Stomerij Palthe voor nóg betere service! Komend weekend staat Moergestel bol van ’Drumfanfare’-aktiviteiten c/pkodite Moergestel in Streekspel Omroep Brabant A DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Bij van Dijk Stoffen in Moergestel 1 25 Jaar ’Drumfanfare Moergestel’ (’de Windlopers’) Komend weekend, vrijdag 15, zaterdag 16 en zondag 17 juni is het zover. ’Drumfanfare Moergestel’ gaat dan met de nodige tam-tam zijn 25 jarig jubileum vieren. 25 Jaar is het dan geleden, dat deze vereniging, die destijds als wandelsportvereniging ’de Windlopers’ begon, werd opgericht. Bijna de hele Moergestelse jeugd is indertijd lid geweest van deze populaire vereniging. Inwoners buitengebied Oud-Windlopers en Drumfanfare-leden Wat mag u vrijdagavond verwachten? Andere telefoonnummers voor de bingo Feestavond vrijdag rechtstreeks op M.T.V. Tevens laatste TV-Jubileum trekking. Programma Feestweekend Zaterdag receptie en Oranjediscobal Voetballiefhebbers en discogangers Zondag groots Show- en Muziekfestival WOENSDAG 13 JUNI 1990 8 maar ook niet oud-leden Huidverzorgingsinstituut - A Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 x MOERGESTEL Beatrix Kaatsheuvel Showband Nieuwkuijk Nieuwkuijk de Juweeltjes Geertnridenberg de Wiebert Uden The Twilights Rijen Geldrops Muziekkorps Geldrop The Reflections Geldrop (Nederlands Kampioen in de Ere-Divisie in 1990) Drumfanfare Moergestel Aan de allerkleinsten is ook gedacht tijdens het festival, voor hen bestaat de mogelijkheid om naar tekenfilms kijken in ’Den Boogaard’. BIJ ALLE EVENEMENTEN IS DE TOE GANG GRATIS EN IS IEDEREEN VAN HARTE WELKOM. Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 leuke gelegenheid om een kijkje te nemen aan de andere kant van de camera. Vooral voor inwoners van het buitengebied is de ze avond een extra mooie gelegenheid om live een uitzending van M.T.V. mee te maken, dus ook een extra goede reden om vrijdagavond zeker aanwezig te zijn in ’Den Boogaard’ Tijdens de TV-bingo hebt u ook nog het zaalvoordeel mee (bij gelijke bingo bent U namelijk net even snel ler dan iemand die nog moet bellen.) Iedereen is van harte welkom op deze feestavond, maar speciaal wordt er een beroep gedaan, op oud-leden en verwanten van ’de Windlopers’ en Drumfanfare. Het is een onmogelijkheid om al le oud-Windlopers of oud-Drumfanfare leden te bereiken, de meeste zijn verhuisd, sommige ver buiten Moergestel. Daarom vragen wij oud-le den, neem even contact op met mede oud-leden en zorg dat u er bij bent vrijdagavond om 20.30 uur in ’den Boogaard’. Wij rekenen op u. verwachten wij. Uitgave en redaktie: Buro ’76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmorgen 10.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. De vaste meespelers van de Jubileumbingo maken we er nu al op attent dat u vrijdag avond tijdens de rechtstreekse uitzending vanuit ’Den Boogaard’ andere telefoonnum mers krijgt dan u tot nu toe gewend was. De nieuwe nummers worden tijdens de uit zending bekendgemaakt. Wanneer u echter die avond naar ’Den Boo gaard’ komt hebt u de telefoonnummers niet nodig... In 1967 werd binnen de vereniging het idee ge boren om een drumband op te richten. Na ton nen oud papier en velen belangeloze uren werden 9P 15 mei 1968 de eerste marstrommen aange schaft. Van lieverlee groeide er met hulp van sponsors en vele vrijwilligers-uren langzaam een echte drumband. In 1977 werd de vereniging of ficieel omgedoopt tot Muziek- en Showvereni- ging ’Drumfanfare Moergestel’. Op dit moment is het uitgegroeid tot een oog- en oorstrelend korps van ongeveer 65 aktieve leden. Vooral het showelement heeft een hoge vlucht genomen door de matroosjes, de majoretten en de color guards, die een integrerend deel van de fanfare vormen. In binnen- en buitenland heeft de Drumfanfare de naam van Moergestel al diver se keren met ere uitgedragen en allerwege en thousiaste bewondering geoogst. We noemen slechts enkele van de recente evenementen die zij heeft opgeluisterd: Het Rotterdam A.D.