DE NACHT WORDT DAG DE NACHT WORDT DAG I Eigentijds drukwerk? Buro ’76 Audacia-nieuws Damesgymclub v/d Loo B.Z.A. Moergestel Ons doel: verbeteren en onderhou den van onze algehele en specifie ke conditie. S.V. Roef! Honkbal Softbal Peanut Wij zorgen ervoor van begin tot eind. Van ontwerp tot complete uitvoering. Onze eigen ontwerpers besparen u handen vol geld! Oisterwijkseweg 43, Tel. 2268 (na 19 uur) S.V. Roef! Korfbal AUDACIA PUPILLEN AUDACIA JUNIOREN Audacia - Spoordonkse Boys. 4-2 Na een bespreking vooraf werd er gemotiveerd aan de wedstrijd begonnen. Deze motivatie was echter snel weg na een vroeg doelpunt van de te genpartij door een onoplettendheid in verdedi gend opzicht. Toch werd enige tijd daarna door goed overzicht te houden de gelijkmaker ge scoord door Jan-Willem Beerens. De vreugde was echter van korte duur want Spoordonk maakte snel 1-2. Nadat er een speler van Spoor donk uit het veld gestuurd was, waarop toch niet erg sportief werd gereageerd vanaf de zijkant, zag Audacia zijn kans vergroten. Voetbaltechnisch begon het er ook beter uit te zien en 10 minuten I Goede prestaties jeugdleden op de gewestelijke kampioenschappen Afsluiting schaatsseizoen Jeugdleden behalen schaatsdiploma Al het kruit in eerste helft verschoten 3 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 21 MAART 1990 Pagina 19 Moergestel, 2. afgevaardigde SPORTIEF Schaatsclub „De Vennen” Wedstrijden zaterdag 24 maart: Hb 1. 15.00: Roef! - Tilburg Hb jun. 13.00: Roef! - Tilburg Hb asp. 11.00: Roef! - Ducks Hb pup.B 12.00: AU In - Roef! Zondag 25 maart: Hb 1 14.30: Bl. Wings - Roef. Sb 1 11.00: Nuenen - Roef! Sb 1 13.00: Nuenen - Roef Sb 2 11.00: Ducks 3 - Roef 4-2 1-3 0-2 0-3 5-5 4- 6 5- 5 4-6 3-3 1-1 5-0 5-0 0-3 1- 2 2- 1 2- 1 3- 2 Makkelijk is er ook in sportief. Er zijn schitterende pyjama's, shorty's en nachthemden die heerlijk zitten. Ze zijn er in vrolijke kleuren, met leuke Wedstrijden 21, 24 en 25 maart: Recreanten: Volharding - Roef!, vertrek 18.15 uur Pupillen: DSS - Roef.vertrek 11.30 uur Aspiranten: D.S.V. - Roef! vertrek 13.15 uur Junioren: Roef! - D.D.Wveld 14.30 uur Senioren 2: Roef! - Eykenkorfveld 9.45 uur Senioren 1Deuteren - Roef! vertrek 11.45 uur grote dessins, en uiterst spor- een groot deel van de dag in tief gesneden. Het is eigenlijk ziet lopen. Zeker aan het zonde om je ogen er bij te sluiten en er mee te gaan Maar ook zijn er avonden genoeg waarop je je pretti ger voelt in nachtkleding. Gewoon omdat je je anders wilt voelen dan overdag. aanvang 10.00 uur vertrek 10.15 uur aanvang 11.15 uur aanvang 11.15 uur Wie heeft er interesse voor B.Z.A.-competitie? We gaan a.s. donderdag 22 maart in de kantine van Audacia vergaderen. Kom even naar de kan tine of bel even naar G. Antonis, Oirschotseweg 43, tel. 04243-1114. Graag de oud-elftallen ook een sturen. Witte gordijnen wiegen in de wind. Het zonlicht speelt met de plooien. Vogels zingen zacht hun lied. Je voelt je vrij en ontspannen. Je trekt iets makkelijks aan, maar wilt er toch uitzien zoals past bij deze sfeer: prachtig. Er zijn van die zondagochtenden waarop je je dat wenst. Programma zaterdag 24 maart: JPS 1 - Audacia Dlvertrek 9.00 uur Audacia D2 - R.K.T.V.V. 2 aanvang 10.00 uur Audacia D3 - Oirschot 