LIJST 1 Voorzieningen voor de jeugd Ontwikkelingssamenwerking Het huishoudboekje van de gemeente Milieu I 1Theo op ’t Hoog 1 2. Frans Goris 3. Marion Wesel-Jansen 4. Wil Oerlemans 5. Jan Willems f - We hebben een prima peuterspeelzaal. We hebben goede basis scholen. Er komt een mogelijkheid voor kinderopvang. We hebben een bloeiend verenigingsleven, waar onze jeugd mogelijkheden vindt om zich te ontspannen. Toch ontbreekt een mogelijkheid, waar de jeugd zich in eigen kring op een eigentijdse manier kan bezighouden. Een initiatiefgroep heeft al plannen in die richting ontwikkeld en hebben de steun van zo’n honderdtal jongeren. Zij moeten de volle steun van de gemeente krij gen. Maar onze wensen gaan nog wat verder. De gemeente moet ervoor zorgen, dat het jeugd- en jongeren werk niet een tijdelijke zaak wordt, maar een basisvoorziening. Samen met de initiatiefgroep werken aan de opvang van de jeugd op een zodanige manier, dat de ouders hun kinderen in het volste vertrouwen aan dat jeugdwerk laten deelnemen. In ons dorp is het nog steeds goed leven. Een kijkje over onze gemeentegrenzen leert ons, dat over de hele wereld nog steeds miljoenen sterven van honger en hele werelddelen leven op het rand je van een menswaardig bestaan. Maar... nog steeds hebben wij als gemeente geen beleid, wat die mensen ook maar een handje toesteekt. Wij blijven er van overtuigd, dat de gemeente Moergestel, alleen of samen met andere gemeenten, projecten in Derde Wereld landen moet ondersteunen. Samen met het ministerie voor Ont- wikkelingszaken. Met raad en daad: maar ook financiële hulp moet geboden kunnen worden. Uiteraard zullen wij ook de missieprojecten, die in Moergestel zijn opgezet, van harte blijven ondersteunen. Met het huishoudgeld van onze gemeente is het maar droevig gesteld. De lasten voor de burger zullen de komende jaren stijgen, ook al doen we niet veel meer dan zorgen dat we kunnen houden wat we nu hebben. Natuurlijk leven er nog wensen bij de burger, die om uitvoering vra gen, zoals dorpsvernieuwing en fietspaden naar Tilburg en Oirschot. Wij blijven op het standpunt staan, dat dergelijke grote investerin gen pas uitgevoerd kunnen worden, als het huishoudboekje van Moergestel weer beter in evenwicht is. Dat zal ook de belangrijkste taak van de gemeenteraad worden in de komende vier jaren. De vervuiling van het milieu is zo ernstig, dat alleen met een totaal beleid op dit terrein in de toekomst veranderingen kunnen komen. Het zijn niet alleen de boeren, die het milieu verontreinigen. Er zijn honderden oorzaken te noemen, in onze directe omgeving, maar ook ver daarbuiten. Laten we dus allemaal de hand in eigen boezem steken en kij ken hoe we met elkaar kunnen werken aan een schoner milieu. Voorwaarde daarvoor is, dat de gemeente komt met een goed be leidsplan. Een beleidsplan wat onderdeel is van al ons gemeente lijk doen en laten. En waar alle burgers bereid zijn om aan mee te werken. In ons programma gaan we hier uitgebreid op in. "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 14 MAART 1990 PAGINA 8 SAMEN LEVEN IN EI SPM h --w :W>. «fc-z

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 8