j I I I •k Audacia 6: 3e kampioen van S.V. Audacia Voetbal Schoolkorfbaltoernooi Roef! Persoonlijke competitie Audacia-nieuws Ki TTV 1 J Moergestel S.V. Roef! Korfbal Zomeravondcompetitie -vw. S.V. Roef! Honkbal Softbal Peanut Een gezellige ’beestenboel’ Biljarten Roemloos ten onder AUDACIA PUPILLEN I AUDACIA JUNIOREN Al gepromoveerd! "MOERGESTEL-NIEUWS” - WOENSDAG 2 MEI 1990 PAGINA 9 □3 5-1 •'J 3-4 5- 2 3-4 2-5 6- 7 Uitslagen woensdag 25 april: Boerenbond 2 - De Schouw Boerenbond 1 - Den Boogaard ’t Centrum - ’t Draaiboompje De Veerkes was vrij. 0-4 11-1 9-6 4- 12 2-13 5- 16 6- 12 9-13 10-23 13-20 6-23 3-2 0-0 3-3 Junioren: D.S.V. - Roef! Senioren 2: Bedako - Roef! Senioren 1: Roef. - E.D.N. Uitslagen: Sb I: Roef! - Mulo Sb II: Hazenkamp - Roef! Sb asp.: Twins - Roef! Sb asp: Twins - Roef. Hb I: U. Red Sox - Roef! Hb I: U. Red Sox - Roef! Hb jun.: Stealers - Roef! Hb asp.: Roef! - Tilburg Hb pup B: Batters - Roef! Hb pup c: Roef! - Ducks Rcreanten: Orioles - Roef! Wedstrijden zaterdag 5 mei: Peanuts 11.00: Roef! - All In Hb pup c 13.00: Starlights - Roef! Hb pup B 10.00: Roef - Twins Hb pup B 11.30: Roef! - Twins Hb asp 12.00: Wizzards - Roef! Hb jun 11.00: Roef! - C. Meppers Sbl 18.00: All In - Roef! Zondag 6 mei: Sb2 10.00: Twins 2 - Roef! Hb 1 14.30: Boosters - Roef! Maandag 7 mei: Recreanten 19.00: Roef! - Gemert Het bestuur Wij, de junioren van Roef! afd. korfbal, gingen zaterdag 28 april met de fiets op weg naar Til burg. We werden begeleid door Mien van den Boogaart, Ton van Elsdingen en Jo Hoozemans. Het werd een spannende wedstrijd. De le helft ging goed, maar de 2e helft ging nog beter. Mis schien kwam dat omdat Jo in de rust tegen ons zei: ’Als jullie winnen krijgen jullie een ijsje’. En dat ijsje kregn we, want we wonnen met 3-4 van Zigo. De 4 doelpunten werden gezet door San dra Boogaers (2), Kristi van Elsdingen (1) en Ber nadette op ’t Hoog (1). O ja, Jo: nog bedankt voor het ijsje. Efisa Hoosemans Op woensdag 18 april werd in ’De Vonder’ weer het traditionele schoolkorfbaltoernooi van de paasvakantie gehouden voor de 4 Moergestelse basisscholen, georganiseerd door sportvereniging Roef! Ongeveer 50 meisjes uit de groepen 3 t/m 8 wa ren met sportkleding en veel enthousiasme naar ’De Vonder’ gekomen en werden daar per school ingedeeld in kleine teams. Die teams heetten niet ’Boszicht 1’ of ’Hertog Jan 2’, maar kregen ge zellige dierennamen zoals ’sijsjes’, ’merels en ’zwaluwen’ voor de jongsten en ’leeuwen’, ’pan ters’, ’tijgers’ en ’poema’s’ voor de wat ouderen. De korfbalaspiranten van Roef! fungeerden als leidsters en brachten aan het begin van de dag de ’beestjes’ de normale spelregelkennis bij. Toen kon het toernooi beginnen. Er werd heel enthousiast en vurig gespeeld. Vooral de leeu wen, poema’s en tijgers, van de groepen 5 en 6, gaven elkaar weinig gelegenheid een voorsprong te verkrijgen. Luidkeels aangemoedigd deden ze hun uiterste best de bal zoveel mogelijk door de korf te krijgen, om op het eind van het toernooi te ervaren dat alle drie de groepen met een gelijk aantal punten was geëindigd. Ómdat de poema’s 5-2 0-6 0-12 veld 18.45 veld 10.30 veld 11.15 veld 13.15 junioren van ’89-’9O overvallen, houden de zes jaar ouderen zich aanbevolen. Viel bij die mannen immers later aan de bar bij de Brouwer het woord ’traditie’ niet vele malen te beluisteren, onder het wegpinken van een door weemoed geplengde