Afscheidsreceptie wethouder Noud Smits 1 TENNISSEN 'CALLANETICS’ Stomerij Palthe voor nóg betere service! (j4pk/ioditejyj Bakkerij Mensink ook in Oirschot t Eerste Communie ’90 /Volksfeest Biest-Houtakker jbk 8e Wandelavond- vierdaagse 7/SX in Moergestel SPOtf nu bij onder deskundige leiding van 1e gr. leraar lichamelijke opvoeding Dinsdagavond 19.00-20.00 uur Vrijdagochtend. 10.00-11.00 uur Een periode van 16 jaar wethouderschap werd op dinsdag 15 mei 1990 afgesloten met een door het gemeentebestuur van Moergestel aangeboden receptie. De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Aanmelding: tel. 04243-3459 of 2672 Profiteer nu: DE KEMMER KRING kent nog geen wachtlijst!!! U kunt als lid van DE KEMMER KRING het gehele zomerseizoen onbeperkt buiten (gravel) en binnen tennissen; vooraf reserveren, zodat u nooit hoeft te wachten. JOHN MENSINK Brillen Contact lenzen De Lind 35a, Oisterwijk 04242-84899. Vrijdag koopavond Bij van Dijk Stoffen in Moergestel Bel voor info de tennisclub van Sportcentrum De Kemmer: tel. 04997 - 72445 I --SIS»-. WOENSDAG 23 MEI 1990 15e Jaargang - Nr. 622 IA 8 t de mei (foto Chris van de Bijgaart) 4 Huidverzorgingsinstituut f I f Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmorgen 10.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Dat wethouder Smits een eigen kijk had op het invullen van deze funktie bleek duidelijk aan de overweldigende belangstelling bij zijn afscheid. Vrienden en bekenden uit het verenigingsleven en het zakenleven, maar zeker ook de Moer- gestelse burgers bezochten deze receptie om hun waardering over zijn werk tot uitdrukking te brengen. Maar niet alleen Moergestel was vertegenwoor digd. Ook collegae wethouders uit de regio, bestuurders van het Samenwerkingsverband en al die mensen waarmee wethouder Smits contac ten onderhield. Noud zal zeker met genoegen terugdenken aan de receptie en de woorden van dank die hij vooraf van de burgemeester en de frakties in de raad te horen kreeg. Woorden van dank, waarbij ook zijn vrouw niet werd vergeten. Wij wensen Noud Smits veel sukses toe bij zijn werk als raadslid, hetwelk hij op zijn eigen ma nier, tot voordeel van de Moergestelse burger, gestalte zal geven. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst DE WARME BAKKER KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 x MOERGESTEL z2 a.s. Zondag 27 mei is er een dankviering om 11.30 uur in de kerk. De communicanten worden om 11.15 uur in de sacristie verwacht. De ouders kunnen plaatsne men in de kerk. Daarna gaan we naar ’Den Boo gaard’ waar we onder het genot van een kopje koffie of frisdrank wat napraten. Iedereen is van harte welkom in deze viering! Werkgroep Mia en Jo. De 8e Wandelavondvierdaagse wordt dit jaar ge lopen van dinsdag 5 juni t/m vrijdag 8 juni. Er zijn weer mooie routes uitgezet van 5, 10 en 15 km. De organisatie heeft er voor gezorgd dat de routes zo min mogelijk over de doorgaande we gen lopen i.v.m. de veiligheid van de wandelaars. Kinderen onder de 10 jaar mogen niet zonder begeleiding meelopen. De organisatie is weer in handen van de Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel en staat on der auspiciën van de N.W.B. Men kan voor de wandelingen inschrijven in de periode van 28 mei t/m 4 juni elke avond tussen 18.00 en 21.00 uur op de volgende adressen: Krijtestraat 17, Griete Veldeke 6, Kerckac- kerstraat 7, de Hoefkens 39 en De Looijakker 17. Voor groepen kan men alleen inschrijven op het adres Kerckackerstraat 7. Het inschrijfgeld bedraagt f 4,- p.p., op dinsdag 5 juni kan men aan de start ook nog inschrijven, maar het