Open Dag Rijkspolitie Oisterwijk Brabantse kampioenschappen voetbal a.s. Zondag Concours Hippique I Stomerij Palthe voor nóg betere service! Rianne koos Moergestels luchtruim BEKENDMAKING GEMEENTE MOERGESTEL Omroep Brabant met: ’10 mei 1940’ Zaterdag toernooi C-junioren L. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, A.W.G.J. van Kessel. In de nieuwe raadsperiode is de heer A.A.M. Smits geen lid meer van het kolle ge van burgemeester en wethouders van Moergestel. Het feit dat de heer Smits onafgebroken bijna 16 jaar wethouder is geweest is voor ons kollege reden om hem een receptie aan te bieden in de burgerzaal van het gemeentehuis op dinsdag 15 mei 1990 van 16.00 tot 18.00 uur. Bij van Dijk Stoffen in Moergestel DE WARME BAKKER JOHN MENSINK Alle inwoners van Oisterwijk en Moergestel zijn van harte welkom! Bij gelegenheid 60-jarig bestaan Rijvereniging F.E.V.I.O.R. Op de terreinen gelegen aan de Broekzijde/Klein Locht wordt a.s. zon dag vanaf 10.00 uur een groots concours hippique gehouden in verband met het 60-jarig bestaan van de Landelijke Rijvereniging F.E.V.I.O.R. Op zaterdag 12 mei a.s. zal op het Audacia-komplex aan de Molenstraat het Brabants Kampioenschap voor C-junioren worden gehouden. Zaterdag 12 mei 1990 houdt de politie in Oisterwijk Open Huis van 10.00 tot 17.00 uur. De deuren van het politiebureau aan de Burgemeester Verwielstraat staan dan wijd open. Alle inwoners van Oisterwijk en Moergestel zijn van harte welkom. 15e Jaargang - Nr. 620 verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst !i (foto Chris van de Bijgaart) Huidverzorgingsinstituut 620-1 HB De wedstrijden beginnen om 10.00 uur en het belooft een ware happeling te worden met voet bal op hoog niveau. Voor de liefhebber van een stevige ’pot’ jeugd voetbal zeker de moeite waard om een gang te maken naar de sportvelden aan de Molenstraat. De start wordt gegeven om 10.00 uur met dres- suurwedstrijden voor de acht- en viertallen, de individuele dressuur en het springen klasse licht en klasse beginnelingen. KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 X MOERGESTEL Op donderdag 10 mei zal het precies 50 jaar ge leden zijn dat Duitse troepen Nederland binnen vielen en ons land bij de Tweede Wereldoorlog betrokken. Omroep Brabant zal daar in een extra uitzending tussen 16.00 en 17.00 uur uitgebreid aandacht aan besteden. Meer dan 20 Middenbrabanders hebben hun herinneringen en ervaringen uit de meidagen van ’40 vast laten leggen op de band. Het zijn geen verhalen vol met heldendaden of grote avontu ren. Het is ook geen historisch en krijgskundig verantwoord verhaal geworden. Wel zijn het soms zeer emotionele herinneringen aan vier dagen die een heel land schokten. Het zijn ook hele persoonlijke meningen over de vlucht van het Koninklijk Huis en de regering naar Engeland. Maar vooral zijn het de ervarin gen van soldaten en burgers, huisvrouwen en moeders, ouders en kinderen. Rianne de Kruijff uit de Pr. Beatrixstraat kwam op Koninginnedag als tweede van ’n groep van 4 parachutisten naar beneden op het Audacia sportpark. De demonstratie was door het Oranjecomi- té opgezet in het kader van de feestelijkheden rond Koninginnedag 1990. Deze demonstratie was ’n onderdeel van ’n programma dat zowat de gehele dag in beslag nam. Deelnemers zijn de kampioensploegen uit de kringen Maasbuurt, de Baronie, de Meijerij, Peelland, de Kempen, Hart van Brabant, het Markiezaat en Eindhoven. Zij zullen ongetwijfeld gaan strijden voor wat ze waard zijn om zo te trachten bij dit kampioen schap als beste uit de bus te komen. U ziet het, er is veel te zien op zaterdag 12 mei tussen 10.00 en 17.00 uur. Kom bijtijds zodat u niets behoeft te missen. Tijdens de Open Dag is de Burgemeester Ver- wielstraat voor het bureau afgesloten voor het verkeer. Er is maar weinig parkeerruimte in de buurt, dus is het verstandig uw auto thuis te la ten. Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 ’We kunnen en mogen het nooit vergeten. Maar als ik nu jonge Duitsers zie, dan denk ik wel eens: Moeten we die jongeren ook altijd blijven lastigvallen met het verleden van hun land en hun ouders ’In de oorlog ben je allemaal gelijk. Maar als je rijk bent, dan kun je een schuilkelder bouwen en als je straatarm bent niet. ’De koningin had ons nooit in de steek mogen la ten. De korting van de Belzen bleef toch ook bij zijn volk?’ ’Het was maargoed dat de koningin vertrok. Je Er is een uitgebreid programma voor jong en oud! Om 10.00 uur begint de Open Dag. Zowel in als om het bureau staan vele stands opgesteld waar te zien is hoe de politie werkt. Ook kunt u daar allerlei informatie krijgen over het voorkomen van criminaliteit. Een COMMANDO-WAGEN van de ME (Mobiele Eenheid) staat opgesteld voor het bureau. Bromfietsers kunnen hun bromfiets gratis la ten keuren of ze opgevoerd zijn in de stand van de VERKEERSGROEP. Bij dezelfde stand staat een RIJKSPOLITIE MOTOR. Wilt u een leuke foto van uw zoon of dochter op de motor maken dan kan dat. Brengt u zelf een fototoestel mee? WONINGINBRAAK is een van de verve lendste dingen die u kunnen overkomen. De politie beschikt over veel informatie hoe inbra ken in woningen gepleegd worden en hoe die zijn te voorkomen. In de stand wordt u een persoonlijk advies gegeven. Regelmatig zullen tijdens de Open Dag op de groenstrook voor het bureau demonstraties worden gegeven met een SPEURHOND. De ze viervoeter verricht vaak prachtige staaltjes met zijn speurneus. Omstreeks 14.00 uur landt de HELIPKOP- TER van de Rijkspolitie Dienst Luchtvaart op het Dotterveld. De helikopter wordt die dag ingezet bij een zogenaamde milieuvlucht. Bur gemeester Kortmann van Oisterwijk zal een del van de vlucht meevliegen. De helikopter zal een aantal malen landen en opstijgen op het Dotterveld. Hebt u al eens een parkeerautomaat gezien die koffie geeft? De beide parkeercontroleurs zul len u graag de nodige uitleg geven hoe dat werkt en de koffie laat u zich maar lekker smaken. Dronken achter het stuur kan niet. Hoe werkt zo’n ademanalyse nu precies. Het ademanaly- seapparaat staat er die dag voor opgesteld en Uitgave en redaktie: Buro ’76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmorgen 10.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Als de weergoden onze plaatselijke rijvereniging ’n beetje gunstig gezind willen zijn zal het best een sportief gebeuren worden daar aan de Broek- zijde. Liefst 75 verenigingen zijn ingeschreven om deel te nemen aan allerlei onderdelen van het feeste lijke programma. wist toch helemaal niet wat die Duitsers allemaal zouden gaan doen?’ ’En het gekke is, mijn vader ging ’s morgens 10 mei gewoon op de flets naar de fabriek in Tilburg’. Over deze onderwerpen en over vele andere gaat het programma ’10 mei 1940’ dat Omroep Brabant donderdag 10 mei tussen 16.00 en 17.00 uur uitzendt. Om 14.00 uur vindt de officiële opening van het concours plaats door burgemeester ter Veer, waarna de massaparade plaatsvindt. Altijd weer ’n indrukwekkend gezicht. Om 15.00 uur wordt er weer gesprongen, barrage gereden en vindt ’n aantal prijsuitreikingen plaats. Om 16.30 uur wordt vervolgd met springen Klasse M en tenslotte vangt om 17.00 uur het springen Klasse Z1 en Z2 aan. De toegang tot het spektakel is geheel gratis. zal diverse malen worden gedemonstreerd. Snelheidscontrole, je leest er nogal eens over, maar hoe werkt dat nu? Hoe wordt de snelheid nou precies gemeten? De apparatuur staat op gesteld en we leggen het u graag uit. Bezichtiging van het bureau. Natuurlijk is ook het bureau te bezichtigen. De mobilofoonap- paratuur, portofoons, maar ook de politiewa gens, de verdachtenfoto, kortom allerlei be zienswaardigheden Iedereen kan zich geheel gratis een tijdje in la ten sluiten in een van onze nieuwe CELLEN. Hoe zou dat nu zijn en wat krijgen ze nou te eten in zo’n cel? Zou er een WC in zitten? Halt! politie! Een bekende uitdrukking die uit gebreid is met Halt criminaliteit. In dit geval staat Halt voor Het Alternatief. Het bureau Halt legt uit wat er mee bedoeld wordt. In de stand van de technische recherche kunt u kennis maken met allerlei technische snufjes die er zijn op het gebied van het opsporen van daders van een misdrijf. Alhoewel, u zult be grijpen dat we niet alles aan de grote klok han gen op dit gebied. Milieu is een onderwerp wat ook bij de politie een brede belangstelling heeft. Het zou wel eens zo kunnen zijn dat het milieutoezicht in de komende jaren belangrijker gaat worden dan het verkeerstoezicht. Hebt u ook belang stelling voor het milieu, kom dan op 12 mei kijken.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 1