Terugblik op een grandioos feest >'t r VERSE BROODJES 'n GROTE APPEL-KERSEN of ABRIKOZENVLAAI 9.50 I Haal met de kermis ’n heerlijke verse vlaai in huis...! I BROOD- EN BANKETBAKKERIJ 32 KOUWENBERG I Bondsbeker 1990 b 10 stuks 3.80 A?' Drumfanfare Moergestel I voor Telefoon 013-424177 Hoevenseweg 55 Een schitterende rechtstreekse uitzending vanuit ’Den Boogaard’, op voortreffelijke wijze gepresenteerd door Martien Oerlemans en op ’n professionele manier door M.T.V. in de Moergestelse huiskamers gebrachteen receptie, die door 350 vrienden, relaties en mensen die de Drumfanfare een warm hart toedragen, werd bezocht.... een ’Boogaard’ vol oranje petten waar het ondanks het matige resultaat van het Nederlands elftal toch nog gezellig werd.... een prima verzorgde koffietafel in ’Den Boogaard’ en niet te vergeten een kleurrijke finale na een zonovergoten dag vol muziek en show op een stampvol St. Jansplein.... zorgden tesamen voor een onvergetelijk feestweekend dat velen zich nog lang zullen herinneren. Druk bezochte receptie Trouwe leden gehuldigd Festival vol zon, kleur, show en muziek Expositie’ Windlopers’ Bedankt Moergestel!!! Toon Walravens Nieuwe leden Uitslag laatste bingo Wat Kauwenberg maakt, dat smaakt!!! "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 27 JUNI 1990 PAGIN, w- I I I I I Er kwam nogal wat technisch vernuft aan te pas om de rechtstreekse bingo-uitzending vanuit 'Den Boogaard’ op de buis te krijgen, maar MTV slaagde er ook dit keer uitstekend in. Cees Spaninks, oud-voorzitter van ’De Windlopers’, was ook de laatste bingo- uitzending weer graag bereid om ’n serie balletjes te trekken. Na de rondgang in het dorp zaterdagmiddag en een prima verzorgde koffietafel in ’Den Boo gaard’ bezochten ongeveer 350 vrienden, relaties en oud-leden de receptie waarbij Harmonie ’Prinses Juliana’ ons, en voor velen onverwacht, trakteerde op een serenade. (Bedankt, erg sym pathiek!). Langzaam veranderde na de receptie, ’Den Boo gaard’ in een voetbaltribune vol met oranje pet ten, sjaals en vlaggen en werd het, ondanks het matige resultaat van het Nederlands elftal, toch nog gezellig. Maria Bergman-van Esch krijgt hier van burgemeester ter Veer ’n herinneringsspeldje vanwege haar 21-jarig lidmaatschap van ’De Windlopers ’/Drumfanfare Moergestel. Aan het eind van de koffietafel verraste burge meester J. ter Veer ons met een bezoek om 12 le den en 2 bestuurleden in het zonnetje te zetten. Als eerste Maria Bergman met haar 21-jarig lid maatschap, begonnen als matroos en op dit mo ment tamboer-maïtre. Daarna bestuurlid Jan Brekelmans (20 jaar) en vervolgens Lian Vriens en Henriette van Lieshout 19 jaar, Geesje van lersel en Anita van Berkel-Dieltjens 17 jaar, Maureen Verhoeven en Yvonne Poppelaars 15 jaar, Esther Verhoeven 14 jaar, Yvonne Habra- ken, Mark Verhoeven, Hanneke Dieltjens 12 jaar en Carlo van Esch 11 jaar lid. Het was een van de vele hoogtepunten van ons feest, toen Trees Ver hoeven onder toeziend oog van Burgermeester J. ter Veer een staande ovatie kreeg van alle leden (14 jaar bestuurslid). Trees: bedankt, en we ho pen nog lang van je enthousiasme voor de Drum fanfare te mogen genieten. Kleur, show en muziek stonden zondag centraal op een zonovergoten St. Jansplein. Nadat burge meester J. ter Veer het festival had geopend, maakten 18 verschillende show- en muziekvere nigingen tussen 12.00 uur en 19.30 uur hun op