Medewerkster gevraagd voor de eindcontrole Invoering milieuboxen en -haltes en uitbreiding aantal glascontainers groot succes! ’Het eindpunt’: humor en klasse! V- PHOTOFINISHING Kabouters-welpen- nieuws Vastenaktie 1990 Kameroen-Douala Thema-ochtend ’Mensen dragen mensen’ KPJ-nieuws Genealogies allerlei Kameel als lentebode Bingo Aantal medewerkers: 23 Gemiddelde leeftijd: 30 Inzicht in fotografie en kleurenkennis zijn pluspunten. Bent u 25P|US, en hebt u verder geen ’verplichtingen’, dan graag schriftelijk reageren t.a.v. Louis v/d Meydenberg Eisen: Mavo-opleiding Creatieve geest Kritische blik Dekenale Vereniging Oisterwijk Sedert de invoering van de milieuboxen en -haltes in onze gemeente is de ingezamelde hoeveelheid kca gestegen van circa 2000 kg tot circa 6500 kg, hetgeen een toename van ruim 300% betekent. Wie afgelopen gelegenheid weer benutte om naar het KPJ-toneel te gaan kwam bepaald niet bedrogen uit. Dat Frank van den Meijdenberg ’n uitmuntend toneelspeler was, wisten we al, maar dat hij daarnaast ook uitstekend kan regisseren bewees hij afgelopen weekend. voor alle ouderen vanaf 55 jaar Pagina 9 ia 8 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 21 MAART 1990 JW- r Werkgroep M.O.V. Het gemeentebestuur doet daarom een dringend beroep op u om verder te gaan op de ingeslagen weg door chemisch afval en glas op de daarvoor bestemde plaatsen in te leveren. KONINGSHOEVEN 67A 5018 AA TILBURG POSTBUS 602 5000 AP TILBURG TEL. 013 - 368075 itie. Hild >n- Pr. jp- rk- ost ;rst net ce1 j; 5 op aal lar) no- 13. af- Als vervolg op de korte kenschets die u 2 weken geleden in dit blad aantrof, zullen we trachten u wat nadere informatie te geven. Zoals we eerder reeds meedeelden is Douala de snelst groeiende stad van Kameroen. De parochie van Francois Xavier, gelegen in het stdsdeel Oy- ack is navenant gegroeid. Op plaatsen waar ’n aantal jaren geleden nog niets stond, staan nu huizen. Er wonen gezinnen bestaande uit 6 tot 10 personen in één-kamerwoningen. Op dit moment wonen er ruim 200.000 mensen in dit stadsdeel, en er komen nog steeds mensen bij. De meesten hebben geen werk, de levensomstandigheden zijn derhalve niet best. Mannen en jongeren zwerven door de stad op zoek naar klussen die geld opleveren. Een volgende keer zullen we beschrijven dat de gemeente - die vorheen niets wilde doen - nu toch een stadsplan heeft opgesteld. De 3 priesters van de plaatselijke parochie Francois Xavier, hebben plannen om samen met de reeds bestaande wijk- comité’s te gaan werken aan het meer leefbaar maken van deze stad. door de helderheid in zijn stem en de duidelijke uitspraak. Carla van Daelen-Habraken, Kees van de Loo, Yvonne Habraken en Marlies van Rijzingen-van Laak zijn zekere steunpilaren die het dit keer weliswaar met meer bescheiden rol len moesten doen, maar ja, niet elke rol is ’n hoofdrol. Nieuwelinge Jolanda Kools deed het ook goed, zodat het weer ’n avond werd om niet te verge ten. Dankzij de medewerkers achter de schennen, to neelmeester Jan Jonkers, haarverzorgster Mia Rijnen-van de Ven, grimeuse Maria van Hel- voirt-van Hees, souffleuse Marian Denissen, schilderingen op het decor van Jan van de Wouw, decorbouwers Jan Jonkers, Jan van Esch en Ar^e Jonkers had de KPJ weer drie geslaagde toneeluitvoeringen. We willen dan ook graag Frank met z’n hele groep van harte feliciteren met dit resultaat! Hallp jongelui, zaterdag 10 maart was een feest dag. Voor het eerst draaiden de welpen