inschrijfgeld bedraagt dan 5,- p.p. Bij de inschrijving ontvangt men ’n stencil waar op enkele belangrijke punten staan aangegeven. Op vrijdag 8 juni zullen de Drumfanfare en de Harmonie weer hun medewerking geven om de sfeer in het dorp te verhogen. De deelnemers worden verzocht goed hun aangeboden stencil bij de inschrijving te lezen, omdat het inhalen van de wandelaars dit jaar op een andere manier ge beurt. De Stichting hoopt dat het weer ’n paar gezelli ge avonden worden, met mooi wandelweer. Voor meer informatie: tel. 04243-2207. Op zondag 27 mei a.s. vindt in Biest- Houtakker het jaarlijkse - door alle Biest- se verenigingen tesamen georganiseerde - Volksfeest plaats. Rondom de feesttent aan het Vossenhol zal het dan bruisen van de activiteiten. Om 12.00 uur gaan de gro te volksmarkt en de rommelmarkt van start. Hoofdmoot van het zondagmiddagprogramma is het elastiekspringen. Leden van een Belgisch stuntteam zullen zich dan - met een elastiek aan de benen - vanaf een kraan van 60 meter hoogte naar beneden storten. Hiermee heeft Biest- Houtakker voor wat betreft het elastiekspringen de primeur voor Midden- en Zuid-Nederland. Tot op heden werd door Nederlandse gemeenten steeds een vergunning voor deze stunt geweigerd vanwege de daaraan verbonden risico’s. De ge meente Hilvarenbeek heeft - zij het met enige aarzeling - zich welwillend opgesteld t.o.v. het elastiekspringen. Zij biedt daardoor het Volks- feestpubliek de mogelijkheid om getuige te zijn van een hoogwaardige en uiterst spectaculaire stunt. Voor al diegenen die van spektakel houden is het bijwonen van deze stunt dan ook een ’must’. Wat heeft het Volksfeestprogramma verder alle maal nog te bieden? Voor de kleinere bezoekers is het genieten gebla zen bij de onderdelen poppenkast em schmin ken, terwijl zij zich ook nog kunnen uitleven op het luchtkussen en door deelname aan een aan tal speciaal voor hen opgezette spelletjes. Voorts valt er te genieten van een aantal de monstraties: oude ambachten, handboogschie- ten, boemerangwerpen en hondensport. Op het feestterrein zal zich verder de klein veemarkt, de verkoop van het varken en de marmottenrace af spelen. Nieuw is daar een veiling van oude spul len welke verzorgd zal worden door enkele Vlaamse veilingmeesters. Wie vermoeid is geraakt door het wandelen over het terrein en het aanschouwen van de diverse programma-onderdelen kan terecht op een van de gezellige terrassen: een straatanimator en een tweetal amusementsorkesten zullen een flinke bijdrage leveren aan het veraangenamen van de terrassfeer. Het Volksfeestprogramma zal worden afgesloten met het laten opstijgen van een luchtballon. Oh ja, de entree voor het Volksfeest bedraagt 2,50 p.p. Bezoekers beneden de 12 jaar mogen gratis binnen. Met het opstellen van het hierboven weergegeven programma hebben de Biestse verenigingen weer eens overduidelijk inhoud gegeven aan de slogan: ’De Biest: een kleine kern waar pit in zit’. Tot ziens op het Volksfeest Biest-Houtakker. TO Dinsdag 15 mei openden John en Wil Mensink ’n bakkerswinkel aan de Rijkesluisstraat te Oirschot. In het pand waarin voorheen bakkerij Smits gevestigd was het die dinsdagavond al ’n komen en gaan van vrienden en zakenrelaties om ’n kijkje te komen nemen in deze knusse winkel. Woensdagmor gen was de winkel voor het eerst open voor het kooplustige publiek. John en Wil Mensink blijven hun zaak aan de Kerkstraat in ons eigen Moergestel ook normaal voortzetten. Wij wensen John en Wil van harte sukses met dit initiatief. (foto Chris van de Bijgaart). Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 1