In Moergestel gebeurt alles tegelijk... 7: AutotroH Rosaag,' I®? Vastenaktie 1990 Mensen dragen mensen In Zwolle is op 12 mei veel te beleven Landelijke Bibliotheekdag Stedentocht wielerklub ’De Pedaleur’ Bugatti- tentoonstelling in Autotron Paasexpositie in ’Het Oude Kerkje’ Bingo Paasexpositie in het Natuurtheater KPJ-nieuws Stichting Avondvierdaagse in de problemen I Was het niet Heinrich Heine die eens schreef: ’In Nederland gebeurt alles twee jaar later’? Voor Moergestel kunnen we hier dan een variant op maken: ’In Moergestel gebeurt alles tegelijk’! Waarom deze noodkreet? voor alle ouderen vanaf 55 jaar W? PAGINA 9 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 11 APRIL 1990 vE Werkgroep M.O.V. Schilderes Fien Volleberg exposeert eerste en tweede Paasdag in het Natuurtheater van Oisterwijk. Deze kunstzinnige vrouw, geboren in 1933 in Venray, heeft in de loop der jaren een heel eigen stijl ontwikkeld. Haar schilderwerken zijn als romantisch-realistisch te karakteriseren. Fien komt uit een artistieke familie met een lange ’schilderstraditie’. Ze heeft lange tijd les gehad van twee in Australië woonachtige schilders, te weten Thea Lokkers en Fred Vlinders. Haar werk straalt niet in het minst door de zachte en levendige kleurstelling, een intens verwarmend gevoel uit. De zonnige kleuren van haar fijne pal let maken het bekijken van haar werk tot een waar genoegen. Wie zich openstek voor haar werk wordt overspoeld door haar subtiele weer gave van de mooie dingen van het leven. Eerste en Tweede Paasdag van 11.00 tot 17.00 uur te zien in het Natuurtheater te Oisterwijk. Gratis entree. Gedurende het komende paasweekend van 14,15 en 16 april exposeert Henk Daniels uit Waalre zijn aquarellen in het kerkje te Middelbeers. Als thema’s kiest hij bloemen en landschappen. Evenals menig andere schilder boeit hem in het bijzonder het franse landschap, met name de Vaucluse, de Provence, Bretagne en de Dordog ne. Ook in de direkte omgeving heeft hij menig plekje vastgelegd, vooral de winter met zijn ty pische kleurige luchten en lichteffecten. Het kerkje is op Paaszaterdag open van 13.00 tot 17.00 uur en op Paaszondag en -maandag van 11.00 tot 17.00 uur. meer moeten kiezen voor deelname aan ’t een of ander gebeuren. Intussen zit de Avondvierdaagse-organisatie met de gebakken peren. Door het samenvallende ju bileum van de Graaf van Urselschool zullen naar verwachting 100-150 kinderen en ouders dit jaar niet aan de Avondvierdaagse kunnen deelnemen. Dit is financieel voor de Avondvierdaagse een flinke tegenvaller, maar veel vervelender vindt de Stichting het sociale aspect: veel Moergestelna- ren zijn buiten schuld van wie dan ook niet in de gelegenheid om dit jaar met de populaire wandel tochten mee te doen. De Stichting Wandelavond- vierdaagse heeft nog geprobeerd of er verschoven kan worden, maar stuitte telkens opnieuw weer op onmogelijkheden. Het is jammer maar waar, maar in ieder geval niet de schuld van de Stichting Wandelavond- vierdaagse. De data blijven dus dinsdag 5 t/m vrijdag 8 ju ni, op welke dagen de Stichting in ieder geval een grote deelname verwacht van die wandelliefheb- bers, die op deze avonden in de gelegenheid zijn om weer te genieten van fijne wandelingen door de mooie omgeving van ons dorp. De laatste twee wedstrijden van Moergestel 1 hebben toch nog 2 punten opgeleverd. De wed strijd tegen Slagzin werd een nederlaag. Er werd ook niet anders verwacht. De uitwedstrijd werd met 9-1 verloren. De thuiswedstrijd werd een 4-6 nederlaag. Piet Habraken won 2 partijen, Ron van Hees en Herman Reinders elk een partij De laatste wedstrijd van de kompetitie tegen Dito werd met 4-6 gewonnen. Piet Habraken won 3 partijen en Ron van Hees 2. Herman Reinders kon met lege handen naar huis. Het dubbel werd gewonnen door Moergestel. Het tweede team volgde in de eerste wedstrijd te gen SWAN het voorbeeld van team 1Ook zij verloren