S Stomerij Palthe voor nóg betere service! K I r .B tlf» Organisatie J eugd vakantie week in de problemen??? a.s. Weekend is het weer zover... Kermis! Gemeenteraadsvergadering Softbaljeugd Roef! zoekt het hogerop! Kasteelconcert op Nemerlaer Peperkoekverloting tS. BEKENDMAKING GEMEENTE MOERGESTEL J Tandarts B.J. de Haan is afwezig van 29 juni t/m 2 juli O) i:;. Jaarmarkt 1990 I i r> a IN DIT PROGRAMMA: eenmalige verplaatsing weekmarkt naar Kloosterlaan op vrijdag 29 juni a.s. 1- JOHN MENSINK Uitzending donderdag 28 juni 19.00 uur kl Bij van Dijk Stoffen in Moergestel - - Concours Hippique F.E.V.I.O.R. - Korfbaltoemooi Roef! - Jubileum Drumfanfare - Durpsfist Gilden De uitzending vindt plaats a.s. donderdag om 19.00 uur en wordt herhaald op zondag 1 juli a.s. om 13.00 uur. - Zeskamp K.P.J. - Avondvierdaagse zZI .AA - Jubileum Graaf van Urselschool A i th# ‘WK; 15e Jaargang - Nr. 627 WOENSDAG 27 JUNI 1990 A8 I - 1. J 627-1 ••2*57- Huidverzorgmgsinstituut Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat, in verband met het opstellen van de kermis op het St. Jansplein, de weekmarkt op vrijdag 29 juni 1990 zal plaatsvinden in de Kloosterlaan nabij het gemeentehuis. Ten behoeve hiervan wordt de Kloosterlaan vanaf het gemeentehuis tot aan huisnum mer 21 van 08.00 uur tot 18.00 uur afgesloten. De omleiding zal geschieden via Kasteellaan, Voorbrugstraat en Herengoedstraat. Moergestel, 27 juni 1990. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, A.W.G.J. van Kessel. Wordt wekelijks gratis huis-aan huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst s’. Waargenomen wordt er door Tandarts J. STIEGER Tel. 04243-1919 DE WARME BAKKER KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 X MOERGESTEL z? Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 ftwV Bij het lezen van deze kop voelt u misschien iets van de verontrusting die wij voelden toen we het grote aantal opgegeven kinderen za gen. Maar liefst 326 kinderen gaven zich tot nu toe op om deel te nemen aan de jeugdva- kantieweek. Helaas gaven zich tot nu toe niet genoeg lei ders leidsters op om al die kinderen goed en gezellig te kunnen laten spelen, fietsen, zwemmen en wat al niet meer. Vooral de leiding voor kleuters is nog lang niet rond! Hebt u op maandagmorgen, dinsdag, donder dagmiddag en vrijdagochtend niets bijzonders om handen? Bel dan a.u.b. 2150 (J. van ler- sel) en geef je op als leidster leider voor het kleuterprogramma Kun je eigenlijk best de hele week; ook dan ben je van harte welkom, want ook die groe pen behoeven nog leiding!!! Wij en de jeugd van Moergestel zijn u bij voorbaat dankbaar!!! dl Sinds jaar en dag heeft honkbal/softbalclub Roef! uit Moergestel een florerende softbalafdeling. Anno 1990 telt de softbalafdeling vier teams, te weten: twee senioren damesteams, een recrean tenteam en een aspirantentema. Binnen de HSP-vereniging Roef! wordt veel aan dacht besteed aan een jeugdbeleid, zowel voor de honkbal- als softbaljeugd. Hierdoor, alsmede door een vakkundige en enthousiaste inzet van verschillende personen voor training geven, co achen en begeleiden, bloeide het softbalaspiran- tenteam, wat overigens een groot aantal talenten herbergt, in de loop der jaren op. Vooral de laatste twee jaren heeft het softbalaspi- rantenteam van Roef! duidelijk haar stempel ge drukt op de regionale jeugdcompetitie. In 1988 en 1989 werd het meisjesteam overtuigend kam pioen door alle wedstrijden met gemak te win nen. Mede door dit gemakkelijk winnen Heten de Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmorgen 10.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Vrijdag a.s. om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda: 1. Opening. 2. Trekking van het stemmingsnummer. 3. Vaststelling van de notulen van de openbare ver gaderingen van 15 mei en 1 juni 1990. 4. Ingekomen stukken en mededelingen. 5. Voorstel inzake bespreking: a. Kollegeprogramma 1990-1994 in hoofdlijnen; b. Voorjaarsnota. 6. Voorstel tot het aanpassen en wijzigen van de Al gemene Plaatselijke Verordening. 7. Voorstel tot het wijzigen van de Verordening gel delijke voorziening raads- en kommissieleden. 8. Voorstel tot het wijzigen van de vergoedingsrege ling vrijwilligers bij de gemeentelijke brandweer. 9. Voorstel met betrekking tot het Informatieplan en tot het beschikbaar stelleft van kredieten voor het eerste vervolgtrajekt en de uitvoering daarvan. 10. Voorstel tot het instemmen met het Ontwerp plan Reorganisatie van de Drinkwatervoorziening. 11Voorstel tot het vaststellen van de definitieve sub sidies 1989. 12. Voorstel inzake eenmalige subsidie in verband met het 40-jarig bestaan van de vereniging Oud-Indië- gangers. 13. Voorstel tot het realiseren van kinderopvangmoge- lijkheden. 