I I Wachten op de opruiming... Zie je wel dat ze gek is? Vit het gemeentehuis I I P.V. ’Over Berg en Dal’ Uitslag/prijswinnaars WK Toto S.V. Audacia I I I 1 Epilepsiebestrijding: stoot of valt met uw steun! Wet persoonsregistraties "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 11 JULI 1990 PAGINA 7 6 I ’De Sik’ Namens de Jeugdcommissie van S.V. Audacia Wat krijgen we nou? Het lot van mensen met epilepsie gaat u aan. Bijwerkingen van medicijnen,buitengesloten worden, beledigende reacties bij een aanval. Onzekerheid. Wanneer komt de volgende aan val? Wie is de volgende die met epilepsie te maken krijgt? Epilepsie kiest haar slachtoffers willekeurig, plotseling. 265 punten 265 punten 265 punten 265 punten 260 punten 260 punten 255 punten 255 punten 255 punten 255 punten 255 punten 250 punten 250 punten 250 punten nwetendheid over epilepsie heeft zeer ver velende gevolgen. Stelt u zich eens voor, daar ligt u dan. Overgeleverd aan het oordeel van voorbijgangers. Als ‘vallende ziekte’ is epilepsie nog het meest bekend. Aanvallen leiden nogal eens tot onbe houwen opmerkingen. Nationaal Epilepsie Fonds-I)e Macht van het Kleine, tel. (030) 660144, giro 34781 7e prijs: P. v/d Putten - Tilburg M. van Dijk-van Hazendonk - Oirschot G. Hurkmans - Moergestel M. v/d Wouw - Meijel 8e prijs: T. v/d Steen - Waalwijk C. Zoontjens - Moergestel 9e prijs: C. Denissen - Moergestel G. van Gisbergen - Moergestel T. Arts - Moergestel H. van Noije - Tilburg C. van Es - Kaatsheuvel 10e prijs: H. de Cort - Moergestel M. v/d Wiel - Oisterwijk P. Bouwmans - Weert 1 Zaterdag 23 juni heeft onze vereniging de vierde fondvlucht vervlogen vanuit La Souteraine gele gen in centraal Frankrijk. De afstand bedroeg ditmaal 655 km. Een pittige vlucht om in één dag af te leggen. De duiven wer den gelost om 7.00 uur met Z.W.-wind. Als de weergoden ons guntig gestemd zouden zijn, kon het toch een snelle vlucht worden. Met spanning werd na de middag het luchtruim afgetuurd, en wat niemand verwachtte: om 14.50.17 uur dook de eerste duif naar beneden. Ditmaal mocht Arie Westgeest het zoet der over winning smaken. Omdat het op de ééndagfond niet zo naar zijn zin ging, had hij er ook ditmaal niet zo’n hoge pet van op. Om de tijd wat te do den, was hij de vijver een beetje op orde aan het maken. Toen zijn weduwdoffer, de H88-2145265 naar beneden dook, maakte zijn baas ook bijna een duik, echter nog een verdieping lager dan zijn duivenkot. Vrouwe Fortuna was ook mét hem, en zijn duif kon keurig geklokt worden. Nauwelijks was hij hiermee klaar of nummer twee meldde zich al en wel om 14.56.25 uur. De eerste en de tweede prijs, het kon niet op. Zijn pet zal nu wel weer van normale proportie zijn. Proficiat duivenprutter. Ook in het ’Samenspel Oisterwijk’ met een deel name van 138 duiven, mocht hij het erepodium betreden. De eerste duif maakte een snelheid van 83 km. per uut. De laatste prijswinnende duif werd geklokt om 16.32.20 uur. De uitslag in onze club is als volgt: Arie West geest: 1-2; Henk Schepens: 3-4-5. Zondag 24 juni de vlucht vanuit Etampes, voor laatste midfondvlucht. Afstand 385 km. Los om 6.30 uur. Het zal er weer spannen. Er dienen zich n.l. al een paar kandidaten aan voor het midfondkam- pioenschap. Aangewezen Leo van den Branden en Henk Schepens, onaangewezen net andersom. We zullen zien. Het weer is gunstig, het kan ook nu snel gaan. 11.39.02 uur de eerste duif en wel van Leo van den Branden, Krijtestraat. Punten voor het aan gewezen met zijn tweede getekende duif. Gefe- Het is elke keer weer spannend wanneer de eerste kooplustigen zich melden voor de opruiming bij Schoenwinkel Ligtvoet aan de