Het schoolkamp van Boszicht 1 1 Zoekertjes... r 1 WK Toto Audacia H.S.V. ’De Rietvoorn’ L.R. F.E.V.I.O.R. Voetbal Zomeravond P.V. ’Over Berg en Dal’ z Voordat we dit jaar aan ons schoolkamp begonnen, was er al heel veel door de meester over gepraat: o.a. de bijzondere spelletjes, die we op ons kamp zouden doen, de toneelstukjes en playbacks, die we voor de Bonte Avond zouden leren en de groepen die we moesten maken. Hoe Zoekertjes insturen? Roef! Honkbal Softbal Peanut Roef! Handbal gordel om ■jÖ in de kom "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 4 JULI 1990 PAGINA 9 190 pnt. I 6-10 ’De Sik’ Prijswinnaars, proficiat! 4e prijs De afgelopen weken bezocht onze vereniging de concoursen te Oerle en Tilburg (Spona). Kerry Rijnen met Angelie (L2). Louise van Velthoven met Alexander (L2) Helma Bierens met Clovis (Ml) Gerrit-Jan Vermeer met Duelante (B-spr.) 4e prijs 5e prijs 3e prijs 4e prijs le prijs 9-3 15-4 25-14 5- 8 13-3 7-9 3-7 6- 4 18- 1 19- 7 7- 9 ■vw Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,— erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst indien ze bij opgave zijn voldaan! Het was een keigave kampweek en daarom wil len wij tot slot iedereen bedanken, die aan deze superweek heeft meegewerkt. Met name de kooksters, Piëta en Koosje, de familie Vermeu len, alle leiders en leidsters, de toneelmoeders, Sonja, Tonnie, Elly en Nanny, ook Jo, onze con ciërge en natuurlijk speciaal meester Ceulemans en onze eigen meester Klomberg. Dit verhaal is opgemaakt en geschreven door de groep: de Frietzakken. Manon Dominicus, Michiel Tolboom, Jeske Coolen, Danny van Boxtel, Ceciel Tuyteïaars, leidster Dion Schepens, leider Uitslagen: Sb I: Tilburg - Roef Sb II: Twins - Roef! Sb asp.: Roef! - Jeka Roef! - Jeka Roef! - HBS Roef! - HBS Sb II: Jeka - Roef! Hb I: Studs - Roef! Hb jun. afgelast Hb asp.: Kickers - Roef. Hb pup B: Roef! - Batters Peanuts: Roef! - HBS Wedstrijden 4 juli: Hb jun. 19.00: C. Meppers - Roef! Zaterdag 7 juli: Hb asp. 10.00: Roef. - Jeka Sb asp. 10.00: Roef! - Twins Sb asp. 11.30: Roef! - Twins Sb I 18.30: PSV - Roef! Hb I 18.00: Roef! - Black Wings Zondag 8 juli: Sb II 11.00: Roef! - Ducks Uitslagen 27 juni: ’t Draaiboompje - Boerenbond 22-1 Boerenbond 1 - De Veerkes2-0 De Schouw - ’t Centrum5-1 Dit waren de laatste wedstrijden. De volgende stand is tevens einduitslag. Clubs punten gew. gel. verl./ goals 1. ’t Draaiboompje17/6/5/1/ 21-17 2. De Schouw17/7/3/2 27-13 3. Boerenbond 113/4/5/3 17-12 4. ’t Centrum11/3/5/4 21-20 5. Den Boogaard10/4/2/6 19-27 6. De Veerkes10/4/2/6 16-20 7. Boerenbond 26/2/2/8Z 17-29 Bij gelijk aantal punten is het onderling resultaat bepalend. ’t Draaiboompje is kampioen geworden. Pro ficiat! Tilburg (Spona): Achttal FEVIOR 1 kl. M... Viertal FEVIOR 2 kl. L Jac. Donkers met Eliot (B2) Louise van Velthoven met Alexander (L2)3e prijs Angelique Wolfs met Ziemaadaa (L2) 4e prijs Herma Bierens met Clovis (Ml)4e prijs Jac. Donkers met Eliot (1-spr.)6e prijs Louise van Velthoven met Alexander (B-spr.)6e prijs José Broers met Evelyne (B-spr.)8e prijs Oerle: Achttal FEVIOR 1 kl. MIe prijs Viertal FEVIOR 2 kl. L2e prijs Angelique Wolfs met Ziemaadaa (L2) 3e prijs Kerry Rijnen met Angelie (L2)4e prijs waar je niet naar buiten kon kijken. We werden net milk-shake, want