Adverteerders opgelet! Frans Rooyakkers TERRA COTTA POTTEN i Gilde St. Catharina Kookcursus mannen H. Vormsel 1990 TAXI VAN DE LOO TEL. 04243-2077 Wij hebben nu nóg meer verschillende I Vraag vrijblijvend offerte! KLOOSTERLAAN 61 - MOERGESTEL - TEL. 04243 - 3633 BW8 Kunststof en houten kozijnen deuren Dubbele en enkele beglazing Rolluiken en zonneweringen Verder prachtig Chinees aardewerk en gekleurd geglazuurd aardewerk. Binnenkort nemen wij van Buro ’76 kontakt met u op om te informeren naar uw interesse om ’n advertentie te plaatsen. Uiteraard zijn we graag bereid u nader te informeren en aan uw opdracht zal, zoals altijd, de grootst mogelijke zorg worden besteed. Zoals in deze uitgave staat te lezen verschijnt begin juni 1990 de nieuwe ’Wegwijzer door Moergestel’. Uitgever van deze ’Wegwijzer’ is Buro ’76 die samen met de gemeente verantwoordelijk is voor de samenstelling van de gids die weer allerlei informatie geeft over gemeente, sociale instellingen, enz. enz. Onnodig te zeggen dat uw advertentie ’n veelgelezen boodschap kan zijn omdat de gids gratis huis-aan-huis wordt verspreid en het weer vier jaar duurt voor dit naslagwerk zal worden vervangen. Heiligenboom 3, Moergestel Parochie St. Jans Onthoofding Protestantse Gemeente Oisterwijk ISOLATIEBEDRIJF H. VERHEIJEN PAGINA 2 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 18 APRIL 1990 ly Op zondag 22 april is er in de mis van half 12 kin- dernevendienst voor groep 7 en 8. Deze neven dienst zal worden verzorgd door mej. L. Hoeven en mevr. L. van de Loo-van Weert. E w dt oi (X P w Vorige week dinsdag stond Taxi van de Loo tij dig voor, om ons team van 8 man sterk naar Son- nevanck in Oisterwijk te brengen, waar mevr. K. Brokking klaar stond om ons te verwelkomen. We werden om te beginnen verrast met een kopje koffie om intussen wat nader kennis te kunnen maken met elkaar. Een goed begin dus. Maar toen gingen we aan ’t werk. Om te begin nen moesten we aardappelen schillen. Denis, handig in dit soort werk, schilde wel voor 4 man. Na verdeling keken ze ons echter nog met vele en grote ogen aan, zodat er toch nog een en ander moest gebeuren. Uit de verse groenten was er een keuze tussen bloemkool en boontjes. Ieder moest zijn gekozen portie schoon wassen. We mochten zoveel nemen als we zelf na het klaargemaakt te hebben, kon den opeten. Voor vlees was er een keuze tussen varkenskarbonade en gehakt. Met 2 personen kregen we 1 gastoestel met 4 pit ten toebedeeld en ieder moest de benodigde pan nen uit de bestemde kasten zoeken. Onwenning als we waren liep alles door en langs elkaar, braadpannen en gewone pannen werden uitge wisseld met of zonder deksel, tot iedèreen zijn benodigde sets bij elkaar had. Na uitleg van de diëtiste konden we beginnen. Eerst vlees braden en dan groente en aardappe len klaarnaken. Nou, nou, toen ging het gebeu ren! Wil had al zo een zwarte en harde cotelet dat hij André maar onder zijn schoenen zou laten slaan als zoolleer. En toen we dit allemaal eens met de nodige humor bekeken en besproken hadden bleek die van Kees intussen ook al in zoolleer veranderd was en dat de aardappelen van Theo waren drooggekookt. De rest van de club wist hun portie nog net te redden door wat gas te rug te nemen. Intussen moesten we ook nog een puddingske klaarmaken voor dessert. Na een half uur was alles van het eten dat de strijd had overleefd gaar en klaar, d.w.z. het was eetbaar. Na nog eens de nodige toelichting door de diëtiste wat er allemaal verkeerd was