of niet meer woont Uw parochie wil ook graag weten dat u er woont J Kermis weer voorbij Vakantie tip: Passiespelen 1990 ...laat ’t ook even aan de parochie weten afdeling volksgezondheid Dan is dit artikel voor u! Als u verhuist, stuurt u uw nieuwe adres naar familie, vrienden, bekenden en instanties. U vindt dat ze moeten weten waar u woont. Uw parochie wil het ook graag weten. En dat kost u geen moeite. U kunt gewoon hfcPTT Verhuisbericht gebruiken. Als u een kruisje zet in het hokje RKK, krijgen uw nieuwe en uw oude WQn?olf W** Dus als u verhuist... Gaat u naar (sub)tropische gebieden zoals: Azië, Océanië, Midden-Oosten, Afrika, Zuid- centraal Amerika? Uw gezondheid op reis Deskundig advies Hygiëne Reizigersdiarree Malaria-voorzorg AIDS Spreekuur Kosten Hier vindt u ons Op vakantie? Meldt dat aan de politie! PAROCHIEADMINISTRATIE •BR.C3-S1 PAGINA 5 ■MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 11 JULI 1990 14 mei. jun. jul. okt. jan. feb. 19 mrt. nov. aug. sep. apr. AFWEZIGHEIDSMELDING: Afwezig van te Adres: Woonplaats: Telefoon: tot... Postcode. MIDDEN BRABANT De jaarlijkse kermis zit er, tot groot verdriet vooral van de opgroeiende jeugd, weer voor ’n jaartje op. De botsauto’s, cakewalk en schuitjes deden weer goede zaken... (foto Chris van de Bijgaart) Wij wensen u een prettige vakantie en behou den thuiskomst! Voor meer informatie en reservering kunt u te recht bij: - het bespreekbureau van de Stg. Passiespelen: 077-540633; - alle WV-kantoren in Nederland. En, mocht u iets verdachts zien, ben dan niet bang om te bellen naar het politiebureau: 04242- 19111. ‘J Meer dan 300 enthousiaste en gedreven amateur- acteurs beelden het lijdensverhaal van Jezus uit. In een dramatisch en meeslepend spel willen zij aan u overbrengen wat zij in die gebeurtenis van 2000 jaar geleden ontdekt hebben en soms met u opnieuw ontdekken. Het is een verhaal van Je zus Christus; van Petrus en Judas; van Herodus en Pilatus; van moeder Gods Maria en Maria Magdalena; van de goede en de slechte moorde naar. Het is ook een verhaal van de zegepraal van het goede over het slechte, van het positieve over het negatieve, van het leven over de dood. Het Passiespel wordt uitgebeeld voor een ma jestueus, indrukwekkend en realistisch decor dat in het openluchttheater Den Doolhof staat op gesteld. Dit theater is zo gebouwd dat ook oudere mensen alles goed kunnen horen en zien en com fortabel kunnen zitten. Van 17 juni tot 30 september vinden wederom de Passiespelen plaats. Tijdens deze periode kunt u iedere zondagmiddag in het openluchttheater van Tegelen dit alom bekende spel aanschouwen. Naam: Adres: VAKANTIEADRES: Eventueel telefoonnummer(s): Wie kan er bij ONRAAD worden gewaarschuwd:* 1Naam:2. Naam: Adres: Woonplaats: Telefoon: Zorg dat op dit (deze) adres(sen) een sleutel van Uw woning aanwezig is. Vakantievervoermiddel:merk:kleurKenteken HEEFT U DE FOLDER 32 VAKANT1ETIPS AL? VRAAG ER NAAR OP HET POLITIEBUREAU deze kaart wordt zonder sleuteladres(sen) niet geaccepteerd. U heeft in (sub)tropische landen meer kans om ziek te worden dan in Nederland. Het gaat dan om infectieziekten die bij ons door maatregelen op hygiënisceh gebied (waterleiding, riolering, keuringsdiensten) bijna geheel verdwenen zijn. Het is van belang vóór de reis aandacht te beste den aan maatregelen die dit risico verkleinen. Voorkomen is beter dan genezen. Hoe u dit kun doen wordt in dit artikel verteld. De GGD geeft een advies dat precies op uw reis van toepassing is. In dat adviesgesprek gaan we in op: - wat u beter wel en niet kunt eten en drinken hygiënische maatregelen - hoe u zich kunt beschermen tegen insecten - welke vaccinaties zinvol en/of verplicht zijn in uw situatie. Inenten tegen bepaalde ziekten is mogelijk. Ech ter bescherming door een goede lichtaamshygië- ne en hygiënisch gebruik van voedsel is zeker zo belangrijk. U kunt de volgende maatregelen nemen: - was uw haden na toiletgebruik - verhit eten en drinken