hij stopte en remde en we vlogen een meter de lucht in en we werden ook platgedrukt. Toen begon het eilandenspel. We moesten voor elke post twee dingen invullen, die we mee zouden willen nemen om op een onbe woond eiland te overleven. Bij elke post kregen we een tractatie. Toen we op dezelfde manier met het busje van Dion thuis gebracht waren, gingen we verder met sjoelen. Zo rond kwart over één lagen we te bed. Het ging steeds beter met sla pen. Donderdag, 28 juni: Op naar de speelweide voor het spel: Levende Toto. Er waren allerlei grappige spelletjes, die je met de letters van KAMPIOEN? in drie partij en moest spelen. Vooraf hadden we een soort to- toformulier ingevuld. Geel had de meeste spellet jes gewonnen. Daarna hadden we een mozaïek gelegd van denneappels. We hadden ons zelf ge maakt. Daarmee waren we tweedes geworden. Toen we thuiskwamen, kreeg ieder zoveel dingen snoep, als hij uitslagen goed had van de totofor- mulieren. Onze leidster Ceciel en Monique v/d Heuvel hadden 0 uitslagen goed. Zij dachten, dat ze niets kregen, maar zij mochten van alles (ik denk wel 12) één ding pakken om in de groep te verdelen. Toen gingen we lekker warm eten, want de kooksters hadden het al klaar. Na het eten hadden we nog even tijd om ons te verkle den en ons te sminken voor de Bonte Avond. Tussen zeven uur en acht uur kwamen de ouders binnen. We begonnen om acht uur en we waren pas om twaalf uur klaar. Het ging heel erg goed, tenminste dat zei onze meester en die is niet zo royaal met complimentjes en dat zeiden onze ouders ook. In de pauze was er wat te drinken. Je mocht op je gemak door de mooie tuin van de familie Vermeulen wandelen. Toen we klaar wa ren met de uitvoering, kregen we lekker disco. Lekker gaaf, joh! Vrijdag, 29 juni: ’s Morgens mochten we uitslapen en we kregen ontbijt op bed. Bij een boterham met hagelslag kreeg je kitkat. Bij pindakaas een hartje met zuurpoeder er in. Bij kaas kreeg je gele zure bom men en bij vlees van alles. Als drinken mocht je cola, sinas, seven-up, citron, bitter lemon, cho colademelk of thee. Daarna kwam de prijsuitrei king. Wij - de Frietzakken - hadden de eerste prijs. Wij mochten het eerst uitzoeken en er wa ren hele mooie prijsjes te winnen. Daarna moest je je koffers inpakken en alles buiten zetten. Toen werd er nog met het rad van avontuur gespeeld of gingen gewoon spelletjes doen. Ook zongen we nog: ’lang zullen ze leven’ voor Piëta en Koosje. Daarna moesten we meehelpen met het inladen van onze spullen op de wagen van de Boerenbond net als met de heenweg. We vertrokken met de fiets in twee groepen naar huis. Jeske en Carlo zaten elkaar op de fiets te plagen, dus vielen ze. Jeske was gewond. We hadden bij een huis aangebeld. Ze waren zeer gastvrij. Toen Jeske weer opgeknapt was trokken we weer verder. De andere groep reed ons voor bij en onze meester ook en die zwaaide zelfs. Eim delijk kwamen we thuis aan en tussen kwart over drie en kwart vóór vier konden we onze koffers afhalen. Toen kregen we ook een tegeltje van Boszicht als aandenken aan het schoolkamp. Wij waren de frietzakken en we waren eerstes ge worden van heel de week daarom krijgen we vrij dag, 6 juli, een zak met friet. Op vrijdag 15 juni werd om 13.00 uur het start schot gegeven voor de eerste