2 Ons Vios 2 - Audacia El Audacia Fl - TAC F1 Audacia F2 - Sarto F3 Uitslagen zaterdag 17 maart: Audacia A1 - Spoordonkse Boys Gloria UC - Audacia A2 (v.s.) Audacia BI - Oirschot V Audacia Cl - Gilze Programma zaterdag 24 maart: I Baardwijk - Audacia Al.... aanvang 14.30 uur vertrek 13.30 uur Audacia A2 - R.K.T.V.V. aanvang 14.30 uur (v.s.) Audacia Bl - N.O.A.D.aanv. 13.00 u. (v.s.) Audacia Cl - N.O.A.D.aanv. 13.00 u. Woensdag 21 maart: Groenewoud 4 - Moergestel Donderdag 29 maart: Moergestel 1 - Slagzin 4 Moergestel 2 - SWAN 3 Iedere maandagavond is er gelegenheid tot trai nen en om recreatief te spelen. Heeft u interes se? Kom eens langs in d’n Donk, Bosstraat la, of neem kontakt op met de voorzitter, 3365. Hoe bereiken wij ons doel? De lessen bestaan globaal uit 3 onderdelen. Te weten: 1. Warming-up. Specifieke conditie-verbetering met betrek king tot kracht, snelheid, uithoudingsvermo gen, behendigheid en evenwicht. Gebruik makend van oefeningen voor arm, schouder, buik en rugspieren enz. 3. Sport en spel. Tijdens dit onderdeel komt de algehele conditie aan bod. De sporten die zoal aangeboden wor den zijn vooral: korfbal, basketbal, zaalhoc key, slagbal, badminton, enz. Uiteraard staat het sociale en gezelligheidsaspect bij onze vereniging hoog in het vaandel. Onze aktiviteiten vinden plaats op de dinsdaga vonden in sporthal ’De Vonder’ en wel van: 19.00 tot 20.00 uur, of van 20.00 tot 21.00 uur of van 21.00 tot 22.00 uur, naar keuze. De contributie bedraagt slechts 30,- per kwar taal. Ten behoeve van onze club zoeken wij nog enke le dames. Geïnteresseerden kunnen voor infor matie terecht bij: Mevr. Corrie Spaninks-van Gorp, Burg. Bardoelstraat 44 Tel. 1631. even niet herinnert wilt wor den a m al die dingen waar je normaal mee geconfron teerd wordt. Je trekt dus iets makkelijks aan. En dat mak kelijke kan heel mooi zijn, zoals een schitterende satij nen jas, of een lang zijden hemdje. strand, op de camping of in de tuin sla je er geen gek slapen. Vandaar dus dat er figuur mee. Je mag er dus Omdat je moe bent, omdat je genoeg mensen zijn die je De laatste 2 wedstrijden die zowel Moergestel 1 als Moergestel 2 gespeeld hebben, waren nou niet zo sucesvol. Het eerste team speelde gelijk tegen Scansped. Piet Habraken won 2 partijen en Ron van Hees en Herman Reinders reikten niet verder dan elk 1 punt. In de tweede wedstrijd kon Moergestel zelfs geen gelijkspel afdwingen. Piet Habraken won wel 3 partijen, maar zijn teamgenoten ble ven achter. Wist Ron van Hees nog 1 punt te sco ren, Herman Reinders bakte er helemaal niets van en kon met lege handen naar huis. Bij het tweede team ging het niet anders. Moer gestel 2 speelde in de eerste wedstrijd ook gelijk. De invaller Jan van Nuenen scoorde 3 maal. Re- né Oerlemans en Kees van der Wouw elk 1 maal. Zoals bij het eerste team de tweede wedstrijd ver loren ging, zo was het ook bij het tweede team. Bart de Cort en Kees van der Wouw wonnen elk 2 maal, maar René Oerlemans, met een receptie in zijn benen, kon helaas geen punt scoren. Uitslagen: Moergestel 1 - Scansped 2 Moergestel 1 - Spido 2 Moergestel 2 - Taktiek 4 Moergestel 2 - Zwervers 2 Programma: Dinsdag 20 maart: Barna 3 - Moergestel 1 Op zaterdag 3 maart werden op