wachting voor een massaal opgekomen publiek en de jury. De uitstekende presentatie werd ver- de prijzenkast en wat erger is, zijn de wedstrijd- punten voor het algemeen klassement. Ook pun ten vergarend voor dit klassement deden H. Smetsers en K. Persoons. Niks gevangen, een te genvaller voor beiden. Kop op, er komen nog twee kansen. En de nieuwe koning? Waar bleef hij? Zoals het hoort: niks gevangen. De vreugde was dus van korte duur. Hij staat weer met beide benen op de grond en dat is ook maar goed zo. Op de vraag waarom hij niks gevangen had antwoordde hij: ’Nou, ik moet vandaag onze voorzitter vervangen en die vangt ook nooit iets’. Mooi smoesje van gen was beter geweest. Na het vissen ging het er bij de Klaore ouderwets aan toe. Onze clubkastelein verraste ons weer op roggebrood met zult, en voor de loterij had Bert- Jan Kogels zoals elke keer weer fruitmanden meegebracht. Een nobel gebaar, temeer omdat hij z’n winkel in St. Michielsgestel heeft en niet in Moergestel. Bart Dobbelsteen z’n bloemstuk ken vonden ook weer een gelukkige winnaar, evenals de eieren van Jac van de Wouw, de, naar z’n zeggen, hofleverancier van onze koning. Ons volgend evenement is op 19 augustus. Nog steeds geen lid? Kom nou. Vakantietip: blijf in Moergestel en ga vissen. Mevrouw, twijfelt uw man? Verras hem met een visvergunning. Ook makkelijk voor u, want u hoeft hem nooit meer te zoeken: aan het ven of bij de Klaore eventueel met de kinderen. Tussen haakjes: dames zijn ook welkom als lid. Nadat op donderdagmiddag het podium in ’Den Boogaard’ was vergroot, begon op de avond vóór het feestgewoel de generale repetitie. De wat chaotisch overkomende generale deed denken aan het gezegde: ’Een slechte generale.Inder daad, toen vrijdagavond het doek open ging, ver liep, op een enkel zenuwtrekje en de traditiege trouw trage eerste bingobal na, alles bijna vlek keloos. Na de opening door de komplete band met de ’Czardaz’ werden de bingo- en zaaltrek- kingen gedaan door Toon Walravens, Paul van de Wouw (oud Windlopers-bestuurslid en spe ciaal hiervoor uit Venray overgekomen), Riëlle van Osch, Cees Spaninks (oud Windlopers-voor zitter), Maria Bergman, Tristan Willems en Mar lijn Tekath. Dat alles werd afgewisseld door op tredens van ’Dinges’, kinderen van oud- Windlopers, de Matroosjes, de Color-guards, ’Les Amies’, de tamboers, dansgroep ’Trend’ en niet te vergeten het schitterende twirloptreden met fluorescerende batons van Maureen Verhoe ven, Esther Verhoeven en instructrice Riëlle van Osch. Dit optreden werd later op de avond nog een keer overgedaan in een verduisterde zaal. De speciale zaalkwis en een dagtocht naar keu ze voor 2 personen, aangeboden door ’Quality Travel’, werd gewonnen door (hoe is het moge lijk) weer Mevr, van Dam uit de Stappert. Ge lukkig deze keer niet voor de familie maar voor haarzelf. Proficiat Mevr, van Dam! Nadat de M.T.V.-uitzending om 10.15 uur werd beëindigd wist Alec Sander vooral de jongeren in de zaal nog een tijd lang te vermaken. Geesje van lersel, Maria Bergman en Lian Vriens verrasten ons met een schitterende expositie en een boekje (nog verkrijgbaar!) met de geschiede nis tot nog toe van ’Windlopers’ en Drumfanfa- Op ’n zonovergoten St. Jansplein genoten ’s zondags vele honderden toeschouwers van het optreden van de 18 show- en muziekkorpsen. PAGINZi 628 zorgd door Jolanda Braspenning. Als laatste voor de grote