overnachtvlucht van dit seizoen. In onze vereniging werden slechts 13 duiven ingemand. In het ’Samenspel Oisterwijk’ werden totaal 124 duiven ingekorfd. De los- singsplaats St. Vincent heeft een afstand van 1010 km. Het is de bedoeling dat de duiven on derweg overnachten en de volgende dag huis waarts keren. Om 14.52.45 uur mocht Henk Schepens het genoegen smaken zijn weduwdof- fer H-88-2145358 als eerste af te vlaggen in on ze club, in het Samenspel Oisterwijk plaatste de ze duif zich als zesde. Veel prijzen waren en niet te verdienen, maar hier volgt toch de uitslag: Henk Schepens: 1-3. Arie Westgeest: 2. Zondag 17 juni werd de wedvlucht vanuit de stad van Jeanne d’Arc Orleans gevlogen. Afstand 470 km. Deelname 75 duiven. Wederom was het Henk Schepens die om - 13.54.03 uur de eerste duif klokte. Hij had vast zijn ’lucky day’. Desalniettemin van harte pro ficiat voor deze twee eerste prijzen. De laatste duif arriveerde om 14.15.15 uur om de laatste prijs in ontvangst te nemen. De uitslag van de ze vlucht: Henk Schepens: 1-5-6-8-9-14; Jef van Drunen: 2- 7; Leo van den Branden Krijtestraat: 3- 4-11-12-13-17; Arie Westgeest: 10-16; Bart van de Ven: 15. Herentals als eerste jonge duivenvlucht gaf een fikse deelname te zien. Gelost om 8.30 uur, be reikte de eerste duif haar hok om 9.0§.52 uur. De laatste prijswinnaar arriveerde om 9.20.40 uur. De uitslag van de eerste 30 prijswinnende duiven luidt als volgt: Bart Heeffer: 1-13-15-20-26; Jef van Drunen: 2-3-4-5-9-10-28; Leo van den Bran den Rootven: 6; Jan Smolders: 7-11-12-14-29; Henk Schepens: 8-23-25-27-30; Arie Westgeest: 16-17-21; Louis Kennis: 18; Bart van de Ven: 19-22-24. Tussenstand WK Toto t.b.v. Jeugd S.V. Auda cia. Aantal ingeleverde formulieren: 631. Na alle gespeelde voorrondes van het wereldkam pioenschap voetbal is hier de tussenstand: 1. J. van Riel, Moergestel195 pnt. 2 t/m 6: J. van Kerkoerle, P. Bouwman, G. Hurkmans, L. van Helvoirt en C. van Es 7 en 8: J.P. Dijkmans en M. van de Wel185 pnt. 9 en 10: J. Dekkers en F. van Seccelen 180 pnt. 11 en 12: T. v/d Steen en J. Meyer 175 pnt. Daarna zijn er 11 deelnemers met 170 pnt., 7 met 165, 18 met 160, 22 met 155 en 30 met 150 pnt. Na de wereldkampioenschappen zal de uitslag ook in ’Moergestel-Nieuws’ worden gepubli ceerd. Dennis van Mensvoort met Kanis (L-spr.)6e prijs Jac. Donkers met Eliot (L-spr.)7e prijs Dries Roefs met Eroeska (B-spr.) 12e prijs Jeugdconcours de Zandputbeker Een rare naam voor een beker waarvoor gevist moet worden op het Blekven. Maar wat maakt het uit: wedstrijd is wedstrijd. Twee dames en veertien heren deden mee, allen om te winnen. Onder het motto ’zo vader, zo zoon’ was de winnaar deze keer Ron de Bakker met 11 stuks en een gezamenlijke lengte van 1.92 m. Proficiat Ron, gij wordt nog eens een groot visser. Tweede Jeroen van Beers, alweer een aan stormend talent. 