H I Hoe minder gelegenheid, hoe minder misdrijven. Onderweg. Thuis. Op ’t vakantieadres. En denk ook nog even hieraan: Cheque voor Harrie en Truus Simons Daar is ie weer: de zomer jaarmarkt in Baarle-Nassau L Hoe zo min mogelijk gelegenheid geeft, staat in deze folder. Er is 'n overzichtelijk rijtje gemaakt waaraan u moet denken. Wat u moet doen. En wat u moet laten. Kruis aan wat voor u van belang is en probeer u er aan te houden. Prettige vakantie. Als u ergens parkeert of aanlegt sluit dan uw auto/caravan of boot goed af. Laat er nooit geld of waardepapieren in achter. Laat niet iedereen zien wat u bij u heeft. Camera’s, kijkers, radio’s dus niet in 't zicht achterlaten. Waardepapieren, paspoort en geld bij u dragen, 'n Halstasje is daarvoor bij uitstek geschikt. Voor caravans, aanhangwagens, boottrailers en buitenboordmotoren bestaan speciale sloten. Ramen en deuren goed afsluiten. Vergeet vooral niet w.c.raampjes, ramen en deuren van schuur, garage, kelder etc. Laat geen sleutels aan de binnenzijde in de sloten zitten. Controleer het hang- en sluitwerk op defecten. Binnendeuren niet afsluiten. Kostbaar meubilair ook niet. Extra schade wordt daarmee voorkomen. Geen geld, waardevolle papieren en/of sieraden thuis achterlaten. In een kluis bij de bank is het safe. i Laat met zien dat u weg bent. Plak dus geen briefjes op de deur waarop staat voor hoe lang u weg bent. Geen touwtje uit de bus laten han gen. Sluit de overgordijnen niet. Haal de planten niet uit de vensterbank. Etaleer geen kostbaarheden. Vraag familie of kennissen uw brievenbus dagelijks te legen. Ladders en andere dingen die inklimming kunnen vergemakkelijken, wegzetten. Voorzie uw waardevolle eigendommen van een uniek merkteken: uw postcode huisnummer (bijv. 2272 EV 303). Gebruik registratiekaarten. (Ook voor fiets, bromfiets en boot.) Op de politiebureaus liggen die voor u klaar. Goed ingevuld kunt u daarmee na eventuele diefstal duidelijk aangifte doen. En zo vergroot u dan de kans dat u uw eigendommen terugkrijgt. Zet uw fiets/brommer altijd op slot. Ook als u binnen stalt. Tijdens uw afwezigheid kunt u ook het beste de banden leeg laten lopen. Laat geen volle vuilniszakken bij uw huis achter. Sluit auto/boot/caravan/hotelkamer/hut goed af. Waardevolle goederen of voorwerpen meenemen of in bewaring geven. Op plaatsen waar het druk is, het strand bijvoorbeeld, moet u zo min mogelijk bij u hebben. Vooral geen sieraden of waardepapieren. Bewaar cheques en betaalpas altijd gescheiden. Draag uw tas tijdens een wandeling altijd aan de kant waar de huizen staan. Iemand die langsrijdt komt dan niet zo snel in de verleiding. o< At Vi Ai H. L< Al H Gi D Vo( vee we voo mal Waar moet u aan denken voordat u met vakantie gaat? En waar moet u aan denken als u met vakantie bent? Dat is nogal wat. Dat is zelfs zóveel dat het ons goed leek het allemaal maar eens op ’n rijtje te zetten. Natuurlijk probeert de politie, ook in de vakantieperiodes, zoveel mogelijk misdrijven te voorkomen. Maar u kunt er zelf ook veel aan doen. Het voorkomen van misdrijven is immers een zaak van de politie èn u. Als u weet dat de meeste misdrijven die gepleegd worden, kleine misdrijven zijn, en als u weet dat die vaak alleen maar gepleegd worden omdat de gelegenheid zich voordoet, begrijpt u gelijk wat u moet doen om misdrijven te voorkomen. Vertel familie en kennissen wanneer en waar u met vakantie bent. Zorg ervoor dat ze in geval van nood uw woning in kunnen. Vraag ze een beetje op te letten. Geef ze trein- en vliegnummers door van vertrek- en aankomstpunten. Geef merk, type, kenteken van uwauto op. Zorg voor een geldig paspoort. En noteer de paspoortnummers. Denk aan de