1.15 2.75 3.00 Klassiek voor iedere leeftijd SLAGERIJ KETELAARS B.V. 1 21 maart: U gaat toch ook stemmen? 21 maart: ook üw stem telt mee! STULMEUBELEN 1 Buurtvereniging ’t Rootven V oorlichtingsmiddag voor ouderen! Hart- en vaatziekten LEVERKAAS WORSTEBROOD RUNDERROOKVLEES MALS RUNDSFILET q 7c Van Gogh 1890-1990 Groepswerk Algemeen Maatschappelijk Werk Ft. ■m Themamaand patiëntenserviceburo St. Elisabethziekenhuis Tilburg BISSCHOP ZWIJSENSTIW 72 k JE EIGEN ZELF- SLACHTENDE SLAGER T VERSTE VLEES HAAL JE LEKKER DICHTBIJ' Parkeergelegenheid t/o de zaak Risicofactoren Het infarct Regionale Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening Oisterwijk e.o. Echtparengroep assertiviteit Nog enkele plaatsen in rouwgroep Ruime keus in vlotte voorjaars- herenpullovers in de middenklasse 79-" tot 139." PAGINA 3 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 14 MAART 1990 l2 Jij rechtstreeks televisie-debat plaats op onze plaat- i: i Raadhuisstraat 17. Moergestel. Tel. 1287 Leer gaat lang mee! Als leer goed behandeld wordt, kunt u er jarenlang plezier van hebben. En dat is bij zo 'n investering echt wel een argument. Maar het betere leer is vooral geliefd om dat het zo mooi is. Als natuurlijk materiaal heeft het allure van binnen uit. En het fijne is dat het met de jaren mooier wordt. gen van age- n 17 tnui- TILBURG 013421666 n in- ■roe- van gaat n le d eren eken an 6 nog zen. n en r pi voor ride- De naai UIT EIGEN WORSTKEUKEN 100 gram 6 stuks 100 gram Weekaanbiedingen van 15 tot 21 maart 500 gramVa 1 I I Op dinsdag 20 maart a.s. zal in ’Den Boogaard’ een voorlichtingsmiddag gehouden worden. Op deze middag zal voorlichting gegeven worden over de dienstverlenende instellingen o.a. Kruis vereniging, Alphahulp, Bejaardenhulp enz. Alle ouderen zijn van harte welkom, aanvang 13.30 uur. Men zal op deze middag op deskundige wijze worden voorgelicht. Daar vele ouderen te zijner tijd met een van deze instellingen te maken krij gen, wordt er een grote opkomst verwacht. selijke lokale omroep MTV. De dag van de ver kiezingen zijn ze vanaf 19.00 uur live in de lucht vanaf het gemeentehuis waaralle stemmen wor den verzameld en de uiteindelijke uitslag bekend gemaakt. Moergestel-Nieuws’ zal daarbij ook aanwezig zijn en u daags daarna (de krant verschijnt vol gende week één dag later!) de uitslag geven en de mensen laten zien die onze nieuwe gemeenteraad vormen voor de komende vier jaren. Op 29 juli 1990 is het honderd jaar gelden dat Vincent van Gogh overleed. Hoogtepunt van het Van Gogh-herdenkingsjaar is de grote over zichtstentoonstelling van zijn werk. In het Van Goghmuseum te Amsterdam wordt een overzicht gegeven van zijn schilderijen en in het Rijksmu- seum Kröller-Müller te Otterloo een overzicht van zijn tekeningen. Leidraad bij het samenstel len van beide exposities waren Van Goghs eigen ideeën omtrent zijn werk. Nooit eerder is een zo omvangrijk overzicht van zijn schilderijen geëxposeerd. Er zullen meer dan 350 van zijn werken te zien zijn. Stichting SO KA organiseert een tweeledige le zing als voorbereiding op een bezoek aan beide exposities. Thema’s van de lezing: - het leven van Vincent van Gogh gebaseerd op zijn brieven en zijn werk - analyse van Van Goghs oevre aan de hand van dia’s (in de musea zelf is geen rondleiding toe gestaan). Spreekster: M.C. Montón Lecumberri, docente Spaans en kunstgeschiedenis. Kosten: 30,-. Tijd: van 13.00-16.00 uur op zondag 18 