fes Het zal je maar overkomen Viswedstrijd De Klaore-beker Gilde St. Sebastiaan en Barbara K.P.J.-nieuws Openbare raadsvergadering Epilepsiebestrijding: staat of valt met uw steun! Wet persoonsregistraties I Ki lli "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1990 PAGINA 10 Hooge e. De overheid 22. Sluiting. Hoe gaat het nou? 11 punten 10 punten 7 punten 6 punten 4 punten 4 punten 3 punten met epilepsie te maken krijgt. Epilepsie kiest haar slachtoffers willekeurig en plotseling. Wetenschappelijk onderzoek is onmisbaar bij de bestrijding van epilepsie. Kansen genoeg, alleen geld te weinig om echt oplossingen te bieden. Nationaal Epilepsie Fonds-De Macht van het Kleine, tel. (030) 660144, giro 34781 De Klaore-beker is een van de wedstrijden wel ke buiten ons eigen viswater vervist wordt, name lijk op het Wilhelminakanaal te Tilburg. Dit jaar zelfs de wedstrijd met de beste voorbereiding, want de meesten hadden er drie weken vakantie voor genomen. Slaperig en lui kwam ieder binnen bij de Klao- re, wat wil je na drie weken uitslapen weer zo vroeg op. Maar na een lekker bakske koffie kwa men de tongen los. Eerst over de vakantie en la ter begon men toch over het vissen. Behalve on ze voorzitter. Deze had tijdens de wedstrijd nog vakantie. Hij zat naast z’n hengel een boek te le zen, waarvan ieder dacht dat het over vissen ging, maar Jacques zei dat er meer goede boeken waren. Om 9.30 uur was het zover: vakantie ten einde, wedstrijd begonnen. Het was weer menens. Na drie uur wedstrijd moest er gemeten worden. Spanning alom. Eerste Jan Rokven, misschien niet verrassend, maar hij was er zelf wel blij mee: 435 cm vis. Dit bracht hem weer op de eerste plaats in het alge meen klassement. Op de tweede plaats Marcel van Herck: 395 cm. Jan (z’n vismaatje): pas op... nog even en hij streeft je voorbijDerde Cor v/d Berg. Meer stuks als Jan maar kleiner: 391 cm. Totaal vierde Hans van Esch die hierdoor toch z’n punten voor een goede klassering pakte. Go- ris Kogels vijfde. Eenentwintigste Jacques Stroucken, bladzijde 154: niets gevangen. Niet vergeten te vermelden de prestaties van een an der bestuurslid Gijs Hooftman: 1 stuks 5 cm. Blijven lachen Gijs, blijven lachen. Nu we het toch over prestaties hebben. Toen wij met 28 personen aan het vissen waren in Tilburg was een jeugdlid van ons, namelijk Ron de Bakker, de Moergestelse kleuren aan het verdedigen op een wedstrijd in Oisterwijk tegen nog 81 jeugdvissers. En??? Met verve werd hij eerste! Proficiat Ron! Dat wordt een goeie! Terug naar onze eigen wedstrijd, de Klaore- beker. Deze werd dus uitgereikt aan Jan Rokven. Proficiat Jan! Met deze mooie beker en nog een fles sterke drank geschonken door de Klaore kon het feest niet op. Feest ja, want zo is iedere wed strijd na afloop. Mede door goede zorgen van de clubkastelein en de onontbeerlijke schenkers van de prijzen Bart Dobbelsteen, Edwin Kogels en Jack van de Wouw, diejk allen dan ook bij deze wil bedanken. Ook dank aan de concourscom- missie voor hun bijdrage, niet gering maar wei nig vermeld. Ga er maar eens aanstaan ieders wensen te vervullen. Zolang er goed gevangen wordt is dat niet moelijk. Cor, Piet, Ton: be dankt! Een laatste woord van dank aan alle deelnemers. Epilepsie bepaalt iemands leven. Al die onderzoeken. Een leven lang medicijnen. De onzekerheid is misschien nog wel het erg ste. Wanneer komt de volgende aanval? Welke bijwerkingen hebben de medicijnen? Onzekerheid over wie de volgende is die Zonder jullie geen wedstrijd en geen gezelligheid voor, tijdens maar vooral na de wedstrijd. Jeugd: nu jullie beurt op zondag 2 september. Tussen half 8 en 8 uur bij de Klaore opgeven. Niet vergeten. Nu een mededeling voor de niet-leden: jammer, weer iets leuks gemist. Geef