met 4-6. Bart de Cort won 2 partijen, René Oerlemans en Kees van de Wouw elk 1 partij De laatste wedstrijd van de kompetitie tegen Tios verliep als de eerste. Ook nu weer een verlies van 6-4. Bart de Cort was weer goed voor 2 partijen, René Oerlemans en Kees van de Wouw elk voor 1 partij. De winterkompetitie zit erop. Zowel het eerste als het tweede team hebben zich kunnen hand haven. Het eerste team blijft le klas spelen en het tweede team 7e klas. Op maandag 16 en 30 april is er geen training i.v.m. Pasen en Koninginnedag. Onder bovenstaande titel is door de werkgroep Huwelijk, gezin en relatievragen van het Bossche Bisdom een brochure uitgegeven, waarin aan dacht wordt gevraagd voor ontmoetingsgroepen, groepen, waarin echtparen en ongehuwden een keer per maand bij elkaar komen om samen een eenvoudige maaltijd te gebruiken en om zich ver der te verdiepen en te bezinnen en tenslotte om er te praten over levensvragen en geloof. Zo’n bijeenkomst wordt dan besloten met een kort ge zamenlijk gebed. Voor hen die meer willen weten over dergelijke groepen, die er mee willen kennismaken, er een willen oprichten en zich erbij willen aansluiten, wordt er op zaterdag 21 april a.s. in de Levens- kerk, le Sage ten Broekstraat te Oisterwijk een bezinningsmorgen gehouden. Deken H. van den Broek en H. Deegen, beiden lid van de werk groep en auteurs van ’Mensen dragen mensen’ zullen dan het boekje toelichten en de aanwezi gen kunnen daarna in groepsgesprekken ingaan op bovenbedoelde ontmoetingsgroepen. Deze bijeenkomst is bedoeld voor eenieder, die - op welke wijze dan ook - zich verbonden voelt met kerk, parochie en medemens. Voor deze z.g. ’Sabbat-ochtend’ kan men zich schriftelijk opgeven bij het dekenaal centrum, Schepersdijk 69, 5062 EB te Oisterwijk. Aanvang van de bijeenkomst 9.30 uur; de toegang is gra tis, terwijl een bijdrage voor de koffie welkom is. Gaarna zo spoedig mogelijk opgave van uw komst, d.i.v. met de organisatie. Welnu: de Stichting Wandela vond vierdaagse had, direct na de avondvierdaagse van vorig jaar, in juni 1989 dus, alweer de data vastgelegd voor de wandeltochten van dit jaar, n.l. 5 t/m 8 juni, daarmee rekening houdend met de onmogelijk heid om de week ervóór te kiezen, i.v.m. de toe diening van het H. Vormsel op vrijdag 1 juni. In de week erna wordt het jubileum gevierd van de drumfanfare. Onafhankelijk van de Avondvierdaagse- planning, was ook het organiserend jubileumco mité van de Graaf van Urselschool in september 1989 al data aan het plannen voor him jubileum en ook zij trachtten Vormsel en drumfanfareju- bileum te ontwijken. Zodoende kwamen zij, zo als vorige week pas aan het licht kwam, uit op deels dezelfde dagen als de Avondvierdaagse. Ja, de evenementenkalender bestaat niet meer, maar had in dit geval ook maar weinig of geen uitkomst geboden. Er zijn gewoon teveel evene menten in juni, de ideale maand bij uitstek ken nelijk, want buiten de genoemde evenementen zijn er nog enkele hier niet genoemde die onge lukkigerwijs samenvallen in deze maand. De Moergestelnaren zullen voortaan hoe langer hoe Op Witte Donderdag en Goede Vrijdag komen wij en onze helpsters en helpers hij u langs om het Vastenaktie-zakje op te halen. Via enkele artikeltjes in ’Moergestel-Nieuws’ brachten wij u op de hoogte van waar uw bijdrage naar toe gaat. Met uw hulp kunnen mensen in Kameroen Douala geholpen worden aan een menswaardiger leven! Sprekers, workshops, muziek, eem modeshow, een vrouwenfilmfestival, een jongerenprogram ma, een bijbels leerhuis, cabaret, een hoorzit ting, een forum-discussie en een viering: een greep uit de meer dan 100 onderdelen uit het programma op 12 mei. Op die dag houdt de Acht Mei Beweging zijn zesde manifestatie in de IJsselhallen te Zwolle onder de titel: ’Der de Wereld Omgekeerd’. Dat er veel te beleven valt, blijkt uit het programma-overzicht in de tweede Acht Mei Krant die zojuist verschenen