Audacia-nieuws Samen sporten... Ponyclub F.E.V.I.O.R. Kampioenschap binnen voor Al C.V. De Pierewaaiers motto-verkiezing Hondentocht Moergestel Vliegreizen naar Lourdes Alle voorkomende gas-, water-, riool-, dakwerken en sanitair Loodgietersbedrijf VAN IERSEL v/h Jos Habraken AUDACIA JUNIOREN Tomeloze inzet Succes Speech Pieken S.V. Roef! Honkbal Softbal peanut AUDACIA PUPILLEN S.V. Roef! Korfbal De eerste buitenwedstrijd Leiders Al 14.30 uur 10.00 uur Sportgroep Overdag uur lil Naam: Adres: Tel.: Aantal honden: ST. WILLIBRORDSTRAAT 45 5056 HT BERKEL-ENSCHOT TEL. 013 - 333321 veld 11.15 uur veld 13.15 uur 4-6 4-6 als sportwethouder Smits verraste het team en leiders en werd door hen zeer gewaardeerd. Al gaf de burgervader in zijn speech te kennen wei nig van voetbal af te weten en tactische bespie gelingen dan ook doorgaans aan zijn zoon Jan- Willem over te laten. Hebt u al eens plannen gemaakt om ook eens wat aan sport te doen? Kom dan eens in de plaats van ’t kopje koffie bij de buren eerst samen gezellig sporten, of al eens ’n kijkje nemen. Wij zijn met ’n aantal vrouwen en mannen, en zouden het leuk vinden als er nog wat mensen bij kwamen. Iedereen is op zijn eigen tempo bezig. Het programma leest u iedere week in dit blad onder ’Sport Overdag’. De tijd: van 10.15 tot 11.15 uur voor maar 3,- per keerk. Dus hopelijk tot ziens! aanvang 14.30 uur vertrek 13.30 uur Jong Brabant - Audacia Cl aanvang 13.00 uur vertrek 12.00 uur 2- 7 1-0 3- 0 3- 0 4- 2 3-8 3- 2 1-0 4- 1 1- 5 2- 1 0-2 2-6 2-4 1-2 2-3 5-2 6-0 -05 Op zondag 25 maart werden in Baarle-Nassau sa mengestelde wedstrijden gehouden. 2 Leden van onze club namen hieraan deel t.w. Theo van Delft met Dexter in de KI. B. Hij be haalde de 7e prijs. Maria Alejandra van Delft met Isabel deed mee aan de voorselectie voor de Europese kampioen schappen in de kl. Z. Ze behaalde de 13e prijs. Van harte proficiat! Uitslagen zaterdag 24 maart: Baardwijk - Audacia Al Audacia A2 - R.K.T.V.V Audacia BI - NO AD (vs) Audacia Cl - NOAD (vs) Programma zaterdag 31 maart: Al en A2 zijn vrij NOAD 3 - Audacia BI Deze avond zal muzikaal worden opgeluisterd door de swingende Kings Farm Blues Band met solist Wim van Spaendonck. Evenals voorgaande jaren worden de leden in de gelegenheid gesteld een of meerdere motto’s in te zenden. Uw motto dient uiterlijk op 30 maart a.s. op een van onderataande adressen te worden ingeleverd: - H. van Amelsfort, De Looyakker 34; - PVS Meubelen, Kerkstraat 14; - Café-Rest. de Brouwer, Rootven 11. Op 31 maart kunt u uw motto nog tot 2100 bij De Brouwer inleveren. Graag zien wij u (en uw motto) op deze avond, zodat wij samen met u een goede start kunnen maken voor het carnaval 1991. C.V. ’De Pierewaaiers’ bewondering afdwingt. Misschien is het belangrijkste en doorslaggeven de karakter kenmerk van dit team wel de bereid heid tot tomeloze inzet, op het onbesuisde af soms. De trouwe opkomst van de ouders, door heen het hele jaar, verraadt echter dat bij sommi gen de appel niet ver van de boom is gevallen. Nooit geen vervoersproblemen