Raadhuisstraat. Zaterdagmorgen 9.00 uur begon die en vrijdag avond om 18.15 uur kwamen de eerste kooplustigen, gewapend met stretcher, thermosfles koffie en dekens een plaatsje innemen voor de winkel. Kopers uit Vught, Houten en Ede waren er al vroeg bij om ’s morgens op tijd binnen te kunnen. Gezellig was het wel, want de ’wachters’ blijken het uitstekend met elkaar te kunnen vinden. De man links op de foto hoorde bij de eerst aanko menden. Verleden jaar was hij er ’s nachts om half vier.’s morgens had hij volgnummer 65Van daar dat hij nu wat eerder gekomen was... (foto Chris van de Bijgaart) liciteerd Leo, die zijn weer binnen! Ook de andere liefhebbers laten zich gelden, dat laat de uitslag wel zien. Leo van den Branden Krijtestraat: 1-2-4-7-11-13- 17-19; Jef van Drunen: 3-8; Henk Schepens: 5-6-10-12-14-15-22; Louis van Boxtel: 9-20; Leo van den Branden Rootven: 16-21; Arie West geest: 18. De 22e prijswinnaar werd geklokt om 12.01.28 uur. De uitslag van de tweede jonge duivenvlucht vanuit Duffel op 24 juni is wederom een overwin ning geworden voor Bartje Heeffer. Hij kan het gewoon niet laten. Hoe doe je dat toch Bart? Ge lost om 7.30 uur, draaide hij zijn eerste duif om 8.13.46 uur. En of dat nog niet genoeg was, maakte hij ook in ’Samenspel Oisterwijk’ de ka chel aan door er eerste te spelen van 1643 duiven. Hekkesluiter was Arie Westgeest met de laatste prijswinnaar om 8.25.48 uur. De uitslag van deze vlucht, en ik noteer de eer ste dertig prijswinnende duiven: Bart Heeffer: 1-3-4-15-20-25028; Jan Smolders: 2-26; Arie Westgeest: 5-6-11-12; Henk Schepens: 7- 10-19-21; Leo van den Branden Krijtestraat: 8- 9-13; Louis Kennis: 14-17-22; Leo van den Branden Krijtestraat: 8-9-13; Louis Kennis: 14-17-22; Leo van den Branden Rootven: 16; Jef van Drunen: 18-23-24-30; Bart van de Ven: 27; Johan van Haaren: 29. Programma dinsdag 26 juni 1990: - warming-up - badminton - als afsluiting van een gezellig seizoen nodig ik iedereen die deelgenomen heeft aan sport-overdag uit op de koffie om 11.00 uur in de sportzaal. Kunt u niet komen dan toch bedankt voor uw sportieve inzet! Op dinsdag 4 september start het nieuwe sport- overdag seizoen. Hebt u belangstelling kom even langs of nog beter: doe gewoon mee! Plaats: Sportzaal ’De Vonder’ Tijd: van 10.15 - 11.15 uur. Kosten: 3,— per persoon. Voor meer informatie kunt u terecht bij P. Wolfs, telefoon 2210. de soorten van gegevens die worden opgeno men en de wijze waarop deze gegevens wor den verkregen; d. de gevallen waarin de opgenomen gegevens worden verwijderd; de categorieën van personen of instanties waaraan gegevens uit de registratie worden verstrekt; f. de soorten gegevens die worden verstrekt; g. de rechtstreekse toegang toe de registraties; h. eventuele verbanden tussen de registraties en andere gegevens-verzamelingen; i. de wijze waarop geregistreerde personen ken nisneming en verbetering van de geregistreer de gegevens kunnen verkrijgen; jde wijze waarop geregistreerde personen me dedeling van verstrekking van op hen betrek king hebbende gegevens kunnen verkrijgen; k. de hoofdlijnen van het beheer van de re gistraties. Inmiddels zijn reglementen waarin het boven staande is geregeld vastgesteld voor: - woning- en grondzoekenden; - huursubsidie en huurmatiging; - uitkeringsadministratie sociale dienst; - cliëntenbestand sociale dienst; - postregistratie; - belastingen; - gemeentelijk woningbedrijf. De betreffende reglementen liggen gedurende de openingstijden van het gemeentehuis op de afde ling Interne en Burgerzaken voor een ieder ter inzage. Op deze afdeling zijn ook formulieren verkrijg baar waarmede een verzoek om kennismaking van