’De Stop’ in Boxtel onthuld 1 n t D I Allemaal van harte bedankt! K.V.O.-nieuws Oorlogsherinneringen Vleermuis wandelingen vanuit bezoekerscentrum Oisterwijk H.S.V. ’De Rietvoorn’ E.H.B. O.-nieuws I.V.N.-wandeling Suksessen voor leerlingen Mavo- school J.B. de la Salie Aan de oproep door het Centrum voor Interna tionale Vorming om een kreatieve bijdrage te le veren onder het motto ’Europa in de school’ heb ben leerlingen van de R.K. Mavo St. J.B. de la Salie uit Tilburg gehoor gegeven en zijn onder leiding van tekenleraar L. Klaassen aan het werk getogen. Beeld van de hand van Hans van Brunschot I 1 k De Kringbedevaart t j "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 2 MEI 1990 PAGINA 5 NA 4 KVO Moergestel Jo Hermus, secretaresse. De verzorging van deze dag is in handen van het rayon Moergestel-Hilvarenbeek-Esbeek-Biest- Houtakker. Wij hebben gekozen voor een dag- bedevaart in Hilvarenbeek, die gehouden wordt op dinsdag 8 mei in de Petruskerk van Hilvaren beek. Het thema van de bedevaart is ’Ontmoe ten rond Maria’. We beginnen de dag om 11.00 uur met een eu charistieviering, waarin pastor van Sprang zal voorgaan. Intenties kunt u doorgeven aan pastor van Sprang bij binnenkomst in de kerk. Na de eucharistieviering gebruiken we gezamen lijk een koffietafel in ’De Posthoorn’ aan de Dies- senseweg. Hier zijn ook invaliden-toiletten aan wezig. De kosten voor de kofïetafel bedragen ƒ11,- per persoon. Na de middag is er in voornoemde kerk een Ma- riahulde. Deze begint om 14.30 uur. Voor de vieringen van deze dag wordt een boekje uitgereikt a 1,25. U kunt zich voor deze Meibedevaart opgeven bij uw afdelingssecretaresse. Iedereen is van harte welkom. Leden die niet op eigen gelegenheid naar deze Kringbedevaart kunnen, willen die zich opgeven bij het bestuur. Opgaven koffietafel voor 5 mei a.s. Tel. 1492, 2575 of 3665. Niet vergeten: Fietstocht H. Eik: woensdag 16 mei. Vertrek 19.00 uur St. Jansplein. Programma dinsdag 8 mei 1990: - warming-up op muziek - circuit: waarmij men 1 min. werkt en 1 min. rust; de oefeningen zijn zo samen gesteld dat diverse spieren aan bod komen Plaats: Sportzaal De Vonder Tijd: van 10.15 - 11.15 uur. Kosten: 3,— per persoon. Voor meer informatie kunt u terecht bij P. Wolfs, telefoon 2210. De Kleine Meijerij houdt een tentoonstelling in het heemcentrum De Drye Swaentjes(De Lind 42) in Oisterwijk. Onder de titel ’Oorlogsherin neringen’ laat de kring zien wat mensen uit on ze streek bewust bewaard hebben aan voorwer pen uit de oorlogsjaren. Daar horen natuurlijk foto’s, kranten en attribu ten bij, zowel van het uitbreken van de oorlog, de oorlogsjaren als van de bevrijdingsfeesten. Misschien hebt u ze ook: de persoonsbewijzen, de strooibiljetten en de rantsoeneringsbonnen. Typisch bij het militaire leven horen wapens, uniformen, helpen en materieel. Burgers moesten het in die tijd doen met surro- gaatwaren, met een handgraanmolen en een rats ketel. Wist u dat er aparte dames- en herenknijp katten waren? Verder ziet u hoe men in het on derwijs zowel met boekjes als met gebouwen moest improviseren. Erg opmerkelijk is een dagboek over de oor logstijd uit de Biezenmortel. Het pronkstuk van de tentoonstelling zal ongetwijfeld het volledig overzicht van neergestorte vliegtuigen (met foto’s en brokstukken) zijn uit de zeven gemeenten