Nieuwe uitgave ’Wegwijzer door Moergestel’ F* 1 TAXI VAN DE LOO TEL. 04243-2077 Moergestelnaren volbrengen marathon Rotterdam! Bedevaart naar Banneux Hesjes ’Windlopers’ gezocht! Verkoop ’Den Boogaard’ KPJ-nieuws ffl ggjr Huis-aan-huis Parochie St. Jans Onthoofding Op dit moment worden de gegevens verzameld om te komen tot een nieuwe ’Wegwijzer door Moergestel’, ’n uitgave van Buro ’76 in samenwerking met de gemeente Moergestel. ZF1 II Wat is de ’Wegwijzer’ Verenigingsregister Adverteerders Protestantse Gemeente Oisterwijk PAGINA 2 4 1 1 •V Op zondag 20 mei gaat weer de jaarlijkse bede vaart naar Banneux. De kosten bedragen 25,- voor de bus en 11,50 voor de koffietafel. Er wordt die dag om 6.10 uur vertrokken vanaf het St. Jansplein. Opgave kan bij Zuster Maria van Gerven, Hui ze Stanislaus, Kloosterdreef 3. U gelieve bij op gave de kosten te voldoen. I g b 1 t 1 C c 1 4 1 I c 1 I z tl I s Juist voor het afsluiten van deze editie bereikte ons het bericht dat Ton van Houtert de marathon in London had uitgelopen. In Londen waren 31.000 deelnemers. De ’Wegwijzer door Moergestel’ zal in een gro te oplage worden gedrukt en gratis huis-aan-huis worden bezorgd in Moergestel. Daarnaast is ’n aantal exemplaren bestemd voor de campings, het WV en ’n aantal blijft ’op voorraad’ in het gemeentehuis voor toekomstige nieuwe bewoners van ons dorp. Weekenddienst artsen: Alléén voor spoedgevallen: Weekend 28 april: P. Terwindt, telefoon 04243 - 1204 Koninginnedag 30 april: E. van Delft, telefoon 04243-1424 Voor Oisterwijk: (04242) De diensten in Oisterwijk gelden van zaterdag 7.30 tot zondag 7.30 uur en van zondag 7.30 tot maandag 7.30 uur. zaterdag 28 april: C. van Exsel, Lind 73, telefoon 04242 - 82010 zondag 29 april: H. Berden, Lind 73, telefoon 04242 82010 Koninginnedag 30 april: M. van Grinsven, Lange Kant 35, tel. 04242 82310 Pastorie Moergestel, tel. 04243-1340 Weekenddienst pastorieën: Bel 2320: Klooster St. Stanislaus Huisartsenlaboratorium Tilburg e.o. Elke dinsdag van 9-10 uur in het W.G. Kruis gebouw, Pr. Beatrixstraat 27. Ponsplaatje ziekenhuis meebrengen. Kruisvereniging, Pr.Beatrixstr. 27, tel. 1594 Wijkverpleegkundigen: spreekuur: ma. t/m vr. van 13.30-14.00 u. Inschr. voor kraamhulp na tel. afspraak tijdens spr.uur. Kraamhulp aanvragen vóór de 4e maand van de zwangerschap. Buiten het spreekuur is de kruisvereniging voor dringende hulpvragen 24 uur per dag bereikbaar onder tel.nr. 013-635530. Openbare Bibliotheek, tel. 04243-2243. Openingstijden: ma. en vr. 15-20 u.; di. en do. 15-17.30 u.; wo. 14.30-17.30 u; leeszaal: di. en do. 10-12.30 u. Spreekuur verloskundigen: elke 2e en 4e woensdag van de maand van 9.30-10.30 uur volgens afspraak. Spreekuur Alg. Maatsch. Werk: St. Jans plein 7, tel. 1169. Mich van Hees en Marit v/d Boer. Spreekuur: ma., di., do. en vr. van 9-10 u., wo. alleen telefonisch op tel. 1169. Bij spoed buiten kantooruren: THD-Tilburg: 013-433584 Spreekuur Gezinsverzorging: St. Jansplein 7, tel. 3649 (Mevr, v/d Wiel) dinsdagmorgen van 9.00-10.00 uur. Oud papier: route west: v. Rijckevorsellaan, Hoefkens, Prinsessenbuurt en de straten aan die kant van Moergestel. Graag zouden wij in kontakt komen met de genen die nog een hesje hebben die 25 jaar geleden gedragen zijn door wandelsportve- reniging ’De Windlopers’. Wij bedoelen de donkerrode fluwelen hes jes. Wij zouden ze graag willen gebruiken op on ze feestavond op vrijdag 15 juni. U krijgt ze daarna weer ongeschonden terug. Wil degene die er nog een heeft kontakt op nemen met Trees Verhoeven, Burg. Mae- yerstraat 21, tel. 1814. Derde zondag van Pasen 28 april - 4 mei ZATERDAG 19.00 uur: H. Mis met orgelspel en samenzang. Johannes Smulders-Mathijsen; Mgd Johannes Deliën e.v. Adriana Mols; Mgt Geert van de Loo; Jolanda Berkelmans; Lauren- tius Swinkels e.v. Cornelia Verouden; Johannes Denissen e.v. Christina van Kasteren; overl. fam. Denissen-van Krieken; Cees op ’t Hoog e.v. Tiny Oerlemans; Rini van