fl I fl Want zij gaan trouwen! 23 mei 1990 Jan en Ingrid Wie is er nu eigenlijk het haasje? I I’ L^7 HSV ’De Rietvoorn’ Audacia-nieuws Nieuwe wisselbokaal toernooi F.C. ’Den Boogaard’ Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst! 25-jarig Jubileum Audacia-leden: let op! %ccki5 P.V. ’Over Berg en Dal’ MH r S.V. Roef! Korfbal PW VOetbal zomeravondkompetitie S.V. Roef! Honkbal Softbal Peanut I i If gedaad met z’n schelmenstreken? Dit jaar hopen 11-7 9-8 16-8 7-8 26-1 7-8 11-8 13-28 10-9 6-8 21-21 1-2 0-0 0-2 1-1 0-0 2-1 Uitslagen 14, 16 en 19 mei: Recreanten: Roef! - DSV1-2 Mono’s: EDN - Roef!2-2 Roef! - DSV2-0 Alle korfballeden die zich hebben opgegeven voor het toernooi bij Tuldania Esbeek worden om 9.00 uur verwacht op het St. Jansplein. Veel sukses! Uitslagen 2 mei: Boerenbond 2 - Den Boogaard... Boerenbond 1 - De Schouw De Veerkes - ’t Draaiboompje Uitslagen 9 mei: Boerenbond 2 - ’t Draaiboompje ’t Centrum - De Schouw De Veerkes - Boerenbond 1 Uitslagen 16 mei: De Veerkes - Boerenbond 2 Boerenbond 1 - ’t Centrum Den Boogaard - De Schouw De stand: ’t Draaiboompje ’t Centrum De Schouw De Veerkes-. Den Boogaard Boerenbond 1 Boerenbond 2 C. V. ’De Pierewaaiers’ is zeer verheugd dat haar gelederen versterkt worden met een groep jonge ren, bestaande uit ongeveer 30 personen, welke zich voor de organisatie van het openbaar karna val van Moergestel in wil zetten. Deze jongeren zullen zowel in de hofhouding als in de diverse aktiviteitenkommissies zitting ne men. Deze verjonging zal zeker in de toekomst enige veranderingen met zich meebrengen omdat zij t.z.t. hun inbreng op een meer eigentijdse wijze zullen uitdragen, hetgeen zeker geen afbreuk hoeft te doen aan de Pierewaaierstradities. Wij weten ons nu reeds gesteund door vele ’oud’ Pierewaaiers die samen met deze jongeren het openbaar carnaval in Moergestel nieuw leven in willen blazen. Wij wensen deze nieuwe lichting veel succes en hopen dat zij ook uw steun mogen rekenen. Nadat F.C. den Draaiboom 3 maal achtereen het toernooi van FC Den Boogaard heeft gewonnen en dus de ’oude’ wisselbokaal mochten behou den, zal dit jaar worden gestreden om de ’nieu we’ Den Boogaard wisselbokaal. Deelnemende verenigingen zijn: ’t Draaiboompje, ’t Centrum, de Veerkes, Den Boerenbond I en Den Boo gaard. Het toernooi vindt plaats op zondag 27 mei en begint om 10.00 uur op de velden van ’t Draai boompje. Iedereen is welkom en kan zijn favorie ten aanmoedigen. We wensen iedereen een sportief en succesvol toernooi. ’Die Naemloose Speelers’ op ’n foto uit 1977. Deze groep speelde de komedie ’Groeten uit Nice’ bij gelegenheid van het 5O-jarig bestaan van de Boszichtschool. a ,«ir> "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 23 MEI 1990 ■W PAGINA 9 we in oktober ook weer een kinderstuk te bren gen, maar daar hoor je dan natuurlijk nog van. Naast onze aktiviteiten in de speelfilm ,’t Waai- ke’, waar via MTV al enige beelden van te zien waren, zitten we ook op toneelgebied natuurlijk niet stil en dat heeft op dit moment alles te ma ken met ons jubileum! Wij willen namelijk de gehele Moergestelse be volking, jong en oud, laten delen in onze feest vreugde op TWEEDE PINKSTERDAG, 4 ju ni a.s. met de opvoering van een tweetal wa genspelen in de open lucht op het St. Jansplein