traan? Geen mooier nostal gie, dan voetbalnostalgie... Vorige week zaterdag, 21 april 1990, werden bij café ’t Stokske de finales gespeeld voor het per soonlijk kampioenschap biljaren van Moergestel. Er was naartoe geleefd, en dat was te zien aan de spanning op de gezichten van de finalisten. In de D-klasse kwam Mario van Boxtel uit tegen Kees Wolfs. Omdat Kees zijn zenuwen iets be ter in bedwang had dan Mario, werd hij dan ook de winnaar. In de C-klasse ging de strijd tussen Martien van den Aker en Jan Janssen. Tot in het midden van de partij hielden deze twee elkaar goed in even wicht. Óp dat moment plaatste Martien een paar demarrages, waarop Jan het antwoord schuldig moest blijven. Al met al een sterke partij, wat ook wel bleek uit het gemiddelde van 2,5 van Mar tien. In de B-klasse streden Berry van Oudheusden en Frank Derksen om de eer. Deze partij toonde Audacia - Woenselse Boys0-2 Totaal gebrek aan inzet kan Audacia niet verwe ten worden. Als wrange nasmaak toch wel het ge voel, dat van deze tegenstander niet verloren had behoeven te worden. Al was de tegenstander kampioen en tweemaal periodewinnaar in haar afdeling, het was niet zo dat Audacia daardoor in de wedstrijd kansloos was. Gedurende de gehe le partij had zij een optisch overwicht doch wist geen echte doelkansen te creëeren. Aan twee van zo’n kansen had de tegenstander wel voldoende om reeds in de eerste helft de 0-2 op het score bord te brengen. In de dertigste minuut was het de gevaarlijke spits Toon Bogers, die de vrije ruimte werd ingestuurd en koelbloedig afrond de. Dezelfde speler strafte in de negenendertigste minuut aarzelend wegwerken van de Audacia- verdediging fraai af, door de bal met een uitge kiende boogbal over Jan van Elderen te tillen: 0-2. Na een ongelukkige botsing, waarbij hij aan zijn hand werd geblesseerd, kwam Jan in de tweede helft niet meer terug. Zijn plaats werd in genomen door Niki op ’t Hoog, die verder het doel schoon hield. Hoe Audacia in die tweede helft ook aanhield, echte doelrijpe kansen deden zich niet voor, zo dat uiteindelijk moet worden geconcludeerd dat de beste door mag gaan in de strijd om de Toon Schröderbeker. Er is de komende week geen seniorenpro gramma. Programma zaterdag 5 mei: Audacia D1 is vrij Audacia D2 gaat op toernooi bij Valkenswaard; vertrek 11.00 uur Audacia D3 gaat op toernooi bij DESK; vertrek 8.45 uur. Audacia El is vrij Audacia F1 - Audacia F2: beiden gaan op toer nooi bij Tongelre in Eindhoven; vertrek 8.30 uur. Uittoernooien zondag 6 mei: Audacia Dl op toernooi bij Jong Brabant; ver trek 10.00 uur Audacia El op toernooi bij Viola in Alphen; ver trek 9.15 uur. van de Hertog Jan echter een hoger doelsaldo hadden ging de beker voor de groepen 5 en 6 de ze keer naar de Hertog Jan. Bij de groepen 3 en 4 ging het er niet minder enthousiast aan toe. Hier hadden de sijsjes - en gecombineerde groep van Boszicht en Bienekebolders - gewonnen. Zij konden ook een beker mee naar school nemen. Van de groepen 7 en 8 waren er alleen meisjes van de Hertog Jan gekomen. Aangevuld met en kele korfbalaspiranten van Roef! konden daaruit twee teams worden gevormd. Het tweede team was het sterkst en kon aan het eind van het toer nooi de prijs in ontvangst nemen. Tenslotte werden er ook nog enkele prijsjes uit gedeeld aan de kinderen die een kleurplaat het mooist hadden ingekleurd. Yvet Wolfs en Fieke Lemmens kregen