I Groot Moergestels Durpsfist 2e Pinksterdag 4 juni Ontdek je landje, vanuit ’n mandje Suksessen bij Handboogvereniging ’t Stokske Eigentijds drukwerk? Buro ’76 L.R. F.E.V.I.O.R. Jeugd vakantie week ’90 Drie Rotterdam- postzegels MJ - Wij zorgen ervoor van begin tot eind. Van ontwerp tot complete uitvoering. Onze eigen ontwerpers besparen u handen vol geld! 4 Onder dit motto opereert de Firma Ballon Medium. Zij verzorgt ballonvaarten met hete-luchtballonnen bij allerlei gelegenheden en voor reklame-doeleinden. Een Durpsfist waaraan ELKE MOERGESTELNAAR KAN DEELNEMEN, zowel groot als klein. Dat beoogt het organisatiecomité van de drie Moergestelse gilden te verwezenlijken op het St. Jansplein op 2e Pinksterdag 1990. SPORT OVERDAG 'MOERGESTELNIEUWS'' - WOENSDAG 25 APRIL 1990 6 PAGINA 7 Ie prijs 3e prijs Oisterwijkseweg 43, Tel. 2268 (na 19 uur) ’Vaak’, zo zegt Ad Aarts die de planning van en organisatie rondom de vaarten voor haar reke ning neemt, ’vragen geïnteresseerden wat de mo gelijkheden zijn met een ballonvaart. De moge lijkheden zijn tegio, de wijze van uitvoering ook. Maar of een vaart al dan niet doorgaat is in laat ste instantie afhankelijk van het weer. In de zo mer hebben we ochtend- en avond vaarten. Over dag in de zomer varen komt maar zelden voor, dit in verband met de thermiek. De zomeravon den zijn bij uitstek geschikt voor een ballonvaart. Zondag 8 april jl. begon voor onze vereniging het concoursseizoen 1990 met een concours te Ge monde. De voornaamste uitslagen aldaar gerea liseerd luiden als volgt: Achttal F.E.V.I.O.R. klasse M4e prijs Viertal F.E.V.I.O.R. klasse L10e prijs Herrie Rijnen met Angelie (klasse L 2-dress.) 5e prijs Jan van den Bosch met Duppy (klasse L 1-dress.) 5e prijs Louis van Velthoven met Alexander (klasse L 1- dress.)6e prijs Jac. Donkers met Eliot (klasse B springen) 2e prijs Ardi Rijnen met Dividend (klasse B springen) 4e prijs Tweede Paasdag werd deelgenomen aan het concours-hippique te Hapert. De voornaamste uitslagen op dat concours: Achttal F.E.V.I.O.R. 1 klasse M Achttal F.E.V.I.O.R. 2 klasse L. Jan van den Bosch met Duppy (klasse L 1-dress.) Ie prijs Petra van Gorkum met Chico (klasse M 1-dress.) 2e prijs Ineke Appeldoorn met Douglas (klasse L 2- dress.)3e prijs Dennis van Mensvoort (B-springen)... 4e prijs Ardi Rijnen met Dividend (B-springen) 5e prijs Dries Roefs met Chico (B-springen)... 7e prijs Jac. Donkers met Eliot (B-springen)8e prijs Prijswinnaars proficiat! Gaarne maken wij u er nu al op attent, dat onze vereniging op 13 mei a.s. een concours-hippique organiseert! De entree voor dat concours, dat ge houden wordt t.g.v. het óO-jarig jubileum is gra tis. De terreinen zijn gelegen aan de Broekzijde en de Klein Locht (achter de nieuwe dierenart senpraktijk). Na een drukke(nde) dag afkicken en ontspannen. De avond overkomt je. Na de vaart nagenieten met een drankje in een cafeetje ergens bij de lan dingsplaats. Ochtendvaarten hebben hun eigen charme. Je ziet de zon opkomen, en de wereld ontwaken. De dauw zie je uit de grond komen, en verdwijnen. In de herfst en winter kan er overdag gevaren worden. Het sneeuwwitte win terkleed of de heldere vrieskou hebben dan hun eigen aantrekkelijkheden. Degenen die de erva ring van een ballonvaart ondergaan, kunnen die vaak niet onder woorden brengen. Het is een ge voel dat je