Parochiecentrum Wandelen door de natuur I Poppentheater geopend te Oisterwijk o 1 t Sonnevanck KVO-nieuws Expositie in Het Oude Kerkje P.G.B.-nieuws J ongerenpastoraat Tentoonstellingen in de bibliotheek Uit de parochievergadering... Stichting Volwassenen Edukatie Geen poppenkast Kinderfeestjes Oisterwijk heeft weer een poppentheater. Temidden van de Oisterwijkse bossen, op het terrein van het Natuurtheater aan de Gemullehoekenweg, bevindt zich ’De Witte Lelie’. Vaste poppenspeelster Tineke Schrijver zal in de voorstellingen dan ook de natuur een grote rol geven. Al enige tijd bestaat er bij het parochiebestuur de wens om te beschikken over een eigen parochiecentrum. Zoals u weet, kent de parochie vele werkgroepen en raden die regelmatig bij elkaar komen. Veel van die bijeenkomsten vinden nu nog her en der over het dorp verspreid plaats en de huisvesting levert nogal eens problemen en vaak ook extra kosten op. Vandaar de wens om te komen tot een eigen centrum waar alle aktiviteiten van de parochie plaats kunnen vinden. Gemeenteraadsverkiezingen Boekenweek 1990 Nieuwkomers Kerktelefoon Genieten langs het strand 30 PAGINA 5 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 14 MAART 1990 U ■13 Het theater heeft geen traditionele poppenkast, maar een grote decorwand, waarin op verschil lende plekken poppen tevoorschijn komen. Maar er spelen ook mensen mee, zodat de voorstellin gen boeiend en afwisselend zijn. De eerste weken staat 'De reis van het moeras vrouwtje’ op het programma. Korte inhoud van het verhaal: Het moerasvrouwtje woont al vele ja- ren helemaal alleen bij het moeras. Met haar zelf gemaakte kruidendrankjes geneest zij vele dieren en mensen. De daarvoor benodigde kruiden groeien diep in het bos langs het kruidvennetje. Vanwege haar ouderdom is zij bang de lange reis niet meer te kunnen maken. Maar ook dit jaar bereikt zij het kruidven, dankzij de hulp van de tovervis. Ér wachten haar echter enkele spannen de verrassingen, waaronder een reuzegrote kik ker die iets van haar wegneemt. Vlakbij het poppentheater staat het bospaviljoen 'De Rode Lelie’. Binnen bij de houtkachel, of buiten op het terras kan men daar genieten van een hapje of een drankje. Het bospaviljoen is in het weekend de gehele dag geopend. De kombinatie van theater en bospaviljoen is heel geschikt voor het houden van kinderfeestjes. Voor groepen bestaat de mogelijkheid om op een zelf te bepalen dag een voorstelling te komen be kijken, zonder de aanwezigheid van ander pu bliek. Hiervoor gelden speciale tarieven. De pop penspeelster geeft hierover alle gewenste in formatie. Voor reserveringen en alle overige informatie is poppenspeelster Tineke Schrijver bereikbaar via telefoonnummer 04242-85934. Vanaf zaterdag 17 maart geeft Tineke wekelijks een voorstelling op zaterdag. Die begint om half drie en is om ongeveer vier uur afgelopen. Hal verwege is er een pauze. Het theater is vooral bedoeld voor kinderen van ongeveer drie tot negen jaar. De toegangsprijs be draagt 4,50 per persoon. De culturele avond zal dit jaar zijn op donderdag 15 maart in ’Den Boogaard’. Door een groot aantal leden uit veel afdelingen van de Kring Tilburg wordt een cultureel pro gramma gebracht, met óók eigen werk door de afdeling zelf gemaakt. Een ontspannende avond. Van harte welkom. Aanvang 17.45 uur. Entree 3,-. Tot ziens op 15 maart a.s. Op zaterdag 17 en zondag 18 maart exposeert Ag nes v/d Weiden in het Oude Kerkje te Middel- beers. Zij heeft zich een nieuwe techniek van acrylverf op papier eigen gemaakt waardoor een boeiende combinatie is ontstaan tussen werken met olie verf en aquarel. Groei- en bloeivormen zijn het thema van deze tentoonstelling. Op zaterdag is het kerkje open van een tot vijf uur op zondag van elf tot vijf uur. De entree van p.p. is bestemd voor het onderhoud van dit Middeleeuwse monument. ingericht met boeken die gaan over dit thema, voorts zal ook aan het 60-jarig