finale was het de beurt aan onze eigen jubilerende vereniging, die on danks de inspanningen en de zenuwen een voor velen indrukwekkende show ten beste gaven. Nadat Geesje van lersel en Lian Vriens vanaf het dak van ’Den Boogaard’ de taptoe hadden afge blazen (je moet het maar durven!) en alle korp sen een herinnering en het juryrapport was over handigd, kon teruggekeken worden op een on vergetelijk weekend. Als we verder nog namen zouden gaan noemen zouden we mogelijk velen te kort doen, daaronl tot slot nog even dit: Moergestel! Bedankt! U maakte door uw enorme belangstelling, uw steun en uw bijzondere sympathie, van ons feest EEN GEWELDIG EN ECHT MOER- GESTELS FEEST, Nogmaals BEDANKT! Dinsdag na de repetitie bleven we nog even in de sfeer van het feest. Onze ‘dirigent Toon Walra vens (’Ik ben aan deze vereniging verknocht...’) werd door de Drumfanfare gehuldigd met zijn 12 1/2 jubileum. We zijn hem veel dank verschul digd voor de muzikale ontwikkeling van ons korps. Bij die gelegenheid werden Yvonne Habraken en Sandra Daemen, die hun aktieve lidmaatschap hebben beëindigd, op gepaste, dus feestelijke wijze uitgeluid. Yvonne en Sandra: het was fijn jullie bij onze vereniging te hebben gehad. Ook werden we dinsdag nog verrast doordat 4 nieuwe leden zich spontaan aanmeldden. Nog meer leden zijn natuurlijk altijd van harte wel kom: binnen alle groepen is op dit moment nog plaats. Belangstelling? Kom gewoon even langs dinsda gavond in D’n Donk of bel even 1814, 3263 of 3361 voor meer informatie. Je bent altijd VAN HARTE WELKOM. Wij zorgen voor een goe de opleiding. le prijs: Mevr, de Laat, de Aanstede 8 2e prijs: Fam. v/d Boogaart, Oirschotseweg 73 3e prijs: Fam. Roovers, Regenbeemdeke 5 4e prijs: Ton van Boxtel, Krijtestraat 20 5e prijs: Fam. Mertens, Huysackerstraat 1 6e prijs: Rob Vriens, Biest-Houtakker 7e prijs: Fam. Traa, Vooskerbos 1 8e prijs: Fam. Scheepens, Krijtestraat 7 9e prijs: Fam. van Dam, de Stappert 8a 10e prijs: Fam. v/d Meydenberg, Floraweg 3 De waardebonnen op de kaartnummers zijn ge vallen op: 1473 - 408 - 559 - 405 en 1336. JvdW Derig vissers, de ene stiekem lachend, de ande re onverschillig ’denk’, de derde zenuwachtig. Maar allemaal nieuwsgierig. Wat zal het dit keer worden? Na de loting voor de visplaatsen werd er al meer gelachen. Zie daar: J. Rokven en C. van den Berg naast elkaar, daarnaast onze kersverse koning, net of hij ook al bij de groten hoorde. Na het klinken van het startschot begon de strijd. Spoedig werd het al duidelijk: weinig te vangen. Dus toch weer een verrassing? Personen die nor maal al vis vangen deden dit nu met regelmaat ook. Grote hilariteit en opschudding een half uurtje voor het einde. C. van den Berg had een paling en nog wel een van 70 cm. Dit had hij nodig, want met nog 75 cm vis meer werd hij winnaar. 1.45 M vis, niet veel, maar voldoende om de Bondsbeker in de wacht te slepen, voor hem de eerste keer. Tweede werd Bart Klijsen 1.15 m, met geluk, want het weevoudige was na het vangen al opge geten voor hij ze aan de kant had. Baars heette de dader. Dankbaar dat Bart ze voor hen voorhield bleven ze ook tot het einde zitten plagen. Derde Goris Kogels: 114 m. net een cm tekort. Misschien volgende keer dat kleine beetje meer geluk. Vierde J. Rokven, terug van weggeweest, bijna tenminste, maar toch weer misgrijpend in "iinwwiM

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 7