gehad, altijd een goed gevulde zijlijn: dat is enorm belangrijk ge weest voor de sfeer en dus de prestaties van het team. Hulde dus aan de pa’s en ma’s. Als leiders hopen we gedrieën dat de meeste spe lers, liefst natuurlijk allemaal, voor Audacia be houden blijven. Dat kan alleen maar leiden tot luxeproblemen bij samenstelling van toekomstige selekties, dunkt ons. En zal eens dit kampioen schap overvloeien in een herhaling. Maar dan op seniorenniveau. Tot slot: succes A-junioren van het seizoen ’90-’91. De tegenstelling was groot. Maar wist de feest vreugde niet om zeep te helpen. De Al van Au dacia is kampioen en kan met de borst vooruit daarmee pochen. Een neergaande vorm en een onbeschrijflijk belabberde kampioenswedstrijd ten spijt. Door de 2-3 overwinning-op-krukken tegen het nietige Baardwijk, in Waalwijk, en het 2-2 gelijkspel van Uno Animo in Spoordonk, creëerden de Moergestelse jongvolwassenen een safety-marge van 3 punten. Met nog slechts één wedstrijd, wel een zware want tegen Gilze, te gaan was dat voldoende. De gemeente Waalwijk verlatend werd de wed strijd van de dag vergeten om met kloppend hart naar de eigen kantine te ijlen, en in eigen kring het positieve seizoensresultaat te vieren. De aan wezigheid daar van zowel burgemeester ter Veer 11.30 uur 12.00 uur 10.00 uur 10.00 uur De basis voor het kampioenschap is voor de win terstop gelegd. Een lange reeks van gewonnen wedstrijden, gegarneerd met pieken als 14-0 en 9-0, deed al in het najaar de volgkaravaan het ge voel geven dat aan het einde van het seizoen wel ’ns een feestje gebrouwd zou kunnen worden. Het wegvallen, door een knieblessure, van Gil bert van de Wel markeerde echter de trend breuk. Overwinningen werden nog wel behaald maar steeds minder op speelse wijze; tegendoel punten, tot dusver een nagenoeg ongekend ver schijnsel, vielen langzaam maar zeker; en thuis tegen Sarto moest dan de eerste en enige neder laag betreurd worden. Maar het schamele aantal van vijf verliespunten blijft natuurlijk een feit dat Deze week de laatste binnentraining. Volgende week gaan we buiten trainen. De trainingstijden zijn: Peanuts: vrijdag van 16.30 tot 17.30 Sb asp.: vrijdag van 18.00 tot 19.30 Sb2: vrijdag van 18.00 tot 19.00 Hb pup C: woensdag van 18.00 tot 19.00 Hb pup B: woensdag van 18.00 tot 19.00 Hb asp: vrijdag van 18.30 tot 20.30 Hb jun: donderdag van 18.30 tot 20.30 Hb 1 traint op woensdagavond Sbl traint op woensdag- en vrijdagavond Recreanten: vrijdag van 19.00 tot 20.30 Wedstrijden zaterdag 31 maart: Hb jun. 11.00 uur: Roef! - Blue Wings Hb asp. 14.00 uur: Kickers - Roef! Hb pup B 12.30 uur: Ducks - Roef! Hb pup C 10.30 uur: Ducks - Roef! Sb asp 12.00 uur: Tilburg - Roef! Zondag 1 april: Sbl 15.00 uur: Roef! - Ducks Sb 2 11.00 uur: Roef! - Laakkwartier Nu het carnavalsgedruis al weer enige tijd achter ons ligt en het niet meer ’lekt zoast kekt’, vinden wij dat de tijd daar is om het camavalsmotto 1991 te kiezen. Zaterdag 31 maart a.s zal deze verkiezing plaats vinden in café-restaurant De Brouwer, Rootven 11, aanvang 20.30 