7 x 24 uur bereikbaar C. KEMPS ONVRIJWILLIG URINEVERLIES ons telefoonnummer vindt u ookachterop detelefoongids SOS-TELEFONISCHE HULPDIENST ’s-Hertogenbosche.o. r^iwD ■k jachterban- Proefpotje Vitamine E creme nü voor een schijntje: inh. 15ml. f. 2,95 J eugdvakantieweek DA Drogisterij GRANUFINK Groot Moergestelse Durpsfist 2e Pinksterdag Jj vergadering Drumfanfare 2 maal in de prijzen in Rijen Rootven 8 - Moergestel - Telefoon 04243-1281 Een moeilijk bespreek baar onderwerp In Nederland heeft ongeveer 1 op de 20 mannen en vrou wen boven de 55 jaar last van onvrijwillig urineverlies. Mensen die lijden aan incon tinentie tobben dagelijks met hun probleem. Of het thuis is, tijdens het boodschappen doen, onderweg in de auto of gedurende de nacht; deze kwaal leidt vaak tot onaange name of zelfs pijnlijke situa ties. blaassluitspieren verzwakken en slapper worden. Hierdoor kan de blaashals en de piasbuis door de druk van de in de blaas aanwezige urine verzakken. Dit leidt tot het veelvuldig moeten plassen en kan uitein delijk leiden tot incontinentie. Moeilijk plassen bij de man De man kan geconfronteerd worden met problemen tij dens het urineren. Het plassen gaat moeilijker en kan soms pijnlijk zijn. En ondanks de aandrang tot plassen, moet hij veelal wachten voordat de plas wil komen. Uiteindelijk kunnen deze klachten leiden tot onvrijwillig urineverlies. fieke werking op de weefsels in de onderbuik. Na gebruik zorgen zij voor versterking van de spieren in het onderli chaam. Hierdoor kan de blaas binnen 4 tot 8 weken tijd steeds meer urine ophouden en hoeft men minder vaak naar het toilet. Natuurrecept voor blaas en prostaat Een onderzoeksteam van Fink kon in de speciaal geteelde pompoenpitten de volgende bestanddelen vaststellen: een hoog gehalte selenium, zink, ijzer, mangaan, magnesium, vitamine-E complex en de be langrijke en zeer zeldzaam voorkomende phytosterolen. Met name deze phytosterolen hebben tezamen met de mine ralen en vitamine-E een speci- Blaaszwakte bij de vrouw Na een bevalling, veel zwaar tillen, een gynaecologische operatie, tijdens de overgang of door overgewicht kunnen de bekkenbodem- en de Granufink is receptvrij verkrijgbaar in capsules, granulaat en als pitten bij uw drogisterij, apotheek en reformzaak. Granufink pompoenpitten Voor humaan-medische doel einden is een speciaal en ge controleerd ras gekweekt. De zachte, donkergroene pitten bevatten een zeer hoog gehal te aan werkzame stoffen, zoals de phytosterolen. Alleen deze pompoenpitten worden gebruikt in het na tuurrecept van Granufink, omdat zij een vaste en hoge hoeveelheid werkzame be standdelen bezit. Vraag de gratis brochure 'een moeilijk bespreekbaar onderwerp' aan bij Indros, Postbus 1001, 1300 BA Almere. POMPOEN PITTEN Aan: alle jongeren van Moergestel vanaf ongeveer 16 jaar en aan hen die zich nog jong genoeg voelen om deel te nemen aan de jeugdvakantieweek! PAGINA 10 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 23 MEI 1990 "H 073-140048 Naam: Adres: Tel. Leeftijd: Pompoenpitten uit gecontroleerde teelt Ik geef me op als leider/leidster voor de jeugd vakantieweek. inhoud 250 8 Na het succesvolle Durpsfist in 1986 hebben de drie Moergestelse Gilden besloten dit elke vier jaar te herhalen omdat er dan geen Koningschie- ten plaats heeft en zij zich toch aan de Moer gestelse bevolking wil presenteren. De dag wordt