maart in het Konferentieoord Zonne wende, Tilburgeweg 54 Moergestel. Informatie en/of folder: secretariaat Stichting SOKA, Lia Raaijmakers, tel. 020-793650. Beste leden, Dit jaar bestaat onze buurtvereniging 30 jaar en daarom doen we ’iets’ extra’s tijdens de feesta vond. Mochten er leden onder u zijn, die over een talent beschikken (zingen, dansen, enz.) dan is hiervoor ruimschoots de gelegenheid, na over leg met het bestuur. De feestavond is 17 maart a.s., aanvang 20.00 uur bij café-restaurant De Brouwer. We maken er wederom een gezellige avond van! J Woensdag 21 maart zijn weer de gemeenteraads verkiezingen. ’s Morgens vanaf 8.00 uur kunt u gaan stemmen op de plek die op uw oproepkaart staat vermeld. Wekenlang al worden we door de diverse politie ke partijen voorgelicht over de inhoud van hun programma 's enz. Voorafgaand aan de verkiezingsdag vindt de dag tevoren, dinsdag 20 maart om 20.00 uur, ’n In Moergestel zijn de karnavalsdagen rustig verlopen. Wel werden tijdens deze dagen op het St. Jansplein drie fietsen gestolen. Op 26 februari vonden twee lichte aanrijdin gen plaats op het Rootven en op de Oisterwijk- seweg. Hierbij werd niemand gewond. In de nacht van 2 op 3 maart werd ingebroken in de Schout van de Wouwstraat. Eerst probeer de men aan de achterzijde van de woning binnen te komen. Toen dit door de goede beveiliging niet k kt "'erd ir gebroken via een raam aan de voor.- De dieven gingen er met een kleuren televisie, een CD-speler en een flinke hoeveelheid CD-platen vandoor. Op 5 maart vond op het fietspad langs de Oisterwijkseweg een aanrijding plaats tussen een bromfietser en een fietser die tegen het verkeer in reed. De fietser bekwam lichte verwondingen. Op dezelfde dag vond op de Oirschotseweg een aanrijding plaats tussen een personenauto en een plotseling afslaande fietser. Deze fietser kwam er zonder verwondingen goed vanaf. Een automobilist die zijn auto wegens pech na bij het viaduct de Vinkenberg parkeerde had dubbel pech. Toen hij zijn auto de volgende mor gen weer op kwam halen bleek dat alle vier de wielen van zijn BMW gestolen waren. Dinsdagmiddag 6 maart werd ingebroken in een woning aan de Herdgangseweg. Gestolen werd een stereocombinatie en een rek met CD’s. In de nacht van 10 op 11 maart werd om streeks 01.30 uur met een baksteen de ruit van een woning aan de Oisterwijkseweg ingegooid. -t Het patiëntenserviceburo van het St. Elisabeth ziekenhuis heeft in maan het thema hart- en vaat ziekten centraal staan. Als men het over hart- en vaatziekten heeft spreekt men ook wel over volksvijand 1. Jaarlijks worden er in Nederland zo’n 40.000 mensen getroffen door een hartin farct. Door de goede medische zorg daalt het sterftepercentage van deze groep, en herstellen veel mensen. Bij hart- en vaatziekten gaat het echter niet om één ziekte maar om een hele reeks van aandoeningen van hart- en bloedvaten. Som mige daarvan zijn aangeboren, andere ontstaan door slijtage, verouderingsprocessen of als gevolg van een infectie. Uit onderzoek is gebleken dat er een aantal fac toren zijn die mensen zelf kunnen beïnvloeden. Bijna iedereen weet dat een hoog cholesterolge halte, een hoge bloeddruk, roken, spanningen en weinig bewegen niet goed zijn voor het hart. Niet iedereen weet hoe men zelf deze risicofactoren kan beïnvloeden. Op het PSB zijn folders ver krijgbaar waarin meer verteld wordt over deze ri sico’s. Tevens bevat de folder informatie over wat