is. De relatie tussen het rijke westen en de derde we reld staat tijdens deze manifestatie centraal. Jan Pronk, minister van Ontwikkelingssamenwer king, zal spreken over de schuldencrisis en de oplossing ervan. De theologe Dorthee Sölle zal ingaan op de kracht van het geloof in een bevrij dende God. De Filippijnse bisschop Miquel Pe- rugganan vertelt over de inspirerende samenwer king tussen de gelovigen uit zijn bisdom Ilagan en het bisdom Groningen. Er zijn workshops rond zuiver bankieren, die bijbel en de schulden crisis, en toerisme in de derde wereld. Twee gevallen staan centraal in de hoorzitting Mensenrechten in de Kerk: de verwikkelingen rond de oecumenische gemeenschap Helmerhoek in Enschede en de perikelen rond de Zwolse pa rochie St. Michael met zijn pastoraal werker An dré Zandbek. De positie van vrouwen ginds en hier krijgt in het programma speciale aandacht. Vrouwen uit de derde wereld vertellen hoe zij armoede en on recht ervaren. De feministische theologe Doreen Hazel vertelt over ’Vrouwen, zwart en wit, sa men op weg’. Er is een gesprek tussen Neder landse en Filippijnse vrouwen over machtsonge lijkheid tussen mannen en vrouwen. Er zijn workshops rond vrouwenhandel, vrouwenstrijd in Zuid-Afrika en vrouwelijke religieuzen. Ook worden er films vertoond, gemaakt door vrou wen voor vrouwen. Voor de kinderen is er een speciaal programma, evenals voor de tieners en de jongeren. Het jon gerenprogramma onder de titel ’Upsidedown’ begint al op vrijdagavond. Daarnaast is er een modeshow door Sari, werkplaats voor Indische textiel, een uitgebreid zang- en cabaretprogram- ma en een tentoonstelling over kapsel als kunst werk in Afrika. De dag wordt afgesloten met een vesperviering. Tijdens die viering zullen we de groei in kracht en verbondenheid zichtbaar maken door kaarsen aan te steken. In de Acht Mei Krant bevindt zich een aanmel dingsbon voor de manifestatie. Voor informatie en bestellingen van Acht Mei Krant en/of affi ches kunt u zich wenden tot: Secretariaat Acht Mei Beweging, Brigittenstraat 15, 3512 KJ Utrecht, tel. 030-343356. Zaterdag 21 april wordt voor de zesde keer de Landelijke Bibliotheekdag georganiseerd. Als thema is dit jaar gekozen voor ’Lees ’ns voor ’n ander’. Op deze dag schenken we aandacht aan het leesplezier voor iedereen. De bibliotheek zet dan in veertien stands minder bekende materia len in de schijnwerpers. Want weet u bijvoorbeeld dat de bibliotheek ook makkelijk te lezen boeken voor volwassenen heeft, voor degenen onder ons die wat meer moeite met lezen hebben, en dat we ook gespro ken boeken en boeken in extra grote druk heb ben voor slechtzienden? En weet u al wat voor romangenres de biblio theek allemaal in huis heeft? Zoals bijvoorbeeld romans over kinderlevens of over het rassen vraagstuk, griezelverhalen en science-fiction, po litieke romans en humoristische romans, (auto)biografieën, verzetsromans, oorlogsromans en sociale romans. Weet u dat in de bibliotheek een aparte hoek is ingericht met het werk van brabantse schrij vers die over brabant schrijven; dat wij deze boeken van een rode stip hebben voorzien? Weet u dat de bibliotheek een boekendienst aan huis heeft voor mensen die om wat voor reden dan ook niet zelf in staat zijn om naar de biblio theek te komen? Deze boekendienst wordt ver zorgd door een aantal vrijwilligers. Indien u ge bruik wilt maken van de boekendienst kunt u zich op 21 april daarvoor (laten) opgeven. Door Sonnevanck, centrum voor educatie en vor ming, zal informatie worden gegeven over haar alfabetiseringsaktiviteiten en door het centrum voor slechtzienden wordt informatie gegeven over leesmiddelen en leeshulpmiddelen voor slechtzienden en blinden. Van de diverse genres zijn keuzelijsten verkrijgbaar zodat u ook later de boeken makkelijk kan terugvinden. De schrijver Adriaan de Beer zal in de biblio theek voorlezen voor volwassenen. Andere aktiviteiten op