BEKENDMAKING BEKENDMAKING BEKENDMAKING GEMEENTE MOERGESTEL Gemeentelijk Sociaal Fonds: voor wie is dat bedoeld? BEKENDMAKING TIJDELIJKE VERKEERSMAATREGEL TE HUUR 1 - PAGINA 11 10 f 632-2 ji- nj 632-4 632-5 632-3 Gordel om in de kom fo ar al- tij- o. if- Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat zij voornemens zijn te verlenen aan: 1. Gebr. A.P. en A.H. Horrevorts, Hildsven 2 te Moergestel, een nieuwe, de gehele in richting omvattende vergunning als bedoeld in artikel 6a van de Hinderwet voor een varkensmesterij, rundveehouderij en kalverhouderij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie B, nummers 1678,297 en 298, plaatselijk bekend Hilds ven 2; 2. Bertens Auto-taxi B.V., Raadhuisstraat 7 te Moergestel, een vergunning ingevolge de Hinderwet tot het uitbreiden en wijzigen van een verkooppunt voor motorbrandstof fen, betrekkelijk het plaatsen van nieuwe tanks voor de opslag van vloeibare aardolie- produkten, het vervangen van pompen en het plaatsen van een mengsmeringpomp, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel ka dastraal bekend gemeente Moergestel, sectie A, nummers 2106 en 563, plaatselijk bekend Raadhuisstraat 5-7. Wij zijn voornemens de gevraagde vergunningen te verlenen onder de voor dergelijke in richtingen gebruikelijke voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen en de daarbij behorende bescheiden liggen vanaf heden ge durende 14 dagen voor een ieder ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage. Bovendien liggen bedoelde stukken gedurende deze termijn ter inzage elke vrijdag in de Openbare Bibliotheek, Schoolstraat 37 te Moergestel, van 17.00 uur tot 20.00 uur. Gedurende de termijn van 14 dagen kunnen de aanvrager, alsmede degene die bezwaar heeft ingebracht en een ieder die aantoont daartoe redelijkerwijze niet in staat te zijn ge weest, gemotiveerde bezwaren indienen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Een bezwaarschrift dient gericht te zijn aan en ingediend te worden bij ons Kollege. Degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat, in verband met het op zondag 26 augustus 1990 te organiseren zomerbuurtfeest van buurtvereniging 't Rootven, de volgende tijdelijke verkeersmaatregel is getroffen: van plm. 10.00 uur tot plm. 22.00 uur: afsluiting Pr. Irenestraat tussen de Pr. Christinastraat en de Pr. Beatrixstraat. Moergestel, 22 augustus 1990 Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, A.W.G.J. van Kessel. maandag dinsdag Moergestel, 22 augustus 1990. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, A.W.G.J. van Kessel. lijke termijn zelf een oplossing te vinden om uit de financiële problemen te komen. De burgemeester van Moergestel maakt bekend dat burgemeester en wethouders van die gemeente het voornemen hebben om met toepassing van het bepaalde in artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 50, lid 8 van de Woningwet 21 vergunning te verlenen aan: - P.M.A. van de Wouw, De Stapper! 28 te Moergestel, om op het perceel kadastraal be kend gemeente Moergestel, sektie B nummer 2897, plaatselijk bekend De Stappert 28 een woonhuis uit te breiden. Het bouwplan ligt vanaf 23 augustus 1990 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op de afdeling Algemene en Juridische Zaken van de gemeentesekretarie, Raad huisstraat 21 te Moergestel. Gedurende deze termijn bestaat voor een ieder de gelegenheid om schriftelijk bezwaren tegen genoemd voornemen in te dienen bij burgemeester en wethouders. Moergestel, 24 augustus 1990. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. IS e n; ie an 30 GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235 (alléén tijdens openingsuren); geopend: 9.00-12.30 uur. OPENBARE WERKEN: Kloosterdreef 2, Moergestel. Telefoon: tijdens kantooruren 04243-1235 na kantooruren: - technische storingen zoals riolering, wegen, centrale antenne-inrichüng e.d. 04243-1244 (hebt u bij centrale antenne eigen apparatuur gecontroleerd?) Klein chemisch afval: kunt u wekelijks inleveren op de dienst voor open bare werken op vrijdag van 15.00-16.00 uur. Grof huisvuil: wordt elke eerste maandag van de maand opgehaald na melding op het gemeentehuis, tel. 04243-1235. Landbouwplastic: kunt u op alle werkdagen na telefonische afspraak inleveren op de