Werkgroep zet zich in voor fietspad Oirschotseweg i Verzamelingen I Operette ’lm Wiessen Rössl’ groots aangepakt door Con Amore Ouderavond Schoolkatechese i Vastenaktie 13e Moergestelse Jaarmarkt Geen huurverhoging bejaardenwoningen Tentoonstelling van Piërre Wolfs in bezoekerscentrum Oisterwijk Aan alle jeugd van Moergestel tussen 6 en 16 jaar Sssll Buro ’76 tussen 17.00 en 19.00 uur niet bereikbaar... Ha OHMI* m De afgelopen week kregen de raadsleden van Moergestel, Oirschot en Oisterwijk, evenals de burgemeesters en wethouders van die plaatsen, de Agglomoratie Eindhoven, Samenwerkingsverband Midden-Brabant en ’n aantal plaatselijke en regionale kranten een brief van de Werkgroep ’Fietspad Moergestel-Oirschot-Oisterwijk’. In de brief werd aandacht gevraagd om de veiligheid van het fietsverkeer te bevorderen met name langs de Oirschotseweg in Moergestel, de Spoordonkseweg in Oirschot en de Oirschotsebaan in Oisterwijk. A4 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 25 APRIL 1990 PAGINA 5 •yd «i onze ttösr De tot nu toe ondernomen stappen, de eerste brief dateert al van juni 1988, werden eveneens in de brief aangehaald, waaraan tevens de conclu sie werd verbonden ’dat de gehele situatie on- Ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43 is niet te bereiken tussen 17.00 en 19.00 uur. Dringende boodschappen kunt u inspreken op de telefoonbeantwoorder. f •la De bliksemaktie op Witte Donderdag en Goede Vrijdag heeft 7.000,- opgebracht. Omdat na derhand nog enkele bijdragen worden verwacht, zal dit bedrag nog iets hoger kunnen worden. Gaarne bedanken wij alle mensen voor hun bijdrage. Speciaal willen wij al onze medehelpers danken voor hun inzet. Wij zijn blij dat de bewoners van ons dorp weer bereid waren iets te doen voor mensen elders in de wereld. Nogmaals hartelijk dank! het gemeentelijk woningbedrijf is gebracht. Tij dens een routine-onderzoek vanwege het Mini sterie van Volkshuisvesting Ruimtelijke Orde ning en Milieubeheer is vastgesteld dat dit gekor- rigeerd diende te worden, hetgeen in de praktijk betekent dat deze kosten uit de algemene midde len betaald dienen te worden. Aangezien uit het eerste overleg met de vertegen woordigers van het betreffende ministerie bleek dat het bouwen van duurdere, en daarmede be tere, woningen middels het beschikbaar stellen van eigen gelden niet zou zijn toegestaan zou een en ander konsekwenties kunnen hebben voor de huur van de gebouwde woningen. In verband hiermede is intensief en, om elke onrust bij de betrokken bewoners i.v.m. een mogelijke huur verhoging te voorkomen, in beslotenheid met de gemeenteraad en het Ministerie overleg gepleegd. Dit heeft er in geresulteerd dat de extra kosten van deze woningen alsnog uit de algemene mid delen in plaats van het gemeentelijk woningbe drijf betaald dienen te worden, maar dat GEEN extra huurverhoging plaats zal behoeven te vin den. De gemeenteraad wordt op 27 april 1990 voor gesteld het bedrag van circa 165.000,00 te be talen uit het overschot van de jaarrekening 1989 zodat de financiële positie van de algemene dienst niet verder zal worden aangetast. Moergestel, 20 april 1990. Burgemeester en wethouders van Moergestel. Organisatie Het zal de dirigent, Ad Verbakel, en de regis seur, Leon Hoepelman, menig uurtje gekost heb ben om alleen al de organisatie van deze uitvoe ring goed te laten verlopen. Als u weet, dat ’Con Amore’ bij deze uitvoering werd bijgestaan door een huisorkest, een groep scholieren van de Bos- zichtschool en verschillende solisten van buiten de vereniging, zal het duidelijk zijn, dat hieraan veel aandacht is besteed. Dat een en ander vruch ten heeft afgeworpen hebben we afgelopen zater dag kunnen zien. Muzikaal zeer bevredigend De gehele uitvoering van de operette is wat het muzikale gedeelte betreft in goede handen bij ’Con Amore’ en wordt nog versterkt door de goe de