u op als lid.gezel ligheid kent geen tijd. Jong en oud, kom er bij. Wij zijn er klaar voor. Op 1 juli 1989 is de Wet Persoonsregistraties in werking getreden. Ingevolge deze wet waarmede voor een aantal be langrijke elementen van de privacy bescherming een wettelijke basis is geschapen wordt onder een persoonsregistratie verstaan: ’een samenhangende verzameling van op ver schillende personen betrekking hebbende per soonsgegevens die langs geautomatiseerde weg wordt gevoerd of met het oog op een doeltreffen de raadpleging van die gegevens systematisch is aangelegd’. In de praktijk betekent dit, dat de gemeente Moergestel reeds thans beschikt over een groot aantal persoonsregistraties. Indien in het verle- Onze KPJ-leden waren de afgelopen weken weer actief op sportgebied. Tijdens de Brabantse zeskampkampioenschap- pen werd men toch zeer verdienstelijk 14e, uit een strijd met 30 teams. Op 8 september is er weer het grote kringfeest te Esch. Op deze avond komt de bekende band ’The Blue Mondays’. Kaarten zijn verkrijgbaar (voor KPJ-leden gratis, niet-leden 5,-) bij de bestuursleden of op vrijdagavond in D’n Tob. 31 Augustus filmavond. Op deze avond wordt de KPJ-film gedraaid. Op DONDERDAG 30 augustus a.s. wordt om 19.30 uur in het gemeentehuis een openbare raadsvergadering gehouden. De agenda: 1. Opening. 2. Trekking stemmingsnummer. 3. Vaststelling van de notulen van de vergade ring van 29 juni 1990. 4. Ingekomen stukken en mededelingen. 5. Voorstel tot het benoemen van een plaatsver vangend lid voor de kommissie Financiën en Openbare Werken. 6. Voorstel tot het aanvullen van de Destructie- verordening voor de gemeente Moergestel. 7. Voorstel tot het wijzigen van de S.M.B.-re geling. 8. Voorstel tot het nemen van een besluit ex ar tikel 53 en artikel 63, lid 1 sub a en b van de Wet op het Basisonderwijs. 9. Voorstel tot vaststelling van het huisvesting- soverzicht ex artikel 65 van de Wet op het Basisonderwijs. 10. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding voor godsdienst-onderwijs over 1989 en tot vaststelling van het voorschot op de vergoe ding voor 1991. 11Voorstel tot het vaststellen van de huurtarie- ven 1990 S.V. Roef! en Audacia. 12. Voorstel tot vaststelling van de planningslijs- ten nieuwbouw en verbetering. 13. Voorstel tot vaststelling van een voorberei- dingsbesluit voor een gedeelte van het per ceel sektie A nr. 4462 aan het St. Jansplein. Deze wet is rechtstreeks van toepasing op de af zonderlijke gemeentebesturen. De gemeenteraad van Moergestel heeft op 29 september 1989 besloten om juist ook binnen de gemeente vol doende bestuurlijke en ambtelijke waarborgen voor een juist gebruik van de verschillende per soonsregistraties vast te leggen. Hiervoor is naast de wettelijke bepalingen nog een Verordening Persoonsregistraties vastgesteld In deze verordening is in navolging van de Wet vastgelegd dat voor die persoonsregistraties die niet ingevolge de Wet of een daarop gebaseerde Algemene Maatregel van Bestuur van de regle- mentsplicht zijn uitgezonderd een reglement dient te worden vastgesteld. In deze reglementen die in een openbaar register dienen te worden opgenomen dienen in ieder ge val de volgende zaken te zijn geregeld: a. het doel van de registratie; b. de categorieën van personen over wie gege vens worden opgenomen; c. de soorten van gegevens die worden opgeno men en de wijze waarop deze gegevens wor den verkregen; d. de gevallen waarin de opgenomen gegevens worden verwijderd; e. de categorieën van personen of instanties waaraan gegevens uit de registratie worden verstrekt; f. de soorten gegevens die worden verstrekt; g. de rechtstreekse toegang toe de registraties; h. eventuele verbanden tussen de registraties en andere gegevens-verzamelingen; i. de