Uit Moergestels verleden Jeugdconcert met Pinksterweekend Uit het gemeentehuis B I E.H.B.O.-nieuws Toernooi BIVOC Biest-Houtakker Uit Moergestels verleden in ’n nieuwe opzet... 3 Juni 1990 Natuurtheater Oisterwijk Pierewaaiers: nieuw leven in de brouwerij! J.s. Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ b?; Raadsvergadering a.s. Zondag 3 juni wordt voor de tweede keer het uitwisselingsconcert door de jeugd van harmonie’ Prinses Juliana’ en de Duitse muziekvereniging uit Heiden georganiseerd. Het concert begint om 12.30 uur in de grote zaal van ’Den Boogaard’, tevens worden dan de prijzen uitgereikt van de onlangs gehouden tekenwedstrijd. Kommissievergadering - "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 30 MEI 1990 PAGINA 5 15. Sluiting. ex artikel 74 van de Wet op het Basisonder wijs voor het vervangen van meubilair in de 1. In all simplicityJ. Harvey 2. Three piecesS. Nestico 3. West of the ChapparelM. Leckrone 4. Avondale OvertureCl.T. Smith 5. Little Suite B. Bartok/H. v. Lijnschoten 6. Wipe OutTh. Surfaris Tegelijkertijd met het concert wordt de pruisui- treiking van de tekenwedstrijd gehouden. Het is dan ook van belang dat de inzenders die dag aan wezig zijn om hun eventuele prijs in ontvangst te nemen. Wij heten iedereen van harte welkom en hopen dat ook deze keer het concert als hoogtepunt van het weekend zal gelden. Tot zondag! Voor de lekkere trek en dorst is er een volledige keuken en een goede aangevulde bar aanwezig. Zoals voorgaande jaren zal ook deze uitvoering van het BIVOC-Pinkstervolleybaltoernooi dus een gezellige, zonnige en vooral sportieve dag ge schiedenis maken. Op donderdag 31 mei a.s. zal de E.H.B.O.-les gewijd worden aan het reanimeren. Wellicht ten overvloede maken wij u erop attent dat men 2 keer per jaar een lesavond reanimatie bij moet wonen teneinde uw aantekening geldig te houden. Dokter Terwindt zal deze avond onze theoreti sche kennis wat opfrissen. Wij kijken uit naar uw komst! personeelskamer van de basisschool Graaf van Ursel. 7. Voorstel tot het verdagen van een beslissing Vrijdag 1 juni openbare raadsvergadering om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda: 1. Opening. 2. Trekking stemmingsnummer. 3. Vaststelling van de notulen van de openba re vergaderingen van 19, 27 april en 1 mei 1990. 4. Vaststelling van de notulen van de besloten vergaderingen van 30 maart en 19 april. Op 3 juni a.s. zal in het Natuurtheater Oisterwijk een dag worden georganiseerd in het kader van het Conciliair Proces. Daarna wordt er na de gebruikelijke Pinkstervie ring van 11 uur in het Natuurtheater een gepro grammeerde middag aangeboden waar men dan kan zien ’hoe’ mensen uit Kerk en Samenleving bezig zijn met gerechtigheid. De middag is van 12.00 - 16.00 uur. Ruim vijftien werkgroepen uit pnze eigen omge ving zullen aan deze middag meewerken opdat het een dag wordt van Ontmoeting en Presenta tie. Bezoek daarom hun ingerichte stand, die staan opgesteld op het terrein van het Natuur theater (bij regenweer in ’De Kunstkring’). De middag wordt verder opgeluisterd met mu ziek en zang, met het optreden van het Poppen theater ’De Witte Lelie’ en met de expositie van de heer Frans Wolfs. Toegang is vrij, en iedereen is van harte welkom. Het is duidelijk dat deze personele verjonging zijn uitwerking op het openbaar carnaval in Moergestel niet zal missen. Er zullen nieuwe in itiatieven worden ontwikkeld en waarschijnlijk ook wel een bezem worden gehaald door wat overleefde tradities. Een ding staat duidelijk voorop: het openbaar carnaval in Moergestel moet (weer?) een eigen dorps karakter krijgen. In dit verband zal zeker worden toegewerkt naar meer contact en samen werking met de andere carnavalsverenigingen. Op 14 juni a.s. zal de taakverdeling binnen de vereniging door de jongeren met het bestuur worden besproken. Binnenkort hopen we te beginnen met de pu- blikatie van ’n aantal foto’s waarop een of twee Moergestelnaren staan in vroeger tijden. Personen die in Moergestel min of meer be kend zijn met ’n foto uit hun jeugdjaren. U hebt vast en zeker wel ’n foto die voor deze rubriek geschikt zou kunnen zijn. Het is de bedoeling dat we iedere week zo’n foto (zonder naam(en) plaatsen in ’n vast hoekje in ’Moergestel-Nieuws’. Onze lezers kunnen dan ’n hele week overleggen wie de bedoelde persoon zou kunnen zijn. Telkens ’n week later geven we dan de oplossing en plaatsen daarbij weer ’n andere foto. Reakties (de door u beschikbaar gestelde fo to kunt u twee