I I BURO 76 I Moeders opgelet! Zoekertjes... Buro 76 a.s. le Jubileum tv-Bingo Drumfanfare groot succes HSV ’De Rietvoorn’ Vereniging voor bijenteelt St. Ambrosius U staat beslist niet alleen Informatie triathlongroep ’Physique’ - ‘omroep brabarrt i postbus 108 - 5600 ac eindhoven if Onze jarenlange ervaring op het gebied van drukwerk deed velen besluiten eens de gang naar de Oisterwijkseweg te maken. Niet tevergeefs! Hoe Zoekertjes insturen? Oisterwijkseweg 43, Tel. 2268 (na 19 uur) 'n Uitgebreide sortering geboortekaartjes vindt U bij Oisterwijkseweg 43 - Moergestel - Tel. 04243-2268 Wedstrijden in de regio Wanneer U bij ons Uw geboortekaartjes bestelt, ontvangt U bij aflevering het schitterende felicitatiepakket gratis met daarin vele verrassingen voor zowel moeder als kind! Inschrijfformulier triathlongroep Physique Weer spanning en ontspanning in vele huiskamers 1000 loten verkocht Uitslag le uitzending "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 4 APRIL 1990 PAGINA 5 4 Het bestuur I' Naam: Voornaam: Adres: Woonplaats: Tel.: Postcode: 1/2 1/1 Geb.datum: Beste tijd in een triathlon 1/8 1/4 Op het Blekven was in het najaar al spontaan ges noeid, zodat het hout uit het water gehaald dien de te worden. Een bedreven zoutwater-hengelaar moest er aan te pas komen i.v.m. zijn gooi- kwaliteiten, niemand minder dan Goris Kogels. Weer deskundigheid. Goris, bedankt! Oproep aan alle leden: deponeer uw vuil in de daarvoor bestemde bakken. Namens het bestuur: iedereen heel erg bedankt! Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,— erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst indien ze bij opgave zijn voldaan! Trainingsprogramma april 1990: Woensdag: zwemmen 22.00 - 23.00 uur Zaterdag: zwemmen 07.30 - 08.30 uur lopen 15.45 - 16.45 uur Pierenberg Zondag: fietsen, vertrek 9.30 uur sportschool Hierna volgt het wedstrijdporgramma dat wij in 1990 zullen gaan volgen. De eerst wedstrijd zit er reeds op. Het betrof hier een duathlon in Oister- wijk die door 4 leden werd bezocht. Het is de bedoeling dat iedereen individueel in- schrijft bij de evenementen waaraan men wenst deel te nemen. Je dient er rekening mee te hou den dat een groot aantal evenementen al erg lang van tevoren is volgeboekt. Schrijf dus snel in! Voor meer informatie kun je altijd contact opne men met Rob van Elderen. 1 april Goirle: duathlon (lo km lopen/40 km fietsen) 16 april Hilvarenbeek: duathlon (1 zwemmen/10 of 15 lopen) 27 mei Zundert: 1/8 of 1/4 triathlon 4 juni Tilburg: 1/8 of 1/4 triathlon 17 juni Drunen: 1/8 of 1/4 triathlon 1 juli Den Bosch: 1/4 triathlon 8 juli Uden: 1/4 triathlon 25 augustus Hilvarenbeek: 1/4 triathlon 9 september Oisterwijk: 1/4 triathlon 23 september Drunnen: duathlon (10 lopen/40 fietsen) Als je lid wilt worden van onze triathlongroep vragen we je aandacht voor het volgende. Het onderstaande formulier dien je volledig in te vullen. De contributie zal 65,- bedragen. De ze contributie bestaat uit een eigen bijdrage in de kleding die voor je verzorgd wordt (ad 50,-) en de rest is voor andere kosten die namens de club gemaakt worden. Afgeven van dit formulier en betaling van de con tributie bij Rob van Elderen, Kerkstraat 2, Dies- sen, tel. 04254-2679 of bij Frank van Elderen, Pr. Irenestraat 14, tel. 2583. INSCHRIJVING De triathlonclub begint langzaam aan zijn vor men aan te nemen. Een eerste groep belangstel lenden heeft zich reeds aangemeld. Hierdoor wordt het tijd om plannen te maken voor het ko mende seizoen dat met rasse schreden nadert. De triathlonsport wordt steeds populairder en dat betekent dat de kalender een grote uitbrei ding van evenementen heeft verkregen. Het sei zoen wordt langer, hetgeen inhoudt dat ook eer der met de trainingen begonnen dient te worden. Hierna volgt het programma van de maand april 1990. Dit programma zal gewijzigd worden in de maand mei, omdat we vanaf die maand buiten gaan zwemmen. Deze zwemtijden