I A Stomerij Palthe voor nóg betere service! Programma 40 jaar Graaf van Ursel Henk van Kollenburg nieuwe directeur van ’De Reuselhof’ Superprijsvraag ’Quality Travel’ Koffieconcert ’Prinses Juliana’ KVO-excursie Regionale Stichting Maatschappelijke Dienstverlening S' Bij van Dijk Stoffen in Moergestel DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Prettig contact 24-uursregeling voor verpleging en verzorging van stervenden Uitdaging Uitslag tekenwedstrijd Opgegroeid in de Korenstraat a.s. Zondag 10 juni geven harmonie en drumband van ’Prinses Juliana’ hun voorjaarskoffieconcert. Speciaal voor dit concert is er een klarinetchoir in het leven geroepen, die voor een extra dimensie zorgt tijdens het concert. Zoals gebruikelijk wordt het concert in ’Den Boogaard’ gehouden en begint om 12.00 uur. Moergestelnaar Henk van Kollenburg (geboren aan de Kerkpad in 1952) is sinds afgelopen week de opvolger van A. van Leeuwen als directeur van ’De Reuselhof’. Henk, gehuwd en vader van twee dochters, werd als waarnemend directeur benoemd in april 1989, waarna in november van het afgelopen jaar de aanstelling volgde als directeur van het verzorgingscentrum 13 12 15e Jaargang - Nr. 624 WOENSDAG 6 JUNI 1990 Reisburo ’Quality Travel’ organiseerde tijdens de Jaarmarkt Uitgave en redaktie: Buro ’76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmorgen 10.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. collega’s en gasten. Donderdag 6 juni: We gaan met de hele school met de bus op schoolreis naar de ’Efteling’. Vrijdag 8 juni: Op het Roefterrein houden we een sportdag. De ze ochtend wordt besloten met een gezamenlijke picknick. ’s Avonds wordt met optredens van de kinderen het feest in ’Den Boogaard’ afgesloten. Oirschotseweg 40 De Stappert 8 De Stappert 18 De Stappert 89 Kruysackerplein Zandstraat 14a Pr. Beatrixstraat 38 Industrieweg 21a Kruysackerstraat 4 Schoolstraat 49 Looyakker 22 Dinsdag 12 juni gaan we naar de waterzuivering te Hilvarenbeek. We vertrekken om 13.00 uur vanaf het St. Jansplein per fiets. Zij die graag met de auto gaan en geen vervoer hebben kunnen zich melden bij de andere bestuursleden. Iedere woensdag om half acht ’s avonds gaan we fietsen. We vertrekken telkens vanaf het St. Jansplein. KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 x MOERGÉSTEL ’s avonds, ’s nachts en in het weekend professio nele hulp en zorg aanwezig is. De zorgcoördinator voor Berkel-Enschot, Hil varenbeek, Moergestel, Oisterwijk en Udenhout is mevrouw van Leijsen, in dienst van de Regi onale Stichting voor Maatschappelijke Dienstver lening Oisterwijk e.o. Zij is op werkdagen bereikbaar onder telefoon nummer 04242 - 19035. Mevrouw van Leijsen kan pas iets ondernemen als de huisarts toestemming voor thuiszorg heeft gegeven. Voor aanmeldingen buiten de kantooruren kan men terecht bij de Regionale Kruisvereniging Midden-Brabant in Tilburg, telefoonnummer 013 - 635530. Hoewel de regeling voorlopig tot 1991 geldt is te verwachten dat de overheid ook de komende ja- ren extra geld voor de intensieve thuiszorg ter be schikking zal stellen. Huidverzorgingsinstituut W.A. Mozart P. Koepke J. Khatchaturian H.L. Walters Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst De dagelijkse omgang met de bewoners van het huis loopt uitstekend. Henk is voor iedereen na de jaren dat hij hier al werkzaam is een bekende, en ze klampen hem graag aan als het nodig is. Henk heeft er dan ook het volste vertrouwen in en met veel enthousiasme zal hij zijn taak weten te vervullen. We wensen hem in zijn nieuwe functie graag veel sukses toe. M.O. ne begeleiding van bejaarden ’n belangrijke zij tak worden van het verzorgingscentrum. Nu al komt wekelijks ’n groep in ’Den Donk’ bij elkaar voor het leggen van contacten en het gezamenlijk gebruiken van de warme maaltijd. In samenwer king met de Kruisvereniging, Gezinszorg en Maatschappefijk Werk zal de komende jaren nog veel te gebeuren staan. Wat dat betreft verandert de functie als het wa re van entertainer naar manager, volgens Henk. Ook zeker gezien het feit dat er op de bejaarden verzorging ongetwijfeld van Rijkswege bezuinigd zal gaan worden. In het kort willen we voor alle belangstellenden het programma vermelden van onze feestweek. Woensdag 6 juni: Op het schoolterrein is een spelletjesochtend. Ouders zijn als toeschouwer welkom. Van 15.00 tot 19.00 uur houdt de Graaf open huis voor ouders, oud-leerlingen en alle be langstellenden. De open middag wordt besloten met een ballonnenwedstrijd voor de kinderen van de school en een serenade van de harmonie. ’s Avonds ontvangt het team met de OKG oud- Dankzij de samenwerking tussen ziekenfondsen, huisartsen, kruiswerk en gezinsverzorging kun nen vanaf 1 juni mensen, die ernstig ziek zijn, de laatste dagen van hun leven thuis verpleegd en verzorgd worden. Zij behoeven dan niet meer in het ziekenhuis te worden opgenomen. Van deze vorm van hulpverlening die intensieve thuiszorg wordt