van De Kleine Meijerij: van Moergestel tot Helvoirt, van Esch tot Enschot. De tentoonstelling is geopend van 5 mei t/m 27 mei, telkens van donderdag t/m zondag en steeds van 13.00 tot 17.00 uur. i:? Het bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuur monumenten organiseert in mei en juni een aan tal vleermuiswandelingen. Ze worden op resp. 9 mei, 16 mei, 23 mei, 30 mei, 6 juni en 13 juni ge houden, steeds op woensdag dus. Aanvang: 21.00 uur. Plaats van vertrek: bezoekerscentrum Oisterwijk, alwaar nog tot 10 juni een speciale vleermuistentoonstelling loopt. De wandelingen zijn bedoeld voor een kennisma king met de woonomgeving en de leefgewoonten van vleermuizen. Het gaat om een voor het pu bliek als regel vrij onbekende groep zoogdieren, die echter meer algemeen voorkomt dan menig een denkt. Met speciale apparaten (zg. bat- detectors) worden tijdens de excursie de voor het mensenoor onhoorbare signalen van de vleermui zen opgevangen. Zo komen de geluiden in het bos die normaal verborgen blijven, naar voren. Vleermuizen leven van insekten. Tijdens de ex cursie zullen de dieren in actie te zien zijn. Kort om: een wandeling met een nieuwe dimensie. De duur van de excursies hangt een beetje van de omstandigheden af. Let op: bij regen gaat de wandeling niet door. Zoals ik vorige week meldde is er op zondag 27 mei een Open Visdag voor de hele jeugd van Moergestel tussen 6 en 16 jaar. Geheel gratis en zonder verplichtingen. Het enige waar jullie zelf voor moeten zorgen is een hengel en een visstoeltje. Ook wat supporters en een fototoestel doen het altijd goed. Voer, maden en kleine visspulletjes worden door de vereniging verstrekt. Ook goede raad zal aan wezig zijn evenals onze afdeling ’sterke verha len’. Zij zijn speciaal bedreven in het overdrijven bij het optellen van de vangst. Bij hen is 2: 2.8 en het verkeerd meetlat kijken, waarbij 12 cem in eens 21 blijkt te worden. Het luisteren naar de ze mensen is dus van het grootste belang. Verder was ik vorige week de namen van B. Klij- sen, Past. Jansesntaart 8 en Th. Boogaers, Kruy- sackerstraat 3 vergeten te vermelden, want zij be hartigen de Jeugdzaken in onze vereniging. Nu nog iets voor onze seniorenleden. Op zondag 13 mei wordt onze eerste wedstrijd vervist en wel op ’t Oude Maasje om de Cees van Oirschotbeker. Zorg dat uw spullen en papieren in orde zijn. Geef u tijdig op, uiterlijk tot en met zaterdag 12 mei 22.00 uur. Daarna is deelname niet meer mo gelijk. Ook vragen we personen die tegen een kleine ver goeding willen rijden zodat we met zo weinig mo gelijk auto’s hoeven te gaan. Opgeven hiervoor bij de concourscommissie (zie vergunning). Liefst zo spoedig mogelijk. Het bestuur Gulle gevers en collectanten die ervoor hebben gezorgd dat er een bedrag van 3.409,20 over gemaakt is naar de Nederlandse Hartstichting. Zo heeft Moergestel weer bijgedragen aan een van de projecten van deze Stichting, waar weer veel mensen mee geholpen kunnen worden. Bedankt en tot volgend jaar! Marijke Russ-van Mook a.s. Donderdag 3 mei is het oefenavond voor al onze gediplomeerde E.H.B.O.-ers. Het thema zal zijn: indeling slachtoffers bij grote ongevallen. Tevens willen wij u erop attent maken dat op dinsdag 8 mei er een oefening zal worden gehou den met onze zustervereniging Helvoirt. Vertrek om 19.30 uur vanuit het Wit-Gele Kruisgebouw. Het bestuur hoopt dan ook dat vele E.H.B.O.