Boszicht milieubewust uApliftoJite 1 Stomerij Palthe voor nóg betere service! Nieuwe ’Wegwijzer door Moergestel’ Eerste Communie ’90 Vastenaktie 1990 Aanpassing van persoons- en adresgegevens ten behoeve van een nieuwe gemeentegids St. Jansplein 7 en bouw Parochiecentrum Groot Moergestels Durpsfist op 2e Pinksterdag 4 juni 1990 Bond van Ouderen VERENIGINGEN OPGELET! QE WARME BAKKER JOHN MENSINK Bij van Dijk Stoffen in Moergestel Gedurende 5 weken loopt op de Boszicht-school het projekt ’Natuur en Milieu’. Het accent ligt hierbij op water en afval. Eerste vrijdag van de maand Vervolg project Kameroen Douala Jaarvergadering r»- WOENSDAG 4 APRIL 1990 15e Jaargang - Nr. 615 \8 je i lart Naam vereniging: Voorzitter Postcode/adres: Telefoon: Sekretaris Postcode/adres: Telefoon: Penningmeester Postcode/adres: Telefoon: Het gemeentebestuur van Moergestel WWW Naast behandeling van het thema in de lessen worden bezoeken gebracht aan kinderboerderij Uitgave en redaktie: Buro 76 - Oisterwijkseweg 43 - 5066 XC Moergestel - Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmorgen 10.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Werkgroep projekt ’Natuur en Milieu’ Boszicht Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis verspreid in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst In het kader van het projekt staat een compost- bak in de tuin van onze school waar de kinderen o.a. hun fruitafval in kwijt kunnen. Ter afsluiting van het projekt wordt er een OPEN DAG gehouden op ZONDAG 8 APRIL W Huidverzorgingsinstituut I S Schoolstraat 5 Moergestel Tel. 04243 - 1474 KERKSTRAAT 17 TEL. 04243-1259 x MOERGESTEL z? d. voorlichting en informatie over het opzetten van eigen bedrijfjes. Om dit alles te kunnen realiseren moeten er ge meenschapscentra gebouwd worden. Het beheer en het onderhoud komt geheel in handen van de dorpscomité’s. De bovenvermelde drie priesters hebben hun steun toegezegd, en vragen namens de wijkcomité’s van de 6 verschillende ’quartiers’ financiële steun voor het bouwen van een zestal gemeenschapscentra Via de Vastenaktie zal getracht worden de ge vraagde steun te verlenen. Werkgroep M.O.V. Vrijdag 6 april Eucharistieviering voor alle oude ren. Voorganger in deze viering is pater van El- deren, met samenzang van het ouderenkoor ’De Echo’ o.l.v. mevr. Agnes van den Broek. Na de H. Mis is er gelegenheid om een kopje koffie te drinken in ’Den Boogaard’. c. hout- en mannen; a.s. Vrijdag 6 april is er om 18.45 tot 19.45 uur een repetitie voor alle communicanten in de kerk, a.s. Zondag 8 april is er om 11.30 uur in de kerk een presentatieviering. Alle communicanten wor den om 11.15 uur in de sacristie verwacht met hun Palmpaas. De ouders kunnen in de kerk gaan zitten. Na de viering gaat de werkgroep en alle commu nicanten en ouders naar ’De Reuselhofwaar de kinderen hun Palmpaas gaan aanbieden aan de bejaarden. Wij hopen op uw aller medewerking! Werkgroep Eerste Communie Mia en Jo VAN 11.00 TOT 13.30 UUR. Allerlei werkstuk ken van de leerlingen zijn dan te zien, o.a. zelf gekweekte planten, knipselkranten en indrukken van de excursies. Er zal ’n videofilm vertoond worden van verschillende aktiviteiten en door middel van een eenvoudige waterzuivering- sinstalltie wordt gedemonstreerd hoe vuil water gezuiverd wordt. Er is echter nog veel meer te zien op die dag, daarom bent u van harte welkom! Er is nogal wat commotie ontstaan naar aanlei ding van enkele onjuiste berichtgevingen in de regionale pers en via Omroep Brabant. De werkelijke stand van zaken met betrekking tot de bouw van het nieuwe parochiecentrum is, dat er nu bij de gemeente een tweetal aanvragen ligt, te weten: 1. een wijziging van het bestem mingsplan voor dat deel waarop het parochiecen trum is gepland en 2. het verlenen van een bouw vergunning voor dat centrum. Er is geen sprake van uitbreiding van ’Den Boo gaard’ ten behoeve van de parochie. Het parochiebestuur heeft met geen enkele per soon of instantie besprekingen gevoerd t.a.v. de verkoop van St. Jansplein 7 en zal dit in de toe komst niet doen. Het Bisschoppelijk Bouwbu reau heeft n.l. toestemming gegeven voor open bare verkoop. Het parochiebestuur zal van die toestemming gebruik maken zodra de bouwver gunning voor het nieuwe centrum door de ge meente is verleend. Wel is aan diverse personen desgevraagd informatie verstrekt over dit pand. I.S. Nog negen weken en we zijn zo ver dat het Durpsfist kan beginnen. Vele leden zijn nog hard aan het werken om de spellen klaar te maken, zo dat die middag velen hieraam mee kunnen doen. Er zal een 16-tal spellen aanwezig zijn, zowel voor groot als klein. Tevens zullen die middag een tweetal vendeliers uit België (Zandhoven) een vendeldemonstratie geven, maar ook enkele ven deliers uit ons eigen Moergestel zullen hun ven- delgroet naar voren brengen. De dansgroep van