en kabou ters samen groep. Dus jongens en vooral meisjes: op zaterdagen van 14.00-16.00 uur is het voort aan welpen/kabouters. De werkgroep ’Huwelijk gezin en relatievragen’ van het bisdom Den Bosch heeft een brochure uitgegeven onder de titel ’Mensen dragen mensen’. Hierin wordt aandacht besteed aan ontmoetings groepen, groepen waarin echtparen en ongehuw- den eens per maand een avond bij elkaar komen om samen de maaltijd te gebruiken en zich te ver diepen en bezinnen, om te praten over geloofs- en levensvragen en om te bidden. Voor hen die kennis willen maken met zo’n groep, er een willen oprichten of zich erbij aan sluiten, is er op zaterdag 21 april a.s. een bezin- ningsmorgen in de Levenskerk, Le Sage ten Broekstraat te Oisterwijk. Deken H. van den Broek en H. Degen, mede auteur van de brochure zullen het boekje presen teren en toelichten, waarna in groepsgesprekken nader op de ontmoetingsgroepen kan worden in gegaan. Deze bijeenkomst is bedoeld voor eenieder, die op welke wijze dan ook zich verbonden voelt met kerk, parochie en medemens. Aanvang 9.30 uur, toegang gratis, terwijl een bij drage voor de koffie welkom is. Voor deze z.g. ’Sabbatdag’ kan men zich schrif telijk opgeven, liefst zo spoedig mogelijk bij het Dekenaal Centrum, Schepersdijk 69 te Oister wijk. Sonja en David nog niet voor de bezoekers te zien. Maar nu de lente duidelijk zijn intrede heeft gedaan, zijn ze buiten bij de kudde in het Safa ripark te bezichtigen. Hun bultjes hangen nog als slappe zakjes over de rug. Zolang ze kunnen re kenen op de steeds bereikbare voedzame moeder melk is het immers niet nodig een voedselvoor raad op de rug mee te dragen. U kunt Sonja en David en hun familie komen be kijken in maart van 10.00 tot 16.00 uur. Dan geldt nog het wintertarief van 7,50 per persoon. 1,50 extra wanneer u gebruik maakt van de sa faribus waarbij u tevens deskundige informatie ontvangt. Kinderen tot 4 jaar kunnen iedere dag gratis naar de dieren van Safaripark Beekse Ber gen komen kijken. Deze middag waren we eerst in Bambilië gaan kijken. Bambilië is een eiland vlak bij de rimboe waar de kabouters altijd spelen. Er zijn verschil lende dorpen waar van alles gebeurt. We waren in Holdorp waar we gesport hebben, in Ha ver hoek hebben we heerlijk gegeten. De rivier die door Woepsmond loopt was in verschillende stemmingen en als laatste zijn we ook nog in de onbekende heuvels geweest. Daarna zijn we naar de rimboe geweest, het spelgebied van de wel pen. Bagheera (zwarte panter) leerde ons sluipen. De slang had voor ons een hindemisbaan neer gezet, wat we allemaal konden. Tot slot een tikspel in het kader van Raksha, de moederwolf. Dus jongens en meisjes, als je zin hebt om eens te komen kijken kom dan gerust langs op zater dag om 14.00 uur. Tot dan! Op zondag 8 april wordt er in de Hispohal te Hil- varenbeek een gemengd handbaltoemooi georga niseerd. Op 16 april (2e Paasdag) wordt er wederom in de Hispohal te Hilvarenbeek het overbekende vol leybaltoernooi georganiseerd. Voor beide sportieve evenementen kun je je op geven bij Wim op ’t Hoog, tel. 2341 of bij John van Esch, tel. 1471. Op zaterdagavond 14 april hebben we ons lang verwachte uitstapje gepland. Dit keer gaan we naar het uitgaansdorpje bij uitstek: ’Zeeland’, bij verschillende van ons nog overbekend. Op zondag 22 april gaan we paardrijden, dit voor de echte cowboys en -girls onder ons of voor die genen die het nog willen worden. Heb je interesse om ’s maandags met o-benen te lopen geef je dan op bij Guusje Hoefnagels, tel. 1197 of Joh. op ’t Hoog, tel. 2857. Zoals je inmiddels gezien hebt is er voor het eerst sinds lange tijd weer een KPJ-krantje versche nen. In dit krantje kan ieder KPJ-lid zijn ei kwijt en copij wordt door de redaktie dan ook met graagte tegemoet gezien. De verschijning is voorlopig zeswekelijks en bij voldoende copij in de toekomst misschien maan delijks. In het krantje staat ook meer info over de kookcursus waarvan wij vorige week al melding gemaakt hebben. De uitbreiding van het aantal geplaatste glascon tainers heeft eveneens geresulteerd in een toena me van de ingezamelde hoeveelheid glas en wel van circa 50.000 kg in 1988 tot ruim 70.000 kg in 1989. Het is ons als gemeentebestuur duidelijk, dat zonder uw hulp dit resultaat nooit bereikt zou zijn. Graag willen wij daarvoor langs deze weg onze waardering en dank uitspreken. Toch betekent bovenstaande niet, dat we er nu De afdeling ’s-Hertogenbosch-Tilburg van de Nederlandse Genealogische Vereniging houdt op 27 maart a.s. haar jaarvergadering. Na een korte huishoudelijke vergadering, zullen er een of meer korte inleidingen gehouden wor-^ den over ervaringen bij het stamboom-onderzoek en een ruime gelegenheid tot het stellen van vra gen voor hen, die bij hun onderzoek op proble men zijn gestuit. De vergadering vindt plaats in ’Het Oude Nest' te Oisterwijk, begint om 20.00 uur en is toegan kelijk voor leden en belangstellenden. Toegang gratis. HILVARENBEEK - Op 24 februari en 6 maart jl. zijn in Safaripark Beekse Bergen twee kame len geboren. De eerste was Sonja, een merrie- veulen van moeder Vanessa, en de tweede aan winst was David, een hengstveulen van moeder Jacqueline. De kamelen in Safaripark Beekse Bergen büjven het hele jaar door, dag en nacht buiten. Koude en wind deren hen niet. Maar de jongen, die vroeg in het voorjaar geboren worden, kunnen de eerste dagen van hun leven niet zo goed tegen on ze Hollandse nattigheid. Om die reden waren zijn. Allerminst! Nog steeds verdwijnt er te veel chemisch afval in ons milieu. Ook huishoudelijk afval. Gelukkig laten de resultaten zien, dat in onze gemeente al veel mensen zich ervan bewust zijn, dat chemisch afval niet in het milieu thuis hoort. De inhoud van het stuk en het grenzeloze en thousiasme van Frank waren ongetwijfeld debet aan het wederom met lof slagen van de toneel groep van de KPJ. Ook dit jaar weer wierpen enkele nieuwelingen zich op, o.a. Mariëlle Denissen en Johan van Daelen. Zij zetten hun rol zo levensecht neer dat het leek alsof zij al jaren op de planken staan. In geleefd in hun rol tot en met, met ’n zekerheid in hun spel dat geen moment verzwakte: grote klasse waarvan iedereen onder de indruk was, en dat van ’n tweetal dat pas sinds ’n paar jaar met ’n zeer bescheiden rolletje had meegespeeld. Natuurlijk wisten zij zich gesteund door het fij ne spel van ’kernleden’ Adry Hoeven en Freija van Elderen. Heerlijk om eerstgenoemde kwaad te zien worden en de echtheid van spelen van Freija: rustig, beheerst, duidelijk en zo gemoe delijk. Comé Wolfs viel, ondanks zijn kleine rolletje, op Door omstandigheden kan tot onze spijt de vast gestelde Bingo op 21 maart geen doorgang vinden. Deze zal nu een week later worden gehouden en wel op woensdag 28 maart a.s. Hopelijk zal deze mededeling onze deelnemers tijdig bereiken. De aktiviteitenkommissie

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 9