uur. Uitslagen zondag 25 maart: Audacia - Hilvaria Alliance 2 - Audacia 2 Audacia 3 - Nevelo 4 Baardwijk 4 - Audacia 4 Audacia 5 - Willem II 4 S. V.G. 7 - Audacia 6 Spoordonkse Boys 6 - Audacia 7 Audacia 8 - Rood Wit V Audacia 9 - Zouavia 7 Programma zondag 1 april: T. A.C. - Audacia Audacia 2 vrij Audacia 3 vrij Uno Animo 5 - Audacia 4 Audacia 5 - Zigo 5 Jong Brabant 7 - Audacia 6 Audacia 7 - E.D.N. ’56 Audacia 8 vrij Audacia 9 - Hieronymus 5 Geachte hondebezitters, Op Koninginnedag nemen de Rowans van Scou ting Moergestel het initiatief om de honden eens lekker te verwennen. Dit zouden wij graag doen d.m.v. een hondentocht. De start zal zijn tussen 10.30 en 11.00 uur. Aan de hand van opdrach ten zal de behendigheid van uw hond worden uit getest en voor de hond die daarbij het beste uit de bus komt hebben wij nog een kleine ver rassing. Kosten van deze tocht bedragen 2,50 per hond. Als u interesse hebt kunt u zich opgeven door te bellen naar of door onderstaand strookje in te le veren bij: Peter van Velthoven, Kriekenakker 30, tel. 3335; Frank Smits, Huysackerstraat 3, tel. 2350; Mark Spijkers, Krijtestraat 34, tel. 1610; Carlo van let sel, Regenbeemdeke 14, tel. 3172. Programma zaterdag 31 maart: Audacia Dl - S.V.G. 1aanvang 10.00 uur Taxandria 2 - Audacia D2.... vertrek 9.15 uur Audacia D3 - Hilvaria 2.... aanvang 10.00 uur Audacia El - Beerse Boys 4 aanvang 11.15 uur G.S.B.W. F2 - Audacia F2. vertrek 10.15 uur Na enkele weken verloren te hebben of gelijk te spelen, dacht Moergestel 1 nu weer eens winst te gaan halen. Thuis gewonnen met 7-3. De eerste partij ging verloren, maar de drie volgende wa ren winst. De twee daarop volgende waren winst voor de tegenpartij: stand 3-3. Twee partijen ver der: 4-4. De laatste 2 partijen zouden de beslis sing brengen. Ron van Hees hield de spanning erin, door in de 3e game te winnen. Piet Habra ken won zijn laatste partij eveneens. Al met al een spannende wedstrijd waarvan 6 partijen in de 3e game beslist werden. Piet Habraken was goed voor 3 winstpunten, Ron van Hees en Herman Reinders wonnen ieder 1 partij. Voor het tweede team zag het er hetzelfde uit als bijn het eerste. De thuiswedstrijd was ook ge wonnen met 7-3. Dus de uitwedstrijd zou ook wel winst brengen. Op de helft van de wedstrijd was het dan ook 2-3 voor Moergestel. De Moer- gestelnaren wisten uit te lopen naar 2-5, doch van de laatste 3 partijen gingen er 2 naar de tegen standers. Bart de Cort, René Oerlemans en Kees van de Wouw wisten elk 2 partijen te winnen. Uitslagen: Barna 3 - Moergestel 1 Groenewoud 4 - Moergestel 2 Programma donderdag 29 maart: Moergestel 1 - Slagzin 4 Moergestel 2 - S.W.A.N. 3 De wedstrijden van beide teams worden gespeeld in D’n Donk. Aanvang 20.30 uur. Publiek welkom. Heeft u interesse in tafeltennis? Kom gerust eens langs voor informatie, of bel de voorzitter 3365. - E3. Wie graag eens een bezoek wil brengen aan Lour des, heeft ook dit jaar een mooie gelegenheid om tegen een redelijke prijs een vliegreis naar deze wereldberoemde bedevaartplaats te gaan maken. In