7 Stuks totaal 1.07 m. Goed zo Jeroentje. Derde en daardoor winnaar van het derde bekertje Frank van Gisbergen met 6 stuks en 96 cm. Vierde was Maarten Hooftman: 5 stuks en 94 cm. Jammer, net buiten de bekers, maar wel Bas van Gisbergen voorblijvend, want die was vijfde met 6 stuks en 91 cm. Zesde een dame: Sandra Boogaers, ook 6 stuks maar iets kleiner: 83 cm. Zevende Kees Jansen: 5 stuks 63 cm. Had ik toch voorspeld dat hij van de laatste plaats zou klimmen? Achtste Rudi van Tuijl: 3 stuks 57 cm. Jammer, dat kan beter, maar Rudi kennende zal dat ook wel gebeuren. Negende Benny van de Wel: 4 stuks, 53 cm. Niet slecht. Benny komt er wel. Tiende Siegfried Willems: 4 stuks, 46 cm. Door het lot naast z’n broer zittend wist hij hem toch voor te blijven. Elfde Daan de Laat: 2 stuks, 29 cm, net niet bij de eerste tien, maar let op, de volgende keer zal hij eens wat la ten zien. Twaalfde Frans van der Donk. Blijf doorvechten Frans, want eens...? 2 stuks, 26 cm. Dertiende een ongeluksplaats? Welnee. Zeer goed zelfs: Marchia Smit, 2 stuks 25 cm. Een groot nieuw vistalent. Netjes dame! Veertiende Tristan Willems, 2 stuks, 24 cm. Kom op nou. Laat je toch niet op je kop zitten door je broer. Vijftiende en zestiende werden de gebroeders Roozen: Kees en Jan, beiden niets gevangen maar zij deden tenminste wel mee. Alle begin is moeilijk en, let op wat ik zeg: zo serieus als ze be zig waren, de volgende keer zullen ze van zich la ten horen. Zo, allemaal proficiat met de behaalde plaats en de mooie prijs in het bijzonder. Ron de Bakker werd ook nog kanjerkoning met een brasem van 32 cm. Er werden in totaal 65 stuks gevangen met een lengte van 984 cm. Da’s nog eens wat anders dan de groten met hun 9 stuks en 133 cm. Goed zo, jongens... Pardon: dames en heren. Blijf zo door gaan. Ga in de vakantie ook eens vissen, oefenen bijvoorbeeld voor het volgende concours. Maar één verzoek: blijf altijd netjes aan de waterkant (ook de senioren). Blijf ook sportief zoals we dat gewend zijn. Ruim je rommel netjes op. Tot ziens en prettige vakantie! Het Lekentoemooi 1990 zit er weer op. Met veel lekker weer en sportiviteit is het weer een geslaagd toernooi geweest. Voor de le maal in de afgelopen 5 jaar is de ge doodverfde kampioen Fam. van de Loo versla gen door Vitrus. De dames speelden een dubbele kompetitie maar volgend jaar verwachten we weer meer damesteams. De uitslag van dit toernooi was als volgt: Dames: 1. Gogetters6-12 2. Recreanten3) 6-6 3. WABS(-6) 6-6 4. DBT6-0 Bij de heren was het een heel spannend gebeuren met veel gedeelde plaatsen, waar dus de doelsaldi de plaats bepaalden. 1. Vitrus 2. Fam. van de Loo 3) 6-8 3. Klaore(-6) 6-8 4. Amai Amai10) 6-7 5. Outsiders(-6) 6-7 6. Mix6-2 7. Schorsch6-0 Iedereen bedankt voor de inzet en tot de volgen de keer. Hopelijk is dat 22 september a.s. Dan organiseren wij ons familietoernooi. Op zaterdag laat in de middag ong. 17.00 uur begint dat. We spelen dan korte wedstrijdjes gemengd. Begin al vast een team bij elkaar te zoeken. Prettige vakantie! De indeling van de groepen ging zo: de meisjes mochten een vriendin kiezen en de jongens ko zen een vriend. Toen werden de briefjes met de namen van de meisjes en jongens apart in een kistje gedaan. Daarna werd er een jongens- en meisjesbriefje getrokken en dat werd een groep. Zo kwamen er zes groepen: de Fido-dido’s, de Bluffers, de Kitkatkatten, de Railrunners, de G.Z.N. (de groep zonder naam) en de Frietzak ken. Dat waren wij: Danny, Manon, Jeske en Michiel. Eindelijk was het dan zover. Maandag, 25 juni: ’s Morgens vertrokken we met alle ies groepen tussen kwart vóór 10 en vijf over half 11 om de tien minuten voor een oriëntatietocht naar het kamp in Netersel. Wij