begonnen met een rondgang door het dorp vanaf 10.30 uur. De plechtige Gildemis welke aanvangt om 11.00 uur wordt mede verzorgd door de Moergestelse De kaartverkoop sluit op zaterdag 26 mei. Wie dus een openlucht Brabantse koffietafel wil meemeken moet zich uiterlijk zaterdag 26 mei van een kaart voorzien. Voor informatie betreffende het Durpsfist kunt u bellen, tel. 1220, 1712 of 1955. Comité Durpsfist 1990 Op dinsdag 29 mei zal om 20.00 uur een verga dering worden belegd voor de WD-achterban (fractie, leden, symphatisanten). Deze is bestemd ter voorbereiding van de raadsvergadering van 1 juni en voor bespreking van actuele politieke ont wikkelingen. De vergadering vindt plaats ten huize van de fractievoorzitter, Krijtenbogtstraat 4, Moergestel. Een absoluut buitenkansje om op een voordelige manier kennis te maken met onze Vitamine E creme. Wat deze crëme doet voor de huid is bekend. Het voorkomt o.a. vroegtijdig verouderen van uw huid. LI kunt nu op een voordelige manier zelf Vitamine E cr'eme testen. Ongetwijfeld komt u tot de overtuiging dat de resultaten verbluffend zijn. Als introductie kost een proefpotje van 15ml. geen f.3,95, maar slechts f.2,95. En 4 stuks f.10,—. Het gebruik van vitamine E-crème De actieve biologische elementen zorgen voor revitalisatie van de slecht functionerende huid. De doorbloeding en elasticiteit neemt toe door 's morgens en ’s avonds de crème zacht wrijvend op de huid te brengen. Echte vitamine E- crème helpt zelfs bij littekens De cosmetische behandeling is meer en meer van therapeutische waarde geworden voor de verzor ging van de huid. Vitamine E is hierbij zo belangrijk gebleken, dat met recht van een doorbraak ge sproken kan worden. De werking van vitamine E-crème is ongeloof lijk. Hij maakt uw huid niet alleen soepel en glad, maar ook littekens verminderen of verdwijnen zelfs helemaal. Vorige week zaterdag werd in Rijen voor de vijf de achtereenvolgende keer de Twilight Taptoe georganiseerd, waarbij dit jaar als klapstuk het in Kerkrade wereldkampioen geworden showkorps ’Het Pasveerkorps’ uit Leeuwarden uitgenodigd was. Ook onze jubilerende Drumfanfare was deze keer voor de eerste maal te gast bij dit jaarlijks te rugkerend evenement, dat georganiseerd wordt door majorettekorps ’The Twilights’ uit Rijen, die dit jaar ook te gast is tijdens het festival van onze drumfanfare op 17 juni. De eerste ken nismaking in Rijep was zeker niet slecht, zowel voor de majoretten als voor het korps werd een tweede prijs toegekend in de 2de divisie. De le prijs ging naar Showkorps ’Nieuwkuyk’ uit Nieuwkuyk. In de Ere-divisie ging de eerste prijs naar Showkorps ’Prinsenbeek’ en als beste Majorrettenkorps ging de keuze naar ’The Re flections’ uit Geldrop die tevens de wisselbeker mee naar huis namen. ’The Reflections’, die dit jaar voor de eerste keer Nederlands kampioen werden in de Ere-Divisie, zijn evenals Show korps ’Nieuwkuyk’ present in Moergestel op 17 juni. koren ’Cantate Domino’, ’Con Amore’, ’Cre scendo’ en het K.V.O.