hiervoor een grote zak met knikkers. Na de prijsuitreiking speelde de gehele leiding, de korfbalaspiranten en Mien, Ton, Corrie en Jo, ook nog een onderlinge wedstrijd, waarbij Gea van der Loo als scheidsrechter fungeerde. Moe maar voldaan konden de meisjes rond de klok van drie weer huiswaarts gaan, na een leu ke en gezellige middag. Meisjes die, na deze middag, zin hebben om nog eens verder kennis te maken met korfbal, kun nen, voorlopig vrijblijvend, een aantal keren ko men meetrainen met de mono’s, pupillen en aspi ranten van Roef!Zij trainen elke maandag van 18.00-19.00 uur op het Roef!-veld aan het Stok- eind. Opgeven nieuwe pupillen bij Audacia Op zaterdag 1 september start de nieuwe kompe titie seizoen 1990/1991maar op dit moment is er nog een tekort aan F-pupillen. Zijn er nog jon gens die voor 1 september 6 jaar worden en graag willen voetballen in het nieuwe seizoen? Ouders geef uw zoontje dan nu op. Het is nu het beste moment om dat te doen. Voor informatie kunt u terecht bij Nico Oerlemans, tel. 1283. Uitlagen zaterdag 28 april: Audacia Al - S.S.C Al promoveert naar de Top A-klasse. Riel - Audacia A2 (vs) Audacia BI - Beerse Boys (vs) Audacia Cl - O.D.C Donderdag 3 mei: (vs) Nemelaer - Audacia BI aanvang 19.00 uur, vertrek 18.15 uur Zaterdag 5 mei: Toernooi: Al in Alphen. Vertrek: zie publikatie- bord bij H. de Brouwer. Toernooi Cl in Goirle: vertrek 10.15 uur Een makkie, dat was de promotiewedstrijd van de Al tegen... verdorie, weer die naam vergeten. In ieder geval: uit Sprang-Capelle. De kampioen van de A3-klasse bleek enkele maatjes te klein voor Audacia, kampioen uit de Al-klasse. Op merkelijk dat in de laatste belangrijke wedstrijd van het seizoen het elftal weer de vorm van voor de winterstop oppakte. Omdat de competitie- druk verdwenen was, omdat de prorpotie welis waar als belangrijk werd ervaren maar het Hei lige Moeten de spelers niet meer verlamde? Hoe dan ook, een eindstand van 5-1 was zeer bevre digend te noemen. Mooie doelpunten ook, vaak na combinaties over vele schijven. Audacia Al keert na 3 jaar terug in de Top-klasse. En dan zullen we die prima inzet vanaf half drie maar meteen als oorzaak aanwijzen voor, jawel, de afstraffing later op de middag. De beulen: Al-jaargang '83-’84. Tot 0-3 boden de jongvol wassenen van nu nog ferme tegenstand. Maar daarna sloeg kennelijk de verzuring toe en stroomde de griesmeelpap gestaag naar de kuiten van de trotse kampioenen. Daar hadden de man schappen van Gerrit van Loon (eerste medede ling: ’Kleedkamers netjes achterlaten’) geen en kele boodschap aan en uit de vele kansen wisten zij er uiteindelijk, over zestig minuten verspreid, acht te verzilveren. Uitslag 1-8. ’Oude glorie ver gaat niet’, opperde een tot ontroering vervoerde supporter. Waarop het antwoord een grotere ma te van nuchterheid verried: ’Onkruid ook niet’. Maar de machine liep nog altijd en een overma tige buikzwelling hier en daar wist daar niets aan te veranderen. Kenmerkt de routine zelfs, zo u wilt. De ongelijke uitgangssituatie, die een eer lijke vergelijking eigenlijk onmogelijk maakte, rechtvaardigt een reprise van de match. Wanneer over enkele jaren reunie-sentimenten de A- Uitslagen 23, 28 en 29 april: Recreanten: Roef! - Hilko Pupillen: Rosoio - Roef! Junioren: Zigo - Roef! Senioren 2: Roef! - Knegsel Senioren 1Zwart Wit - Roef! Wedstrijden 3, 5, 6 en 8 mei: Recreanten: Roef! - Zigo