dagen na inlevering bij ons weer onbeschadigd ophalen) graag aan ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43. ’s Avonds na 19.00 uur bent u daar altijd welkom. Na een slepende interne crisis lijkt Carnavalsve reniging ’De Pierewaaiers’ nu definitief uit de problemen. Op initiatief van enkele leden van de oude garde, met name Jos Janssen, Leo Stein, Ton Hoffmans en vooral clubkastelin Hans de Brouwer, is een groep van maar liefst 30 jonge lui bereid gevonden om zijn schouders onder de kwijnende vereniging te zetten en het openbaar carnaval in Moergestel nieuw leven in te blazen. Deze nieuwe lichting zal, na een inwerkperiode, de taken en de functies binnen de vereniging voor het overgrote deel overnemen. Zij hebben op de algemene ledenvergadering van 15 mei jl. van bestuur, leden en sponsors het vol le vertrouwen gekregen. op een door B.P.M. Kaptijn te Moergestel ingediend verzoek om voorziening ter zake van een geweigerde bouwvergunning voor een carport. 8. Voorstel tot het verdagen van een beslissing Van Jo Ligtvoet, woonachtig te Veghel, kregen we bijgaande foto die werd gemaakt tijdens een retraite die gehouden werd in het Cenakel te Tilburg in 1949. Graag zouden we in het bezit komen van ’n lijstje met namen van alle Moergestelse ’schonen’ die voorkomen op deze foto. Uitsluitend schriftelijke reacties zijn welkom op ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43. Sinds een aantal jaren is het min of meer tradi tie geworden, om elk jaar een uitwisseling te hou den tussen Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ en hart zustervereniging uit het Duitse Heiden. Dit jaar wordt daarom in het komende weekend de ze uitwisseling georganiseerd. Het doel van zo’n weekend is het gezamenlijk geven van een con cert. Om die reden bestaat dan ook een groot ge deelte van het weekend uit repeteren. Verder vin den er natuurlijk ook niet-muzikale activiteiten plaats. Het concert, dat op zondag 3 juni gehouden wordt, heeft een erg licht karakter met vele be kende melodieën. Het programma bestaat uit de volgende muziekstukken: 5. Ingekomen stukken en mededelingen. 6. Voorstel tot het verlenen van medewerking Op Pinkstermaandag, 4 juni a.s., wordt in Biest- Houtakker alweer voor de 8e maal het zogeheten BTVOC-Pinkstervolleybaltoemooi georganiseerd. Het toernooi wordt gehouden op het sportveld ’De Stevort’, waar zo’n 20 volleybalvelden zijn uitgezet. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur en er wordt gespeeld in diverse klassen, n.l.jeugd A t/m D, recreatie geoefend en ongeoefend, kom petitie le en 2e klasse en een poule met alleen Biestse teams. op een door de heer J. A. Schuurs ingediend beroepschrift tegen een geweigerde bouw vergunning voor een uitbreiding van zijn woning. 9. Voorstel tot het ongegrond verklaren van een namens dhr. C.A.P. van Opstal, Stokeind 14 te Moergestel ingediend beroepschrift tegen een aanschrijving tot het aansluiten van een pand op de riolering. 10. Voorstel tot het voeren van verweer terzake het namens de heer J.C.J. van den Breekel, Heukelomsebaan 1 te Moergestel, ingedien de beroepschrift tegen een weigering tot bestemmingsplanherziening 11Voorstel tot verlening van brijstelling ex ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning ten behoeve van de overkapping van het zwembad van de heer Weggelaat, Tilburg- seweg 57 te Moergestel. 12. Voorstel tot verkoop van kavels bouwgrond in het plan Kloosterlaan-Noord aan de heer A. Swinkels alsmede de heer C.P.J. Jansen. 13. Voorstel tot het nemen van een voorberei- dingsbesluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (Oistelvoirt). 14. Voorstel tot het vaststellen van een garantie prijs voor oud papier ten behoeve van basis school ’Boszicht’, Bosstraat 1 te Moergestel. Kommissie Ruimtelijke Ordening, Volkshuisves ting en Milieu op woensdag 30 mei om 19.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis. De agenda: 1. Opening 2. Horen F.J.C.M. Lokin, van Rijckevorsellaan 8; I. Wijnheijmer, van Rijckevorsellaan 29 en S.A. van de Vrande, van Rijckevorsellaan 10 terzake ingediende bezwaarschriften tegen het ontwerpbestemmingsplan Bungalowpark (Herziening I). Dhr. Verdijk wordt als direkt belanghebbende in de gelegenheid gesteld het woord terzake te voeren c.q. te worden gehoord. 3. Advisering ten aanzien van agendapunt 2. 4. Advisering m.b.t. aanvrage aanlegvergunning C. van Opstal te Moergestel. 5. Sluiting. J2!S '-W

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 5