gegaan en wat nog verbeterd kon worden, gingen we ge zamenlijk aan tafel om ons zelf klaargemaakte di neetje te verorberen. Behalve het eten ging natuurlijk het hele gebeu ren ook nog eens over de tong. We hebben wat afgelachen en plezier gehad met eikaars getob op deze le les. Niettemin viel alles nog mee, en al le borden waren leeg op ’n enkel beentje na. Iedereen vond, dat het eigenlijk toch nog was meegevallen, als we maar goed opletten en het de gaspitten maar rustig aan laten doen. Niet teveel gas geven dus. Na het eten nog afwassen, afdro gen en opruimen was nog net zo’n grote klus. Wat is er toch een hoop materiaal nodig om 8 mannen te laten koken en eten. Alles bij elkaar een nuttige en gezellige middag die we besloten met een kaartje leggen, tot onze taxi weer voor stond en we huiswaarts gingen. 1Ad Aarts, Oirschot 2. John Hoevenaars, Hapert 3. Huub Schellekens, Hapert 4. Martien van Loon, Oirschot 5. Harrie Leijten, Hapert 6. Jan van Laarhoven, Reusel 7. Kees Seegers, Hulsel 8. Siem van Veen, Oostelbeers 9. Piet Luyten, Reusel 10. Wim van Rijzingen, Reusel 11Sjaak Neggers, Oostelbeers 12. Wim Hems, Middelbeers 13. Jan Schellekens, Hapert 14. Willy Kuypers, Oirschot 15. Cor Schellekens, Oirschot 16. Hein Hendriks, Reusel 17. Piet Bazelmans, Meerveldhoven 18. Leo Schellekens, Oirschot 19. Gerard Berben, Liempde 20. Guus Creusen, Moergestel De organisatie was voor de 1 le keer in handen van Gilde St. Catharina uit Moergestel. De wedstrijden om ’Het Zilveren Rad van Sin te Catrien 1991’ zijn alweer vastgesteld op de zondagen van 7 en 14 april 1991. Nieuwe leden Er is nog steeds gelegenheid voor Moergestelse inwoners om zich aan te melden als Gildebroeder van Gilde St. Catharina. Aanmelden kan bij: Hoofdman Harrie Wolfs, Heuvelstraat 16, tel. 1341; Deken-schrijver Ben Meurs, Heuvelstraat 14a, tel. 2178; Deken schatbewaarder Janus Wolfs, Pr. Margrietstraat 6, tel. 3276 of bij een van de Gildebroeders van het Gilde St. Catharina. Het Zilveren Rad 1990 Op de afgelopen zondagen van 1 en 8 april zijn er weer bijna 150 schutters naar Gilde St. Catha rina te Moergestel gekomen om te strijden voor het zo felbegeerde ’Zilveren Rad van Sinte Catrien’. ’s Morgens om 8.00 uur waren de eerste Gilde broeders al present op het schietterrein aan de Heuvelstraat met hun kruisboog om zoveel mo gelijk rake schoten te lossen. In ’n gemoedelijke sfeer en onderling broederschap waren er de eer ste wedstrijddag al 19 schutters welke het maxi male aantal punten wisten te behalen. Uiteinde lijk bleven er na de tweede wedstrijddag nog maar 2 schutters over met de volle winst, t.w. 40 punten. Na afkamping won Gildebroeder Ad Aarts van Gilde O.L. Vrouwe Broederschap uit Oirschot ’Het Zilveren Rad’. Bij de Gildezusters wist Nel van de Bome van het St. Jorisgilde uit Hooge Mierde ’n trofee te winnen. De uitslag van de 20 best geplaatste schutters is als volgt: Weekenddienst artsen: Alléén voor spoedgevallen: Weekend 21 april: P. Terwindt, telefoon 04243 - 1204 Voor Oisterwijk: (04242) De diensten in Oisterwijk gelden van zaterdag 7.30 tot zondag 7.30 uur en van zondag 7.30 tot maandag 7.30 uur. zaterdag 21 april: J. Vermuë, Wildemanstraat 64, tel. 04242 - 82210 zondag 22 april: H. Berden, Lind 73, telefoon 04242 82010 Pastorie Moergestel, tel. 04243-1340 Weekenddienst pastorieën: Bel 2320: Klooster St. Stanislaus Huisartsenlaboratorium Tilburg e.o. Elke dinsdag van 9-10 uur in het W .G. Kruis gebouw, Pr. Beatrixstraat 27. Ponsplaatje ziekenhuis meebrengen. Kruisvereniging, Pr.Beatrixstr. 