Mono’s: Roef! - D.D.W Pupillen: Roef! - E.D.N Aspiranten: Roef! - Sp. Girls.. Aspiranten 8 mei: Hilko - Roef! vertrek 18.15 vertrek 14.00 vertrek 10.30 veld 9.45 Meisjes die aan het schoolkorfbaltoernooi hebben deelgenomen en graag eens enkele weken mee komen trainen kunnen dat ’s maandags van 18.00 tot 19.00 uur op het veld van Roef! Ook andere leeftijden zijn van harte welkom. De trainingstijden zijn van 18.00-19.00 uur en van 19.00-20.00 uur. Kom eens een keer, het verplicht je tot niets. Er wordt getraind onder deskundige leiding van een trainer. Na een slopend seizoen waarin kniegewrichten de hoofdrol hebben gespeeld is het Audacia 6 toch nog gelukt om de kampioenstitel te grijpen. Vanaf de eerste edstrijd heeft dit elftal door een extra inzet en een prima motivatie erin geloofd en daardoor ook gewonnen. Korte schets van het kampioenselftal, staande van links naar rechts: Rob Outmayer (houd hem te gen), Gerard de Laat (stressbestendige leider), Jan op ’t Hoog (gevelde aanvoerder), René Maton (knikkende knieën), Jan Schoones (meniscus knie), Jan-Willem Beerens (jeugdgast), Frans van de Loo (pingelaar), pedro op ’t Hoog (hamasknie), Ron Siteur )sterepsler), Cas Horsten (beukende spits). Zittend van links naar rechts: Peter van de Loo (plaaggeest), Jan Lapien (hoge ballen-keeper), Willeke Roozen (gebroken voetwrat), Joop Dominicus (geslepen grensrechter), Huub de Cort (seksie boy), Rob Lapien (trompetterke), Tinus Vermeer (lobbende back), Mark Boogaers (jeugdgast), Sjack Lin- kels (jeugdgast). Ontbrekend op de foto, international Jos van der Sanden. Heren: proficiat! geen grote uitschieters, maar werd toch sterk gespeeld. Frank trok op het laatst toch aan het langste eind, omdat hij gedurende de partij iets constanter had gespeeld. In de A-klasse speelden Wim Rijnen en Tiny Derksen. Voor de verandering speelden zij 70 ca ramboles libre, 35 caramboles bandstoten en 10 caramboles driebanden. Na een wisselende voorsprong voor beide spelers, zou de beslissing toch gaan vallen bij het drieban den. Uiteindelijk was het Tiny Derksen die met een verschil van 2 het eerst aan het eind van de partij was. Namens de organisatie wil ik nog bedanken de edelachtbare heer ter Veer voor het uitreiken van de prijzen; de spelers voor het spannende wed strijdenverloop alsmede de supporters die toch hebben gezorgd voor de goede sfeer. Mede wil ik danken Jan en Hannelies voor de goede verzorging, terwijl Jan voor deze finale speciaal een professioneel scorebord had weten te bemachtigen. Ik hoop dat we volgend jaar op de ze manier door kunnen gaan. Organisatie Persoonlijke competitie Op maandag 23 april werden voor de derde maal de clubkampioenschappen gespeeld. Hoewel er maar 13 deelnemers waren werd het toch nog een latertje. De organisatoren, Bart de Cort en Ron van Hees, hadden via loting een goede indeling gemaakt. Na de eerste ronde volgde er een winnaars- en verliezersronde. Hierna volgde dan nog de finaleronde. Als winnaars kwamen uit de finaleronde: 1. Piet Habraken. 2. Ron van Hees. 3. Jos Essing. Piet: namens het bestuur, nogmaals gefelelici- teerd met het behalen van, voor de derde maal, de titel ’Clubkampioen’. Na de uitreiking van de prijzen en troostprijzen volgde er nog een gezellig samenzijn in de kan tine van D’n Donk. Bart en Ron: nogmaals bedankt voor de orga nisatie.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 9