genoemd, kunnen patiënten ge bruik maken als de huisarts dit medisch verant woord acht. De overheid heeft extra financiële middelen ter beschikking gesteld om de intensieve thuiszorg nu landelijk mogelijk te maken. Veel mensen, die nog maar kort te leven hebben, willen liever thuis blijven dan in het ziekenhuis te worden opgenomen. Vaak is dat niet mogelijk omdat huisgenoten, buren en kennissen die zorg niet 24 uur per etmaal kunnen geven. Dankzij de nieuwe regeling kunnen de wijkverpleegkundi ge en de gezinsverzorgster zoveel hulp en zorg ge ven dat de patiënt wel thuis kan blijven. Belangrijk is dat er iemand is die de zorg aan het bed coördineert. Als de huisarts toestemming heeft gegeven dat de patiënt thuis kan blijven, maakt de zorgcoördinator samen met anderen het zorgplan op. Dit zorgplan garandeert dat er ook Op zijn nog jonge (38-jarige) leeftijd wil hij de uitdaging best aan. Hij is zich volledig bewust van de enorme taak die hem wacht, gezien de ko mende ontwikkelingen op het gebied van de be jaardenverzorging. De jaren die gaan komen zul len ongetwijfeld zwaar worden. Zo zal o.a. exter- heeft Ludwig zelf een stuk gecomponeerd met de veelzeggende titel ’Challenge’. Het concert vindt plaats in ’Den Boogaard’ en begint om 12.00 uur. Wij nodigen u graag uit voor dit speciale concert. Tot zondag 10 juni! Afgelopen zondag 3 juni heeft de prijsuitreiking van de onlangs gehouden tekenwedstrijd plaats gehad. Helaas waren niet alle inzenders, die prijs hadden, aanwezig, en daarom maken we deze nu bekend. Dit waren: Mascha Dirkx, Josca Denissen, Anouk Doornen, Mayke Lemmens, Martijn Tekath, Jan van der Zanden, Jean-Marc van Herck, Joey Ligtvoet, Kees Jansen, Marjolein Smolders, Niels Willems, Degenen die hun prijs nog niet hebben afgehaald kunnen dat doen tot 13 juni op het adres Pr. Bea trixstraat 38 tussen 18.00 en 19.00 uur. Inzenders bedankt voor hun inzet en voor degenen die geen prijs hebben gewonnen: volgende keer beter! Henk groeide op in de Korenstraat. Vooral zijn vader (Ben van Kollenburg, door iedereen ’Ben Kol’ genoemd) zullen vele Moergestelnaren on getwijfeld gekend hebben. Henk ging vanuit Ko renstraat nr. 4 dagelijks naar de St. Jozefschool aan de Bosstraat, vandaar ging hij naar de Mulo in Oirschot. Als Henk 15 jaar is verhuist het gezin naar Til burg. Na de Mulo gaat hij de verpleging in en volgt hij de B-opleiding aan Voorburg te Vught. In december ’72 volgt dan de militaire dienst waar hij ook een verzorgende funktie krijgt in het Militair Hospitaal te Utrecht. Na zijn diensttijd volgt Henk de A-opleiding aan het Maria-ziekenhuis in Tilburg. Drie jaar later wordt hij benoemd tot afdelingshoofd in ’De Ha zelaar’ (afdeling voor psychiatrische bewoners). In 1979 verhuist hij naar de afdeling dagbehan deling. In 1987 komt Henk naar ’De Reuselhof als hoofd verzorging. Daarna komt, vooral door de ziekte van de heer A. van Leeuwen, zijn carriè re in een stroomversnelling met bovenvermeld resultaat. Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 Het pinksterconcert van onze jeugd is nog maar net achter de rug of er staat alweer een volgend concert op het programma. Ditmaal een koffie concert van de harmonie en drumband van on ze vereniging. We hebben, om het concert een extra muzikaal tintje mee te geven, een klarinet choir samengesteld. Een klarinetchoir is een groot aantal klarinettisten, dat samen een stuk sspelt. De bezetting van zo’n groep bestaat uit verschillende soorten en maten klarinetten. Het programma van dit klarinetchoir is als volgt: 1. Menuetto 2. Allegro Rococo 3. Armenian Song 4. Valse a la Scherzo Hiervoor werd in de afgelopen maanden flink gestudeerd en zeker de moeite waard om eens te beluisteren. Natuurlijk heeft de harmonie haar aandeel in dit concert. Aangezien de muziek van het klarinet choir in de wat klassiekere sfeer ligt, heeft de har monie voor een luchtig programma gekozen. On der de uit te voeren werken bevindt zich de be kende Top 40 hit uit de jaren'70: ’Bohemian Rapsody’ van Queen. Ook verzorgt de drum band een optreden. Deze zal voor het eerst on der leiding staan van de in maart aangestelde in structeur Ludwig Smits. Voor deze gelegenheid een Superprijsvraag. Het was een da verend succes met veel deelnemers. Ondanks het goed vertegenwoordigde Quality Travel Jaarmarkt- team, bestaande uit Mart, Netty, Cees, Marriet en Ellen, die af en toe een beetje hebben meegehol pen, waren er toch nog vele foutieve deelnameformulieren. Dus... voor de volgende Jaarmarkt even de atlas bestuderen! De hoofdprijs: een cruise naar Göteborg, is gewonnen door Marie-José Timmermans uit Moergestel. De tweede prijs ging naar Córry van Dijk, eveneens uit Moergestel. De derde t/m negende prijs gingen naar: Monique v/d Avoird uit Oisterwijk, mevr, van Dongen, Manuela Schellekens, Eric Jansen, Henk Neggers, Anou Doornen en Harriëtte Tiebosch, allen uit Moergestel.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 1