt, niet de PPC’, vond PGB-er Noud Smits. SPM-er Frans Goris betwistte de gewekte ver- Enkele jaren geleden legde de heer Cees van Opstal, bewoner van landgoed ’De Hooge Braa- ken’ en directeur van Opstalan bv, in het beek dalgebied van de Reusel een tennisbaan aan. Daar heb je een vergunning voor nodig maar van Opstal vroeg die niet aan. Het toenmalige colle ge van B&W wordt hierop gewezen door Bouw en Woningtoezicht en draagt daarop van Opstal op de tennisbaan met omheining af te breken. Dit besluit tot bestuursdwang wordt ondersteund door de Direkteur van Landbouw Natuur en Openluchtrekreatie (LNO). Tot zover, geen vuiltje aan de lucht. Wat vervolgens plaatsvindt kan men betitelen als een knap staaltje advoca tuur of scharen onder de noemer ’geld wat stom is, maakt recht wat krom is’ (PGB-oppositielei- der Noud Smits). De advocaat van van Opstal krijgt van het, nog steeds vorige, college de kans om met LNO te gaan praten. ’LNO blijft toch wel bij zijn mening’, zo moet het college gedacht hebben. Maar dat pakte anders uit. LNO advi seert niet langer nagatief maar raadt B&W aan het advies van de Provinciale Planologische Com missie (PPC) in te winnen. Ondertussen is dan al het huidige college aangetreden. Ook dat colle ge voelt niets voor een tenisbaan in een land schappelijk waardevol gebied en brengt die me ning over aan de PPC. In april van dit jaar komt dan het PPC-advies binnen. ’Breng de procedure maar op gang’, zo luidt de strekking, ’de tennis baan is niet al te groot en na wat landschappelij ke inpassing kan hij geen kwaad’. In mei buigt de Kommissie Ruimtelijke ordening zich over de kwestie. Die laat geen enkele twij- DINSDAG Eindelijk was het dan zover! We vertrokken vanochtend om ongeveer 9.30 uur. Na een lange saaie tocht (we gingen door België), kwamen we om een uur of half twaalf aan op de camping: gelukkig! Toen we gegeten hadden en de vier tenten hadden opgezet en ons een beet je hadden ingericht, vertrokken de chauffeurs weer die ons hadden wegge bracht. Sommigen van ons gingen toen naar het strand, maar er bleven er ook enkelen op de camping en bij de tenten om het kamp nog verder in te richten en wat inkopen te doen. Op ’t strand waaide het flink en er was vloed, zodat er hele hoge golven wa ren. Dat was best een mooi gezicht. Goed nat en zouterig kwamen we tegen etenstijd weer bij de tenten aan en lieten ons het eten goed smaken. We aten ’bloedbad’ met macaroni en een salade van komkommer en tomaat. Als toetje hadden we vlaflip, bestaande uit vanillevla, yoghurt en limonadesiroop. ’s-Avonds gingen we in het donker nog een strandwandeling maken, waar bij we verrast werden door een spook en een geraamte die op ons afkwamen. Toen we om ’n uur of elf weer bij de tenten waren teruggekeerd, hebben we onder ’t bedenken van allerlei wensen nog een tijdje naar een heleboel val lende sterren zitten kijken. Daarna moesten we, om te kunnen ’slapen’, eerst de luchtbedden weer opnieuw oppompen, want die waren op ’onverklaar bare’ wijze leeggelopen. Na veel chips te hebben gegeten en veel te heben gedronken, vielen we, na ook nog eens veel geklets, uiteindelijk toch in slaap. Bianca en Kristi. wachtingen door naar het provinciale Streekplan, waarin juist beekdalen extra bescherming genie ten, te verwijzen en CDA-fractievoorzitter Mark van Velthoven vond het PPC-advies onvoldoen de gemotiveerd. Het voorstel van deze laatste om een nieuw PPC-advies te vragen werd door zijn eigen wethouder,, van den Meijdenberg, ontra den. Bij stemming zagen de beide wethouders zich door geen enkel raadslid gesteund. Van Opstal zal derhalve opnieuw gesommeerd wor den de tennisbaan op te ruimen. De verwachting is dat hij deze beschikking zal aanvechten. Daar mee zijn we dan in het zoveelste hoofdstuk van dit dossier aangeland. De raadsagenda was, naast de politiek bijzonder gevoelige zaak van Opstal, goed gevuld. Het nieuwe parochiecentrum, te bouwen tussen de kerk en het Pastoorspaadje, kreeg de goedkeu ring van de raad, met uitzondering van de WD. Paul Gerlach vond dat door de komst ervan het dorps vernieuwingsplan werd doorkruist. - De voorzitter van ’De Rietvoorn’ mocht zich op de publieke tribune verkneukelen over een krediet voor het renoveren van visvijver ’De Zandput’. - Een voorstel van Betsy Denissen (CDA) om voor de scouting (niet erg gelukkig met ’D’n Donk’ als onderkomen) een nieuw onderko men te realiseren stuitte op een bits ’nee’ van het college, gezien de financiële situatie van de gemeente. - De brandweer kreeg nieuwe helmen. - Paul Gerlach en PGB-er Léon Loosveld verwe ten wethouder Op ’t Hoog dat deze een te hoog krediet (f 202.000,-) voor het wegbeheer vroeg, in weerwil van het advies van de Kommissie Financiën, maar een amendement van de op positie dat een neerwaartse bijstelling van dat krediet behelste haalde het niet. - En de bereikbaarheid van ’Den