verzorging van de huisdieren. Schakel elektrische apparaten uit en sluit gas- en waterkraan af. Houd u verre van drugs. In vele landen staan er jarenlange gevangenis straffen voor. Vraag uw arts een internationale verklaring als u gebruik maakt van een injectiespuit. Noteer uw bloedgroep, resusfactor, allergie, vaccinaties en eventueel gebruik van medicamenten. Breng de reisapotheek op orde. Niet vergeten een brandblusser mee te nemen. Hoort aanwezig te zijn in iedere auto/caravan/tent/boot. Reservebril? Kan van pas komen. Vervang gasflessen, gaslampen e.d. altijd buiten. Oriënteer u op uw vakantiebestemming op aanwezige vluchtwegen. Oriënteer u aan boord van een schip waar zich de reddingsmiddelen bevinden. PAGINA 8 "Ml k «i "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 4 JULI 1990 Dt CO! De ii moei zene nam< kistji meis Zok Bluf! G.Z. ken. Micl Eind Maa ’s M tusse tien kam, half: keO opdr paar als b een j Daai daan leuke schil onge 'smi derij Hey< schoi de v zorgi ook, Nah was: den. Het ken ome maai héél of h: Dim Del wass ren. vlak groe gen gooi Nai sen we moe war, valli wer om ker rale gest opl ven ry, om mat had Ave we: laas Wc Na fiet dra Mo Dai dot we kw: bre gro rug Ma bre nie mc Voorkoming misdrijven 'n Zaak van de politie én u De tweede zondag van juli, traditiegetrouw de dag van de zomerjaarmarkt in beide Baarles. En ook dit jaar wordt het weer een fijne, leuke markt met een grote keus aan koopwaar. Immers de organiserende verenigingen, (Gloria ÜC voetbal en Gloria Atletiek) zijn er best trots op de grootste jaarmarkt uit de regio te kunnen presenteren. Al vanaf 10 uur kunnen de kooplustigen terecht bij de marktkramen. Marktkramen waarin de markt kooplui hun uiterste best zullen doen om hun koopwaar aan de man te brengen. En juist die koop waar is er gevarieerd. De organisatie heeft er naar gewerkt heel veel variatie aan het publiek te kunnen presenteren. Iets uitzonderlijks Natuurlijk is het moeilijk om zoveel mogelijk variatie in die koopwaar te brengen. Belangstelling voor een plaats op de markt is bijzonder groot, daaruit een keus te maken zonder doublures is zo mogelijk nog moeilijker vanwege de omschrijving van de koopwaar. En toch, de organisatie denkt daarin geslaagd te zijn. Uitzonderlijk op deze markt is de aanwezigheid van in totaal meer dan 20 meter oude grammo foonplaten (singeltjes en LP’s), bijzonder is ook dat men er in geslaagd is om iemand aan te trek ken die niets dan wielrenbroekjes (vanaf 1 jaar) verkoopt. Andere opvallende koopwaar is kinderlectuur, kado artikelen, hoeden en petten, familiespelen. Dit alles naast de hele reeks van de meer traditionele koopwaar op een jaarmarkt. Kortom een bezoek is het meer dan waard. De markt wordt gehouden op de Loswal aan de Chaamseweg in Baarle-Nassau en u kunt er terecht van 10.00 tot 18.00 uur. Door de oranisatie is er ook een terras ingericht, waar het altijd goed toe ven is. Iedereen hartelijk welkom dus! 32 tips voor een onbezorgde vakantie Afgelopen woensdagmorgen ontvingen Harrie en Truus Simons uit handen van Kirsten van de Wiel een cheque van 800,— ten bate van hun werk in Tanzania. Dit was de opbrengst van de ak- tie op de Graaf van Ürselschool, die onlangs werd gehouden. Omdat Harrie en Truus vanuit hun werkplaats Kisiwani nog naar Nederland zouden komen, werd later in het bijzijn van alle kinderen de cheque overhandigd. Harrie en Truus zeiden zeer blij te zijn met het bedrag en bedankten de kinderen en de werkgroep Tanzania voor de gehouden actie. Van het bedrag zullen golfplaten wor den gekocht, die men ter plaatse nodig heeft bij de in aanbouw zijnde kleuterschool.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 8