- ers aan deze oefening zullen deelnemen. Gelukkig geen inbraken deze week in Moer gestel. Wel werd een fiets gestolen en een bos sleutels uit een niet-afgesloten auto. In Breda werd een Toyota personenauto terug gevonden welke begin maart in Moergestel bij een garagebedrijf was gestolen. De auto is weer terug bij de eigenaar. In de nacht van 22 maart werd een jeugdige in woner van Moergestel met een smoesje staande gehouden door twee bromfietsers. Een van die bromfietsers bedreigde hem met een mes en eiste geld. De bedreigde Moergestelnaar wist hem echter het mes uit de hand te slaan en te vluch ten. Van een van de onbekend daders is bekend dat hij ongeveer 1.75 m lang is, lang steil blond haar tot in zijn nek heeft, een bril met goudkleu rig montuur draagt, een klein snorretje heeft en gekleed was in een Nike jack en een trainings broek. Mocht iemand enige informatie kunnen verschaffen over deze knapen dan ontvangen wij graag een berichtje van u. Op 21 maart werd op de Akkerweg een over stekende bromfietser aangereden door een auto. Op Rijksweg 58 waren twee autobestuurders el kaar aan het pesten door zowel rechts als links in te halen. Uiteindelijk raakten de twee auto’s el kaar waardoor er een over de kop ging. Bij de komst van de politie waren beide bestuurders zich inmiddels duidelijk van hun verkeerde rij gedrag bewust. De over de kop geslagen auto was total loss. Maandag 2 april omstreeks 18.00 uur reed een 24-jarige bestuurder uit Goirle met zijn auto over de Heuvelstraat. Na het uitkomen van een bocht reed hij met de rechterwielen in de rechterberm. Hierna raakte hij de macht over het stuur kwijt. Via de linkerberm en een droge sloot belandde hij in een weiland. De bestuurder werd zwaar ge wond overgebracht naar het ziekenhuis te Til burg. Langs een zandweg nabij de Oirschotseweg werd een zwarte Opel Omega aangetroffen waar alle vier de wielen afgehaald waren. Vermoed wordt dat de auto bij een snelkraak gebruikt is. Op 3 april werd ingebroken in een woning aan de Past, van den Boogaardstraat. Gestolen werd een klein bedrag aan geld, twee pasjes en siera den. Uit een weiland aan de Elsdijk waren twee schapen en een lam gestolen. In De Hoefkens werd een Honda-motor, kleur rood, gestolen. Tenslotte nog een waarschuwing aan de mestrijders. Het uitrijden van mest is op zater dagen in de gemeente Moergestel verboden. Hier zal streng op worden gecontroleerd en tegen overtreders wordt proces-verbaal opgemaakt. Slechts twee Moergestelse bedrijven, die werken met de injecteermethode, waarbij de mest direct in de grond wordt gebracht, hebben van dit ver bod ontheffing gekregen. Zowel de week voor- als na de Pasen zijn in Moergestel rustig verlopen. Op 9 april vond op Rijksweg 59 een kop-staart aanrijding plaats. Tien april werd op het Rootven een geparkeer de auto aangereden. De dader ging er vandoor zonder zijn visitekaartje achter te laten. In de nacht van 12 april stak een loslopend paard vlak voor een auto de rijbaan van de Heu velstraat over. Alleen de auto liep flinke averij op. Dezelfde nacht vond een poging tot inbraak plaats in een woning aan het Vooskerbos. De die ven slaagden er echter niet in de deur often te krijgen. De volgende morgen ontstond door onbeken de oorzaak