K.V.O. Moergestel en de gilde-dansgroep uit Zandhoven zullen met hun dansen de toeschouwers vermaken. Ook zal er op deze middag gezorgd worden voor levende muziek, die regelmatig over het plein zullen trekken. Ook is er het optreden van ’Die Naemloose Speelers’, die dit jaar hun 25-jarig bestaansfeest vieren. Zij brengen twee wagenspe len op het St. Jansplein. Ook de grimeurs zullen de kinderen tegen een kleine vergoeding grime ren, zover de tijd dit toelaat. Om er de mensen op attent te maken zullen ’Die Naemloose Spee lers’ met hun wagen en spelers vooraf een rond gang maken door het dorp. De tentoonstelling van de oude gebruiksmotoren wordt verzorgd door twee inwoners van Moergestel. Voor de ten toonstelling in ’Den Boogaard’ van gilde- attributen en oude gildefoto’s, doen wij nogmaals een oproep aan alle mensen die evt. nog oude gilde-foto’s hebben, om deze ter beschikking te stellen. De gildemis, die om 11.00 uur begint, wordt ver zorgd door drie Moergestelse koren en wel: ’Con Amore’, Cantate Domino’ en ’Crescendo’. Aan sluitend is er een Brabantse koffietafel op het St. Jansplein (bij goed weer), waar iedereen die in het bezit is van een kaart aan mee kan doen. Deze kaarten welke vanaf plm. 1 mei op diverse plaatsen te koop zijn, kosten 12,50 per stuk. We komen nog nader terug op de adressen waar de kaarten te koop zijn. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot: G. Hoffmans, tel. 1220, G. Kuijpers, tel. 1712 of H. Leijten, tel. 1955. Over dit Durpsfist zullen nog nadere mededelin gen in ’Moergestel-Nieuws’ verschijnen. We ho pen erop dat 4 juni 1990 een zonnige dag zal zijn. Durpsfist-comité 1990 De gemeentegids ’Wegwijzer door Moergestel’ zal medio 1990 in een nieuwe editie verschijnen. De voorbereidingen voor deze herdruk worden gedaan in samenwerking met Buro ’76. De laatste uitgave dateert van eind 1985, zodat de gegevens van de diverse verenigingen en instel lingen moeten worden herzien. Hiertoe wordt middels deze oproep het verzoek gedaan on derstaande strook uit te knippen, zo mogelijk in blokletters met de juiste gegeven in te vullen en in te zenden naar de gemeente, afdeling Welzijn, Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, onder vermel ding van ’Wegwijzer door Moergestel’. Ook uw vereniging of instelling is immers geholpen bij een juiste vermelding in de nieuwe gemeentegids. Deze gids wordt namelijk huis-aan-huis ver spreid, terwijl ook diverse instanties en personen van buiten de gemeente Moergestel regelmatig een verzoek doen een dergelijke gids toe te stu ren. Daarnaast ontvangt uiteraard ook elke nieu we inwoner een exemplaar, opdat men zich zo optimaal mogelijk in de nieuwe woonplaats kan oriënteren. Voor eventuele nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de gemeente, telefoon 1235, toestel 38. De Krekel te Oisterwijk, de Reusel en de Oister- wijkse vennen, de waterzuiveringsinstallatie te Hilvarenbeek en vuilnisstortplaats de Spinder te Tilburg. Aktiviteiten van de wijkcomité’s, waarmee de drie priesters van de parochie Sint Francois Xa vier samenwerken: a. voorlichting geven op het gebied van gezond heidszorg; b. naaicursussen voor vrouwen; metaal bewerkingscursussen voor Het is alweer enkele jaren geleden dat de ’Wegwijzer door Moergestel’ werd uitgegeven, van daar dat door de gemeente Moergestel het plan is opgevat om i.s.m. Buro ’76 deze uitgave opnieuw te laten verschijnen in juni 1990. Alle gegevens daarover worden verzameld door het gemeentehuis, zoals informatie over de gemeente, kerk, parochie, etc. Verenigingen die hun gegevens graag vermeld zien kunnen door middel van bijgaande strook hun informatie afgeven op het gemeentehuis, t.a.v. de afdeling Welzijn. Alle verenigingen, stichtingen e.d. worden verzocht hun informatie zoals samenstelling bestuur e.d. opnieuw op te geven. Na het verschijnen van de ’Wegwijzer’ zal deze antwoordstrook periodiek worden herhaald zodat de informatie in de toekomst aktueel blijft. Deze antwoordstroken dienen uiterlijk vrijdag 20 april a.s. te zijn ingeleverd. Op dinsdag 10 april a.s. houden wij onze algeme ne jaarvergadering in ’Den Boogaard’ om 13.30 uur. Zoals gebruikelijk: de opening, de notulen, jaar verslagen en bestuursverkiezingen. Aftredend en niet meer herkiesbaar is mevr. Fonken-van Esch, Kruysackerstraat 11. In haar plaats stelt zich kandidaat: mevr. Annie van de Wouw-van Rooy, Kloosterlaan 2. Aftredend en herkiesbaar zijn verder: Mevr. P. Heijkants, Rootven 16 en mevr. J. van Dijk-de Beer, Past, van Doorenstraat 10. Cursusleidster mevr. Lamers uit Hilvarenbeek houdt een inleiding: ’De voorbereiding en doelstelling, geheugentraining of vergeetach tigheid’. Wij verwachten dat vele leden op deze vergade ring aanwezig zullen zijn. Na de vergadering spe len we nog drie rondes Bingo!. Er

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 1