opneming in een persoonsregistratie of cor- rectie/aanvulling/verwijdering van persoonsgege vens kan worden ingediend. Na het beëindigen van het wereldkampioenschap voetbal zijn ook de prijswinnaars bekend. Ten eerste wil Audacia alle deelnemers, in totaal 631, be danken voor de steun die ze aan de jeugd middels deze toto hebben gegeven. Ieder die prijs heeft, in totaal 29 mensen, ontvangen hun prijs uiterlijk vóór 15 augustus. PRIJSWINNAARS: le prijs: M. van Kerkoerle - Moergestel300 punten 2e prijs: H.J.F. Tekath - Moergestel290 punten M.P.L. Oomen - Tilburg290 punten G. van Gisbergen - Moergestel290 punten 3e prijs: W. Leytens - Waalwijk285 punten Fam. Kuypers - Moergestel285 punten 4e prijs: H. van Raas - Udenhout280 punten M. van Kerkoerle - Moergestel280 punten 5e prijs: L. van Helvoirt - Hilvarenbeek275 punten D.J. van Gorp - Moergestel275 punten T. Smolders - Moergestel275 punten Karemans - Moergestel275 punten 6e prijs: J. Frielink - Geleen270 punten W. Vugs - Moergestel270 punten Mensen, nogmaals bedankt voor uw deelname en prijswinnaars: proficiat met uw prijs! Op 1 juli 1989 is de Wet Persoonsregistraties in werking getreden. Ingevolge deze wet waarmede voor een aantal be langrijke elementen van de privacy bescherming een wettelijke basis is geschapen wordt onder een persoonsregistratie verstaan: ’een samenhangende verzameling van op ver schillende personen betrekking hebbende per soonsgegevens die langs geautomatiseerde weg wordt gevoerd of met het oog op een doeltreffen de raadpleging van die gegevens systematisch is aangelegd’. In de praktijk betekent dit, dat de gemeente Moergestel reeds thans beschikt over een groot aantal persoonsregistraties. Indien in het verle den via aanvraagformulieren of anderszins per soonsgegevens aan de gemeente zijn verstrekt bestaat de mogelijkheid dat deze gegevens in een persoonsregistratie zijn opgenomen. In een af zonderlijke publikatie is aangegeven welke re gistraties dit betreft. Voor de toekomst zal in de diverse aanvraagfor mulieren e.d. nadrukkelijk worden aangegeven dat de verstrekte gegevens in een persoonsre gistratie kunnen worden opgenomen. In deze wet zijn voorschriften gegeven met be trekking tot: a. de toelaatbaarheid van persoonsregistraties; b. de taken en verantwoordelijkheden van dege ne die zeggenschap heeft over de betreffende registratie d.w.z. in de praktijk het college van Burgemeester en wethouders; de rechtspositie van degenen die in een re gistratie is opgenomen; d. de plicht om voor de persoonsregistraties een reglement vast te stellen; e. het toezicht en de controle op de naleving van de wet, wat in de praktijk opgedragen is aan de Registratiekamer. Deze wet is rechtstreeks van toepasing op de af zonderlijke gemeentebesturen. De gemeenteraad van Moergestel heeft op 29 september 1989 besloten om juist ook binnen de gemeente vol doende bestuurlijke en ambtelijke waarborgen voor een juist gebruik van de verschillende per soonsregistraties vast te leggen. Hiervoor is naast de wettelijke bepalingen nog een Verordening Persoonsregistraties vastgesteld. In deze verordening is in navolging van de Wet vastgelegd dat voor die persoonsregistraties die niet ingevolge de Wet of een daarop gebaseerde Algemene Maatregel van Bestuur van de regle- mentsplicht zijn uitgezonderd een reglement dient te worden vastgesteld. In deze reglementen die in een openbaar register dienen te worden opgenomen dienen in ieder ge val de volgende zaken te zijn geregeld: a. het doel van de registratie; b. de categorieën van personen over wie gege vens worden opgenomen; nhnM tww

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 7