Moergestelse Jaarmarkt: markt met karakter! I K Voetbal Het gaat slecht in Peru. Ontzettend slecht. Korfbaltoernooi damesgymclub van de Loo Een fraudebestendig paspoort Buro ’76 Ontmoeting nieuwkomers en parochie P.V. ’Over Berg en Dal’ Moergestelse dart-competitie Vrijwilligers gevraagd! Zondag a.s. is het weer zover... GIRO 1111222 20% van de bevolking leeft onder het absolute bestaansminimum. Veel kinderen zijn ondervoed. Mensen in Nood helpt. Na Roemenië en Ethiopië nu ook In Peru. Omdat het nodig Is, hard nodig. STICHTING MENSEN IN NOOD DEN BOSCH De armsten proberen met elkaar het hoofd boven water te houden. In de slums koken de vrouwen in gaarkeukens SAMEN het eten voor hun kinderen. Er heerst angst. Angst voor het geweld van opstandelingen en leger. zou zelfs voor ons problemen kunnen opleveren (hoewel we 't nog niet hebben geprobeerd) de rest durven we gerust aan. Oisterwijkseweg 43, Tel. 2268 (na 19 uur) Standwerkers Kinderen Organiserende vereniging De Oude Hondsberg 32 Nu al voor de 13e keer organiseert C.V. ’De Dorstvlegels’ de Jaarmarkt te Moergestel. En telkenjare wordt daarbij gestreefd naar een echte markt: geen braderie dus of kermis, maar ’n Jaarmarkt waarop ’n grote verscheidenheid aan artikelen te koop is. Regiocompetitie >6 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 2 MEI 1990 PAGINA 7 i ’De Sik’ Johan van Oosterhoud Het Parochiebestuur, Voor meer informatie kunt u terecht bij K. de Kruyf, tel. 2088 of K. Kouwenberg, tel. 1879. Kom gewoon eens een keer kijken! 1Boerenbond II 2. Dalco’s II 3. Den Heuvel 4. Trappaf 5. ’t Draaiboompje 6. Den Boogaard 7. De Treffers 8. Biest Boys 9. ’t Stokske 10. Dalco’s I 11. Fam. van Beers 12. Boerenbond I 13. Den Hemel De bedoeling daarbij is dat de sfeer die al 12 jaar op de Moergestelse Jaarmarkt te vinden is behou den moet blijven. De organisatie is dan ook streng in haar selektie om de 250 kramen zoda nig gevuld te krijgen dat kwaliteit, stemming en de al genoemde sfeer gewaarborgd blijven. Moergestel staat ook bekend om zijn knappe standwerkers. Standwerkers van niveau zijn al tijd graag bereid om naar ons Kempische dorp te komen om hun waar met volle overtuiging en enthousiasme aan de man proberen te brengen. Slagen zij daarin dan zijn deze mensen dik tevre den en het publiek, dat altijd weer geniet van die mensen met hun meest prachtige verhalen, niet minder. Op zaterdag 5 mei a.s. is er in de parochiekerk speciaal voor alle nieuwkomers in Moergestel van de laatste twee jaar, gelegenheid nader kennis te maken met elkaar en met diverse mensen die in de parochie werkzaam zijn. Natuurlijk krijgt u ook de gelegenheid om dt kerk zelf, met wat uit leg, nader te bekijken en een klim in de toren be hoort eveneens tot de mogelijkheden. Tussen 10 en 12 uur staat de koffie klaar en bent u als nieuwkomer en/of belangstellende van harte welkom. Zoals altijd is er ook dit jaar weer aan de kinde ren gedacht. Diverse attrakties van springkussen tot suikerspin, van ponyrijden tot draaimolen: het is er allemaal weer. Ook voor kinderen is de Moergestelse Jaarmarkt dus echt ’n dagje uit. Dit alles bij elkaar overziend: de marktkooplie den, de standwerkers, de diverse kinderattrak- ties, de gezellige terrasjes, en, als we daarbij dan nog ’n fijn zomerzonnetje over ons heen krijgen, dan zal het zeker weer aangenaam vertoeven zijn op zondag 6 mei op de Moergestelse Jaarmarkt. De vereniging die de Moergestelse Jaarmarkt or ganiseert is Carnavalsvereniging ’De Dorstvle- gels’. Zo’n 13 jaar geleden werd het idee gebo ren om eens een markt te organiseren. Het begon klein, met zo’n 60-tal marktkramen op het St. Jansplein. ’n Gewaagde onderneming, maar met de jaren