vertolkingen van de solisten, als Nelly Ver- haaf, Peter Verheyen, Wijnie Schellekens, Tiny van Gisbergen, Jan Pijnenborg en niet te verge ten Els Stottelaar. Een speciale vermelding ver dient zeker Berry Reynen, die in zijn rol als ober- kellner een buitengewone ondersteuning was Op zondag 6 mei a.s. zal voor de 13e maal de Moergestelse Jaarmarkt gehouden worden. Reeds diverse maanden lopen de voorbereidingen voor dit grote evenement. Onopgemerkt, of voor anderen juist opvallend, zijn de verenigingen, belangenorganisaties of middenstanders van Moergestel. Al jaren zijn zij vertegenwoordigd op de Moer gestelse Jaarmarkt. Samen met hen kan de orga nisatie er aan werken deze dag een Moergestels vertegenwoordigend karakter te geven, want, zo ook dit jaar weer, kan ieder inschrijven voor een plaatsje op de Moergestelse Jaarmarkt, waar zij hun ideëen, wensen of mededelingen aan het pu bliek kenbaar kunnen maken. Wij als organisatie weten zeker dat ieder hen een warm hart toedraagt tijdens hun inzet op deze dag. Verder is de organisatie er weer in geslaagd ook dit jaar weer een zo groot mogelijk gevarieerd marktgebeuren te brengen die de sfeer kent die zo goed bij een markt past. Ook de kleineren onder ons kunnen weer naar hartelust genieten van de diverse attrakties die voor hen speciaal staan opgesteld. Al met al redenen genoeg om op deze dag Moergestelse Jaarmarkt te bezoeken. Voor evt. inlichtingen voor deelname aan de markt kunt u bellen met onze marktmeester: C. van Dijk telefoon 04243-2414. gewerkt, die zijn opgenomen in een drie jarenplan. De districtskatecheet, B. van Lamoen, begeleidt de groepsleerkrachten bij de verwer king van de projecten. Wij hebben de districtskatecheet bereid gevon den om het hele gebeuren uit te leggen aan de ouders. Daarom willen wij alle ouders van basis schoolleerlingen uitnodigen op dinsdag 1 mei a.s. om 20.00 uur in de aula van de Graaf van Ursel- school aan de Kloosterlaan. U bent mede namens de teams van de scholen van harte welkom. Werkgroep Schoolkatechese. We nemen deze week de draad weer op met Nel ly van Heeswijk, die woont aan de Aanstede 20. Zij verzamelt al enige tijd olifantjes in allerlei vor men en van alle soorten materiaal. Of ze nu van steen zijn, van hout, koper, zilver, marmer, enz. het maakt niet zoveel uit. De meest bijzondere die zijn in haar verzameling van inmiddels 200 voor de hele uitvoering zowel muzikaal als spel- technisch. En dat alles gevlochten tussen de op tredens van het koor en het huisorkest, waarbij deelname van de kinderen van de Boszichtschool verfrissend overkwam. Goede opkomst Dat veel mensen een hoge verwachting hadden van deze uitvoering bleek ook uit het feit, dat ’Den Boogaard’ goed gevuld was in een sfeer die bij de operette paste en waarbij publiek feitelijk diende als verlengstuk van het terras van Tm Weissen Rössl. Het zou te ver gaan om alle deelnemers bij naam te noemen. Maar toch willen wij hen zeker be trekken bij de lof, die iedereen verdient om een operette als deze in Moergestel uit te voeren. Wie zichzelf hiervan nog wil overtuigen kan dat doen a.s. zaterdag 28 april wanneer ’Con Amo re’ nog een keer Tm Weissen Rössl' uitvoert in een prachtig decor, wat zeker het vermelden waard is. De redenen van het verzoek werden in de brief uitvoerig opgesomd, zoals: de enorme toename van het gemotoriseerde verkeer voor de genoem de wegen en de daarmee gepaard gaande gevaren voor zowel schoolgaande jeugd als recreatieve fietsers. overzichtelijk, verwarrend en vooral tegenstrijdig is geworden’, aldus de Werkgroep in haar brief. De Werkgroep vindt het onverantwoord in de huidige verkeerssituatie de fietser op bedoelde wegen nog toe te laten. Verder vindt de Werk groep het van groot belang dat er overleg gaat plaatsvinden tussen voormelde Werkgroep, de E.N.F.B. en de raadsleden van de drie gemeen ten. De Werkgroep onderneemt dan ook