14. Voorstel inzake het bezwaarschrift van de Coorn.- hert-stichting m.b.t. de weigering van subsidie. 15. Voorstel tot het ongegrond verklaren van een door B.P.M. Kaptijn te Moergestel ingediend verzoek om voorziening op grond van de Woningwet. 16. Voorstel tot het ongegrond verklaren van een door M. Wolfs en J.A. Schuurs te Moergestel ingediend verzoek om voorziening op grond van de Woning wet. 17. Voorstel inzake verklaring ex artikel 74 lid 2 on der a van de Wet Geluidhinder ten aanzien van de Nieuwenhoflaan, van Rijckevorsellaan en Ko renstraat. 18. Voorstel tot ongegrondverklaring van ingediende bezwaren tegen en tot vaststelling van het bestem mingsplan Bungalowpark (Herziening I). 19. Voorstel tot het vaststellen van het bestemmings plan Korenstraat. 20. Voorstel tot het vaststellen van het bestem mingsplan Herziening III Reuseldal. 21. Voorstel tot het opstarten van de procedure om te komen tot het verlenen van vrijstelling van het gel dende bestemmingsplan ten behoeve van bouw plan J. van Esch te Moergestel voor een motor brandstoffenverkooppunt op de hoek Schoolstraat/ Akkerweg. 22. Voorstel tot verkoop van een bouwkavel in het bestemmingsplan Papenacker aan de heer P.A.C. Op ’t Hoog. 23. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het Halt-projekt. 24. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet van de vervanging van een aantal straatnaam borden. 25. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het vervangen van onderdelen van de hoge drukspuit. 26. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van een kre diet van de revisie van het rioolgemaal aan de Kerkstraat. 27. Voorstel tot het overgaan van een onderhoudsbeurt aan de zoutstrooier. 28. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet t.b.v. het meerwerk tijdens de vervanging van de rioolpomp van het hoofdriool gemaal ’Het Brieltje’. 29. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanpassen van het bestemmingsplan Kom Moergestel I. 30. Sluiting. meisjes in het begin van de competitie 1990 een aantal puntjes liggen door een stukje overmoe digheid. Daarom besloot het bestuur van Roef!, in over leg met speelsters, ouders en trainsters, het aspi rantenteam in te schrijven voor de landelijke aspirantensoftbalcompetitie. Hierin zouden de meiden weer moeten vechten voor hun plaats, wat natuurlijk een grote stimulans vormt. Het landelijke niveau, en dat van het westen, ligt een stuk hoger dan in het rayon het zuiden, omdat al leen de beste teams van de verschillende rayons in mochten schrijven in deze landelijke com petitie. Vorig weekend (zaterdag 16 juni) moesten de aspiranten voor hun eerste landelijke wedstrijden in Rijswijk aantreden tegen Storks en het thuisspelende Red Lions. De eerste wedstrijd te gen Storks wonnen ze overtuigend met 7-5, voor al aan slag was Roef! sterk. Door sterke pitching van thuisploeg Red Lions kwam Roef! in de tweede wedstrijd minder aan slaan toe, terwijl de tegenpartij verschillende honkslagen sloeg. Uit eindelijk verloor Roef! na een spannende partij de wedstrijd met 12-8. De trainsters van het aspirantenteam waren te vreden; hun team draaide eindelijk weer eens op volle toeren, en de meiden hebben er keihard voor gewerkt. Zondagmiddag 1 juli zal er vanaf half drie gemu siceerd worden op het voorplein van het kasteel Nemerlaer in Haaren. Evenals andere jaren zijn er zitjes waar het pu- bliek op gezellige wijze kan genieten van de klan ken en de prachtige natuur rond dit kasteel. Werken van Zuid-Nederlandse componisten worden vertolkt door het Leije-kwartet in een be zetting van dwarsfluit, hobo, klarinet en cello. De Elckerlijc-speellieden zingen en spelen oud kempische liederen en vertellen daarbij een ver haal uit deze streek. De dorpsfanfare uit Si. Joachim’s Moer o.l.v. Ni co Haneveld verzorgt de koper-blaasmuziek. Bij minder goed weer zal het musiceren plaats vinden op de grote zolder van het kasteel. Dit is een muziekaktiviteit van muziek-centrum De Voorste Stroom. M Op zondag 1 juli a.s. met de kermis houden Stichting Jeugdbelangen St. Jan en S.V. Auda- cia weer hun jaarlijkse Peperkoekverloting mid dels het Rad van Avontuur. Bekende Moergestelnaren zullen weer hun bes te woordje zeggen om deze peperkoekverloting tot een sukses te maken. De leden zullen zich in zetten om de lotjes aan de man te brengen. Van wege de Wereldkampioenschappen voetbal zal er dit jaar een bijzondere prijs zijn als extra prijs. Wij hopen u allen in grote getale op de kermis te mogen begroeten zodat u hiermede onze jeugd weer extra steunt, door het meedoen aan dit Rad van Avontuur. Stichting Jeugdbelangen St. Jan S.V. Audacia Biat’ï rill it I rilt illk l U! 1L1 jml

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 1