de Wouw e.v. Wilhel mina Timmermans; Mgd Christ Donkers e.v. Goverdina Wijgerde; Frans Sterken e.v. Riet van Esch; Overl. ouders van de Wiel-van de Wouw; Overl. ouders van Pelt-Proveniers; Jgt Piet v/d Boogaart e.v. Bertha Hofhuizen; Catharina van Esch-Wolfs. ZONDAG 9.30 uur: Viering van de Eerste Communie 11.30 uur: Viering van de Eerste Communie MAANDAG 9.30 uur: H. Mis Koninginnedag. Constant Kools e.v. Anna Vermulst; Johannes en Lamberta Smetsers van de Pol; voor de gevalle nen in de Tweede Wereldoorlog. DINSDAG: Mgd Riet Oerlemans-van Gorp; Bertha van den Bosch-Dekkers; Cees de Laat e.v. Trees Priems; Jgt Arnoldus van Beers- Welten; Bart Trompenaars e.v. Wilhelmina van Daelen; Simon van Breda e.v. Maria Vermulst. DONDERDAG: Wilhelmina van Dijk-Smits; Jgt Theodoras Vermulst en Wilhelmina Hen driks; Jgt Christiaan Antonis en Cornelia Denis sen; Adrianus Schapendonk; Bertha den Otter-Smits. VRIJDAG 10.00 uur: H. Mis speciaal voor oude ren. Francusus Vriens; Helena Willems- Persoons; Anna Denissen-Kemps; Mart Denis sen e.v. Jo van Kerkoerle; Michtel van Kempen e.v. Anna van Huykelom. Woensdag 16.00 uur: 40-jarig huwelijksfeest fam. Dekkers-Op ’t Hoog (Stanislaus). Vrijdag 14.30 uur: Huwelijk Jan Verhoeven en Marieke van de Wouw. Dinsdag: werkgroep Eerste Communie. Dinsdag: ouderavond over: Katechese (in de Graaf van Urselschool). Zaterdag: van 10.00-12.00 uur: Open Dag voor nieuwkomers in de kerk. MOERGESTEL-NIEUWS” - WOENSDAG 25 APRIL 1990 uur, Voorhof). Donderdag 3 mei is er groot huisbezoek in Ois terwijk, voor de wijken 1 en 8, bij de fam. Jan sen, Durendaaldreef 58. Op 4 mei is de nationale herdenking van hen die omgekomen zijn in de Tweede Wereldoorlog. Om de vijf jaar wordt daar extra aandacht aan besteed, dus ook dit jaar. In Udenhout en Oisterwijk zijn er bijeenkomsten georganiseerd. In Udenhout is om 19.00 uur een algemene her denkingsdienst in de St. Lambertuskerk met als thema ’Nooit meer’. In Oisterwijk is er om 20.00 uur bij het monu ment aan de Gemullehoekenweg een bijeen komst, voorafgegaan door een stille tocht. Ds. Roobol heeft dagelijks telefonisch spreekuur tussen 13.00 en 14.00 uur (behalve op maandag), tel. 04242-82175. Op de foto knielend: Rico Salvetti, Johan Wolfs, Ad Oerlemans, Jack de Laat, Hein Roozen, Gerard de Kort. Staande rechts: Bert Kaptijn supporters en trainer. De tiende editie van de marathon van Rotterdam was dit jaar een topper, een veld van tienduizend lopers uit alle delen van de wereld. Een marathon waar veel van verwacht werd: een nieuw par- coursrecord en tevens een nieuw wereldrecord. Helaas geen van beiden, de gelopen tijden bleven bij de meeste lopers onder hun streeftijd. Wat voor het publiek aangenaam was, die zon dus, werd voor het hele lopersveld een zware dobber. Na ongeveer twee uren lopen begon het al veel lo pers op te breken en moest het tempo zakken. Een goed voorbeeld hiervan was Marti ten Kate die zelfs om deze reden is uitgestapt. Wie ondanks deze zware omstandigheden niet Gedurende vele jaren werd het verenigings gebouw ’Den Boogaard’ geëxploiteerd door een werkgroep vanuit de Parochie en onder verantwoordelijkheid van het Parochiebe stuur. Vijf jaar geleden werd deze werkgroep om gezet in een Stichting, met meer eigen ver antwoordelijkheid binnen de exploitatie. Het gebouw bleef daarbij eigendom van de parochie en werd verhuurd aan deze Stich ting. De doelstelling van deze Stichting is de ex ploitatie van ’Den Boogaard’ als ontmoe tingscentrum voor sociale en culturele akti- viteiten. Om deze doelstelling naar de toekomst toe veilig te stellen en omdat eigendom en be heer van een dergelijk gebouw in deze tijd minder past binnen de taken en verantwoor delijkheden van een parochie, heeft het Pa rochiebestuur, na rijp beraad en uitvoerig vooroverleg met het Bisdom ’s-Hertogen- bosch, besloten om over te gaan tot verkoop van ’Den Boogaard’ aan het Stichtings bestuur. Op vrijdagavond 4 mei gaan we bowlen in