Boogaard’, voor brandweer en ambulances, wordt vergroot door betonnen sierpalen en een verwijderbare afsluitpaal. Kosten: ruim tienduizend gulden. Net als in de twee voorafgaande jaren was er ook in dit jaar weer een korfbalkamp in de laatste week van de vakantie. De junioren en de aspiranten hadden er het hele jaar naar uitgekeken. Op dinsdag 21 augustus vertrokken één busje en vier auto’s, al of niet met aanhanger, met aan boord 14 meiden en een driekoppi ge leiding, richting Nieuwvliet in Zeeuws-Vlaanderen. Het doel was de camping ’Zonneweelde’ aldaar, vlak bij strand en zee. Het 1 is daar, om de terminologie van de jeugd te gebruiken, weer een ’kei-gaaF kamp geworden, waaraan de zon flink heeft meegewerkt. Maar we zullen hieronder de meiden zelf aan ’t woord laten, die voor elke dag een verslagje maakten. Naschrift van de leiding: Op kamp gaan met zo ’n stel gezellige meiden als jullie is ook voor ons keel fijn geweest. De stem ming was in deze vier dagen opperbest: in ’t ge heel geen gemopper of geruzie, alleen maar en thousiasme, goed humeur, vriendschap en veel gelach! We hebben jullie van je beste kant leren kennen en we zijn daar erg blij om en dankbaar voor. We zullen ons dit kamp nog lang blijven herinneren. Bedankt allemaal! Mien, Corrie, Ton. dronken te hebben en gezwommen in ’t zwem badje van de camping gingen we weer naar zee. Er werd veel gezwommen en ook werd er in ’t zand gespeeld. Het resultaat: een groot zand kasteel, dat later door de zee werd weggespoeld en een grote kuil met een bank erin. Ook deze bleef niet lang heel, want hij werd later dichtge gooid. Na een lekker ijsje (en een trappistje voor de leiding) gingen we terug naar de camping om onze spullen op te ruimen en de tenten af te bre ken. Toen dat gebeurd was gingen we op het ter ras van het campingrestaurant een frietje eten met frikandel of kroket en een Italiaans ijsje toe. Toen we smakelijk zaten te eten kwamen ook de chauffeurs voor de terugtocht de camping oprij den. Nadat deze, onder ’t genot van een kop kof fie, weer wat waren uitgerust, gingen we op weg naar huis. De terugtocht deden we niet via Bel gië, zoals dinsdag, maar over de pont Breskens- Vlissingen. Op de pont mochten Elisa, Kristel en Heidi een kijkje nemen in de stuurhut, waar we DONDERDAG Na de soeurtocht van de vorige avond waren we toch wel zo moe, dat we deze avond (of beter ge zegd: nacht) wat eerder in slaap vielen. De cam- pingwachter hoefde niet in aktie te komen. Uit gerust konden we dus donderdagochtend aan het ontbijt beginnen. Na het ontbijt kregen we weer de gebruikelijke dagelijkse prijspuzzel uitgereikt en dat was op deze dag de Heinz-strip die van tekst moest worden voorzien. Met haar tekst viel deze dag Bianca in de prijzen. Tegen de middag gingen we weer naar zee. Het was heel mooi en rustig weer: heerlijk op ’t strand en in de zee; al leen waren er nu niet meer van die fijne hoge golven. Na ’t avondeten (eerst soep en daarna door Cor en Mien voortreffelijk gebakken pannekoeken) gingen we eerst het tweede deel lopen van de speurtocht. Omdat we weer laat waren gebeur de dat voor het grootste gedeelte in ’t donker. Toch konden we alle plekjes van de fotospeur- tocht nog vinden. Groep 2 van Maartje, Pauline, Monique, Inge en Corrie had uiteindelijk gewon nen. Toen we om kwart voor elf terug waren, zijn we op veler verzoek toch nog aan de geplande kwis begonnen. Het spel ging als volgt: we wa ren verdeeld in drie groepen, met elk een senior lid: Mien, Ton en Corrie. Bernadette en Moni que fungeerden als kwismasters. We hadden vier keuzes vragen: algemeen, TV en muziek, sport algemeen en korfbal en Roef.De punten van de vragen kon je kiezen van 2 t/m 10. Eerst moesten wij de vragen beantwoorden en als wij ’t niet wisten mochten de seniorleden het proberen; dat gaf dan wel een lagere score. Het was hartstikke leuk, maar toch ook wel moeilijk, vooral de ’al gemene’ vragen. De groep van Ton won met 48 punten, tweede werd de groep van Corrie met 31 punten en daarna die van Mien met 30 punten. Moe maar voldaan kropen we na afloop de ten ten in om te gaan slapen. 4 U.l—Ml»* V.l.n.r. boven: Elisa Hoosemans, Bianca Mertens, Sandra van Herck, Monique van der Loo, Maartje van den Boogaart, Corrie Schilders (L), Judith Oerlemans. Midden: Bernadette op ’t Hoog, Wendy Horsten, Inge van den Boogaart, Liesbeth van den Boogaart. Onder: Kristi van Elsdingen, Heidi Wouters, Mien van den Boogaart (1.), Mayke Rey rink, Pauline van der Loo, Ton van Elsdingen (1.). Foto: Ton van Elsdingen als ’dochters van de kapitein’ een deskundige uit leg kregen. Slaperig kwamen we tenslotte tegen kwart voor twaalf aan bij ’t clubgebouw, waar Jo klaar stond met cola en koffie. Al met al is ’t een hartstikke leuk kamp geweest. Dus Corrie, Mien en Ton, hartstikke bedankt hiervoor.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 5