zijn helaas nog niet bekend, maar zullen z.s.m. bekend gemaakt worden. Tot die tijd zullen we gebruik maken van de zwemtrainingen die speciaal voor triath- leten gegeven worden in het zwembad ’De Leye’ te Oisterwijk. Alles zal plaatsvinden onder lei ding van een deskundige zwemtrainer die twee keer per week de zwemconditie en techniek tracht te verbeteren. De fietstraining zal plaatsvinden op veilige en rustige trajekten in het buitengebied van Moer gestel. Vertrekpunt zal steeds zijn: sportschool Physique. We kunnen hier gebruik maken van de aanwezige accommodatie. De looptraining zal plaatsvinden bij de loopgroep Physique. Deze training is specifiek gericht op tempo- en intervaltraining. Buiten deze trainingen om zullen we jullie regel matig een schema doen toekomen, waarmee je op de andere dagen van de week zelf nuttig bezig kunt zijn met de triathlonsport. Bedankt ook natuurlijk Wim de Kruijf, die de kanten en de visplaatsen op voortreffelijke wijze maait onder het mom van: ’Nee, dè maai ik nie weg, want daor moeten de veugeltjes strak broei en’. U ziet, aan alles wordt binnen de vereniging gedacht, zodat de natuur gewoon zijn gang kan blijven gaan. Uiteraard werd ook de inwendige mens niet ver geten, want Harrie Smetsers had zoals altijd weer voor de koffie met warm worstebrood gezorgd. ’As gullie nog lang aon de gang blèft wordt alles koud’ wordt er door Harrie dan geroepen. Dus verplicht koffie drinken. Een fotoreportage werd dit jaar door de hoffotograaf van de vereniging gemaakt, n.l. Jacques Stroucken. Wij zijn allen zeer benieuwd naar het resultaat. Vrijdag 9 maart was de vereniging Oisterwijk/ Moergestel weer bijeen om in deze voorjaarsver gadering het wel en wee van de vereniging weer in goede banen te leiden. Uiteraard werden in de ze vergadering een aantal bestuurspunten behan deld. Het dagelijks bestuur met als voorziter J. Verhoeven werd met algemene stemmen herko zen voor het komende jaar. Het secretariaat blijft bij J. van Bil jouw. Ook veel nieuwe ideeën en plannen om alle imkers, vrienden van de vereni ging en belangsjellenden het komende jaar weer veel te kunnen bieden. Over activiteiten die plaatsvinden krijgt u tijdig bericht via dit blad. Dan is er nog ’de Biehal’, prachtig gelegen ach ter de volkshogeschool aan de Nemelaerweg in de Oisterwijkse bossen waar iedereen altijd eens een kijkje kan gaan nemen en op gezette tijden ook iets meer te weten kan komen over b.v. het slin geren van honing en het werken met bijen. Bij en zijn erg belangrijk voor de instanthouding van onze prachtige natuur en daar deze ’Biehal’ de af gelopen jaren met verlies heeft moeten werken is de vereniging voor bijenteelt op zoek naar spon- sors/donateurs om een ’financieel’ steentje bij te dragen tot het behoud van deze bijenstal. Voor alle imkers Wilt u nog reizen met uw bijenvolken naar het koolzaad of fruit geeft u dat dan zo spoedig mo gelijk door aan onze voorzitter J. Verhoeven te Oisterwijk. Ook de bedrijfswedstrijd gaat weer van start. Een competitie in verenigingsverband. Een mogelijk heid voor alle imkers om een bekroning te be machtigen voor al hun inzet tot succesvol imke ren. Ook hiervoor inschrijving zo spoedig mo gelijk. Tot slot. Al onze leden, sympatiserende leden, donateurs en vrienden van de vriendenkring ’de Biehal’ een zonnige en vooral bloeiende zomer toegewenst. Zoals ook vele voorgaande jaren, was het zater dag 24 maart weer zover. Onze jaarlijkse onder- houdsdag aan de visvijvers. Gewapend met spa de waren zij die zich op de Algemene Ledenver gadering van 8 maart j.l. hadden opgegeven, naar de Zandput getogen om de handen eens uit de mouwen te steken. Zo ook ondergetekende secre taris. Tot zijn groot genoegen waren al diverse mensen volop in het zweet des aanschijns bezig met het op orde brengen van de visplaatsen. Vooral de vroege vogel Cor van den Berg. Hij was om half acht alvast maar begonnen, zei hij, ’want ge