Voorjaarsnota 1990-1994 twijfelachtig? Politie kiest voor op straat I a I 1 I Stomerij Palthe voor nóg betere service! ’Moergestel-Nieuws met vakantie... 1 I R. Vakantierooster A.M.W. Eerste tae-kwon-do succes bij Physique '1 i •“.“□mroep brabant Messen geslepen voor Omroep Brabant Streekspel I VN-spinnen-excursie Raadsvergadering 29 juni 1990 DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Bij van Dijk Stoffen in Moergestel S De politie kampt met personeelsproblemen. In Oisterwijk en Moergestel zijn er momenteel 3 a 4 politiemensen minder dan er officieel moeten zijn. En gelet op het werkaanbod zouden we er best nog meer kunnen gebruiken. Bovendien is er een aantal langdurig zieken en met de vakanties voor de deur hebben we een keus moeten maken om deze problemen op te vangen. Als een van de eerste agendapunten van deze raadsvergadering stond het collegeprogramma en de voorjaarsnota, voor de komende vier jaar, dit ter vaststelling door de raad. Voor de tweede maal neemt een team uit Moergestel deel aan het door Om roep Brabant georganiseerde Streek spel: een kwis met vragen van allerlei aard over de provincie Noord-Brabant. Was de Moergestelse inbreng verleden jaar en thousiast te noemen, doch inefficiënt, de messen voor de komende editie zijn vlijmscherp gesle pen. Uitgebalanceerd, zo moet je immers de sa menstelling van het vijfkoppig, Moergestels team noemen. ’’'•T'Vxi 15e Jaargang - Nr. 628 WOENSDAG 4 JULI 1990 M2 I I 9 'X De politie hoort op straat te zijn en daarom zal in de komende maanden het bureau wat meer geslo ten zijn. De openingstijden zijn voorlopig als volgt: van maandag tot vrijdag van 8.00 tot 21.00 uur en zaterdag en zondag van 9.00 tot 18.00 uur. Gezien de vakantieperiode voor de deur staat wensen wij u allen een prettige vakantie toe. Kees Schoenmakers PAUL GERLACH (WD): ’...voor kennisgeving aangenomen... NOUD SMITS (PGB): .naar de prullenbak. KERKSTRAAT 17 TEL 04243-1259 x MOERGESTEL zj Buiten die uren kunt u ons altijd bereiken via het telefoonnummer 04242-19111. U wordt dan automatisch doorgeschakeld naar de meldkamer en zij hebben direct kontakt met de auto die op dat moment misschien bij u in de straat rijdt. Is het heel dringend belt u dan gerust 06-11. Nu de vragen over de verkeersveiligheid, de rou te van het fietspad langs de Akkerweg en de mi lieuaspecten voor de verplaatsing van de benzi nepompen van de heer van Esch aan de Schoolstraat zijn opgelost, kan met voortvarend heid worden meegewerkt aan de vergunningver lening om deze benzinepompen te verplaatsen naar de hoek Akkerweg/Schoolstraat. De raad gaf voltallig B en W het groene licht. Het verzoek van de PGB een stimulerende bijdrage te verlenen i.v.m. die verplaatsing, uit het dorps- vernieuwingsfonds, is volgens wethouders Th. Op ’t Hoog niet haalbaar wegens de slechte fi nanciële positie van de gemeente. HSSSSS1 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Nog enkele weken en dan gaat ’Moergestel-Nieuws’ - traditiegetrouw - enkele weken op vakantie. Op de woensdagen 25 juli, 1 en 8 augustus zal deze krant derhalve NIET verschijnen. Na dit nummer komen er dus nog twee voordat we drie weken gaan overslaan. Verenigingen, adverteerders en lezers verzoeken we beleefd daar alvast rekening mee te h0uden' De redaktie. 3 Afgelopen vijdag hebben 12 karateka van sport school ’Physique’ hun eerste examen afgelegd in de voor Moergestel nieuwe sport tae-kwon-do (koreaans karate). Onder leiding van Anita van de Pas hebben 11 jongens en een meisje de begin selen van trap- en vuisttechnieken met goed ge volg afgelegd. Met veel enthousiasme is elke woensdagmiddag hard gewerkt om in een betrek kelijk korte tijd veel technieken te leren die de ze snelle en attractieve vechtsport ook tot een leu ke kijksport maakt. Hier volgen de geslaagden: Maikel Denissen, Geert Denissen, Niels van Nu- nen, Patrick Simons, Robert van den Aker, Will Wolfs, Hans Vaes, John Rooyakkers, Rob van Hazendonk en Linsey Wittens. Zij behaalden al len de gele band. 3 a I a a a a a a a a De heren Smits en Gerlach waren beide zeer ver bolgen over dit ondemocratisch handelen en wil den dan ook geen enkel woord meer aan dit be leidsprogramma vuil maken. Betreffende de voorjaarsnota wilden de heren Smits en Gerlach hooguit deze als kennisgeving aannemen, daar hierin de op- en aanmerkingen gemaakt in de commissie Financiën niet waren meegenomen, zodat de voorjaarsnota gepresen teerd door het college nog met alle onduidelijk- en onjuistheden voorgelegd werd. De mededeling van de verantwoordelijk wethou der Th. Op ’t Hoog dat de voorjaarsnota gezien moest worden als een praatstuk en deze steeds bijgesteld kon worden, riep niet alleen bij de op positie, doch ook bij de coalitiepartner vraagte kens op betreffende de inhoudelijke geloofwaar digheid van deze nota. Nietemin stemden CDA en SPM voor vaststel ling en de PGB en WD tegen vaststelling. ’Waar is deze raad mee bezig?’, merkte de heer Gerlach op en de heer Smits verwees deze nota met al zijn onduidelijkheden naar de prullenbak. Uitgave en redaktie: Buro ’76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmorgen 10.