groeide de markt uit naar een zo groot aantal kramen dat al spoedig moest wor den uitgeweken naar een groter gebied. Na twee jaar was ook die ruimte tot de laatste millimeter benut, waarna het idee ontstond om de marktopzet in zijn geheel te veranderen. Het gehele centrum van Moergestel zou markt moe ten worden. Al snel bleek echter dat dit idee het Ei van Co lumbus op marktgebied was. De marktkooplie den waren enthousiast; het publiek had veel meer ruimte en de markt was via diverse toegangswe gen bereikbaar zodat daarmee ook het parkeer probleem voor het grootste gedeelte opgelost was. Tot op de dag van vandaag is de opzet van de markt nagenoeg gelijk gebleven. De vereniging streeft daarbij ’n gezellige markt na, met een gro te variëteit aan verkoopwaar, zodat de bezoekers naar hartelust kunnen genieten van de gezellige sfeer die een Jaarmarkt behoort te hebben. Ook dit jaar hoopt de organisatie geslaagd te zijn in haar opzet. 5-1 1-1 2-0 1-3 1-1 .T. 7-2 Dat er bij de gymclub meer gedaan wordt dan 1 uur gym per week blijkt wel uit dit toernooi (en volgende feestavond, 1 mei). Normaal bestaat de club uit 3 verschillende groe pen, maar voor deze avond werd alles door elkaar gemixed. Er waren 5 teams van 9 personen. De eerste wedstrijd (15 min.) begon om 19.30 uur, tot 22.00 uur gingen we door. Dit alles zon der pauzes. Jong en oud speelde zeer fanatiek maar tochop sportieve wijze korfbal. Van de ’tribune’ werden de speelsters spontaan aangemoedigd. De dames van het rode team wa ren de winnaars van het toernooi. Ze hadden al le 4 de wedstrijden gewonnen maar werden op de voet gevolgd door het blauwe team (3 gewon nen). De wit-groen-gelen wonnen 1 wedstrijd. Nadat Ruud de uitslag bekend gemaakt had kre gen de winnaars een roos aangeboden. Zus, Jo, An, Corrie, Christien, Ton, Dimphie en Toos: proficiat! Namens iedereen wil ik de clubcommissie en Ruud bedanken voor het organiseren van dit toernooi, het is zeker voor herhaling vatbaar. M.B. De uitslag van de duivenwedvlucht vanaf Hou- deng op 14 april met een afstand van ong. 140 km., is ditmaal een grandioze overwinning ge worden voor Leo van den Branden uit de Krij- testraat, Zijn klepper met ringnummer 89-1616931 wist deze afstand met een snelheid van 93 km/uur als eerste van de hele meute af te ronden. Wist Bart Heeffer vorige week de eerste prijs in het ’Samenspel Oisterwijk’ binnen te ha len, nu presteerde Leo het om de hoogste trede van het ereschavot te betreden, en dat bij een deelname van 790 duiven. Zijn andere duiven deden er ook niet zo moeilijk over want in onze vereniging klokte hij er vijf bij de eerste zeven. De uitslag ziet er als volgt uit: Aankomst eerste duif 11.43.06, laatste prijsduif 11.51.01 uur. L. v/d Branden K: 1-3-5-6-7-11-13-14-19-27; L. Heeffer: 2-4-9-12-17; J. Smolders: 8-18-20-30; P. van Herck: 10-16; A. Burgers: 15-24-29; A. Westgeest: 21-28; L. v/d Ven: 22; Jef van Dru- nen: 25; L. van Boxtel: 26. Het is een prachtige voorjaarsavond. Ik ben in de Oude Hondsberg niet alleen, maar met de vogels. Winterkoninkjes zingen volop op deze windstille, zonnige avond. Zie eens hoe hun lichaampjes tril len wanneer ze met wijd geopende snaveltjes luidkeels hun scherpe melodietjes ten gehore brengen, ’t Is onvoorstelbaar wat zo’n klein beestje aan geluid produceert. Ik zie ze her en der tussen de hoog opgroeiende bramenstruiken schieten waar de nestjes verborgen liggen. Een waterhoen loopt staartschokkend langs de Reusel. Dichtbij hoor ik de groene specht, die mij uitlacht. Ik zie hem niet. Evenmin de koe koek, die ergens hoog in een boom alsmaar z’n eigen naam roept. Doordringend en welluidend. Het water van de Reusel stroomt Maaswaarts, plantendelen