-toer nooi in de Kuip; De Brabantse Dag in Heeze; de Halfvastenfeesten in het Belgische La Roche; Carnaval in het Belgische Charleroi en het Duitse Menden, en afgelopen zomer waren zij nog te gast bij een groot internationaal Muziek- en Showfestijn in de Zuid-Franse toeristenplaats Ville France in de buurt van Toulouse. Op vrijdagavond om 20.30 uur starten de feeste lijkheden met een grote feestavond vanuit ’Den Boogaard’, waar o.a. de laatste trekking plaats zal vinden van de op 29 maart gestarte TV-Jubi- leumbingo en deze tevens feestelijk worden af gesloten. Voor de eerste keer zal die avond, een feestavond in Moergestel, rechtstreeks en op lo- katie door Moergestels T.V. worden uitgezon den, zeker geen eenvoudige klus Maar wel een Veertig Brabantse gemeenten doen dit jaar mee aan het Streekspel van Otnroep Brabant. Dat spel wordt elf zondagen rechtstreeks uitgezonden tussen twaalf en één uur, vanaf strandbad ’Beek- se Bergen’. De eerste uitzending is zondag 24 ju ni, de finale is op 2 september. Iedere zondag komen vijf vertegenwoordigers van vier gemeenten tegen elkaar uit. Dat zullen iedere keer gemeenten zijn uit de vier regio’s van de provincie. Die vertegenwoordigers worden gestet op hun kennis van de provincie Noord- Brabant. Er worden vragen gesteld over de aktu- aliteit, de historie, sport, cultuur en personen. De samenstelling van de teams gebeurt door de correspondenten van Omroep Brabant in de di verse gemeenten. In ieder team is een vertegen woordiger opgenomen uit het college van B W. Ieder team wordt gesteund door eigen suppor ters, die van harte welkom zijn. In de zaal kun nen wekelijks zeker tweehonderd gasten de uit zending bij wonen. Nadat tien zondag gespeeld is wordt per regio de score van df deelnemende teams opgeteld. Het beste team uit de regio komt in de finale, die op zondag 2 september gespeeld wordt, eveneens in de ’Beekse Bergen’. De ploeg voor Moergestel, samengesteld door Tom Tacken, bestaat uit: Theo op ’t Hoog, Ni ki op ’t Hoog, Ad de Beer, Jacques Stroucken en, uiteraard, teamleider Tom Tacken. Moergestel treedt op 15 juli a.s. in het strijdperk. Vrijdag 15 Juni, aanvang 20.30 uur - Feestavond vanuit ’Den Boogaard’ - Laatste Trekking TV-Jubileumbingo - Rechtstreekse uitzending M.T.V. vanuit ’Den Boogaard’ Optreden Alec Sander Zaterdag 16 Juni - 16.00 uur Rondgang Drumfanfare door het Dorp - 19.00 uur Receptie in ’Den Boogaard’ - 21.00 uur Nederland-Engeland op grote scherm in ’Den Boogaard’ Aansluitend Oranjediscobal in ’Den Boo gaard’ Zondag 17 Juni, aanvang 12.15 uur - Groot Muziek- en Showfestival St. Jansplein - 19.30 uur Finale en afsluiting feestwee kend. - Live M.T.V.-uitzending van de laatste TV-Ju bileumbingo; - een extra trekking voor iedereen die zich in zaal bevindt; - een expositie in een speciaal ingerichte ruimte van ’de Windlopers’ en Drumfanfare (oude filmbeelden, dia’s, foto’s enz.); - een optreden van Alec Sander (een klasse- artiest met een grote toekomst); - optredens van Drumfanfare en ’Dinges’, twirl- show en dans; - optreden van dansgroep ’Trend’; - terugblikken in de ’Windloperstijd’ op verras sende en humoristische wijze. Kortom een gevarieerd programma met voor elk wat wils waarbij zelfs na 11.30 uur aan de disco- liefhebbers is gedacht, maar waarbij de muziek uit de jaren ’60 ook niet vergeten zal worden. EEN ECHT MOERGESTELS FEEST WAAR IEDERE MOERGESTELNAAR BIJ HOORT TE ZIJNWIJ REKENEN OP U!VRIJDAGAVOND IN DEN BOOGAARD’. Na een rondgang van ’Drumfanfare Moergestel’ door het dorp en een koffietafel in ’Den Boo gaard’ is er op zaterdagavond om 19.00 uur ge legenheid voor een ieder om bestuur en leden te feliciteren in ’Den Boogaard’. Ook aan de voetballiefhebbers is tijdens het feest weekend gedacht. Op zaterdagavond wordt de wedstrijd Engeland-Nederland op het grote vide oscherm in ’Den Boogaard’ rechtstreeks uitge zonden. In aansluiting hierop (gewonnen of ver loren maakt niet uit) is een Oranjediscobal. We hopen die avond iedereen te verwelkomen in of oranje of rood-wit-blauw (kleuren van Drum fanfare). Ongeveer 300 muzikanten, 250 majoretten en showgirls zullen zondag van 12.00 tot 19.30 uur het St. Jansplein in Moergestel even omtoveren tot een kleurrijk feestplein waar Moergestel ge trakteerd gaat worden op oog- en oorstrelende ta ferelen. De volgende verenigingen hebben hun medewerking toegezegd. Drumfanfare Exempel Empel Matamba Waalwijk ’t Ros Beyaert Geldrop Concordia Loon op Zand La Belle Vie Bakel-Helmond Showgroep Vanita Breda G.M.C. Geldrop De Manana Girls Breda Twirlver Oleander Rotterdam Majoretten Fatima Tilburg Concordia Berkel -Enschot Drumfanfare Gracia Eindhoven 15e Jaargang - Nr. 625

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 1