Met het oog op de mode Modern en trendy Voorjaar 1990 een kleurrijk seizoen Voor de ongebonden generatie Voorjaarsmode 1990 Op academisch niveau K J I Ovale modellen Materialen Sleutel Richtingen Actuele accenten W' ill I Pagina 15 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 21 MAART 1990 Links: Italiaans panto-design, Rond en ovaal in kunststof of metaal, modern en trendy. Variaties met metaal, soms ge combineerd met kunststof ele menten, geven een modern ’aca demisch’ niveau. Kunststof monturen in optima forma, opvallend bij een onge bonden generatie. Links: Paars met grijs gemêleerde panto. Kunststof en kunstig montuur met hoogaangezette veren. Gedurfde creatie vol creativiteit. Rechts: Forse vijftiger jaren 'look' in eigentijdse uitvoering. Stoer en stevig kunststof schildpadmontuur. Avontuurlijke globetrotter. Verfijnde combinatie met warm karakter. metaal met rood-zwarte kunst stof omranding. Goudkleurige; gematteerde neusbrug en veren. Deels teruggrijpend naar ver vlogen tijden, deels inventief en vernieuwend, maar altijd met het oog op de mode. De metalen monturen krijgen geleidelijk meer betekenis. Óver het algemeen zijn ze iets verfijn der van aard dan de kunststof fen. Ook de combinatie van bei de materialen neemt een grote vlucht. Het grootste deel van het aan bod bevindt zich echter in het warme zonnige middengenre, gecombineerd met felle tonen of juist de verwassen versies van soortgelijke kleuren. Vooral dat laatste is nieuw. geen outfit en geen gezicht waar niet een modieuze bril bij past. Daarnaast zijn er alle denkbare soorten gewassen zijde die soms op afstand niet van suède te on derscheiden zijn. Bekende vormen als de vlinder, het panto-model en de ronde en (recht)hoekige bril, zijn niet meer weg te denken. Al worden ze wel in eigentijdse variaties gebracht. Nieuw is het ovale model dat fraai meeloopt met de vorm van het oog. Er is veel gebeurd op het gebied van materialen. Het nieuws zit ’m meer in de materialen en kleuren dan in de vormen of het silhouet. Veel stoffen zijn zo boeiend van optiek dat alleen de aanraking uitsluitsel kan geven over of het nu suède is of toch ge wassen zijde of dat het een structuur is of een pigment ver- feffect. Mixen is het sleutelwoord voor de hele zomer. Of het nu gaat om stijlen (Mexicaans met oriën taals of met Texas) om dessins (stippen met strepen en bloe men) om kleuren (helder koraal, met verbleekt tabak met gloei end amber en kerrie) of om vor men (bijvoorbeeld legging met daarover een voile rok met een lange top en een kort jasje). tegreerde neussteuntjes. Grap pige vlotte uni-look. Rechts: Ovaal-vorm in bruin ge vlamd, gematteerd metaal. Gol vende neusbrug en strakke ve ren. Moderne trendsetter. Binnen het veelzijdige aanbod zijn een aantal richtingen aan te geven: korrelig en droog, dat wil zeggen linnen en vooral alle be drukkingen daarvan, ruwe zij- dekwaliteiten, structuurweefs- els en breisels. Soepel en suède achtig: peach is nog lang niet voorbij. Veel stoffen zijn nog voorzien van een peach finish. materialen en zelfs dessins wor den met elkaar gecombineerd. Bijvoorbeeld een linnen blazer op een wijde plissé rok of een ruw breisel met een soepele zij de. Kleuren, kleurcombinaties en accenten worden veelvuldig toegepast en geven vergelijkba re monturen heel verrassende uitstralingen mee. Het wordt een kleurrijk seizoen. Van elke kleur zien we allerlei nuances, variërend van ge kleurd naturel tot verbleekt fel en van middenwarm tot diepo- ker. Van klassiek tot modern en van jong tot niet meer zo jong, er is In de nieuwe modecollecties mogen de accessoires nipt ont breken. Eén van deze mode-ac- cessoires is onmiskenbaar het brilmontuur. De consument zoekt steeds meer naar montu ren die de eigen ’outfit’ kunnen vervolmaken of benadrukken. til if Rechts: Zwarte panto met geva rieerde kleuraccentjes op de omranding en veren. Goudkleu rige neusbrug en veeraanzet. Subtiele uitstraling van een nieuwe stijl. Links: Gevlamd donkerblond kunststof montuur. Ronde vorm. Wijde veeraanzet en gein- De optiekleveranciers bieden uitgebreide collecties aan en presenteren een selectie hieruit in Gezicht’90. Los van het feit dat men met een bril nou een maal beter moet kunnen zien, weten de ontwerpers toch steeds weer te variëren met vorm, kleur, accenten en materialen. Als grote inspiratiebron zien we de natuur in al haar verschij ningsvormen. Noten, specerijen en vruchten leveren talloze nu ances zoals meloenen en pom poenen (oranje-gelen), kiwi’s en kikkers (geelgroenen), kerrie’s en chili’s (warme roden en okers), noten (bruinen en roze- bruinen) en oceanen (turquoises en petrol). Een ander belangrijk gegeven is het spel van de contrasten. Ogenschijnlijk tegenstrijdige

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 15