I cXpli/iodite Tweede trekking TV-bingo Drumfanfare Moergestel 7. .jg a at*’ Stomerij Palthe voor nóg betere service! Eerste Communie ’90 V.O.I.G.-nieuws lil iiiil Koffieconcert ’Crescendo’ ’Con Amore’ presenteert: ’lm Weissen Rössl Bonsai-tentoonstelling KPJ organiseert weer een dorpszeskamp Cara Programma Koninginnedag 30 april 1990 •4 Tweede trekking Jubileumbingo Drumfanfare Moergestel DE WARME BAKKER JOHN MENSINK KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 Bij van Dijk Stoffen in Moergestel Themamaand Patiëntenserviceburo St. Elisabeth Ziekenhuis Derde trekking donderdag a.s. Morgen, donderdag 19 april, staat ons alweer de tweede trekking te wachten van de Jubileumbingo bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan van Drumfanfare Moergestel. Ad de Beer Weer 1.000, WOENSDAG 18 APRIL 1990 15e Jaargang - Nr. 617 6 ■Hi Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmorgen 10.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. e pril OiwV Huidverzorgingsinstituut Li’ Uitzending donderdag 19 april 19.00 uur: Om 16.00 uur is het weer tijd voor onze kinde ren in ’Den Boogaard’. Daar komt Mieke van In- gen haar kindershow brengen ’Feestje bouwen’. Dit is bedoeld voor alle kinderen van ons dorp tot 12 jaar. Na haar show, die om 18.00 uur is afge lopen, worden alle kinderen nog eens getrak teerd. ’s Avonds om 20.00 uur begint het feest voor de oudere jeugd in ’Den Boogaard’ met uiteraard een disco. Wij wensen u een prettige en zonnige dag toe! Het Oranjecomité Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Wij maken de V.O.I.G.-ers er op attent dat we a.s. donderdag 19 april weer gaan fietsen. We vertrekken om 13.00 uur voor ’n tocht van 35 km. X MOERGESTEL z? H. Tromp, Pryma Denissen en Bakkerij Ver- kooijen. Voor slechts 2,50 per kaart maakt u kans op de schitterende hoofdprijs van 300,-. Donderdag 19 april, 19.00 uur. Tweede trek king Jubileumbingo via Moergestel TV. Als het weer meewerkt zullen 4 parachutisten, le den van de Eerste Nederlandse Parachutisten Club uit Roosendaal, een demonstratie parachu tespringen verzorgen op sportpark Audacia. Tij dens deze demo zullen zij, na een uitgebreide wind-controle uitgevoerd te hebben, naar een hoogte tussen 1000 en 1500 meter vliegen om vervolgens het vrije luchtruim te kiezen. Zij kun nen dan een vrije val maken die varieert tussen 10 en 20 seconden waarbij een max. snelheid wordt bereikt van ong. 180 km/uur. Op de hoog temeter controleren zij wanneer het tijd is de pa rachute te openen. Na het ontplooien van de kleurige rechthoekige parachutes is er tijd voor wat capriolen onder deze moderne vleugelachti ge ’squares’ hetgeen een kleurig schouwspel oplevert. De demonstratie zal gesprongen wor den door Charles Schuilenburg, Henk Jonker, Ad van Gils en Rianne de Kruijff, waarvan laatstgenoemde een geboren en getogen Moer- gestelse is. Deze springers zullen na de sprong gaarne meer vertellen over deze fascinerende sport. Ook kunt u terecht bij de ENPC voor in formatie. Tel. 010-4732943 (in het weekend 01650-59620). Om 13.30 uur vervolg spelletjes en voetbal. Om 15.00 uur demonstratie honden vereniging. Hier kunt u zien hoe politiehonden worden inge zet bij het opsporen van misdrijven. Op zondag 22 april vindt in het zalencentrum ’Het Nieuwe Lido’ aan de Vijverlaan te Waal wijk een Bonsai-tentoonstelling plaats van 10.00 tot 17.00 uur. Men vindt er volop voorlichting, demonstraties, verkoop en de Bonsai-plantendokter. De entree bedraagt 5,-. Kinderen tot 12 jaar en 65 +ers 2,50. Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 a.s. Vrijdag 20 april om 18.45 tot 19.15 uur is er repetitie in de kerk voor de groep van half 10 en om 19.15 tot 19.45 uur voor de groep van half 12. Maandag 23 april verwachten we de kinderen van half 10. Tijd: 15.45 tot 17.00 uur. Op woensdag 25 april ook de groep van half 10 om 14.00 tot 15.00 uur. Op dinsdag 24 april verwachten we de groep van half 12 om 15.45 tot 17.00 uur. Op donderdag 26 april verwachten we de groep van half 12. Tijd: 15.45 tot 17.00 uur. Deze repetities zijn voor de viering van 29 april. Allemaal tot ziens. Werkgroep Eerste Communie Mia en Jo Zoals eerder vermeld, organiseert de KPJ Moer gestel weer een ouderwets gezellige dorpszes kamp, en wel op zondag 10 juni. In deze zeskmap wordt uw team weer getoetst op fysieke en mentale capaciteiten. Plaats van han deling is de ruimte langs de kerk voor ons club huis D’n Tob. De verschillende teams, welke moeten bestaan uit 4 dames en 4 heren en een coach naar keuze, worden automatisch door ons aangeschreven. Het staat andere geïnteresseerden natuurlijk ook vrij om in te schrijven. Info bij Guusje Hoefna gels, tel. 1197. In de maand april besteedt het patiëntenservice buro in het St. Elisabeth Ziekenhuis extra aan dacht aan CARA. CARA is de afkorting van chronische aspecifieke respiratoire aandoe ningen. Als we het woord CARA gebruiken hebben we het over astma, bronchitis en longemfyseem. De ziekten zijn aan elkaar verwant en bij alle drie hebben we te maken met ademnood, een tekort aan adem dus, gedurende kortere of langere tijd. CARA wordt ook wel een ’zwijgende’ ziekte ge noemd, omdat de verschijnselen voor een bui tenstaander vaak onopvallend zijn. Toch lijden in Nederland 1.300.000 mensen aan CARA, sommigen heel erg, anderen in mindere mate. Iedereen komt dus regelmatig in contact met een CARA-patiënt. Op de zaterdag 21 en 28 april presenteert ge mengde zangvereniging ’Con Amore’ voor het eerst in haar bestaan een volledige operette, kom pleet met gesproken woord en bijbehorend spel. De uitvoeringen vinden plaats in ’Den Boogaard’ en beginnen telkens om 20.00 uur. Het geheel wordt geregisseerd door Leon Hoe- pelman, ’n bekend operettespeler uit de regio die hiermee zijn regisseursdebuut maakt. Verder wordt aan de operette meegewerkt door kinderen van de Boszichtschool. Toegangskaarten 15,- p.p.) zijn verkrijgbaar bij slagerij Jan van Zon, Rootven 74, Cor Wil lems, Kruyscakerstraat 18, Koos van Velthoven, Schoolstraat 1 en, uiteraard aan ’Den Boogaard’. Op zondag 22 april geeft gemengd zangkoor ’Crescendo’ in Tapperij ’De Schouw’ een koffie concert. De aanvang is gesteld op 12.15 uur en duurt tot ongeveer 14.00 uur. Zoals wij u vorige week in ’Moeregstel-Nieuws’ al meldden is dit concert van een andere samen stelling dan u van ons gewend bent. Niet alleen het gemengd koor en haar solisten verzorgen het concert maar wij zijn in de gelukkige omstandig heid dat wij voor dit concert een mezzo-sopraan hebben kunnen vastleggen. Deze zangeres, An nie de Kort uit Berkel-Enschot, zingt samen met Jan Habraken enkele duetten. Dit is de erste ver rassing. De tweede verrassing is dat onze pianiste Margreet Brinkmarr samen met een violist een muzikaal intermezzo verzorgt. Alle bij elkaar een afwisselend programma wat u zeker niet mag missen. Gaarne willen wij u dan ook uitnodigen voor dit concert. Misschien zet het u aan om aktief lid te worden van ’Crescen do’. Wij kunnen u verzekeren dat het een gezel lige, gezonde vereniging is waar niet