overkomt, een ’rust’, een ’verade ming’. Het vraagt naar meer. Passagiers die een vaart hebben meegemaakt zie je vaak terugko men óf om nog een vaart, óf om de sfeer nog eens te proeven. Bij een landing kom je bekende ge- Een oproep dus aan alle Moergestelse jongeren vanaf ongeveer 16 jaar: hou die week vrij om lei der of leidster te zijn. Heb je dat nog nooit ge daan: maak eens een praatje met iemand die in de voorafgaande jaren met ons meedeed en je zult horen hoe leuk dat dat kan zijn! Heb je al meerdere keren meegedaan dan hoef ik je niks te vertellen, dan doe je vanzelf weer mee! Je krijgt bericht. Een oproep aan Moergestelse vaders en moe ders: het is in de voorgaande jaren gebleken dat het voor ons moeilijk is om leiding te vinden voor het kleuterprogramma. Zou u tijd en zin kunnen vinden om 4 halve da gen met ongeveer 5 kleuters op te trekken, houd dan in die week de ochtenden vrij en laat het ons weten! Een definitieve oproep komt te zijner tijd in dit blad. De jeugdvakantieweek, waarvoor wij al in een vroeg stadium uw aandacht vragen, wordt dit jaar gehouden van 13 tot en met 17 augustus. De dag wordt begonnen om 11.00 uur met een Gildemis welke wordt gecelebreerd door Pastor van den Broek en Gildeheer Koos van Elderen. De gezangen worden verzorgd door de Moer gestelse koren ’Cantate Domino’, ’Con Amore’, ’Crescendo’ en het KVO-koor. Ruim 100 koor leden zijn de speciaal gecomponeerde misgezan gen aan het repeteren. 'Die Naemloose Speelers’ welke dit jaar hun 25-jarig bestaansfeest vieren, zullen op het St. Jansplein ’n tweetal wagenspelen opvoeren. Vooraf trekken zij met hun tot toneel verbouw de wagen, bespannen met een Belgisch trek paard, getuigd met prachtig oud Brabants tuig met veel koperbeslag en bellen, door het dorp. Aansluitend aan de Gildemis wordt er om 12.30 uur BIJ GOED WEER een openlucht Óud-Brabantse koffietafel geserveerd op het St. Jansplein. Bij minder goed weer wordt uitgewe ken naar ’Den Boogaard’De kosten van deelna me aan deze koffietafel, waaraan elke ingezetene van Moergestel kan aanzitten, bedragen 12,50 per persoon. De kaarten zijn vanaf 1 mei tot en met 26 mei te koop bij de Rabobank, Pryma De nissen en Groentehal ’Crisje’. Om 14.00 uur volksspellenmiddag met optredens van de KVO-dansgroep, de Gildedansgroep van St. Sebastiaan uit het Belgische Zandhoven, ven- Programma dinsdag 1 mei 1990: - warming-up - 2 a 3 spelvormen - rekoefeningen Plaats: Sportzaal De Vonder Tijd: van 10.15 - 11.15 uur. Kosten: 3,— per persoon. Voor meer informatie kunt u terecht bij P. Wolfs, telefoon 2210. Een oproep aan mensen met organisatietalent en gezonde ideëen. Hebt u tot de grote vakan tie ongeveer 5 avonden vrij om met ons een pro gramma te maken voor die week en denkt u in die week zelf paraat te kunnen zijn? Wij zitten dringend verlegen om wat man- en vrouwkracht. Neem dan kontakt op met: Jan van lersel, tel. 2150 of Corry Kastelijn, tel. 3476. Op 8 mei 1990 geeft PTT Post een serie van drie bijzondere postzegels uit die speciaal gewijd zijn aan Rotterdam. Het gaat om drie postzegels in de waarden van 55, 65 en 75 cent. Het thema van de zegel van 55 cent is Rotterdam in mei 1940 na het bombardement door Duitse bommenwerpers. Op de postzegel staat de ruïne van de Zuiderkerk te Rotterdam. De postzegel met een frankeerwaarde van 65 cent heeft als thema: de stad Rotterdam als heden daags podium. De zegel van 75 cent heeft als onderwerp het toe komstige Rotterdam. De postzegels zijn ontworpen door Menno Landstra uit Amsterdam (55 cent), Victor de Leeuw uit ’s-Gravenhage (65 cent) en Inge Kwee uit Rotterdam (75 cent). zichten tegen. Ze hebben de ballon gevolgd, wat op zich ook een avontuur is, en willen het staartje nog meepikken. Voor allerlei gelegenheden orga niseren wij ballonvaarten. Vaak om iemand te fê teren in verband met een jubileum, een verjaar dag of als afsluiting van een feestdag. Als reklame-medium of als attentie aan zakenrelaties bestaat veel belangstelling voor onze vaarten. Daarnaast komt het ook voor, dat een vaart dient aangekleed en omkleed met een etentje en een toetje.’ ’Op alle wensen’, aldus Ad Aarts, ’trach ten wij in overleg met opdrachtgever, zo ’per soonlijk’ mogelijk in te spelen. Een ballonvaart is iets ’ongewoons’. Daar de mensen steeds meer vrije tijd krijgen, en ook eens iets willen onder nemen wat ze nog nooit gedaan hebben, is een ballonvaart een middel om invulling te geven aan die vrije tijd. We zijn zelfs bereid om uit het ’ach tertuintje’ op te stijgen als deze groot genoeg is. Uit ervaring is gebleken dat passagiers graag uit hun omgeving willen opstijgen. Om medewer king van de boeren te krijgen, willen we dit jaar enkele eigenaars/boeren van de landingsplek trakteren op een ballonvaart. Trakteren op een ballonvaart kan ook door het aanbieden van een bon voor een ballonvaart’. Wie ook eens een ballonvaart mee wil maken, kan contact opnemen met: Ad Aarts, tel. 013-681806. delen door de vendeliers van St. Joris uit Moer gestel en die van St. Sebastiaan Zandhoven. Dit alles wordt aangevuld met over het plein trekken de straatmuzikanten. Ook staan op het plein een 15-tal oude volksver maken opgesteld, o.a.: hoefijzergooien, ringste ken, kegelen, knikkertol, proppenschieten, handboogschieten en grabbelton. De kosten per spel zijn laag gehouden, n.l. 25 cent per spel. Voor de kinderen is er ook de gelegenheid om te worden gegrimeerd tegen een kleine vergoeding, door de grimeurs van ’Die Naemloose Speelers’. Verder staat er op het plein nog een aantal nog werkende oude gebruiksmotoren tentoongesteld, eigendom van twee inwoners. De tentoonstelling van oude gildeschatten, zoals wapens, zilver, va nen, sjerpen, oude geschriften en foto’s is te be zichtigen in ’Den Boogaard’ vanaf 14.00 tot 17.00 uur. Nogmaals wordt er een beroep gedaan op de be zitters van oude foto’s en gildeattributen deze voor 1 dag af te staan voor deze tentoonstelling. Graag een telefoontje aan Gerrit Hoffmans, tel. 1220 of Gerard Kuijpers, tel. 1712 of Harrie Ley- ten, tel. 1955. Deze mensen kunnen u ook van alle informatie betreffende het Durpsfist voorzien. Het Durpsfistcomité Door de jeugdleden van Handboogvereniging 't Stokske werden daverende suksessen behaald. Bij het Koning- en Prins-verschieten van district 9 te Baarschot wist Peter Sebregts de koningstitel in de wacht te slepen bij de junioren. Hij werd op de voet gevolgd door een prachtige tweede plaats van Herman Derksen. Erwin van de Sande wist bij de adspiranten de tweede plaats te veroveren, dus een enorm sukses gezien het grote aantal deelnemers. Schutters: proficiat!(foto Chris van de Bijgaart)

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 7