Uit Moergestel’s verleden IIII Doe het een stilleven. na w II II BB Buro 76 voor een symfonie of voor 2 DE KLEINE MEIJERIJ GIRO 5050. GEVEN OM CULTUUR DIE JE LIEF IS. Een gloednieuwe collectie familiedrukwerk! Eigentijds drukwerk? Buro 76 1 1 Moergestels kind werd niet aangegeven (1866) Scouting- nieuws Wij zorgen ervoor van begin tot eind. Van ontwerp tot complete uitvoering. Onze eigen ontwerpers besparen u handen vol geld! U staat versteld van het nieuwe aanbod geboorte-, huwelijks- en jubileumkaarten dat wij voor 1988 samenbrachten in een schitterende collectie. i 1 Prins Bernhard Fonds Anjer PAGINA 7 I Oisterwijkseweg 43, Tel. 2268 (na 19 uur) Oisterwijkseweg 43, Tel. 2268 (na 19 uur) "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 23 MEI 1990 - 1990 Het zal u als winkelende huisvrouw of huisman niet ontgaan zijn dat wij afgelopen zaterdag 19 mei van 10.00 tot 16.00 uur bij de SparMart en Pryma aanwezig waren. Als verkenners-gidsen groep hebben wij van vele mensen één of meerdere flessen mogen ontvan gen. Daarvoor alvast onze hartelijke dank. Ook de hulp van andere leiding en de Rowans zijn dank waard, en natuurlijk de beide supermark ten, want zonder hun toestemming viel dit plan niet te realiseren. In totaal hebben we ruim 250,- opgehaald. Dit geld zal besteed worden voor aktiviteiten voor de kinderen, want geld kost dat altijd. De grote ak tiviteiten komen er trouwens weer aan, n.l. de kampen van de verschillende groepen. Na de zo merstop gaan we weer verder en dat betekent verschuivingen binnen de groepen en dat er plaatsen bijkomen voor nieuwe leden. Daarom nog een keer de groepen en hun leeftijden: 1. Bevers: 5 tot 7 jaar. 2. Welpen-kabouters: 7 tot 10 jaar. 3. Verkenners-gidsen: 10 tot 14 jaar. 4. Rowans: 14 tot 17 jaar. De Scouting-leiding Vlugschrift van de Heemkundekring II la In de veertiger jaren was het gebruikelijk dat jongelingen die werden opgeroepen voor militaire dienst eerst een retraite maakten te Vught. Deze lichting beleefde die retraite van 14 tot 17 december 1948. Op de foto staan o.a. uit Moergestel: Bart van Avendonk, Henk Boogaers, Cees Spaninks, Johan Ligtvoet, Bart van de Wal, Frans van Elderen, Piet van Berkel, Jo Nouwens, Cees van Hulten, Lambert Wolfs, B. van der Donk, Jan op ’t Hoog, van de Wouw, Sjef Hoeven, Rinus van Kerkoerle, Cees Maton, Sjef van de Wouw, Koos van de Ven, van Aarle, Wolfs, Tijn Ketelaars, Wim Jonkers en Jos van Haaren. Het kan best zijn dat zich nog meer Moergestelse jongeren in deze groep bevinden, maar de namen van de genoemde personen kregen we van Johan Ligtvoet, Industrie weg 13. Van hem kregen we trouwens ook deze foto waarvoor onze hartelijke dank. Toen het Moergestelse echtpaar Roozen-Mathijs- sen in 1866 hun 5e kind kregen vergat de vader de jonggeborene aan te geven op het gemeente huis. Daaruit ontstond een aantal verwikkelingen die uitvoerig beschreven zijn door P. Wuisman in het nieuwe nummer van ’De Kleine Meijerij’, het kwartaaltijdschrift van de heemkundekring. Andere artikelen bevatten gegevens over arm lastigen uit de omgeving van Oisterwijk, een be schrijving van de Essche leenakker van Herlaar, aantekeningen over het nieuwe Oisterwijkse ge meentewapen, middeleeuwse scherfvondsten in de pastorietuin van Berkel en tenslotte een uit voerige beschrijving van de molen te Biezen- rnortel. Zoals altijd is het nummer goed geïllustreerd en bevat het tevens een korte aankondiging van voor onze streek belangrijke kortelings verschenen li teratuur. Voor niet-leden is ’De Kleine Meijerij voor ƒ7,- verkrijgbaar bij SparMart aan het Rootven te Moergestel. Cultuurfonds voor fondsen Nederland

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 7