de 400 meter- baan te Eindhoven de gewestelijke kampioen schappen van de K.N.S.B. verreden. Drie jeugdleden van schaatsclub ’De Vennen’ wisten zich hiervoor te selecteren. Bij de pupillen was het Richard Bruurs die met een fraaie derde plaats het ’ereschavotje’ wist te bereiken. Dit dankzij een tweede plaats op de 500 meter en een derde plaats op de 300 meter. Marieke Salvetti, trainend bij ijsclub Tilburg, kwam op de 300 meter helaas ten val, waardoor zij een vrijwel zekere plaats op het podium ver speelde. Op de 500 meter nam zij echter keurig revanche met een tweede plaats; wat een fraaie prestatie moet worden genoemd. Marcel Bruurs eindigde - ondanks twee persoon lijke records op de 500 en de 1500 meter - in de middenmoot van de sterk bezette junioren C- categorie. Alle drie proficiat met deze goede prestaties. Op zaterdag 24 maart a.s. wordt op de kunstijs baan te Lommel (B.) het schaatseizoen 89/90 af gesloten. In de voormiddag kunnen de leden van de schaatsclub gedurende enige tijd vrij schaat sen, waarna de jeugdkampioenschappen zullen worden verreden. De leden van schaatsclub ’De Vennen’ kunnen gratis deelnemen aan genoem de aktiviteiten. Men moet zich dan zo spoedig mogelijk opgeven bij een van de bestuursleden. Van september 1989 tot en met februari 1990 hebben de jeugdleden van schaatsclub ’De Ven nen’ op de ijsbanen van Tilburg en Eindhoven schaatsles gehad. Voor sommigen was het de eer ste kennismaking met de schaatssport, anderen namen reeds voor de tweede of zelfs derde keer deel aan deze schaatslessen en kregen daarom les in een gevorderde groep. Op zaterdag 10 maart werden de lessen afgeslo ten met een schaatsproef welke bestond uit 3 on derdelen: - de start- en remproef; - de slalom-proef; - de uithoudingsproef. De schaatsertjes van schaatsclub ’De Vennen’ hadden tijdens de lessen goed hun best gedaan, zodat zij allemaal geslaagd zijn voor deze schaats proef. In verschillende nivo-groepen kregen onder staande Jeden hun schaatsdiploma uitgereikt: In Tilburg: Esther Albers, Frouke Albers, Benny de Beer, Teun de Beer, Claire van Berkel, Frans Burgers, Marieke Burgers, Lilian Cools, Harm Denissen, Manon Dominicus, Gaby Dominicus, Carlijn van Gils, Reinier van Gils, Luuk van Gils, Bregje Hamelink, Twan Helmons, Jean-Marc van Herck, Arie-Jan de Jong, Lenneke Kete laars, Joost Kiessens, Rob Kiessens, Elvira Koenraadt, Monique van Korven, Bart van Kor ven, Annet de Laat, Claartje Martens, Tomas Mensen, Simone Pape, Martine Pape, Marieke van Riel, Steven van Rijsingen, Machteld van Rijsingen, Nannie van Rooy, Sylvie v/d Sande, Wieteke Strik, Liliam Strik, Karin Verhagen, Marieke Verhagen, Marloes Verheyen, Bas v/d Wiel, Sandra v/d Wiel en Janneke van de Wouw. In Eindhoven: Tanja van Laarhoven, Maarten van Laarhoven, Luuk v/d Meydenberg, Rob v/d Meydenberg, Elise de Ruiter, Joep de Ruiter, Annelies Simons, Margriet Simons, Michiel Tol boom, Ruud Tolboom, Joris Wagenmakers, Ma- rietje Wagenmakers, Paul Wagenmakers. Alle schaatsertjes worden hartelijk gefeliciteerd met hun diploma. na de rust maakte Jan-Willem er 2-2 van. Het laatste half uur was goed te noemen en Wil Wolfs maakte 3-2 en 4-2. Dit was tevens de eindstand en ook weer een stap dichter bij het