wit nooit wè ge tegekomt’. Zoals gezegd: visplaatsen worden verstevigd, achtergelaten plastic bakjes, blikjes, etc. worden verwijderd. Van alle kanten wordt hard gewerkt. Zeker ais het om deskundig snoeiwerk gaat van Jan Klijssen en... jazeker: Cor van den Berg. Zeggende: ’As ge dees weghaolt kan dè goed groeien en dan heddur meej ut vissen gin laast van’. Jan en Cor: hardstikke bedankt voor jullie inzet. Op 10 mei a.s. zal het precies 50 jaar geleden zijn dat Duitse troepen het neutrale Nederland bin nenvielen. Vier dagen later capituleerde ons land voor de overmacht en begonnen de bezet tingsjaren. Omroep Brabant wil donderdag 10 mei a.s. uit gebreid aandacht besteden aan de Meidagen van 1940. Daarvoor is de medewerking van ouderen in Midden-Brabant gewenst en onontbeerlijk. Iedere Nederlander van rond de 70 en ouder heeft de schokkende meidagen van 40 waar schijnlijk in zijn geheugen gegrift staan. De regionale omroep is daarom op zoek naar ouderen die willen vertellen over hun ervaringen 50 jaar geleden. Dat kunnen ervaringen zijn als militair op het slagveld maar ook als burger in een Middenbrabantse plaats. Het kunnen zowel aangrijpende en schokkende gebeurtenissen zijn als hele gewone. Het thema van deze radio-uit- zending is namelijk niet het militair-strategische verhaal maar de indruk die de Duitse invasie maakte op gewone mensen, soldaat of burger, man of vrouw, in Midden-Brabant. Iedereen die bewust de schokkende Duitse in vasie heeft meegemaakt en daarover wil vertel len kan kontakt opnemen met de redakteuren Geert van de Kamp of Lauk Bouhuijzen, tele foon 013-422555. Omroep Brabant zal deze getuigenissen ver werken in een uitgebreid radioprogramma op donderdag 10 mei a.s. Gezien het aantal jaren dat inmiddels achter ons ligt is het te verwachten dat ooggetuigen steeds zeldzamqf worden. De komende mijlpaal van 50 jaar is daarom misschien wel de laatste gelegen heid om persoonlijke herinneringen aan al bijna historische dagen op te nemen en uit te zenden. Daarom op deze manier een dringend verzoek om medewerking van oudere streekgenoten. le Prijs: Mevr, van Doormaal, Den Duyp 7; 2e Prijs: Mevr. Dominicus, Vooskerbos 37; 3e Prijs: Claudia Theuns, Krijtestraat 47; 4e Prijs: Mevr. v.d. Meydenberg, Reuselhof 15; 5e Prijs: Maar ten v.d. Wouw, Kerckackerstraat 9; 6e Prijs: Carina v.d. Wouw, Oisterwijkseweg 37; 7e Prijs: Fam Maas, Past. Janssenstraat 16; 8e Prijs: Marion Schellekens, De Stappert 48; 9e Prijs: Hr. Penissen Vooskerbos 10; 10e Prijs: Maartje van Dijk; Tilburgseweg 1 14?24 'T182>Onni0ni4an de Moergestelse Mlddenstand zijn gevallen op de lotnummers; 1392 758 De prijzen kunt U afhalen bij Mevr. Trees Verhoeven, Burg. Maeyerstraat 21. Prijswinnaars: van harte gefeliciteerd!!!!! De volgende uitzending is op donderdag 19 April om 19.00 uur en loten zijn weer overal te koop. U doet toch zeker ook weer mee??? E) Bingokaart bij hand, pen in de hand en de telefoon als het even kan binnen handbereikGezien de kaartverkoop zaten zo velen Moergestelse gezinnen donderdagavond aan de buis gekluisterd toen M.T.V. de eerste Jubileum tv-Bingo t.b.v. het 25 jarig bestaan van ’Drumfanfare Moergestel’ (’de Windlopers’) uitzond. Sommigen hadden reeds het Bingo-telefoonnummer geprogrammeerd in hun toestel, om in geval van ’Kien’ snel te kunnen bellen. Ondanks de spanning, (of moeten we spreken van ontspanning) die op het laatst hoog opliep, ver liep ook deze uitzending, onder leiding van presentator Martien Oerlemans en onder het toeziend oog van Burgemeester ter Veer, weer vlekkeloos. Mede dankzij de leden van de Drumfanfare, de Boerenbond, Bakkerij Verkooyen, Pryma Denis sen, Familux, SparMart H.Tromp, Wijndomein Tn den Korenmaaier’, niet op de laatste plaats ver- keersvakschool Bergman en de spontane reactie van de Moergestelse bevolking, waren er donder- avond ongeveer 1000 loten verkocht.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 5