1 Open Dag Scouting H Voor de tiende maal ’Toet Mee uApfi/todite Stomerij Palthe voor nóg betere service! Gek op mooie grijze ezels... IVN milieu-excwsie C.D.A. is afwezig van 27 augustus t/m 2 september Tandarts B.J. DE HAAN Zondag 26 augustus Feest van St. Jans Onthoofding ’Wegwijzer door Moergestel’ KVO Moergestel Waargenomen wordt door Tandarts J. Stieger Telefoon 1948 DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Bij van Dijk Stoffen in Moergestel «Lm Zaterdag 25 augustus De Werkgroep Missie-, Ontwikkelings- en Vredeswerk - kortweg MOV-groep genoemd - uit Moergestel organiseert op zondag 26 augustus 1990 voor de tiende maal de ’Toer Mee’. Deze sponsorfietstocht vindt traditiegetrouw plaats op de laatste zondag in augustus en zoals in voorgaande jaren komt de opbrengst ten goede aan het werk van onze missionaris Theo Raaijmakers. t 8 1 15e Jaargang - Nr. 632 \8 WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1990 4* Jos.poserend met de ezel die hem 'n hele dag gezelschap hield. I.S. 'l Maandag 27 augustus a.s. achterbanbijeenkomst in het zaaltje van de Boerenbond. Aanvang 20.30 uur. Mogen wij op uw aanwezigheid rekenen? Raadsfraktie C.D.A. Heuvel waarna hij om zes uur weer werd opge haald. Zodoende ging dus een van de wensen van Jos in vervulling. ALARM- NUMMERS Politie: 1200 Algemeen alarmnummer- 06-11 Artsen van Dem 1424 Terwindt 1204 KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 X MOERGESTEL aMI KM* Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst waar ze goed voedsel krijgen en tevens in de ge legenheid worden gesteld om onderwijs te vol gen. Op deze manier kunnen zij een beroep le ren, waarmee ze later voor hun eigen inkomsten kunnen zorgen. Het werk van pater Raaijmakers is echter nogal kostbaar en de regering van India is niet bij machte om dit allemaal te bekostigen. De organisatoren van de ’Toer Mee’ proberen hun dorpsgenoot een bedrag van plm. 10.000,- te schenken en op deze wijze zijn prachtige werk daadwerkelijk te steunen. Voor de ’Toer Mee’ wordt in de omgeving van Moergestel een prachtige, vijftig kilometer lan ge, fietstocht uitgezet. Uiteraard is het de deel nemers vrij om een kortere route te fietsen. De werkgroep MOV biedt de fietsers onderweg eni ge versnaperingen aan, met daarnaast nog enige attrakties. Het ligt in de bedoeling dat de deelnemers aan de tocht zich laten sponsorren door b.v. familie, vrienden, kennissen of bedrijf. Per afgelegde ki lometer wordt zo een bepaald bedrag vergaard, wat later aan het goede doel wordt afgestaan. Er kan echter ook meegefietst worden voor een minimumbedrag van 3,- per persoon. Dit dan speciaal voor belangstellenden die geen sponsor hebben kunnen vinden en toch mee willen doen. Informatie en startkaarten zijn verkrijgbaar tot zaterdag 25 augustus bij Huize Stanislaus, Kloosterdreef 3. Op zondag 26 augustus zijn startbewijzen nog verkrijgbaar bij het start- en finishbureau, dat staat opgesteld voor ’Den Boogaard’. Gelegenheid tot starten is er tussen 11.00 en 13.30 uur, terwijl de organisatoren de deelnemers voor 17.30 uur terug verwachten bij de finish. Na samenspraak met de coördinator van de kin derboerderij in Boxtel kregen we ten aanzien van ’Grijsje’ nog een verzoek..-. Aangezien de ezel al 25 jaar oud is, is er dringend behoefte aan een erfgenaam voor de kinderboer derij. Men is dan ook op zoek naar een ezelin met ’n zacht karakter die het ’klusje’ voor ’n zacht prijsje zou kunnen klaren. Ezelinnenbezitters in Moergestel of omgeving die willen helpen verzoeken wij daarom kontakt op te nemen met de koördinator van de kinder boerderij te Boxtel, de heer Hans Schevelier die te bereiken is onder telefoonnummer 04116- 72927. In het weekend van 25 en 26 augustus zal het feest gevierd worden van St. Jans Onthoofding. Traditiegetrouw betekent dat de start van een nieuw seizoen in onze parochie. Deze keer zal het samengaan met de presentatie van de heer Anton Smits, onze nieuwe parochiekatecheet. De dien sten in het weekend zullen allen hierop afgestemd zijn. Ook zult u deze week het nieuwe beleidsplan van onze parochie ontvangen. Iedere vijf jaar wordt door de pastor tesamen met de parochievergade ring een nieuw beleidsplan opgesteld. In de afge lopen maanden is daar veel over nagedacht en gesproken. Het concrete resultaat hiervan vindt u binnenkort in de bus. Pater Waker Goddijn zal op maandag 27 augus tus voor ALLE belangstellenden uit onze paro chie een inleiding houden in ’Den Boogaard’ met als thema: ’Wat is de toekomst van een parochie zoals die in Moergestel?’