brand in een schuur aan Den Duyp. Door de brandweer werd het vuur geblust. Vanaf het St. Jansplein werden twee fietsen gestolen. In de nacht van 21 april werd ingebroken in een auto aan De Hoefkens. Gestolen werd een radio- cassetterecorder. Zaterdag 12 mei 1990 landt de Rijkspolitie He licopter bij het politiebureau in Oisterwijk. Een speurhond laat zien hoe hij een inbraak oplost. Hoe u en diefstal in uw woning kunt voorko men wordt u aan de hand van praktijkvoorbeel den duidelijk gemaakt. Uw zoon of dochter even fotograferen op een echte politiemotor? Dat alles en nog veel meer kunt u meemaken op de OPEN DAG van de Rijkspolitie in Oisterwijk op zaterdag 12 mei 1990 tussen 10.00 en 17.00 uur. Alle inwoners van Oisterwijk en Moergestel zijn van harte welkom! Zondag 6 mei kunt u voor de laatste keer in dit winter/voorjaarsseizoen met ons meewandelen in de Brand. De Brand is een 268 Ha. groot natuur gebied in de gemeente Udenhout; grenzend aan de Loonse en Drunense duinen. Het is een bos en moerasgebied: een van de laatste voorbeelden van een typisch Brabants broeklandschap. Een natuurmonument! Het is er vaak erg nat (broek -water), dus laar zen aanbevolen. De verzamelplaats is bij het ka pelletje aan de Schoorstraat in Udenhout om 14.00 uur. Na deze laatste zondagmiddagwandeling kunt u inde maanden juni, juli en augustus weer deel nemen aan de zomeravondwandelingen. Deze vertrekken wekelijks om 19.00 uur op dinsdag, woensdag of donderdag in verschillende Oister- wijkse natuurgebieden. Let op de aankondigingen in ’Moergestel- Nieuws’. Afgelopen zondag werd op een zonovergoten en bomvolle Markt te Boxtel het beeld onthuld dat ge maakt werd door Hans van Brunschot waaroverwe in ’Moergestel-Nieuws al eerder schreven. Rond de klok van 17.00 uur werd na ’n aantal officiële woorden het beeld onder ’n levensgrote ’hoge zije vandaan gehaald en reageerde het publiek enthousiast op het standbeeld, voorstellende gemeente werker ’De Stop(Stopvoets) zoals de rechtgeaarde Boxtelnaar hem kent. Gezien de reacties en de felicitaties die Hans en zijn vrouw Cis na de onthulling in ontvangst mochten nemen is Hans onge twijfeld geslaagd in de opdracht die hij van de gemeente Boxtel kreeg. Het is trouwens het tweede beeld van Hans dat het centrum van Boxtel siert. De wedstrijd werd georganiseerd ter bevordering van de Europese gedachte en was bedoeld voor leerlingen van 10-21 jaar. Onderwerpen voorde wedstrijd waren o.a. het maken van een tekening of poster over het voor de kinderen meest ideale vakantieland in Europa of het ontwerpen van een Europees bankbiljet of munt waarmee je in alle landen van Europa zou kunnen betalen. De navolgende leerlingen van de R.K. Mavo St. J.B. de la Salie vielen in de prijzen: ’n Eerste prijs bij de individuele inzendingen (10-13 jaar) was er voor Laura van de Wouw, i Bosstraat 12a en Jenny van Linschoten, Burg. Bardoelstraat 32, beiden uit Moergestel, ’n Eer volle vermelding was er verder voor Marieke Wenstedt, Heileschoorstraat 51 te Tilburg en ’n z.g. Duoprijs (’n reis naar het buitenlandwas er voor Wilfred van Empel, Vogezenlaan 72 en Werner Monsiers, Wethouder van Roesselstraat 3, beiden uit Tilburg. Mooie resultaten voor de kinderen en ook voor de school natuurlijk. Proficiat! 'i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 5