stappen om genoemde gesprekspartners binnenkort rond de tafel te krijgen. Voor veel ouders is het moeilijk om zich een dui delijke voorstelling te maken van wat er op school gedaan wordt aan katechese. Bijna iedereen kan vertellen over hoe het vroeger was. We weten ook allemaal, dat het zo niet meer gedaan wordt. Maar wat krijgen uw kinderen vandaag de dag dan op school? Van groep 1 t/m groep 8 wordt er met projecten In de loop van 1984 en 1985 zijn op basis van een door de Raad Welzijn Ouderen georganiseerde gespreksmiddag met bejaarden over ’ouderen en wonen’ en het hierna met diverse instanties ge pleegde overleg plannen ontwikkeld voor de bouw van bejaardenwoningen waarbij zo opti maal mogelijk rekening gehouden zou worden met de leefsituatie van de bejaarden. Al snel bleek dat het niet mogelijk zou zijn deze wonin gen te bouwen binnen de hiervoor door het Rijk beschikbaar te stellen financiële middelen. De gemeenteraad was unaniem en nadrukkelijk van oordeel dat deze woningen toch gerealiseerd zou den moeten worden. Om dit mogelijk te maken zijn extra gelden beschikbaar gesteld ten laste van het gemeentelijk woningbedrijf. In de praktijk zijn dan ook de destijds ontwikkel de woningen gerealiseerd aan de Korenstraat/ Pastoor Janssenstraat, in Oistelvoirt en nabij de Kloosterlaan. Gezien de reakties van de beowners moet vastgesteld worden dat een ieder enthousi ast is over deze woningen. In de loop van 1989 is evenwel gebleken dat het door de raad beschik baar gestelde bedrag, hetgeen na bouw van de woningen uiteindelijk neerkomt op een bedrag van circa 165.000,00, ten onrechte ten laste van Van 15 april t/m 25 mei is in bezoekerscentrum Oisterwijk een schilderijententoonstelling van Piërre Wolfs te zien. Onze dorpsgenoot Piërre Wolfs werkt voor zijn plezier. Hij heeft in de jaren dat hij schildert een stuks heeft is ’n olifant in de vorm van ’n thee pot. Het exemplaar is afkomstig uit Polen. Hebt u nog ’n olifantje dat u kwijt wilt dan kunt U kontakt opnemen met Nelly. Nelly van Heeswijk, De Aanstede 20, telefoon 04243-2461. Hengelsportvereniging ’De Rietvoorn’ zal op zondag 27 mei van 9.00 tot 13.00 uur een open dag voor de jeugd houden. Zowel jongens als meisjes, lid of geen lid, zijn van harte welkom. Om 9.00 uur gaan we van start bij café ’De Klaore’ met een kleine uiteenzetting van de vissport. Om 10.00 uur vertrekken we naar ’Het Blekven’ en mag door iedereen naar hartelust ge vist worden. De vereniging zal zorgen dat er voldoende per sonen aanwezig zijn om iedereen met raad en daad bij te staan. Ouders die nieuwsgierig zijn naar de eerste ver richtingen van hun kinderen zijn ook van harte welkom. Ook zij krijgen alle gevraagde informa tie. Dus kom allemaal op 27 mei, het verplicht je tot niets, het kost ook niets. Misschien is dit voor de jeugd en/of ouder een aanzet deze rustgevende en voor ieder betaalba re sport eens meer te beoefenen. Voor meer inlichtingen informeer even bij een van de bestuursleden, o.a. A. de Bakker, Root- ven 44, G. Hooftman, De Stappert 26, H. Smet- sers, Tilburgseweg 17a of bij ons clubhuis café ’De Klaore’. Tot ziens op 27 mei! Piërre Wolfs hier bij een van zijn werkstukken voor een eerdere tentoonstelling (archieffoto). heel eigen stijl ontwikkeld. Al een aantal malen heeft Piërre met zijn aquarellen en olieverfschil derijen prijzen gewonnen. De enorme diversiteit van de natuur en het land- schap zijn een onuitputtelijke inspiratiebron voor onze dorpsgenoot. Zijn landschappen en dorps gezichten stralen dan ook een geheel eigen sfeer uit en zijn het bekijken meer dan waard. Het bezoekerscentrum is geopend op zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur; woensdag van 13.00-17.00 uur. Let op: op 24 en 25 mei a.s. ge opend van 10.00-17.00 uur. In de schoolvakan ties dagelijks van 10.00-17.00 uur.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 5