wijze waarop geregistreerde personen ken nisneming en verbetering van de geregistreer de gegevens kunnen verkrijgen; jde wijze waarop geregistreerde personen me dedeling van verstrekking van op hen betrek king hebbende gegevens kunnen verkrijgen; k. de hoofdlijnen van het beheer van de re gistraties. Inmiddels zijn reglementen waarin het boven staande is geregeld vastgesteld voor: - woning- en grondzoekenden; - huursubsidie en huurmatiging; - uitkeringsadministratie sociale dienst; - cliëntenbestand sociale dienst; - postregistratie; - belastingen; - gemeentelijk woningbedrijf. De betreffende reglementen liggen gedurende de openingstijden van het gemeentehuis op de afde ling Interne en Burgerzaken voor een ieder ter inzage. Op deze afdeling zijn ook formulieren verkrijg baar waarmede een verzoek om kennismaking van opneming in een persoonsregistratie of cor- rectie/aanvulling/verwijdering van persoonsgege vens kan worden ingediend. Zondag 19 augustus trok het Gilde naar I’ Mierde om deel te nemen aan het Gildefeest bij Gilde St. Joris. Om 13.00 uur was er een gildeoptocht waaraan werd deelgenomen met als resultaat een 3e prijs algemeen klassement. Onlangs werd deelgenomen aan de onderlinge prijsverschieting op de wip (boom), georgani seerd door Gilde St. Catharina. Als winnaar kwam uit de bus na 15 pijlen: 1Harrie Smolders 2. Jan van Rooy 3. Frans van der Sande Jr. 4. Jan Timmermans 5. Jac. Akkermans 5. Toon Linschoten 6. Ruud Hurkmans Deze uitslag had niemand verwacht, het was dan ook een glunderende Harrie die het fraaie tinnen bord in ontvangst kon nemen dat door hoofdman Harrie Wolfs werd uitgereikt. Verbroedering Zandhoven Dit tweejaarlijks gebeuren heeft plaats op zondag 18 november in de schietbaan bij Gildehuis ,’t Stokske’. den via aanvraagformulieren of anderszins per soonsgegevens aan de gemeente zijn verstrekt bestaat de mogelijkheid dat deze gegevens in een persoonsregistratie zijn opgenomen. In een af zonderlijke publikatie is aangegeven welke re gistraties dit betreft. Voor de toekomst zal in de diverse aanvraagfor mulieren e.d. nadrukkelijk worden aangegeven dat de verstrekte gegevens'in een persoonsre gistratie kunnen worden opgenomen. In deze wet zijn voorschriften gegeven met be trekking tot: a. de toelaatbaarheid van persoonsregistraties; b. de taken en verantwoordelijkheden van dege ne die zeggenschap heeft over de betreffende registratie d.w.z. in de praktijk het college van Burgemeester en wethouders; c. de rechtspositie van degenen die in een re gistratie is opgenomen; d. de plicht om voor de persoonsregistraties een reglement vast te stellen; het toezicht en de controle op de naleving van de wet, wat in de praktijk opgedragen is aan de Registratiekamer. PAUZE. 14. Voorstel inzake het opstarten van een proce dure tot bestemmingsplanherziening ten be hoeve van de aanleg van een tennisveld met omheining aan Stokeind 14. 15. Voorstel de restantboekwaarde dubbele be glazing te verantwoorden ten laste van de Al gemene Bedrijfsreserve van het Woning bedrijf. 16. Voorstel tot wijziging van de Verordening op de heffing en invordering van staangeld woonwagencentrum Moergestel. 17. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het renoveren van visvijver de Zandput. 18. oorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het verenigingsgebouw D’n Donk. 19. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. de vervanging van de brand- weerhelmen. 20. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ter uitvoering van het wegbeheer voor 1990. 21Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ter realisering van voorzieningen ter verbetering van de bereikbaarheid van ’Den Boogaard’. I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 10