samenwerking met Holland International or ganiseert de Rabobank deze bijzondere reizen met vertrekdata in mei, juni, augustus en sep tember. Om de afstand te overbruggen wordt ge bruik gemaakt van een chartervlucht van Brus sel naar Lourdes v.v. Ook kan voor taxivervoer van en naar Brussel worden gezorgd. Ongetwijfeld is dit voor menigeen een unieke kans om zijn of haar wens om ooit eens Lourdes te bezoeken, in vervulling te zien gaan. Elk jaar komen meer dan 3,5 miljoen pelgrims naar deze Maria-bedevaartplaats aan de voet van de Pyreneeën. In de nabijgelegen grot van Mas- sabielle verscheen in 1858 de Heilige Maagd Ma ria verscheidene malen aan de toen 14-jarige Ber nadette Soubirous, een arme molenaarsdochter, die later door de Rooms-Katholieke Kerk heilig is verklaard. Op de plek waar Bernadette de ver schijning zag, staat nu een Madonnabeeld terwijl bij de grot een Basiliek in neo-gothische stijl is opgetrokken, die in 1876 gereed kwam. Aan de voet van de basiliek bevindt zich de uit 1889 stammende Rozenkranskerk (Egilse du Rosaire), die in neo-byzanthijnse stijl is gebouwd. Ten zuiden van de basiliek voert een kruisweg (Chemin du Calvaire) in 20 minuten naar een hooggelegen punt, dat een prachtig uitzicht biedt. Onder de Esplanada is de ondegrondse Pi us X-basiliek gebouwd, op de Sint Pieter in Ro ma na de grootste kerk ter wereld, die in 1958 werd voltooid. Tot de belangrijke plaatsen be hoort ook de bron bij de grot van Massabielle, waarvan het water naar de speciale baden voor zieke pelgrims wordt geleid. Tijdens deze dagen verblijft u in een hotel in het centrum op basis van volpension. U heeft alle tijd om de Heiligdommen te beozken en aan de avond-processie deel te nemen. Nederlandse ver tegenwoordiging is ter plaatse aanwezig, zodat u in Lourdes in goede handen bent in indien ge wenst aan diverse excursies kunt deelnemen (Grotten Betharram, Birritz, Pyreneeën). Belangstellenden voor deze interessante reis kun nen voor informatie en reservering terecht bij de Rabobank. Een folder ligt daar voor u gereed. 4-DAAGSE VLIEGREIZEN NAAR LOURDES Prijs: vanaf 555,- per persoon. 1-DAAGSE VLIEGREIS NAAR LOURDES Prijs: 389,- per persoon. Meer informatie aan de reizenbalie van de Ra bobank. Uitslagen 21, 24 en 25 maart Recreanten: Volharding - Roef!... Pupillen: D.S.S. - Roef! Aspiranten: D.S.V. - Roef! Junioren: Roef! - D.D.W Senioren 2: Eyckelkorf - Roef!.... Senioren 1Deuteren - Roef! Wedstrijden 31 maart en 1 april: Pupillen: Roef! - Rosoio Aspiranten: Roef! - Rosoio Junioren: Tuldania - Roef! vertrek 14.30 uur Senioren 2 vrij Senioren 1: Roef! - D.S.Vveld 9.45 uur Recreanten vrij. Het begin van de wedstrijd ging niet zo goed, tot de rust ging er maar 1 in. Na de rust ging het be ter want het werd al snel 2-0 voor ons. Hoewel het hard waaide hadden we er nog ééntje gezet, dus zo werd het 3-0 voor Roef!alhoewel de te genpartij ook goed was. Sandra yan Hefck "MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 28 MAART 1990 PAGINA 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 5