die dag zijn: - Openstelling van de uitlening (op zaterdag is de bibliotheek normaal gesloten). - Boetevrij inleveren - Voor alle nieuwe leden een gratis abonnement tot 1 september 1990. - Verkoop afgeschreven tijdschriften. - Er wordt gratis koffie, thee en limonade ge schonken. - Voor de kinderen zijn speelmaterialen aanwe zig en bij goed weer kan er op het parkeerter rein getekend worden. De bibliotheek is deze dag geopend van 11.00 tot 15.00 uur. Noteer deze dag alvast in uw agenda. Op vrijdag 13 april (Goede Vrijdag) is de biblio theek om half zes gesloten. Maandag 16 april (Tweede Paasdag) is de bibliotheek de hele dag gesloten. Tot ziens in de Openbare Bibliotheek. De bibliotheekmedewerkers Op woensdag 18 april zal de maandelijkse bingo- avond gehouden worden. Deze zal plaatsvinden zoals gewoonlijk in de recreatiezaal van de Reu- selhof. Aanvang 19.30 uur (half acht). Tegen een kleine inzet zijn er wederom nuttige en prachtige prijzen te verdienen en een kopje koffie staat er voor u klaar. Wij verwachten weer een grote opkomst! Namens de Aktiviteitenkommissie Op 16 april a.s. (2e Paasdag) organiseert ren- en toerklub ’De Pedaleur’ uit Oirschot wederom de Stoelentocht. Deze tocht, welke wordt verreden onder auspi ciën van de KNWU, bestaat uit een vrije toer tocht van 100 km voor verenigingen en indivi duele toerders en een tocht van 40 km voor ge zinnen, groepen of individuelen die op een gewo ne fiets een tocht willen rijden. Het vertrek is vanaf café George Willems aan de Rijkesluisstraat in Oirschot (nabij de markt) waar men tussen 8.00 en 9.00 uur kan inschrijven. Beide routes zijn geheel voorzien van duidelijk zichtbare pijlen. Bovendien ontvangt u bij de in schrijving een routebeschrijving. Voor de 100 km tocht is onderweg een rustpunt ingelast waar u een kop koffie of een andere drank kunt nuttigen. De inschrijfkosten bedragen 3,50. Licentiehou ders van de KNWU betalen 2,50. Graag tot ziens op 2e Paasdag. Op 14 april wordt in het Autotron te Rosmalen de seizoensexpositie over Bugatti’s geopend. De tentoonstelling biedt een overzicht van werk van Ettore Bugatti, die niet alleen zeldzame auto’s ontwierp, maar ook kunstvoorwerpen. In totaal 25 Bugatti’s zijn er te zien op dexe ex positie die tot en met 30 september a.s. dagelijks te zien is. Entree voor volwassenen 13,50; kinderen tot 12 jaar betalen 10,-. Parkeren is gratis. Op maandag 16 april (2e Paasdag) is er weer het overbekende volleybaltoernooi in de Hispohal van Hilvarenbeek, welk toernooi wordt georga niseerd door de KPJ. Je kunt je voor dit toernooi (zowel dames als he ren) opgeven bij onze ministers van sportzaken: Wim op 't Hoog, tel. 2314 of John van Esch, tel. 1471. In tegenstelling tot het vermelde in de afgelopen 2 KPJ-nieuwsedities gaat ons uitstapje wat gep land is op zaterdagavond 21 april niet naar het uitgaansdorp Zeeland, maar naar het bruisende uitgangscentrum van Valkenswaard. We vertrekken stipt 21.00 uur vanaf het St. Jansplein en voor niet-leden kost het slechts 10,-, de busreis inbegrepen. Op zondagmiddag 22 april gaan we om ong. 14.00 uur in Goirle paardrijden. Hiervoor kun je je opgeven bij onze voorzitter Guusje Hoefnagels, tel. 1197. Je moet wel snel zijn want er zijn slechts 15 plaatsen. Vrijdagavond 4 mei gaan we bowlen in Oister wijk. De banen zijn van 22.00 tot 23.00 uur af gehuurd. Je kunt rechtstreeks naar Oisterwijk of bij elkaar komen in d’n Tob. Zoals vorige week al vermeld, organiseert de KPJ Moergestel weer een ouderwetse dorpszeskamp en wel op zondag 10 juni. We hebben van het kerkbestuur toestemming om dit te houden op het terrein voor ons clubhuis d’n Tob, waarvoor onze dank. De verschillende teams zullen automatisch een inschrijfformulier toegestuurd krijgen en natuur lijk staat het alle anderen ook vrij om in te schrij ven. Info bij Guusje Hoefnagels, tel. 1197.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 9