bestaan van het CPNB, de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek, aandacht worden besteed. Elk jaar verschijnt ter ere van de boekenweek een boekenweekgeschenk. Dit jaar is aan F. Sprin ger gevraagd om het geschenk voor 1990 te schrijven. Het verschijnt onder de titel: Sterre- meer. Ook enkele andere boeken, hij schreef er in totaal 7, zijn aanwezig zodat u kennis kunt ma ken met zijn werk. Tot ziens in de bibliotheek. De bibliotheekmedewerkers De Partij Gemeenschappelijke Belangen (lijst 1) pleit in haar verkiezingsprogramma voor de Raad van Moergestel voor het aanbrengen van geluids schermen langs de rijksweg Tilburg-Eindhoven. Het steeds toenemende autoverkeer op de rijks weg A-58 bezorgt een groot deel van het dorp Moergestel veel geluidsoverlast. Vooral de nieuwbouwwijk de Papenacker ligt in het ge- luidsgevoelig gebied. De P.G.B. wü dat de gemeente Moergestel op korte termijn de besprekingen opent met het rijk. Nadere informatie bij Noud Smits,.lijsttrekker, tel. 1694. Jan Vriens, fractievoorzitter, tel. 2303. Beste meisjes en jongens, Na een periode van rust, heeft het Jongeren pastoraat iets op touw gezet. Graag willen wij de jongeren van groep 1 en 2 (de vormelingen van 1986 en 1987) uitnodigen voor een jongeren groepsgesprek. Dit zal plaatsvinden op 18 maart a.s. om 11.30 tot ongeveer 13.00 uur. De plaats van bijeen komst is het Parochiecentrum, St. Jansplein 7. De propaganda rond de gemeenteraadsverkiezin gen die op 21 maart a.s. gehouden worden, is van start gegaan. Overal in de gemeente treffen we de bekende af fiches aan die ons aansporen om te gaan stem men. In de bibliotheek hebben we een tentoonstelling rondom deze verkiezingen ingericht. U vindt er informatie over het staatsrecht, de verkiezingen, de gemeente etc. De partijen die in Moergestel kandidaten hebben ingezet, hebben materialen ter onzer beschikking gesteld. Alle verkiezingsprogramma’s liggen ter inzage. Hebt u uw keuze nog niet gemaakt of wilt u meer weten van de verschillende programma’s dan kunt u in de bibliotheek terecht voor meer in formatie. Dit jaar wordt van 14 t/m 24 maart weer de jaar lijkse boekenweek georganiseerd. Als thema is dit jaar gekozen voor het motto ’Van boeken krijg je nooit genoeg’. Er is een tentoonstelling den de technische voorzieningen getroffen en met een aansluitsnoertje kan de lijn eenvoudig wor den aangesloten op een versterker of radio met een aparte luidsprekeringang. Het parochiebestuur wordt kontraktant van de PTT en moet ook zorg dragen voor de incasso bij de aangesloten leden. De eenmalige aansluit kosten bedragen 202,50. Het maandelijkse ta rief daarna is 6,25. Voor het bejaardenhuis geldt een eenmalige kameraansluiting van 67,50 en een maandelijks tarief van 5,-. Voor nadere informatie en/of aanmelding kunt u terecht bij de heer J. Nijtmans, Nieuwenhoflaan 7, tel. 1148. Teneinde de nieuwkomers in Moergestel de ge legenheid te geven nader kennis te maken met de kerk en de parochie zal er op zaterdag 5 mei a.s. een bijeenkomst georganiseerd worden. Die bij eenkomst willen we deze keer houden in de kerk zelf. Daar zal een rondleiding gegeven worden (er is veel over onze kerk te vertellen) en ook is er dan de mogelijkheid om de toren te beklimmen en dus, vanuit de hoogte, een hele bijzondere kijk op Moergestel te hebben. De diverse werkgroe pen zullen vertegenwoordigd zijn om desge vraagd uitleg te geven over hun aktiviteiten. Al le nieuwkomers zullen binnenkort zelf een uitno diging voor deze bijeenkomst ontvangen. Uiter aard zijn andere belangstellenden ook welkom. Over de tijd wordt u nog nader geïnformeerd. De open plek langs St. Jansplein 7 waar het parochiecentrum zal moeten komen. Het voornemen is nu om het pand St. Jansplein 7 - eigendom van de parochie - openbaar te ver kopen en met de opbrengst daarvan te komen tot nieuwbouw vlak naast dit pand. Bij het ontwerp van het parochiecentrum is rekening