dienst voor openbare werken, uit sluitend schoon en handzaam gebundeld. WEEKMARKT: elke vrijdagmiddag van 13.30 -17.00 uur. SPREEKUREN KOLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak Wethouders A.J.G.M. v/d Meijdenberg en Th.N. Op ’t Hoog op maandagavond van 19.00-20.00 uur. De gemeente Moergestel heeft sinds 1 oktober een gemeentelijk sociaal fonds, waaruit aan de minst draagkrachtige Moergestelnaren financiële bijdragen gegeven zouden kunnen worden. Niet iedereen komt voor een bijdrage in aanmerking. Burgemeester en wethouders zullen aanvragen van geval tot geval bekijken. Zij beslissen of eventueel tot het verlenen van een financiële bij drage uit het sociaal fonds zal worden over gegaan. Het sociaal fonds is door de gemeenteraad vast gesteld. Het is ingesteld voor de inwoners van Moergestel. Het is niet van belang of de aanvra ger een uitkering heeft of niet. Er wordt wel ge keken naar het inkomen van de persoon, die de bijdrage aanvraagt. Hierbij gaat het niet om het inkomen, zoals dat is op het moment waarop de aanvrage wordt ingediend. Het gaat meer om het inkomen gedurende een langere tijd. Het sociaal fonds is niet bedoeld om financiële bijdragen te verlenen in kosten waarvoor elders al voorzienin gen zijn. Zo is er bijvoorbeeld de Algemene Bijstandswet, op grond waarvan tegemoetkomin gen kunnen worden verstrekt in diverse kosten en er zijn vele andere regelingen, welke de mo gelijkheid bieden voor het verkrijgen van een bij drage (zoals bijvoorbeeld de tegemoetkomning in studiekosten). Het sociaal fonds is er juist voor die kosten, waar voor op geen andere manier een bijdrage moge lijk is. Aanvraag indienen Als u denkt, dat u voor een bijdrage uit het so ciaal fonds in aanmerking komt, dan kunt u schriftelijk een aanvraag indienen bij burge meester en wethouders. De betreffende aan vraagformulieren zijn verkrijgbaar ter gemeente sekretarie, afdeling Welzijn. Na de ontvangt van uw aanvraag wordt een onderzoekje ingesteld door een van de medewerkers van de afdeling Welzijn. Daarna beslissen burgemeester en wet houders op uw verzoek. Bezwaar en beroep Krijgt u een brief waarin staat dat uw aanvraag is afgewezen, dan wordt die afwijzing altijd met redenen omkleed. Bent u het niet eens met deze beslissing, dan kunt u als u dat wenst, bezwaar maken tegen het besluit. Dat moet schrïftelijk ge beuren bij burgemeester en wethouders. U moet er rekening mee houden dat u een eventueel be zwaar schriftelijk moet indienen binnen dertig dagen nadat de beslissing van burgemeester en wethouders is verzonden. Maakt u bezwaar, dan krijgt u de gelegenheid uw bezwaar mondeling toe te lichten. U krijgt daar voor een uitnodiging. Burgemeester en wethou ders besluiten dan weer op uw aanvraag. Bent u het niet eens met dat besluit, dan kunt u als u dat wenst, beroep aantekenen bij de afde ling rechtspraak van de Raad van State. Overi gens kan alleen een rechtstreeks betrokkene eventueel bezwaar of beroep aan tekenen. Meer weten? Twijfelt u of u voor een aanvrage uit het sociaal fonds in aanmerking kunt komen of wilt u meer weten voordat u een aanvraag indient? Dan kunt u kontakt opnemen met de gemeen te telefoon 1235 toestel 37. De heer Theeuwes zal u dan nader inlichten. -ij Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat bij hen zijn ingekomen: 1een aanvrage van Maatschap van de Wouw, Pijnendijk 4 te Moergestel, om een nieu we, de gehele inrichting omvattende vergunning als bedoeld in artikel 6a van de Hin derwet voor een rundvee- en kalverhouderij, varkens- en stierenmesterij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie D, nummer 1192, plaatselijk bekend Heuvelstraat 26; 2. een aanvrage van J.W. van Daelen, Heuvelstraat 19 te Moergestel, om een vergun ning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking houden van een boven grondse opslagtank voor dieselolie met een inhoud van 600 liter, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend ge meente Moergestel, sectie A, nummer 2497, plaatselijk bekend Heuvelstraat 19; 3. een aanvrage van A.H.A.J. Ketelaars, Heikant 6 te Moergestel, om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning als bedoeld in artikel 6a van de Hinderwet voor een rundvee- en kalverhouderij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie C, nummer 1112, plaatselijk bekend Heikant 6; 4. een aanvrage van P.C. Kouwenberg, Hild 22 te Moergestel, om een nieuwe, de gehe le inrichting omvattende vergunning als bedoeld in artikel 6a van de Hinderwet voor een varkensmesterij, rundvee- en kalverhouderij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, op het perceel kadastraal bekend ge meente Moergestel, sectie B, nummer 2348, plaatselijk bekend Hild 22. De aanvragen en de daarbij behorende bescheiden liggen vanaf heden gedurende 1 maand ter gemeentesekretarie. afdeling Algemene Zaken ter inzage, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Tijdens de termijn waarbinnen gemotiveerde bezwaarschriften kunnen worden ingebracht, te weten vanaf heden gedurende 1 maand, liggen bedoelde stukken eveneens ter inzage in de Openbare Bibliotheek, Schoolstraat 37 te Moergestel, elke vrijdag van 17.00 uur tot 20.00 uur. Tijdens deze bezwarentermijn kunnen de gemotiveerde bezwaarschriften bij ons Kolle ge worden ingediend. De mogelijkheid bestaat voor de indiener van een bezwaarschrift het schriftelijk verzoek te doen zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingebracht tijdens een te houden openbare zit ting op 11 september 1990 om 09.00 uur (van de Wouw), 09.30 uur (van Daelen), 10.00 uur (Ketelaars) en 11.00 uur (Kouwenberg), in het gemeentehuis van Moergestel. Alsdan wordt gelegenheid gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvrage tus sen het bevoegde gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Volledigheidshalve wordt opgemerkt dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op bovenomschreven wijze, alsmede een ieder die kan aantonen dat hij daartoe redelijker wijze niet in staat is geweest, in de gelegenheid wordt gesteld om bezwaren tegen het ontwerp van een te nemen beschikking in te dienen. Moergestel, 22 augustus 1990. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, A.W.G.J. van Kessel. Waarvoor bijdragen? Uit het sociaal fonds kunnen twee soorten bijdra gen worden verkregen. 1een tegemoetkoming voor verenigingskontri- buties en/of kursusgelden; 2. een eenmalige uitkering voor noodzakelijke kosten van het bestaan of voor aanvulling van schuldsanering. Voor de onder 1 genoemde tegemoetkoming kunt u in aanmerking komen als de kontributie of kursusgeld hoger is dan 60,- per jaar en de gezinsinkomsten niet meer bedragen dan het netto-minimumloon plm. 2.400,- netto per jaar. De hoogte van de tegemoetkoming is afhan kelijk van het kontributiebedrag of kursusgelden en inkomsten. Uitgangspunt voor de bij punt 2 genoemde uit keringen is, dat slechts dan een bijdrage kan wor den verleend, als de kosten die u moet maken, kosten zijn om te kunnen bestaan. Daarbij is het zogenaamd bestaansminimum het uitgangspunt. Ten aanzien van hulpverlening voor schuldsane ring moet opgemerkt worden dat schulden die aanvrager of aanvraagster gemaakt heeft, op zich onvoldoende reden zijn om voor een bijdrage uit het sociaal fonds in aanmerking te kunnen ko men. Er wordt rekening gehouden met het ’be toond besef verantwoordelijkheid’. Mensen die bijvoorbeeld grote geldsommen hebben geleend voor de aanschaf van een veel te dure auto, een vakantie of een badkamer met vergulde kranen, komen doorgaans niet in aanmerking voor een bijdrage uit het sociaal fonds. Om eventueel voor een bijdrage uit het sociaal fonds in aanmerking te kunnen komen, is het noodzakehjk dat de aanvrager of aanvraagster op geen enkele andere wijze in staat is om op rede- Het nieuwe sportseizoen 1990/1991 is weer begonnen. In de sportzaal de Vonder, de Aanstede 15, zijn de volgende uren nog vrij: 16.30 -18.00 uur 15.30 -16.30 uur 17.30 -19.00 uur hele zaal halve zaal halve zaal donderdag 15.30 -17.00 uur halve zaal 17.00 -18.00 uur hele zaal De huurprijs is f 30,70 per uur voor een hele zaal en f 19,95 voor een halve zaal. Heeft u interesse, neem dan kontakt op met de afdeling Welzijn van het gemeentehuis (tel. 1235, vragen naar C. Kolen). Ook in het VERENIGINGSGEBOUW D’N DONK aan de Bosstraat zijn nog enkele uren vrij voor verschillende aktiviteiten. Loop eens binnen of informeer bij de afdeling Welzijn. 632-1 -MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1990

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 11