u zelf kunt doen om de kans op het krijgen van hart- en vaatziekten te verkleinen. Mensen die een infarct gehad hebben zijn nadien vaak bang dat er opnieuw iets fout zal gaan. Ze durven niet alles meer te doen wat ze voor hun ziek zijn wel deden. Ook voor hun omgeving, de partner en kinderen is het moeilijk om te beslis sen wat wel en wat niet kan. De Nederlandse Hartstichting heeft een brochure uitgegeven waarin het een en ander verteld wordt over het infarct. Mensen die belangstelling hebben kun nen de gratis brochure ’Een nieuw begin na een hartinfarct’ ophalen bij het buro. Het patiëntenserviceburo vindt u in de hal naast de hoofdingang. De openingstijden zijn van 9.00-12.30 uur en van 13.00-16.30 uur. KERKSTRAAT 10 MOERGESTEL - TELEFOON 04243 - 1262 Binnenkort start de Regionale Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening Oisterwijk e.o. weer met een assertiviteitsgroep voor echtparen. Deze cursus is bedoeld voor echtparen die zich in het dagelijks leven beperkt voelen, omdat ze niet genoeg voor zichzelf kunnen opkomen. Dit kan zijn in de sociale kontakten, op het werk, bij boodschappen doen etc. Maar ook in de manier waarop je met elkaar als partner omgaat. Hoe praten we met elkaar? Kunnen we praten over wat we zelf denken, willen en voelen? In de cursus gaan we bezig met een aantal socia le vaardigheden die met assertief gedrag te ma ken hebben, b.v. praten en luisteren; voor je me ning uitkomen; kwaad zijn; waardering uiten etc. Assertief zijn betekent: opkomen voor jezelf, zonder de ander nodeloos te kwetsen. Tijdens de bijeenkomsten worden de sociale vaardigheden uitgewerkt en geoefend. Daarnaast worden huiswerkopdrachten gegeven. De deel nemers krijgen (vooral in het tweede gedeelte van de cursus) de gelegenheid hun eigen problemen met assertief gedrag naar voren te brengen. Naast de sociale vaardigheden, wordt in de cur sus extra aandacht besteed aan communicatie; praten vanuit jezelf zodat de ander jou beter be grijpt en omgekeerd. Het is niet de bedoeling die pliggende relatieproblemen uit te werken. De cursus bestaat uit 10 tot 12 bijeenkomsten van 2 uur (15 min. pauze) en gaat medio maart van start. Het tijdstip wordt later nog vastgesteld. De begeleiding is in handen van Emilie Sannen en Harrie Schilders. Vóór aanvang van de cursus hebben zij met elk deelnemend echtpaar een gesprek. Vor informatie en opgave kunt u terecht bij Emi lie Saanen, buro Haaren (ma. t/m do.) 04117-2148 of Harrie Schilders, buro Berkel- Enschot/Udenhout (di., do., en vr.) 013-322341. Zoals wij al eerder berichtten start in Oisterwijk een rouwgroep voor mensen die een levenspart ner hebben verloren. Wij denken dan aan men sen die minimaal een half jaar alleen zijn en steun zoeken bij een groep. Er worden 8 bijeenkomsten gehouden, 1 x per 14 dagen op donderdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur. De groep start eind maart of begin april. De bijeenkomsten zijn in het kantoor van de Re gionale Stichting voor Maatschappelijke Dienst verlening, Burg. Verwielstraat 67 te Oisterwijk. De groep wordt begeleid door Mich van Hees en Mariet van den Boer-Maas, beiden maatschappe lijk werkenden. Voor deelname kan men zich bij hen aanmelden. Zij zijn bereikbaar op elke werkdag (behalve woensdag) tussen 9.00 en 10.00 uur onder tel.nr. 04243-1169 (Mich van Hees) of 04255-2336 (Ma riet van den Boer-Maas).

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 3