gehouden met de dorpsvernieuwing en het pand krijgt de vorm van een woonhuis zodat het goed past bij de andere bebouwing. Maatschappelijk Werk heeft inmiddels toegezegd ook in de toekomst van de ruimte in het nieuwe pand gebruik te wil len maken. De aanvraag voor een bouwvergun ning lip inmiddels bij de gemeente en het is de bedoeling eind van dit jaar, begin 1991 het nieu we centrum in gebruik te nemen. Gebleken is dat er in Moergestel een aantal mensen is die zelf niet in de gelegenheid zijn naar de kerk te komen maar toch erg graag de diensten in de kerk zouden willen volgen. Te genwoordig kan zoiets via de z.g. kerktelefoon. Het parochiebestuur heeft onlangs geïnformeerd bij de PTT naar de mogelijkheden en de volgen de gegevens werden ons verstrekt. Onder kerk telefoon verstaat men een verbinding die vanaf de kerk naar een aansluitadres gemaakt wordt via het telefoonnet. Hiermee kan men tegen gerin ge maandelijke kosten de kerkdiensten thuis be luisteren. Iedereen kan gebruik maken van de kerktelefoon, de aanwezigheid van een telefoo naansluiting is NIET vereist. Door de PTT wor- In de winter van 1989/90 met z’n hoge tempera turen, heb ik een reeks mooie strandwandelingen gemaakt. Wandelen door de natuur kun je óók langs het strand! Vooral bij afnemend tij en bij eb kun je veel vo gelsoorten waarnemen: scholeksters, zilvermeeu wen, kleine mantelmeeuwen, drieteenstrandlo- pers en paarse strandlopers zijn regelmatig waar te nemen, zoekend naar voedsel tussen de bazalt- blokken van de golfbrekers. Een enkele kok meeuw ontbreekt niet en op het strand vindt de zwarte kraai best wel kadavers van aangespoelde vissen en vogels. Meeuwen eten van alles, dood of levend voedsel, ze zijn niet kieskeurig. Bij al dat levendige gedoe is er één vogel die al tijd de aandacht trekt: de drieteenstrandloper. Een ’mechanisch speelgoedbeestje’ lees ik in een van m’n vogelboeken. Het is een koddig gezicht wanneer je deze kleine vogels met grote snelheid de teruglopende golven na ziet rennen. Van alle kleine steltlopers, die langs het strand zijn te zien, is de drieteenstrandloper gemakkelijk te herkennen. In de eerste plaats zijn enorme loops nelheid en in de winter is hij de meest witte strandloper met een zwarte schoudervlek en don kere staart. De rug is witgrijs. Hij heeft een zwarte snavel en zwarte poten. Onvermoeibaar rent hij alsmaar langs het strand. Schuw is de drieteenstrandlo per wel: van dichtbij kun je hem nauwelijks be naderen. Altijd zijn ze in groepjes bij elkaar, ook wel met paarse strandlopers, die heel mak zijn. Johan van Oosterhoud Cursus banen- en beroepenoriëntatie voor vrouwen. Als je als vrouw (weer) wilt gaan werken, kom je voor een groot aantal problemen en vragen te staan: - mijn opleiding is verouderd, wat kan ik daar nog mee - ik kan wel wat, maar ben ik daarmee geschikt voor de arbeidsmarkt - ik zou willen omscholen, maar ik weet niet wel ke richting ik zou willen kiezen - wat vraagt de arbeidsmarkt op het ogenblik, welke beroepen zijn perspectiefvol - hoe organiseer ik dat: kinderen en werk De Stichting Vrouw Werk Midden-Brabant organiseert samen met ’Sonnevanck’, voor vrou wen die met deze vragen zitten, een cursus banen- en beroepenoriëntatie. In deze cursus wordt aandacht besteed aan: - eigen wensen en mogelijkheden - hoe kan bijvoorbeeld het Arbeidsbureau je helpen - hoe kun je informatie krijgen over beroepen en opleidingen - hoe zit het met studiekostenvergoedingen - hoe solliciteer je eigenlijk De cursus kan een prima hulpmiddel zijn je weer op weg te helpen. Uit onderzoek blijkt dat het grootste deel van de oud-cursisten weer bezig is met een opleiding of een baan. De cursus bestaat uit 12 ochtenden en kost 30,-. Er kunnen maximaal 12 vrouwen deelnemen. Informatie en aanmelden: Stichting Volwasse nen Edukatie Sonnevanck, George Perklaan 3, Oisterwijk, tel. 04242-82491.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 5