tijdens een door de plaatselijke Gilden georga niseerd DURPSFIST, voorafgegaan door een feestelijke rondtocht met paard en wagen door ons schone dorp (en wie weet stoppen we onder weg om een korte voorstelling te geven voor wie zich niet meer zo makkelijk naar het plein kun nen begeven). KOMT DAT ZIEN... ZEGT HET VOORT... KOMT DAT ZIEN... P.S. I.v.m. deze voorstellingen kunnen wij oude (velours) gordijnen/stoffen en aparte (oude) kle dij of uniformen/petten verschrikkelijk goed ge bruiken. Als u zoiets nog hebt liggen voor ons. ’n telefoontje is voldoende. Heel graag! Wij zoeken trouwens ook nog steeds dringend iemand die - als lid in ’vaste dienst’ - technische assistentie (dekor, geluid etc.) zou willen verle nen. Hardstikke leuk, echt waar! Namens Die Naemloose Speelers, regisseur, Jan v/d Hurk, tel. 2279 Wedstrijden donderdag 24 mei: Sb 1 11.00: Condors - Roef! Sb 2 11.00: Roef! - Nuenen Hb 1 13.00: Roef! - Studs Zaterdag 26 mei: Hb pup C 11.00: DVS - Roef! Hb pup B 11.00: Boosters - Roef! Hb asp 10.00: Roef. - Boosters Sb asp 10.30: HBS - Roef! Sb asp 12.00: HBS - Roef! Sb 1 18.30: Roef! - Jeka Zondag 27 mei: Sb 2 11.00: Roef! - Hazenkamp 2 Hb 1 14.30: Bl. Wings - Roef! Uitslagen: Hb 1: Roef! - Kickers Stealers - Roef! Hb jun.: Roef - Starlights Hb asp.: Jeka - Roef! Hb pup B: Roef! - Jeka Hb pup C: Ducks - Roef! Sb 1: Roef! - PSV Sb 2: Jeka - Roef! Sb asp.: Roef! - Jeka Sb asp.: Roef. - Jeka Peanuts: Nuenen - Roef! Hijgend en puffend, duidelijk moe van het drie uur inspannend strijd leveren, zeulde hij zijn vis- getuig met zich mee de dijk af: onze voorzitter, uiteraard niets gevangen! Maar voldaan had hij toch meegedaan. Winnen kon er toch maar een. Ja, dus: Jan Rokven weer heer en meester. 10 Stuks oftewel 383 cm. Da’s nie niks! 2e Cees van Poppel en 3e Bart Dobbelsteen, dat was wel ver rassend. Smetsers vierde ja. Nu hij de pen aan de wilgen heeft gehangen en meer op het vissen dan op andere deelnemers hoeft te letten gaat hem het vissen beter af. Let op, want hij komt terug in plaats van af te bouwen. Cor van den Berg en Kees Persoons: och, kop op: het is pas het begin. Dan een verhaal apart: Hooftman, duidelijk van huis gegaan om bij de eerste drie te vissen. Hij viste met een korfje. Het zal dat korfje wel zijn waar hij over struikelde: plat op z’n neus: 11e plaats. Én dat ondanks alle goede voornemens en voorbereidingen Over voorbereidingen gesproken: even een tip voor A. van de Wiel. Het afpeilen van een dob ber in een ligbad is niet alles. Op de Maas golft het, dus ga voortaan naar een golfbad of... zet eerst je vriendin in het bad voordat je het dob bertje afpeilt. Geen vis maar wel sympathie is gevangen door Jack van de Wouw, want hij heeft met zijn bus alle visspullen naar de Maas gebracht. Bij terug komst verraste onze clubkastelein ons op rogge brood met zult. Bravo ’Klaore’ en Eierboer! Be dankt. Bedankt ook Dobbelsteen en Kogels voor bloemen en fruitmand. Na het prijsuitreiken kwam er nog een kleine verloting, en omdat gezelligheid geen grenzen kent werden voor de loterij zelfs prijzen geschon ken door overbuurman Hans de Brouwer en door Jan van Gisbergen. Hartelijk dank heren! Zoals iedereen dus wel weer ziet: een zeer geslaagd eveneriient. Nu op naar het volgende, voor de senioren op 3 juni: Koningsvissen op het Blekven. Allen weer meedoen, ook die dit keer zijn thuis gebleven. Jullie hadden ongelijk. ’De Rietvoorn’ geeft u de kans sportief strijd te leveren. Pak die kans dan ook. Tot ziens op 3 juni. Dit jaar precies 25 jaar geleden, op 5 mei 1965, voerde toneelvereniging Die Naemloose Spee lers, haar eerste toneeluitvoering op voor de Moergestelse bevolking. Het stuk dat zij toen bracht heette ’Het Mysterie van de Drie Vrijge zellen’ (Weet je nog wel, oudje...?). 