Graaf van Urselschool vierde 40-jarig bestaan B ir Zondagavonden met .’t Lichtpunt’ Ned. Ver. Slechthorenden Muziekschool in Natuurtheater Oisterwijk Geslaagd! Jeugdvakantieweek ’90 S Wk Graaf en gravin SPORT OVERDAG Tijd: van 10.15 - 11.15 uur. ’De Efteling’ Geslaagde feestweek De leerlingen, ouders en team van de Graaf van Urselschool hebben de afgelopen schoolweek op een feestelijke wijze stilgestaan bij het 40-jarig bestaan van de school. Vanaf dinsdag tot en met vrijdag was men in de weer om het jubileum te vieren. Uitgangspunt was daarbij, dat de kinderen bij het hele gebeuren centraal moesten staan zonder de geschiedenis uit het oog te verliezen. 13 tot en met 17 augustus Slotfeest Eucharistieviering V PAGINA 5 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 13 JUNI 1990 ^4 bv Rond 19.00 uur kozen honderden ballonnen het luchtruim... Ik geef me op voor de Jeugdvakantieweek: Naam: School: Groep waarin je op school zit: Adres: Ik wil graag in de groep bij: Een van de kinderen bezig met het uitvoeren van een spelletjesopdracht. (niet meer dan twee namen invullen, anders wordt het te moeilijk om er rekening mee te houden). Ik zit in groep 7 8 en wil wel niet mee kampe ren. (doorstrepen wat niet van toepassing is). 1 De woensdag stond voor de kinderen in het te ken van de spelletjesochtend, helemaal in de sfeer van de school en Moergestel zelf. Een lust voor het oog waren de diverse onderdelen, die door de ouders waren gemaakt voor de spelletjes. Zo wa ren bijvoorbeeld het klooster en de molen nage bouwd om hun aandeel in het spelcircuit te leve ren en duidelijk motiverend te werken. Een bij zonder bezoek brachten de ’Graaf en Gravin van Ursel’ aan de spelletjesochtend om de kinderen Programma dinsdag 19 juni 1990: - warming-up op muziek - oefeningen met tweetallen met behulp van klein materiaal - een rustig spel als afsluiting Plaats: Sportzaal ’De Vonder’ Kosten: 3,— per persoon. Voor meer informatie kunt u terecht bij P. Wolfs, telefoon 2210. I Na vroeg naar bed gegaan te zijn en op donder dag ook weer vroeg te zijn opgestaan, was het tijd om je op te maken voor de schoolreis naar ’De Efteling’. Met drie bussen gingen alle kinderen van groep 1 t/m groep 8 naar het oergezellige pretpark om daar te gaan genieten van een onver getelijke dag. Alhoewel 's middags het weer wat minder was, was de stemming in de groepen op perbest. Na gezamenlijk wat gegeten en gedron ken te hebben, kon iedereen er weer tegenaan en werden de diverse attracties weer met een bezoek vereerd van enthousiaste ’graven en gravinnen’. Omstreeks zes uur waren alle kinderen en bege leiders moe maar voldaan weer thuis en kon iedereen gaan uitrusten voor de sportdag op vrij dag. Vanwege de regenval werd deze verplaatst naar sporthal ’De Vonder’ en verliep naar wens. Na de picknick in de aula was iedereen om half een vrij. te tracteren op een ijsje. De term ’Open Huis’ werd helemaal waar op woensdagmiddag. Tot zeven uur was er een grote bezoeker mee terug in de tijd. Veel oud-leerlin- 't Lichtpunt voor de alleenstaanden en het tref punt voor de gehuwde paren vanaf 30 jaar, gaat haar aktiviteiten uitbreiden en wel vanaf 17 juni a.s. iedere zondagavond van half 9 tot half 1met gezelligheids-dansavonden en clubreis- aktiviteiten, in de mooie zaal van Hotel-Café- Restaurant ’Breda’s Welvaren' in Moergestel. Zaal open om 8 uur. Ingang zaal via parkeerter rein. Voor informatie kunt u bellen: mevr, van Stralen, tel. 013-432265. De Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden afd. Tilburg en omstreken komt bijeen op don derdag 21 juni a.s. om 20.00 uur. We houden dan een kaartavond. Iedereen is welkom in het Rode Kruisgebouw aan de Leonard van Ve- chelstraat 2, Tilburg. In de maanden juli en augustus zijn er geen bijeenkomsten. Wij doen het eens anders! De informatie van de ’Open Dag’, het concert door ’afgestudeerden’ en het optreden van ensembles is samengevoegd tot een presentatie in het Natuurtheater! Natuurlijk houden we rekening met het W.K. toernooi: deze presentatie op zondag 17 juni be gint om 14.00 uur en eindigt om 16.00 uur. Interesse voor jazz-dans? Bezoek het ’Dans- spektakel’ in Berkel-Enschot op vrijdag 15 juni in gymzaal ’De Schalm’. - Videopresentatie - Danesen om live muziek - Demonstratie lessen: 17.15 uur: Jazzballet 12 tot 15 jaar 18.30 uur: Jazzballet 16 en ouder 19.45 uur: Workshop Presentatie Dansgroep Budding Sound Big Band om 21.15 uur. Meer informatie over deze dag of over onze dan sopleiding? Bel Streekmuziekschool Oisterwijk: 04242-82753. Aan de Mavo ’St. J.B. de la Salie’ (Koningshoe ven), Lourdesplein 4 te Tilburg, slaagden de na volgende kandidaten uit Moergestel: Manou van Alphen - Will van Elderen - Miranda Jansen - Adrian Kouwenberg - Ruud Linkels - Ralph Martens - John Rooijakkers - Frank Smits - Mo nique Smits en Linsey Wittens. Van harte proficiat! belangstelling van de kant van oud-leerlingen, ouders en overige belangstellenden voor hetgeen zoal in de school te zien was. Door middel van een tebtoonstelling werd de geschiedenis en de bijdrage van de Zusters van Liefde aan het on derwijs in Moergestel getoond. Ook veel oude klasse-foto’s, dia’s en videomateriaal namen de 1 De leerkrachten kwamen handen tekort om de ballonnen uit de delen... In 1950 werd het huidige schoolgebouw aan de Kloosterlaan gerealiseerd als meisjesschool. Toen nog geen Graaf van Ursel, maar de R.K. Lage re School Maria Goretti die werd bestuurd en ge leid door de Zusters van Liefde. In 1968 veran dert de naam in Graaf van Ursel en wordt het een meisjes- en jongensschool. In 1985 integreren de Mariakleuterschool en de lagere school van Graaf van Ursel en gaat de basisschool van start. Nu echter genoeg geschiedenis en tijd voor een terug blik op de feestweek. gen hebben elkaar na vele jaren weer eens ont moet en de sfeer van een echte reünie was te proeven bij een lekker bakkie koffie. Behalve oude leermiddelen (inclusief ’De Engelbewaar der’) konden in de school ook eigentijdse leer middelen bekeken worden. Voor de kinderen werd de dag afgesloten met het oplaten van de nallonnen voor de ballonwedstrijd op het speelveld, om vervolgens naar de serena de van de harmonie te luisteren en uit volle borst ’Lang zullen ze leven’ mee te zingen. Het team en de ouderkontaktgroep van de school ontvingen ’s avonds oud-collega’s om eens lek ker bij te kletsen en herinneringen op te halen. We kijken zo stilaan al weer over het grootste deel van de schoolvakantie heen naar de laatste week: de jeugdvakantieweek. We hebben voor die week weer een heleboel plannen. Natuurlijk zijn er de vaste onderdelen: een dagje uit naar Bosbad Hoeven of het Wandelbos (voor de kleu ters), we gaan bouwen, fietsen, naar de bossen. Er is ook weer echt theater: Mario van Erp speelt ’Brokstukken’ en voor de kleuters en groep 3 is er poppenkast. Het thema van de week is ’daar zit muziek in’ en in dat kader is er weer een middagje ouderwets ’play-back’ of ’bonte middag’ enwe sluiten de week af met een heuse kinderdisco in ’Den Boogaard’!!! Voor de kinderen van groep 7 en 8 is er weer ge legenheid om een nachtje met een groep te kam peren onder leiding van de scoutinggroep St. Jan. Voor de kleuters is er een programma voor vier halve dagen en de vrijdagavond tot ongeveer 21.00 uur (fijn laat hè, maar voor één keertje mag dat vast wel!). Wil je meedoen met de jeugdvakantieweek: voor groep 3 tot en met 8 van maandag tot en met vrij dag van 9.30 uur tot 16.00 uur (vrijdagavond tot 21.00 uur), voor kleuters op maandagochtend, dinsdag van 11.00 tot 16.00 uur, donderdagmid dag en vrijdagochtend’ vul dan onderstaand strookje in en stop het samen met het geld in een envelop en doe die vóór 18 juni in de bus bij: Jan van lersel, Raamackerstraat 9 of Corry Kastelijn, Vooskerbos 32. Kosten: voor groep 3 tot en met 8: 10,-; voor kleuters: 6,50; voor het kamperen: 5,- extra (alleen voor kin deren van groep 7 en 8). Als je je te laat opgeeft (dus na 18 juni) kost dat 5,- extra. We maken n.l. op 18 juni de groepen en als we die later moeten herzien geeft dat een heleboel extra kosten; dus: opgeven voor 18 juni!!! Om de week op een feestelijke wijze af te sluiten, was er in ’Den Boogaard’ op vrijdagavond een slotfeest waarbij iedere groep voor elkaar en de ouders een bepaalde activiteit verzorgde. Dit alles in een gezellige sfeer. Het team nam een terug blik als het team van Farce Majeure met het lied ’Dat is uit het leven gegrepen’. Als herinnering aan het jubileum kregen alle kinderen een tegeltje om dat thuis een mooi plaatsje te geven. Daarmee zat de goed verlopen feestweek van de Graaf van Urselschool erop. Nu op naar het 50-jarig be staan...! Het programma, waarnaar al zolang was uitgeke ken, startte op dinsdag met een eucharistieviering in de kerk. Een kinderdienst met Pastor van den Broek waaraan de leerlingen op gepaste wijze hun bijdrage hebben geleverd. Aan het einde van de dienst kregen directeur Jan Geerts en adjunct Riet van Roosmalen namens de kinderen en de ouders een herinneringsbord aangeboden voor in de school. Na de eucharistieviering gingen de kinderen in optocht terug naar de school waar gezamenlijk een prima verzorgd ontbijt werd genuttigd in de aula van de school, ’s Middags gingen de groe pen op pad tijdens een wandel- of fietstocht en werd nog even geoefend voor de afsluitingsavond op vrijdag. X .4. s

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 5