voldoende, kook of schil alles: Boil it, Cook it, Peel it... or forget it! - eet dus geen ijs of rauwkost! Ondanks alle voorzorgsmaatregelen kunt u als reiziger toch diarree krijgen. Het houdt meestal vanzelf op, maar u wordt er wel erg slap van. Bo vendien kan het een groot deel van uw vakantie pret bederven. Tijdens het adviesgesprek wijzen wij u daarom op het gebruik van ORS en eventueel van medi cijnen. ORS is een zouten-, mineralen- en suiker oplossing om de overlast te beperken; medicijnen zoals Imodium of Diacure zijn stopmiddelen. Het risico van malaria als ziekte is zo groot, dat consequent gebruik van tabletten in malariage- bieden noodzakelijk is. Er zijn meerdere soorten tabletten: afhankelijk van de streek waar u verblijft krijgt u ze voorge schreven door ons. Ter bescherming tegen malariabesmetting dient u: - tabletten in te nemen op de plaats van bestemming uzelf te be schermen raag lange mouwen en lange broek slaap onder klamboe (gebruik airconditioning) gebruik muggenwerende middelen. In veel tropische landen komt AIDS meer voor dan in Nederland. Sexueel verkeer buiten de vaste relatie is in die landen zeer risicovol en is sterk af te raden. Sommige landen vragen een non-AIDS verkla ring. De GGD kan zo’n verklaring voor u op stellen. Als u inlichtingen wilt hebben dan kunt u het best telefonisch een afspraak maken voor een ad viesgesprek op de GGD. Let u er wel op dat tij dig te doen. Er ligt namelijk vrijwel altijd een periode tussen de toediening van deze injecties of capsules en de daadwerkelijke bescherming die ze bieden. Daar om dient u tenminste 3-4 weken voor u vertrekt een afspraak te maken voor een adviesgesprek. Er wordt dan gekeken welke vaccinaties en me dicijnen zinvol en/of verplicht zijn in uw situatie. Het toedienen van bepaalde injecties of medicij nen brengt kosten met zich mee. Deze zijn afhan kelijk van het aantal dat u nodig heeft en de gel digheidsduur van mogelijke vaccinaties in het verleden. Neem dan ook, als het kan, uw inen- tingsboekje en/of militair paspoort mee als u bij ons komt. De kosten kunt u uitsluitend contact afrekenen. Voor het reizigersadvies en vaccinatie-spreekuur kunt u bij de GGD terecht: mandag, woensdag en vrijdag vanaf 8.40 uur, al leen volgens afspraak. Telefoon: 013-643911. Hoofdvestiging: GGD Midden-Brabant Ringbaan West 227 5037 PC Tilburg Met de komende vakantie voor de deur zijn er weer velen van u die voor een paar dagen of lan ger van huis gaan. Indien er in die periode niemand in uw woning woont dan kunt u dit opgeven bij de politie. moet dan een zogenaamde afwezigheidsmelding invullen en afgeven op het politiebureau. Op de ze afwezigheidsmelding staat onder andere de naam van degene die uw woningsleutel heeft. Uw woning wordt dan in de surveillance opgeno men en mogelijk zelfs gecontroleerd. Het streven van de politie is minimaal 50% van het aantal aangemelde adressen te controleren. Waarop wordt uw woning dan gecontroleerd? We kijken of dat u goed hang- en sluitwerk heeft. We kijken of dat de achterzijde van uw woning goed tegen inbrekers beveiligd is. Immers bijna alle woninginbraken worden via de achterzijde gepleegd. En we kijken of dat er verder geen in- braakbevorderende situaties zijn. Hierbij moet u denken aan briefjes op het raam bv. ’Bakker tot 5 januari geen brood’, overdag alle gordijnen gesloten, een overvolle brievenbus of de post die in de huiskamer in het zicht ligt opgestapeld. En mochten wij zo’n situatie aantreffen dan la ten wij de sleutelhouder komen die u heeft opge geven. We laten altijd een briefje achter als wij uw woning gecontroleerd hebben. Zo weet u te allen tijde dat er gecontroleerd is. Vertel ook aan uw buren dat u op vakantie bent. Vraag of zij een oogje in het zeil willen houden. Kkll Koningin Wilhelmina Tonds Aankruisen als u lid/donateur beid of wilt worden m JKpfiio nKTAROCHIE Uw oude en nieuwe parochie krijgen bericht

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 5