vertrokken om vijf voor half 11 als vijfde groep. We gingen eerst naar Jes ke Coolen z’n huis om de routebeschrijving en de opdrachten door te lezen. We moesten nog een paar nodige dingen halen voor de opdrachten, zo als bv. een postpakketje op het postkantoor en een paar sigarenbandjes bij Danny van Boxtel. Daarne vertrokken we naar de Vinkenberg. Van daaruit begon de eigenlijke tocht. We hadden leuke en gezellige opdrachten, die we bij zes ver schillende posten moesten inleveren. We waren ongeveer zes uur onderweg, maar rond vijf uur 's middags kwamen we aan op de kampeerboer derij van de familie H. Vermeulen, Fons v/d Heydenstraat 21 te Netersel. We aten koude schotel, zelf gemaakt door Koosje en Piëta. Heel de week hebben zij voor het lekkere eten ge zorgd. Nogmaals hartelijk bedankt. We kregen ook een leuke leider en leidster: Dion en Ceciel. Na het eten gingen we lakens beschilderen. Het was mooi gelukt. We zijn daarmee derdes gewor den. De spooktocht begon eindelijk om half 12. Het was best wel eng, maar toch leuk. De spo ken Herman, Jos en Jos deden hun uiterste best om ons bang te maken, maar bij sommigen is dat maar voor een beetje gelukt. We sliepen pas héél, héél laat of beter gezegd ’s morgens om een uur of half vier. Dinsdag, 26 juni: De hele week, deden we *s morgens aankleden, wassen, eten en evalueren van de dag van giste ren. Toen begon de Vlaamse Kermis in een bos vlakbij het kamp. Er waren 7 spellen voor die 6 groepen. Omdat het lekker warm weer was, kre gen we veel waterspelletjes o.a. waterwip, spons gooien en water doorgeven. Het was heel leuk. Na de morseopdracht en de picknick in de bos sen kregen we de beroepentest. Hierbij moesten we mensen met een beroep zoeken. Daarna moesten de leiders ons zoeken. Uit onze groep waren Manon en Jeske gevonden. Danny was ge vallen, dus die kon niet meedoen en Michiel werd niet ontdekt. Hij vergat bijna met Jörgen om uit te komen. Toen gingen we terug om lek ker warm te eten. Na het eten en vóór de gene rale repetitie moesten we op de foto voor ’Moer- gestel-Nieuws’. We stonden allemaal netjes klaar op het bruggetje in de tuin, maar toen kwam pot verdorie Chris van de Bijgaart niet opdagen (sor ry, foutje van de redaktie van M.N., red.) Daar om heeft onze schoolfotograaf, Corrie de Bresser, maar een foto van ons genomen. Heel de avond hadden we generale repetitie voor de Bonte Avond. Toen we ’s nachts in bed lagen, dachten we: ’Ha, de fotograaf is er eindelijk!’. Maar he laas, het bleek een bliksemflits te zijn. Woensdag, 27 juni: Na het eten en evalueren begonnen we aan een fietstocht. Er waren veel leuke vragen en op drachten. We moesten kaarten posten naar Moergestel. We kwamen bij de Belgische grens. Daar kregen we van de Nederlandse en Belgische douane een stempel. We reden weer verder, tot we bij snackbar ,’t Dorp’ in Hooge Mierde aan kwamen. We hebben hier heel lekker en uitge breid gegeten. Jammer genoeg was er voor onze groep geen frietzak, maar een frietbak. Op de te rugweg in Lage Mierde begon het te regenen. Maar dat kon onze goeie zin niet deren. Na het brood eten gingen we sjoelen. We waren hier nog niet mee klaar, toen de dropping begon. We mochten achter in het busje van Dion zitten,

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 9