-koor. Aansluitend is er een openlucht Brabantse kof fietafel op het St. Jansplein. Bij minder goed weer wordt uitgeweken naar ’Den Boogaard. Kaarten voor deze koffietafel zijn a 12,50 ver krijgbaar bij de Rabobank, Groentehal Crisje en Pryma Denissen. Van 13.45 tot 18.00 uur is er voor jong en oud de gelegenheid om een 16-tal oude volksvermake- lijkheidsspelen te beoefenen. De kosten voor deelname zijn laag gehouden: 0,25 per spel. Een greep uit de oude spelen: hoefijzergooien, ringsteken, kegelen, knikkertol, proppenschie- ten, handboogschieten, grabbelton, eierschop- pen, vliegend schot enz. Een tweetal straatmuzikanten trekt over het St. Jansplein en zal de stemming er in houden, ter wijl er op het plein gelegenheid bestaat om zich op tijd van een consumptie te laten voorzien. De jubilerende toneelvereniging ’Die Naemloose Speelers’ verzorgt twee wagenspelen van ong. 20 minuten. Deze worden afgewisseld met volks dansen door de K.V.O.-dansgroep en de Gilde- dansgroep van St. Sebastiaan Zandhoven België en vendeldemonstraties door de vendeliers van Gilde St. Joris uit Moergestel en St. Sebastiaan Zandhoven. De kinderen kunnen zich laten grimeren door de grimeurs van ’Die Naemloose Speelers’. Kosten: ƒ0,25. Tentoonstelling: door 2 inwoners worden oude, nog werkende, gebruiksmotoren tentoongesteld. De drie Moergestelse gilden verzorgen een ten toonstelling in de voorzaal van ’Den Boogaard’ van oude gildeschatten zoals: koningszilver (o.a. uit de 15e eeuw), vanen, vendels, kruisbogen, handbogen, oude geschriften en foto’s. Toegang gratis; sluiting om 17.00 uur. voor het behoud van een sterke blaas en een normale prostaat De jeugdvakantieweek, waarvoor wij jullie aan dacht vragen, wordt dit jaar gehouden van maan dag 13 t/m vrijdag 17 augustus. Binnen de beperkte groep waarin dit gebeuren elk jaar wordt opgestart, leven al verschillende ideeën voor het programma voor die week, zowel voor kleuter als voor de groteren en het kampe ren. Evenals de voorgaande jaren realiseren wij ons echter ook nu weer, dat wij echt geen jeugdva kantieweek kunnen organiseren zonder jullie steun als direkte begeleiding van de kinderen. Daarom vragen wij jullie met klem onderstaand strookje te willen invullen en bovenstaande week vrij te willen houden om er samen met ons voor de Moergestelse kinderen weer een fijne week van te maken. Kun je dit jaar door omstandigheden echt niet zelf, probeer dan iemand anders in jouw plaats te vinden en lever het strookje toch in bij: Jan van lersel, Raamackerstraat 9, Moergestel, en wel voor 4 juni a.s. Vooral aan ouders en begeleiders van kleuters zouden wij dringend willen vragen het briefje toch vooral in te willen leveren en niet thuis te gaan zitten wachten tot u wordt gebeld... Voor al de leiding van de groepjes kleuters kost ons elk jaar erg veel kopzorgen terwijl het u slechts vier halve dagen in die week zou kosten en het boven dien ontzettend leuk werk is!!! Houdt dan verder in je agenda 25 juni vrij, want dan willen we bij elkaar komen om het program ma door te praten en de groepen te verdelen. Tijd en plaats hoort u nog van ons via ’Moerges- tel-Nieuws’. De toepassing van vitamine E-creme De crème is voor verschillende doeleinden en ieder huidtype te gebruiken. Voor de veizorging van een gezonde huid, zodat deze glad en sopel blijft, ook op latere leeftijd, voor een oudere huid om deze weer gezond en glad te ma ken, ideaal tegen rimpels en kraaiepootjes rond de ogen, hals en het verdere gezicht; bij zonne baden wordt uw huid er egaal bruin van en helpt bij zonnebrand; na het scheren; bij jeuk of andere huidirritaties; bij brandwonden of andere littekens, zwangerschaps- strepen of acné.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 10