27, tel. 1594 Wijkverpleegkundigen: spreekuur: ma. t/m vr. van 13.30-14.00 u. Inschr. voor kraamhulp na tel. afspraak tijdens spr.uur. Kraamhulp aanvragen vóór de 4e maand van de zwangerschap. Buiten het spreekuur is de kruisvereniging voor dringende hulpvragen 24 uur per dag bereikbaar onder tel.nr. 013-635530. Openbare Bibliotheek, tel. 04243-2243. Openingstijden: ma. en vr. 15-20 u.; di en do. 15-17.30 u wo. 14.30-17.30 u; leeszaal: di. en do. 10-12.30 u. Spreekuur verloskundigen: elke 2e en 4e woensdag van de maand van 9.30-10.30 uur volgens afspraak. Spreekuur Alg. Maatsch. Werk: St. Jans- plein 7, tel. 1169. Mich van Hees en Marit v/d Boer. Spreekuur: ma., di., do. en vr. van 9-10 u., wo. alleen telefonisch optel. 1169. Bij spoed buiten kantooruren: THD-Tilburg: 013-433584 Spreekuur Gezinsverzorging: St. Jansplein 7, tel. 3649 (Mevr, v/d Wiel) dinsdagmorgen van 9.00-10.00 uur. Oud papier: route oost: Aanstede, Kruysackerbuurt, achter 't gemeente huis, Oistelvoirt en Heivelden. De voorbereidingen op het H. Vormsel in onze parochie zijn in volle gang. Zevenenvijftig jon gens en meisjes hebben zich hiervoor aangemeld en vijftien gastouders hebben zich beschikbaar gesteld om de voorbereidingsavonden te verzor gen. De groepen voor deze avonden zijn als volgt ingedeeld. Beloken Pasen: preek: Pastor H. van den Broek ZATERDAG 19.00 uur: H. Mis met samenzang en orgelspel. Mgd Johannes Krist e.v. Joanna Kolsteren; Mgd Mathijs Kogels e.v. Hendrika Janssen; Mgd Wilhelmina van Esch-Smits; Mgd Jan van Elderen; Elisabeth Wolfs-de Bresser; Overl. ouders Kwinten-van Balsvoort; Wim op ’t Hoog e.v. Johanna de. Beer; Overl. ouders Mutsaers-Graafmans; Overl. fam. Schijven; Overl. ouders op ’t Hoog-van Dal. ZONDAG 10.00 uur: Hoogmis, le Jgt Anna Schellekens-van Gorp; Jgt Annie de Rouw- Stobbe; Jgt overl. ouders Segers-van Roessel; Jgt Kees en Maria van Bommel-Termeer; Johannes Vriens e.v. Martina van Gerven; Jgt Denis Ke telaars en Hendrika van Breda; Jgt Huub van Berkel e.v. Tine de Wert; Janus van Laarhoven; Petrus en Maria Roozen-Ketelaars en overl. kin deren; Johannes Timmermans e.v. Henrica van Rijzingen. 11.30 uur: Kindemevendienst groep 7 en 8. Mgd Henriëtte Mutsaars-van der Staak; Johannes en Adriana Beerens-Willems; Wim en Jo Poirters- van de Wouw; Harrie Raaijmakers e.v. Jo Willems. DINSDAG: Catharina van de Wouw-van Elde ren; Cornelia Swinkels-Verouden; Mgd Bertha den Otter-Smits; Mart Mertens e.v. Riet Boo- gaers; Jgt Corrie Leermakers-van de Wouw; Wil helmina van Dijk-Smits; Gerardus Antonis e.v. Maria van Hoof. DONDERDAG: Overl. ouders van Herck- Verstraalen; Woutrina Horrevorts; Mathijs Ko gels e.v. Hendrika Janssen; Overl. fam. van Tuyl-Verschiren; Nel van de Weijdeven-van Esch. Deze zondag om 14.00 uur: Plechtige Doopvie ring van Renee Scheffers, Kyra van Brakel en Ju dith op ’t Hoog. Vrijdag: Huwelijksviering van Jan Verhoeven en Marieke van de Wouw om 14.30 uur. Maandag om 19.00 uur: Gebedsdienst ter voor bereiding op het Vormsel voor vormelingen en ouders en andere belangstellenden. Woensdag: Liturgiegroep Donderdag: Werkgroep volwassenkatachese. Wijkouderling Moergestel: J. Krijger, Wilde manstraat 64, Oisterwijk, tel. 04242-15331. Kerkdienst: zondag 22 april is er om 10.15 uur dienst. Voorganger is ds. Stoutjesdijk uit Hees- wijk-Dinther. In de Voorhof, naast de kerk, is kinder- en jeugdkerk. Daar is ook de crèche. Na afloop van de dienst is er in de Voorhof ge legenheid brieven te