I 25 jaar ’Drumfanfare Moergestel’ (’Windlopers’) Nieuwe boom in Mispelbos-park Openbare Veiling Gilde St. Joris uApli/todite Nationale Boomplantdag Stomerij Palthe I Feestweekend 15, 16 en 17 juni wordt grootse happening Bij van Dijk Stoffen in Moergestel Tijdens de Jaarmarkt op 6 mei In het weekend van 15, 16 en 17 juni gaat, zoals u mogelijk al weet, onze Drumfanfare met de nodige tam-tam haar jubileum vieren. Het is dan al weer 25 jaar geleden dat deze vereniging werd opgericht als wandelsportvereniging met de originele naam ’de Windlopers’. Zoekt u zelf iets? DE WARME BAKKER JOHN MENSINK V oetballiefhebbers Groots Show- en Muziekfestival diverse oorzaken, in het tweede jaar dat hij het park opsierde, het loodje gelegd. De linde is vervangen door een groene beuk (Fagus Sylvatica) van ongeveer 15 jaar. Feestavond op vrijdag Receptie Tijdens de Jaarmarkt op 6 mei a.s. houdt het Moergestelse gilde St. Joris haar jaarlijkse openbare veiling. Dan worden er weer honderden artikelen bij opbod verkocht. Op vrijdag 16 maart j.l. is het Mispelbos-park in de wijk Oistelvoirtjes weer voorzien van een fraaie boom in het centrale deel van het park. Het vorige exemplaar, te weten een linde (Tilia Vulgaris) heeft, door Hebt u iets aan te bieden? 15e Jaargang - Nr. 616 WOENSDAG 11 APRIL 1990 e ipril Huidverzorgings instituut :1 Een van de akties om destijds o.a. de drumband van de grond te krijgen was het ophalen van oud papier. Elke zaterdag trok dit gezelschap er op uit. P.J. Derksen tuin- en landschapsvormgever Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst De veiling zelf, op 6 mei a.s., biedt u ook de kans om iets wat u zoekt voor een leuke prijs te kopen. Kom daarvoor dan naar de veiling. Het veilinga- dres is: KLOOSTERLAAN 51. Via ’Moergestel’Nieuws’, MTV, alsmede de Jaarmarktkrant meer veilingnieuws. voor nóg betere service! KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 X MOERGESTEL x? Ook aan de voetballiefhebbers is gedacht tijdens de feestelijkheden. Op zaterdagavond wordt de wedstrijd in het wereldkampioenschap, Nederland-Engeland, gespeeld. Deze wedstrijd zal op het grote scherm in ’Den Boogaard’ worden uitgezonden, in aansluiting hierop volgt een Oranjediscobal. (Gewonnen of verloren maakt niet uit). Iedereen wordt ver wacht in oranje of rood-wit-blauw (kleuren van de Drumfanfare). Op zondag wordt het feestweekend afgesloten met een groot Show- en Muziekfestival op het St. Jansplein. Maar liefts 300 muzikanten en 200 majoretten zullen die dag Moergestel trakteren op oog- en oorstrelende taferelen. Vergeet het niet op uw kalender te zetten, Moergestel gaat echt op zijn kop het weekend van 15, 16 en 17 juni. Kt Inmiddels weten we dat Theo van Nuenen deze naam 25 jaar geleden heeft bedacht. (Binnenkort komen we hier op terug.) Vele uren vrije tijd van bestuur en leden staan op dit moment reeds borg voor een jubileumwee- kend dat uit gaat groeien tot een grootse hap pening. Vrijdagavond starten de feestelijkheden met een grote feestavond vanuit ’Den Boogaard’. Indien het technisch en financieel te regelen is zal deze avond rechtstreeks door M.T.V. worden uitgezonden en zal dit tevens de afsluiting zijn van de Teve-Jubileum Bingo. Hierover binnen kort meer. Op zaterdagavond zal na een rondgang door de drumfanfare in het begin van de avond een recep tie worden gehouden. Alle oud-Windlopers ver wachten we dan in ’Den Boogaard’. dan niet verkocht. U ontvangt uiteraard zelf het hoogste bedrag dat wordt geboden. Ook kunt u, en mensen van buiten de gemeen te, een inschrijfformulier afhalen bij Hild 4, Past, van Doorenstraat 9, Ruymheuvel 24, Vinken- berg 6, Schoolstraat 53, Oisterwijkseweg 29, Kromweistraat 6, Voorbrugstraat 13 of Zand straat 10. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmorgen 10.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Voordat de boom door de firma BTL uit Haaren op de plek van bestemming werd herplant is een aantal voorbereidende werkzaamheden door de gemeente uitgevoerd om dit exemplaar een betere kans van slagen te geven. Zo is een groot plantgat gemaakt van ongeveer 3,5 meter in doorsnede en 80 cm diep. Hiervoor moest een deel van de bestrating, die rondom de vorige boom aangebracht was, opgebroken wor den. In het plantgat is speciale bomengrond op de bodem aangebracht als voedingslaag. Vervol gens is een drainage-slang ingegraven om het overtollige water af te voeren (wellicht is bekend dat de Oistelvoirtjes gebouwd is in het beekdal van de Reusel. De wijk ligt daardoor laag ten op zichte van het grondwater en de grond is dus be duidend natter dan in de rest van het dorp). Deze drainage wordt aangesloten op de riolering. Vervolgens is de beuk, die een wortel-kluit heeft van 1,50 meter, geplant. Rondom de kluit is een slang aangebracht, die zorgt voor voldoende lucht in het plantgat en die tevens te gebruiken is om de boom (in droge tijden) van water te voorzien. Daarna is een palenconstructie ge maakt, om te voorkomen, dat de boom omwaait. Het plantgat is dichtgemaakt met speciaal voor een beuk geschikte grond. Thans valt nog een aantal dingen rondom de boom op, waarover veel vragen worden gesteld. Er zijn twee soorten slangen te zien, die uit het plantgat steken, te weten één van geel kunststof en één van bruin kokos. De gele slang is voor lucht- en waterafvoer, terwijl de slang met het kokos dient om het water af te voeren (de ge meente moet deze nog ingraven en aansluiten op de riolering). Rondom de stam van de boom is jute aange bracht. Velen denken dat dit is tegen insecten of oirrde boom nat te houden. De echte reden is, dat een beuk erg snel last heeft van zonnebrand als hij plotseling in de volle zon komt te staan en de aanwezige takken te weinig schaduw op de stam geven. Hierdoor kan de bast van de stam loslaten, waardoor het vochtttransport in de boom belemmerd wordt en de boom verdroogt. Het aanbrengen van jute rondom de stam zorgt voor genoeg schaduw. Na verloop van jaren rot de jute weg. Doordat dit geleidelijk gebeurt, is de bast uiteindelijk goed bestand tegen volle zon. De gemeente zal ook rondom deze fraaie beuk weer de bank terugbrengen, zodat de boom weer een prima ontmoetingsplaats kan zijn voor jong en oude. Zoals elk jaar te doen gebruikelijk deed Moergestel ook nu weer mee aan de Nationale Boomplant dag. De kinderen van de scholen trokken daarvoor, onder leiding van burgemeester ter Veer, naar de Papenacker om daar ’n groot aantal bomen te planten. (foto: Chris van de Bijgaart) De te veilen goederen omvatten allerlei gebruiks voorwerpen zoals huishoudelijke artikelen, elec- trische apparaten, radio-t.v.-video, schilderstuk ken en andere kunstzinnige voorwerpen, kachels, vouw- en aanhangwagens, kleinmeubelen, klok ken, grasmaaiers, fietsen, bromfietsen, etc. etc. Voor u is dit een mooie gelegenheid om goede spullen die u niet meer gebruikt en die geschikt zijn voor een ander, voor een aantrekkelijke prijs van de hand te doen. En dat tegen uiterst gerin ge kosten!! Eerdaags wordt huis-aan-huis een in schrijfformulier bezorgd. U kunt daarop aange ven wat u aanbiedt en welke prijs het minimaal moet opbrengen. Beneden die prijs wordt het Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 12 p/ b 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 1