I LIJST ia Minimabeleid Wegen en fietspaden S.P.M.-Programma 1990-1994 Raadplegen van de bevolking 6. TomTacken 7. Yvonne Hoozemans 8. Joost Welten 9. Maurice Ligtvoet 10. Anneke Goris 11. Pierre Wolfs 1 I II I 1 I Theo op ’t Hoog: telefoon 2398 Joost Welten: telefoon 2767 Eerder zeiden wij, dat het in Moergestel nog steeds goed leven is.. Toch zijn er ook hier gezinnen en alleenstaanden die rond moeten zien te komen van het absolute minimum salaris. De afgelopen raadsperiode is hiervoor een eigen gemeentelijk minimabeleid op gezet. De gemeente heeft de plicht, in bepaalde situaties, bij te sprin gen om te zorgen, dat de mensen aan het normale maatschappe lijke leven kunnen blijven deelnemen. De drempelvrees, zeker in een kleine gemeenschap, is echter zo groot, dat van deze regeling nau welijks gebruik wordt gemaakt of het bestaan van deze regeling is niet voldoende bekend bij de burger. Er moet meer bekendheid worden gegeven aan het minimabe leid door een goede voorlichting door de gemeente en er moet een eenvoudige manier van afhandeling van aanvragen komen. Bij omwonenden leeft de wens om fietspaden naar Tilburg en Oir- schot en langs de T-31 zo snel mogelijk te verwezenlijken. Ook ouders met schoolgaande kinderen willen deze fietsroutes zo snel mogelijk verwezenlijkt zien. Toeristisch is het natuurlijk ook interes sant. Wij zijn bereid om achter deze plannen te gaan staan, maar voelen ons toch verplicht om te zeggen, dat deze fietspaden er al leen kunnen komen als de nodige subsidie van provincie en rijk kan worden verkregen. We zeiden immers al, dat we ook het huishoud boekje van de gemeente gezond willen houden. Het zal daarom zaak zijn om het samenwerkingsverband Midden- Brabant er van te overtuigen, dat deze fietspaden wel degelijk ook een toeristisch karakter dragen. Over de dorpsvernieuwing een korte opmerking. Pas aan beginnen als we de provincie kunnen overtuigen, dat er in het dorp werkelij ke knelpunten zijn. En dorpsvernieuwing moet niet alleen bestaan uit het aanleggen van parkeerplaatsen. i Enige punten uit ons programma hebt u hier op deze pagina’s aan getroffen. De complete lijst ligt voor u ter inzage in de bibliotheek. Wilt u zelf een afschrift van de hele tekst van ons programma? Bel dan even naar een van onze mensen en wij bezorgen het bij u thuis. Jan Willems: telefoon 3317 Wil Oerlemans: telefoon 2132 Politiek en beleid moet naar de mensen toe. De burger moet meer betrokken worden bij het bestuur van de gemeente. Een goede voor lichting door de gemeente is dus erg belangrijk. Ook het peilen van meningen onder de bevolking kan bijdragen aan een op de burger gericht bestuur. Door de SPM zal in de komende raadsperiode worden bekeken of het instellen van een ’RAADGEVEND REFERENDUM’ een mo gelijkheid is om de burger meer bij de besluitvorming maar ook meer bij de politiek te betrekken. De uitslag van zo’n referendum zou dan bindend moeten zijn. De onderwerpen, die voor zo’n onderwerp in aanmerking zouden moeten komen, moeten een echt plaatselijk karakter dragen. Een voorbeeld: Moet de Onroerend Goed Belasting worden ver hoogd om te beginnen met de dorpsvernieuwing? K PAGINA 9 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 14 MAART 1990 !\8 SOCIALE PARTIJ MOERGESTEL XI* W. SPM te

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 9