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Het beroep van B. Kaptijn i.v.m. weigering van een bouwvergunning voor het gedeeltelijk veran- deren/vergroten van de garage/berging werd ver worpen. De heer J. Vriens (PGB) stelt dat de huidige bestemmingsplannen onvoldoende zijn toegerust om flexibel bebouwingen mogelijk te maken. Hij pleitte ervoor om op korte termijn een voorstel te maken die de bouw van carports, aan- en uit- bouwtjes mogelijk maken. De volledige raad ondersteunde dit idee en wet houder A. van den Meijdenberg zegde toe aan de commissie Ruimtelijke Ordening een voorstel te doen betreffende wijziging bestemmingsplannen. Gezien voorgaande zal met de heer B. Kaptijn alsnog bezien worden of een ander alternatief haalbaar is. Theo Op ’t Hoog neemt als vertegenwoordiger van B W de honneurs waar en mag bewijzen ook over de gemeentegrenzen heen te kunnen kijken. Jacques Stroucken bleek vorig jaar een gouden greep op het historische vlak en dus lag een heroptreden voor de hand. Van Niki op ’t Hoog mogen we met name gewicht in de sport- vragen vergen en Ad de Beer is ingehuurd voor de moeilijke categorie cultuur. Tom Tacken fun geert tenslotte als correspondent-teamcaptain. Onze tegenstanders komen uit Someren, Roosen daal en Haps. Finale Moergestel komt uit voor Midden-Brabant. Mochten we na tien uitzendingen van het Streekspel beter dan alle andere Middenbrabant- se gemeenten gepresteerd hebben, dan wordt op 2 september in de finale de strijd aangemeten met de beste teams uit Noord-Oost-Brabant, Zuid- Oost-Brabant en West-Brabant. Onnodig te zeg gen dat het zover nog niet is. Wellicht neemt Diessen, onder de bezielende lei ding van de in Moergestel ook bekende Bertrand Verhelst, komende zondag al een onneembare voorsprong op ons. Feit is dat het Moergestelse team al drie uitzendingen lang de moeilijkheids graad van de vragen heeft kunnen taxeren wan neer het op de vijftiende gaat vlammen. Welis waar met beleid, in tegenstelling tot vorig jaar, want foutieve antwoorden leiden tot minpunten en dè moette we nie hebbe! Supporters-badgasten gevraagd Nog een psychologisch voordeel: Moergestel speelt bijna een thuiswedstrijd. Plaats van han deling namelijk is het paviljoen van het Strand bad Beekse Bergen. De entreeprijs van het Strandbad is 8,50, maar na een telefoontje kun nen vijftien toegangskaarten, drie per man/ vrouw, worden afgehaald bij Tom Tacken, tel. 2922. Óp is op! Na van 12.00 tot 13.00 uur ge supporterd te hebben kan desgewenst de rest van de dag, gratis dus, worden doorgebracht in het Strandbad. Team en supporters vertrekken zon dag 15 juli om 10.45 uur vanaf het St. Jansplein richting Beekse Bergen. Iedere zondag dus van 12.00 tot 13.00 uur rechtstreeks op Omroep Bra bant: het Streekspel, met op 15 juli Moergestel. Voor iedereen die de wondere wereld van de spinnen eens van dichtbij wil beleven zal dinsdag 10 juli om 14.00 uur een spinnenexcursie starten o.l.v. een natuurgids van het IVN (Instituut voor Natuurbeschermings-educatie) vanaf het Bezoe kerscentrum van Natuurmonumenten in Oister wijk. Er zal o.a. aandacht worden besteed aan de typische kenmerken waardoor spinnen zich on derscheiden van andere diergroepen. Maar ook aan de verschillende methoden waarmee spinnen hun prooi vangen. Maken ze webben of moeten ze het van hun loopsnelheid hebben? In verband met vakantie en waarneming in de re gio, zal het spreekuur van het Algemeen Maat schappelijk Werk in de periode van 9 juli tot 13 augustus beperkt bereikbaar zijn. In deze periode is er spreekuur op dinsdag en donderdag van 9.00 tot 10.00 uur. In de week van 23 tot 30 juli is het buro gesloten. De heer P. Gerlach (WD) noemde het college programma zeer onduidelijk, terwijl de voor jaarsnota vele tegenstrijdige aspecten bevat, en wilde dan ook niet anders dan beide stukken voor kennisgeving aannemen. De heer A. Smits (PGB) vroeg zich af wat hij met deze stukken aan moest. Betreffende het college programma lijkt het wel op een coalitie- overeenkomst, gezien de samenstelling, doch na mens het college antwoordde wethouder A. van de Meijdenberg dat dit als bestuursnota bedoeld is, en hij vroeg om suggesties voor dit program ma, doch, stelde hij meteen, dat inhoudelijk niets ter discussie staat. ’•••••••••••••••••••••••••••••••SS» J 1 Huidverzorgingsinstituut uApli/iodite J Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 1