Oister wijk. Alle 4 de banen zijn van 22.00 tot 23.00 uur afgehuurd. Je kunt rechtstreeks naar de bowling baan in Oisterwijk komen of je komt bij elkaar in ons clubhuis D’n Tob. Zoals jullie al enkele weken kunt lezen wordt door de KPJ Moergestel weer een heuse dorps- zeskamp georganiseerd. Dit moet allemaal plaats vinden op het terrein langs de kerk, voor ons clubhuis D’n Tob. De teams moeten bestaan uit 4 dames en 4 heren en een coach naar keuze. Alle Moergestelse clubs zullen binnenkort een aanmeldingsformulier bin- nenkrijgen, maar het staat andere geïnteresseer den natuurlijk ook vrij om te reageren. Je kunt dan bellen met onze voorzitter Guus Hoefnagels, tel. 1197. Voor Ad, Johan, Hein, Jack en Bert was het hun eerste marathon en hopelijk niet de laatste, want ondanks verschrikkelijk afzien is dit toch een ge weldige prestatie die zeker een stimulans is om door te gaan met de loopsport. Volgende week gaan we met de loopgroep op Ko ninginnedag naar Hilvarenbeek waar we het qua afstand een beetje minder doen op de Torenloop waar je kunt kiezen uit 2, 5, 10 en 20 km. Voor informatie bel je gewoon naar de sport school of kom je een keer meedoen met de loop groep van Physique die niet alleen marathonlo pers begeleid maar ook beginners op weg helpt met een zeer gezonde sport, n.l. lopen!!! Jaap de Groot De naam zou in dit geval al voor zich kunnen spreken: ’n handzaam informatief boekwerkje met daarin alle gegevens die ook maar van enig belang kunnen zijn voor zowel de inwoners van ons dorp of toeristen die ons dorp bezoeken. Alle gegevens vanuit de gemeente, zoals o.a. het aanvragen van een nieuw paspoort, informatie over dienstverlenende nuts-bedrijven, kerk en parochie, banken en postkantoor, busdiensten, enz. enz. vindt u in de wegwijzer terug. Daarnaast vestigt ’n groot aantal middenstanders de aandacht op zich in dit boekje dat om de vier jaar wordt bijgewerkt en opnieuw uitgebracht. Al enkele weken is in ’Moergestel-Nieuws’ een formulier afgedrakt waarmee verenigingen hun informatie konden doorgeven, zoals o.a. de be stuurssamenstelling. Dit formulier, dat ook deze week weer is afgedrukt, moet uiterlijk a.s. weekend op het gemeentehuis zijn ingeleverd. Al wat na maandagmorgen nog binnenkomt zal niet meer in de nieuwe ’Wegwijzer’ verwerkt kunnen worden. zijn uitgestapt, en daar gaat het natuurlijk om, zijn zeven Moergestelse heren die na maanden lange voorbereiding de 42 km en 195 meter heb ben uitgelopen. Vanuit de loopgroep van sportschool Physique hadden Johan Wolfs, Ad Oerlemans, Hein Roo zen, Jack de Laat, Rico Salvetti, Bert Kaptijn en Gerard de Kort zich ingeschreven voor de sfeer volste marathon van Nederland, en met succes! Gesteund door supporters en familie zijn we met de Bertensbus afgereisd naar de Coolsingel waar iedereen van dichtbij de jongens kon on dersteunen. Jack de Laat liep de snelste tijd 3.20.17 gevolgd door Bert Kaptijn die als snelste veteraan een tijd van 3.22.04 liet afdrukken. Ad Oerlemans werd derde: 3.32.22; vierde Moergestelnaar werd Ri co Salvetti: 3.45.06. Vijfde Johan Wolfs: 3.59.19; zesde Hein Roozen: 4.20.00 en zevende Gerard de Kort die samen met Tom Deenen (nu wonen de te Davos) over de streep kwam in een tijd van 4.36.36. L v De omslag van de ’Wegwijzer’ zoals die werd uitgegeven in 1986. De plaatselijke middenstanders zullen de komen de week worden benaderd door mensen van ’Moergestel-Nieuws’. Voor hen is er de mogelijk heid om door hun ’boodschap’ permanent onder de aandacht van het publiek te blijven. Ook deze uitgave van de ’Wegwijzer door Moer gestel’ blijft geldig t/m juni 1994. Wijkouderling Moergestel: J. Krijger, Wilde- manstraat 48, Oisterwijk, tel. 04242-15331. Kerkdienst zondag 29 april om 10.15 uur. Voor ganger is ds. P. van Dijk uit Best. In de Voorhof is kinder- en jeugdkerk. Daar is ook de crèche. Agenda: Dinsdag 1 mei vergadert het moderamen (20.00

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 2