25 jaar lang heeft zij vervolgens jaarlijks tenminste één to neelstuk met groot enthousiasme op de planken gezet in Moergestel en daarbuiten. Velen van u zullen daar nog gezellige herinneringen aan heb ben, niet in het minst de jongeren op wie wij ons de laatste jaren speciaal hebben gericht. Kennen jullie ons nog? Kapper Knijpschaar met z’n geld- molen, Stel je eens voor dat.met de prinses en de heks, de Koning Lacht met de zoektocht naar het lachkruid tot op de maan.Frutsel en Min nie, de circuskinderen en vorig jaar Graad Gal- Audacia-leden die WK-loten hebben verkocht worden, ten eerste, bedankt voor de inspannin gen en, ten tweede, gevraagd om geld en formu lieren zo snel mogelijk in te leveren bij Frans van de Loo (Hoefkens 24) of Ton Bouwman. Programma pupillen zaterdag 26 mei: Audacia Dl gaat op toernooi bij RKDSV in Diessen. Vertrek 9.45 uur. Sportmiddag OP zaterdag 26 mei is er ook nog een sportmid dag voor alle pupillen van Audacia ter afsluiting van het seizoen 89/90. Wij, de activiteitencommissie, verwachten onze pupillen en ook de pupillen-jeugdleiders om 13.00 uur op het voetbalveld. P.S.: ook de jogens die zich pas hebben opgege ven bij Audacia mogen aan deze sportmiddag deelnemen. Hopelijk tot de volgende week. 4-0 2-2 2-4 punten goals 9/ +4 8 +4 8 +3 7/ +1 7/-1 6/-2 3/-9 Verslag wedvlucht Compiègnes De op één na laatste vitesse vlucht vervlogen van uit Compiègnes d.d. 5 mei met een afstand van 295 km werd voor de derde maal in successie een overwinning voor Leo van den Branden, Krij- testraat. Gelost om 8.00 uur bij mooi weer en ZW. wind, aanvaardden onze duiven de thuisreis. Om 11.56.59 uur kon Leo de rubberring van zijn H-86-1364546 in de klok deponeren. Of dit even nog niet genoeg was, constateerde hij ook op 12.00.14 en 12.00.39 uur, goed voor de 2e en 3e prijs. In het Samenspel Oisterwijk resulteerde dat in een le, 6e en 8e prijs bij een deelname van 1066 duiven. Nog éénmaal de kaarten schudden, want op 23 mei wordt de laatste vitessevlucht oude duiven vervlogen vanuit St. Ghislain. Dan zullen we we ten wie zich Vitesse kampioen oude duiven 1990 mag noemen! Het zal moeilijk worden Leo van deze plaats te verdringen, zoniet onmogelijk. Maar we zijn met z’n allen in ’blijde verwach ting’. Alsnog proficiat voor de overwinnaar met het be haalde resultaat van deze vlucht. Zoals hierboven vermeld aankomst le duif 11.56.59 uur en de laatste prijswinnaar om 12.21.58 uur. De eerste 30 prijzen luidden als volgt: L. van den Branden Krijtestraat: 1-2-3-6-12; H. Schepens: 4-7-9-15-16-17-19-21-22-24-25-26-28; J. Smol ders: 5-14-27; Arie Burgers: 8-29; L. van den Branden Rootven: 10; J. van Drunen: 11; L. Heeffer: 13; P. van Herck: 18; L. van Boxtel: 20-23; L. van de Ven: 30.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 9