kampioen schap. Met nog 2 wedstrijden voor de boeg wordt a.s. zaterdag de laatste uitwedstrijd gespeeld te gen Baardwijk uit Waalwijk. er best in gezien worden. Uitslagen zondag 18 maart 1990 S.V.G. - Audacia Audacia 2 - R.A.C. 2 Riel 3 - Audacia 3 R. K.C. 6 - Audacia 4 Audacia 5 - S.V.G. 5 Oisterwijk 4 - Audacia 6 Audacia 7 - V.O.A.B. 10 Spoordonkse Boys 8 - Audacia 8 Audacia 9 - E.D.N. ’56 Programma zondag 25 maart 1990 Audacia - Hilvaria14.30 uur Alliance 2 - Audacia 212.00 uur Audacia 3 - Nevelo 412.00 uur Baardwijk 4 - Audacia 412.00 uur Audacia 5 - Willem II 412.00 uur S. V.G. 7 - Audacia 611.30 uur Spoordonkse Boys 6 - Audacia 7 10.00 uur Audacia 8 - Rood Wit V. 910.00 uur Audacia 9 - Zouavia 710.00 uur S.V.G. - Audacia3-3 Voor beide ploegen stond veel op het spel. Gel dend voor de tweede periode zou bij winst voor Audacia nog aanspraak bestaan op deze titel en S.V.G. mocht vooral niet verhezen. Hoewel toch met ups en downs kennen beide ploegen een be tere tweede helft van de competitie dan de eer ste. Aanvankelijk leek S.V.G. op de overwinning af te stevenen. Al in de twaalfde minuut namen zij een voorsprong door hun gevaarlijke spits Bart Jacobs, die een rebound na een prachtige redding van Jan van Elderen beheerst in de hoek schoof: 1-0. Dit was na een periode die het ergste voor de in grote getalen opgekomen Audacia-aanhang deed vermoeden. Met de wind in de rug golfde de ene aanval na de andere van de Tilburgers op het Moergestelse doel. Met kunst- en vliegwerk (Jan van Elderen verrichtte mooie reddingen) wist Audacia de schade beperkt te houden tot die 1-0 en wist zij zelfs steeds beter in de wedstrijd te komen. Dit resulteerde in de zevenentwin tigste minuut in de gelijkmaker. Een vrije trap van Marcel van den Aker werd door de muur van richting veranderd en liet de keeper kansloos: 1-1. Het was nu Audacia wat de klok sloeg en na eerst een onthouden strafschop werd een hands bal in de 29e minuut wel gehonoreerd met een trap van de elfmeterstip. Peter van Kerkoerle deed dat onberispelijk: 1-2. En Audacia ging door. Een vrije trap van Bert Snepscheut werd door Marco van de Wiel tegen de lat geschoten, doch dezelfde speler werkte de rebound tegen de touwen: 1-3. Audacia leek op rozen te zitten, doch met enkele simpele goals wist S.V.G. in de eerste helft alsnog langszij te komen. Eerst werd een lange trap naar voren verkeerd getimed door de Audacia-verdediging en mocht S.V.G. vrij naar doel lopen: 2-3 en drie minuten voor het rustsignaal mocht zij vanaf de zestienmeterlijn vrij aanleggen voor een schot, dat door een ver dediger van richting werd veranderd en daardoor Jan van Elderen kansloos liet: 3-3. Zes doelpunten in een helft deden de verwachtin gen voor de tweede helft hoog oplaaien. De toe schouwers kwamen echter bedrogen uit. Beide ploegen waren bang voor elkaar geworden en speelden niet meer onbevangen voor de overwin ning. Audacia had een optisch overwicht, doch echte doelkansen deden zich niet meer voor. Die waren voor S.V.G., doch de Audacia-verdedi ging, met de weer zeer bekwaam spelende Dirk van Abeelen, hield het hoofd koel, zodat uitein delijk toch een terecht gelijkspel uit de bus kwam. *1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 19