schrijven voor Amnesty In ternational. De brieven zijn deze keer bestemd voor een 25-jarige Albanese student die in Joe goslavië gevangen zit, en een 61-jarige journalist uit Egypte, die daar in de gevangenis zit. Agenda: Dinsdag 24 april is er groothuisbezoek in de wij ken 9 en 11 in Oisterwijk bij de fam. Burger, Burg. Vogelslaan 122. Woensdag 25 april is er leerhuis voor de leiding van kinder- en jeugdkerk. Afwezig: na Pasen is ds. Roobol een week weg (tot 24 april). In dringende gevallen kunt u kon takt opnemen met mevr. Bloem-Dik, tel. 013- 333123. Vanaf 24 april heeft ds. Roobol weer da gelijks telefonisch spreekuur tussen 13.00 en 14.00 uur (behalve maandag). Tel. 04242-82175. Groep I: gastouders dhr. en mevr. Albers. 1. Esther Albers; 2. Marjan Smits; 3. Liesbeth Dijkmans; 4. Barend de Bruyn; 5. Pascal Bruurs; 6. Dirk van lersel; 7. Jörgen van Kasteren; 8. Michel Tolboom; 9. Jeroen van Herck. Groep II: gastouders dhr. en mevr. Dijckmans. 1. Yvonne Antonis; 2. Dorris Mutsaers; 3. Jan- neke van de Schoot; 4. Wendy Timmermans; 5. Jacques Pellis; 6. Durand Verhoeven; 7. Joris Wgenmakers; 8. Jack-Martijn Willems. Groep III: gastouders dhr. en mevr. Doornen. 1. Anouk Doornen; 2. Ilse Mensink; 3. Marian Boom; 4. Geoffrey Nouws; 5. Dirk Roosen; 6. Sander Smits; 7. Jan Timmermans; 8. Twan Verhoeven. Groep IV: gastouders mevr, de Laat, mevr, van Elderen. 1. Jeske Coolen; 2. Manon Dominicus; 3. Moni que van Korven; 4. Wieneke de Laat; 5. Wilfred van Elderen; 6. Robert Matheeuwsen; 7. Edwin van de Wouw; 8. Pieter Roozen. Groep V: gastouders dhr. en mevr, van Roes sel. 1. Linda Becx; 2. Noortje van Roessel; 3. Cindy Op ’t Hoog; 4. Sabine de Laat; 5. Danny van Boxtel; 6. Güntwin Romijn; 7. Gillis van de Meijdenberg; 8. Chantal van de Wiel. groep VI: gastouders mevr. Vriens en mevr, van Rooy. 1. Maarten Hooftman; 2. Marleen Roosen; 3. Mariska van Rooy; 4. Ingeborg Vriens; 5. Kees Jansen; 6. Jan van der Zanden; 7. Rob van der Sanden; 8. Martijn Tekath. Groep VII: gastouders mevr, van den Heuvel en mevr. Vugts. 1. Femke Rijnen; 2. Inge Vugts; 3. Monique van den Heuvel; 4. Maarten Traa; 5. Thijs van den Heuvel; 6. Chiel Scherders; 7. Patrick Vervoort; 8. Peter Wouters. De algemene ouderavond en de eerste gastou- dersbijeenkomst hebben reeds plaatsgevonden. De eerste gebedsdienst en de daaropvolgende bij eenkomst in de gastgezinnen heeft plaats op maandag 23 april. De gebedsdienst begint om 19.00 uur in de kerk; de bijeenkomst in de gast gezinnen duurt van 19.30 uur tot uiterlijk 21.00 uur. De ouders, die hun kinderen wensen af te halen bij de gastgezinnen kunnen daar dus tegen 21.00 uur terecht. De adressen zijn als volgt: Groep I: Ruymheuvel 13 Groep II: De Scheerman 14 Groep III: De Stappert 18 Groep IV: Griete Veldeke 20 Groep VHeuvelstrat 24 Groep VI: Kloosterlaan 17 Groep VII: Oirschotseweg 70 Dat diverse vormelingen naar een vrij ver gele gen adres moeten, is gelegen in het feit dat wij uit bepaalde rayons geen ankele aanbieding van gastouders kregen, zeer tot onze spijt. Onze basisscholen zijn reeds geruime tijd bezig met het schoolproject over het H. Vormsel aan de hand van vijftien kaarten. In de loop der komen de weken zult u ze wel te zien krijgen. Hopelijk blijft ook de grote vormposter (die u nog ontvangt) een centrale plaats innemen in on ze gezinnen gedurende deze voorbereidingstijd. Laten we er samen op 1 juni a.s. een mooie en wardevolle viering van maken. De Werkgroep

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 2