. Daarbij zal hij ook in gaan op het nieuwe beleidsplan. De voorzitter van het Parochiebestuur, de heer J. van Os, geeft diezelfde avond ook uitleg over het nieuw teof bouwen parochiecentrum. Na een korte pauze zal een forum antwoord ge ven op vragen van belangstellenden. Iedereen uit onze parochiegemeenschap is die avond zeer welkom en wordt hierbij van harte uitgenodigd. Aanvang 20.00 uur. Zoals overal het geval is komt er na een oud sei zoen weer een nieuw. De opening van het nieu we seizoen willen wij niet ongemerkt voorbij la ten gaan. Op zaterdag 25 augustus a.s. is er vanaf 14.00 tot 17.00 uur een scouting spelmiddag, die zal worden gehouden bij D’n Donk aan de Bosstraat. Op deze middag willen wij u ook laten zien wat Scouting St. Jan aan tenten en materialen heeft aangeschaft van gelden mede namens de volgen de sponsors: Ligtvoet Schoenen, Rabobank Moergestel, Aannemersbedrijf A. op ’t Hoog, Nistria Dieetvleeswaren BV, Ópstalan BV, Kees Smits, Schoenfabriek Wed. J.P. van Bommel BV, Den Boogaard en van Dal Kunststoffen. Wij zijn uiteraard trots op onze nieuwe aankopen waarvoor bijzonder dank aan bovenvermelde sponsors. De leiding ziet met dit nieuwe mate riaal het nieuwe seizoen enthousiast tegemoet. Dank ook namens het Stichtingsbestuur van Jeugdbelangen St. Jan. Wij hopen op deze middag velen te ontmoeten en persoonlijk te bedanken voor hun geweldige steun en inzet. Bestuur Stichting Jeugdbelangen St. Jan Tegelijk met deze krant ontvangt u de nieuwe ’Wegwijzer door Moergestel’, ’n Uitgave van Bu- ro ’76 in samenwerking met de gemeente Moer gestel (waarvoor speciaal dank aan de heer Will Pellis). Wij raden u aan dit boekwerkje goed te bewaren (in de buurt van de telefoon bijv.) zodat u de waarde volle gegevens altijd bij de hand hebt. Wij willen er echter nadrukkelijk op wijzen dat de nieuwe zenderindeling van de CAI (zoals vermeld op pag. 13) pas ingaat begin septem ber. De lijst is eveneens onder voorbehoud op genomen. Mochten er in de loop van de tijd in grijpende wijzigingen in de zenderindeling plaatsvinden dan zullen wij t.z.t. een nieuwe ta bel afdrukken in ’Moergestel-Nieuws’. Moge het boekwerkje voor u inderdaad ’n weg wijzer zijn door ons Moergestel. Mocht u door omstandigheden geen exemplaar van de ’Wegwijzer’ ontvangen hebben dan kunt u alsnog een exemplaar afhalen bij Fotografie Chris van de Bijgaart, Rootven 26 (dus NIET aan ons redaktie-adresl). Wij gaan weer verder met ons programma. 2 September a.s. wordt het oogstdankfeest gevierd in het natuurtheater te Oisterwijk, aanvang 10.00 uur. 5 September: begint de yoga weer en wel om half tien voor de eerste kursus en om kwart voor elf de tweede kursus. Graag het kursusgeld a 60,- voldoen. 11 September: de jaarlijkse fietstocht. Om half tien vertrekken we op het St. Jansplein. Hiervan krijgt u nog een circulaire met het programma van deze dag. 1 Oktober: Jaarvergadering. Houdt u deze avond vrij? Het zangkoor en de volksdansgroep beginnen ook weer met de repetities. Nieuwe leden zijn welkom. Alle inlichtingen bij het bestuur. Pater Raaijmakers werkte in de vrij grote stad Hyderabad in India. In deze stad is een vrij gro te groep kinderen dakloos en is hierdoor gedwon gen om op straat te leven en te wonen. Hun da gelijkse benodigdheden vinden ze dientengevolge ook op deze plaats. De behoefte aan op vang van deze jeugdige daklozen is groot en pater Raaijma kers voorzag hierin met alle middelen die hem ter beschikking stonden. Hij pikte de kinderen van de straat op en bracht hen onder in een tehuis, 26 Augustus, zondagmorgen, om 10.00 uur staan natuurgidsen u op te wachten bij het Bezoeker scentrum van Natuurmonumenten. Het onder werp van de wandeling die u met hen maakt is deze keer ons milieu. Interessant en belangrijk dus voor iedereen. Het is gratis en u bent welkom. Uitgave en redaktie: Buro ’76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Jos van den Heuvel, Oisterwijkseweg 57, beleef de afgelopen zaterdag wel ’n heel bijzondere dag... Zijn dochter Saskia had ’n brief geschreven aan Jack Spijkerman’s Steen en Been Show en daarin verteld dat haar vader gek was op grijze ezels. Er kan geen vakantie voorbij gaan of hij komt weer thuis met foto’s poserend bij ’n ezel. Saskia vroeg of het mogelijk was om haar vader ’n ezel te be zorgen waarop hij ’n dagje zou kunnen passen. Na wat over en weer gepraat in het Vara-radio- programma vorige week dinsdag zou bij Jos ’n ezel worden bezorgd. Afgelopen zaterdag stop te rond de klok van tien ’n wagentje met daarin ezel ’Grijsje’ van de kinderboerderij uit Boxtel. Jos werd in alle vroegte benoemd tot ’eerste klas stalhouder van Grijsje’. De hele dag heeft de ezel rondgelopen in de tuin bij de familie van den W Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 1