alleen ge zongen wordt maar ook veel gelachen. Hopelijk tot a.s. zondag 22 april. Bestuur ’Crescendo’. Bonsai, het kweken van miniatuurbomen, komt uit China maar is door de Japanners op een zeer hoog kunstzinnig niveau gebracht. Ook in Ne derland wordt het vormen van Bonsai als hobby reeds veel beoefend. De resultaten daarvan wor den eenmaal per jaar getoond op de Landdag, die zoals vermeld, op zondag 22 april voor iedere be langstellende toegankelijk is. Het Nederlands Astma Fonds houdt zich op ve lerlei manieren bezig met de bestrijding van CA RA. Een van de activiteiten is het uitgeven van folders en brochures. Gedurende de maand april verstrekt het Patiëntenservicebureau gratis dit materiaal. De folders gaan over medicijngebruik, wat is CA RA, omgaan met CARA-patiënten, vakantiemo- gelijkheden, sanering en nog vele andere onder werpen. Mensen die meer willen weten over CARA kun nen dagelijks terecht op het Patiëntenserviceburo dat is gevestigd in de voorhal van het ziekenhuis direct naast de hoofdingang. De openingstijden zijn van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 16.30 uur. Het buro is ook rechtstreeks telefonisch bereik baar: 013-392721. Uiteraard beginnen we deze dag weer met een H. Mis gezongen door het gemengd koor ’Cantate Domino’, om 9.30 uur. Om 10.00 uur hopen we alle ouderen van Moer gestel te verwelkomen in ’Den Boogaard’ waar we, na een kopje koffie met koek, weer een paar spelletjes bingo gaan spelen met daaraan verbon den de bekende prijsjes. Als er nog tijd over blijft kunt u zich ook nog aan een dansje wagen. Ondertussen zal harmonie ’Prinses Juliana’ haar traditionele rondwandeling door het dorp maken. Tussen 10.30 en 11.00 uur vertrekt er een hon denwandeltocht vanaf het St. Jansplein waar u ook de deelnameformulieren kunt krijgen. De tocht is ong. 5 km lang en gaat o.a. langs de Pie- renberg en het Oisterwijks kapelletje met onder weg opdrachten om uw hond te laten testen op zijn kunnen. Tevens zorgen wij ervoor dat de hond en de baas onderweg ook iets kunnen nut tigen (water en hondekoekjes) en voor de baas soep en broodjes. De tocht eindigt op het Auda cia-terrein waar de prijsuitreiking zal plaatsvin den na het parachutespringen. Verdere inlichtingen over de hondewandeltocht bij Kees van de Loo, tel. 1927. Om 11.00 uur beginnen de spelletjes en het voet bal op de Audacia-terreinen. De spelletjes zijn voor de jeugd van 5 t/m 12 jaar en er is voor elk kind een prijsje. Het voetbal is een buurtvoetbal- toemooi. Om 12.30 uur komt ’Drumfanfare Moergestel’ haar show brengen ter verwelkoming van de pa rachutisten. Om 13.00 uur demonstratie parachutespringen. Hoofdthema tijdens deze uitzending zal onge twijfeld het geesteskind van Moergestelnaar Ad de Beer zijn, die in samenwerking met MTV op dit ogenblik werkt aan de verfilming van het door hem geschreven ,’t Waaike’. Ad fungeert in deze uitzending als de persoon die de balletjes gaat trekken onder ongetwijfeld het toeziend oog van vele bingo-lustigen. In deze uitzending vertellen Ad de Beer en Hans van Brunschot wat meer over deze Moergestel- se produktie en zullen zij ongetwijfeld verklap pen wanneer Moergestel de première van de film tegemoet kan zien. Ook nu weer is er 1.000,- aan prijzengeld te verdelen. Aan het eind van de uitzending ook weer de loterij op de lotnummers. Voor zover voorradig zijn er nog kaarten ver krijgbaar op de voorverkoopadressen: Familux, Boerenbond, In den Korenmaaier, SparMarkt V- A

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 1