meevoerend. Op het pad ligt een le ge eierschaal. Wie was die eierrover? Een ekster? Kraai of gaai? Op een takje kleefkruid doet een klein rupsje hopeloze pogingen zich van de slechts met een loupe zichtbare haakjes los te wurmen. Op m’n hurken bekijk ik de worste ling; mieren vinden ’t leuk intussen een van mijn broekspijpen te beklimmen. Ik snuif de zoete geur van de meidoorn op. De heester is bedekt met een grote witte massa bloe men. Alsof ie met een laagje sneeuw is bedekt. Op een tweetal plekken ontdek ik een concentra tie van gele dovenetels. Bij de Hondsberghoeve is een plek waar het vrij zeldzame dalkruid voor komt. Het bloeit in mei en juni en het dalkruid is lid van de leliefamilie. Het plantje heeft twee hartvormige bladeren aan een kort stengeltje. De blaadjes zijn heel licht behaard en, vooral aan de onderkant, glimmend. De steel is vierkant. De vier witte bloemblaadjes hebben evenveel meel draadjes. De bloeiwijze is trosvormig. De bloempjes hebben een zoetige geur, net als bij het lelietje-van-dalen. Insekten, vooral muggen en vliegen, zorgen voor de bestuiving. Het dalkruid heeft lange kruipende wortelstokken. Het plantje houdt van schaduwrijke bossen en is op zure bo dem te vinden. Bij de Waterhoefstraat sta ik een poosje stil. De laatste zonnestralen belichten een fel goudgeel bloeiende bremstruik. Precies tussen twee ber ken met veel wit op de stammen. Op de achter grond het groene gras van een weiland met gra zende koeien. Of dat mooi is? Nou en of! Wandelen door de natuur is genieten, steeds maar weer! In september starten wij weer een dart- competitie in Moergestel. Er zijn reeds 8 teams van 3 personen, maar er is misschien nog wel meer interesse. U kunt zelf een groep bij elkaar zoeken of bij één van de volgende café’s u zelf aanmelden: café ’De Klaore’, ’De Brouwer’, ’De Veerkes’ of ,’t Centrum’. Stichting Vrijwilligerscentrale (afd. Oppascentrale), Spoorlaan 320 5038 CC Tilburg tel. 013-434572/433584 ofwel Mevr. J. van der Elzen Beethovenlaan 308 5011 LN Tilburg tel. 013-560492. Dat er sinds 10 jaar aan de Spoorlaan in Tilburg een Oppascentrale voor Gehandicapten is ge vestigd, is misschien voor velen al een bekend gegeven. Toch zouden wij als Bestuur van de Oppascen trale graag nóg meer bekendheid willen geven aan ons bestaan, want ons probleem op dit mo ment is een ’groot gebrek aan vrijwillig(st)ers’. Wat houdt de Oppascentrale in? Zoals het woord al zegt, verzorgen wij de oppas bij gezinnen met een geestelijk en/of lichamelijk gehandicapt kind, zodat de ouders/verzorgers de gelegenheid krijgen zich eens een paar uur los te maken van hun gebondenheid aan huis. Bij ons werken een aantal vrijwillig(st)ers die be reid zijn tegen een tarief van 2,- per uur de zorg op zich te nemen van het gehandicapte gezinslid. Als vrijwillig(st)er vragen wij een gemotiveerde instelling t.o.v. de gehandicapte medemens plus een minimum leeftijd van 18 jaar en ouder. Om aan de blijvende vraag om oppas te kunnen blijven voldoen, vragen wij eenieder die geïnte resseerd is in deze vorm van vrijwillige inzet, contact op te nemen met: Uitslagen inhaalwedstrijden Biest Boys - Den Hemel Treffers - Den Boogaard Dalco’s II - Boerenbond II... Den Boogaard - Den Heuvel Dalco’s I - Boerenbond I Den Boogaard - Den Hemel Eindstand competitie: wedstr.-winst-gelijk-verlies-pnt.-doelgem. 24 17 2 5 36 (59-23) 24 16 1 7 33 (44-20) 24 12 7 5 31 (40-20) 24 13 5 7 31 (38-29) 24 13 4 7 30 (48-23) 24 12 5 7 29 (44-30) 24 10 5 9 25 (41-38) 24 9 4 11 22 (40-40) 24 9 4 11 22 (28-32) 24 5 7 12 17 (17-27) 24 4 4 16 12 (27-62) 24 4 4 16 12 (21-56) 24 4 4 16 12 (29-76) i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 7