Welpen Roef! handbal kampioen! BURO '76 I Gratis een origineel geschenk. k Nieuws van de Oisterwijkse Zwemclub OZC Ned. Vereniging Slechthorenden De nieuwste geboortekollektie van INTERCARD is uit. Wij tonen u deze graag en helpen u ook met de tekst. Omroep Brabant heeft kinderprogramma op de zaterdagmorgen - ’omroep brabant Stichting Muziek Evenementen Oisterwijk Oud ijzer-aktie Wandelavond vierdaagse 1990 IVN-afdeling Oisterwijk Buro ’76 tussen 17.00 en 19.00 uur niet bereikbaar... De Heerlijkheid Roef! Handbal dames senioren Prikbord Uitbreiding zendtijd SPORT OVERDAG X "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 14 MAART 1990 PAGINA 15 postbus 108 - 5600 ac eindhoven Ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43 is niet te bereiken tussen 17.00 en 19.00 uur. Dringende boodschappen kunt u inspreken op de telefoonbeantwoorder. 4 Oisterwijkseweg 43 - Moergestel Telefoon 04243 - 2268 Hoera hier ben ik! Het consumentenprogramma ’De Heerlijkheid’ wordt uitgezonden op woensdagmiddag tussen 4 en 5 uur. Samensteller en presentator van het programma is Frank van der Streek uit Drunen. In het programma wordt gesproken over produk- tie en consumptie van voeding, maar ook over de milieu-aspecten daarvan. Wekelijks wordt een bezoek gebracht aan een Brabants bedrijf, dat zich bezighoudt met de produktie van voeding. Koks van bekende Brabantse restaurants geven recepten. Andere medewerkenden aan het pro gramma zijn o.a. de Consumentenbond, de Zui- velkeuken en de stichting ’De Kleine Aarde’ in Boxtel. Luisteraars kunnen vragen stellen over allerlei za ken, die met voeding te maken hebben. Die vra gen zullen wekelijks beantwoord worden. Diploma’s halen bij de Oisterwijkse Zwemclub OZC Er bestaat een samenwerkingsverband tussen de gemeente Oisterwijk en OZC ’57 met betrekking tot de opleiding voor zwemdiploma’s. De gemeente (het badpersoneel) leidt op voor de diploma’s A en B. OZC ’57 leidt op voor de volgende diploma’s: Zwemvaardigheidsdiploma I, II en II; Plank springen I, II en II; Balvaardigheid I, II en III; Zwemmend redden I, II en III; Kunstzwemmen I, II en III; Snorkelduiken I, II en II; Nostalgi sche zwemslagen I, II en III. Diploma zwemmen is op zondagmorgen. Voor nadere inlichtingen kunt u kontakt opnemen met Lenie van Spelde, tel. 04241-3782. De Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden afdeling Tilburg en omstreken komt bijeen op donderdag 15 maart a.s. om 20.00 uur in het Ro de Kruisgebouw aan de Leonard van Ve- chelstraat 2 te Tilburg. Op deze avond geeft de heer W.A.G. Steuten van de Nederlandse Hartstichting een lezing over ’Hart- en vaatziekten’ en over het werk van de Hartstichting. Iedereen is welkom, zowel leden als niet-leden. Voor nadere informatie: tel. 04242-17447 (na 18.00 uur). Onze laatste thuiswedstrijd van deze competitie werd geopend door een worp van onze welp van de week Lieneke Verhoeven. Omdat we de vorige keer van H.V.T. verloren hadden, wilden we deze keer revanche nemen en zeker ook omdat H.V.T. zich al kampioen ge waand had. Door flink te werken en de verdediging goed dicht te houden gaven we de tegenstander weinig kans tot scoren. In de eerste helft hielden we het voor beide partijen erg spannend, de stand ging goed gelijk op: 6-5. In de tweede helft kwam on ze sterspeelster van deze wedstrijd, Susanne Ligtvoet, pas goed uit haar startblokken. Door goed door te gaan en zich van niets terug te laten schrikken bracht zij ons op 3 doelpunten voor sprong. Maar helaas hield H.V.T. het hoofd koel en kwam weer terug op gelijke hoogte. Op het laatst gingen de punten jammer genoeg toch nog naar Tilburg. Eindstand: 10-11. In deze span nende sportieve wedstrijd (met dank aan de ve le supporters) zijn de doelpunten gescoord door: Susanne Ligtvoet 7x, Helma van Dijk 2 x en Da nielle van Nuenen lx. Op dinsdagmiddag begint het programma ’Prik bord’ voortaan om vier uur. Dit programma, waarin vraag en aanbod bij elkaar worden ge bracht, is tot nu toe te beluisteren tussen half zes en zes uur op de dinsdagmiddag. Het program ma is zo populair geworden dat uitbreiding drin gend noodzakelijk is. Samensteller en presenta tor van dit programma is Andre van Dongen uit Nuenen. Door die uitbreiding kunnen meer oproepen in de uitzending gedaan worden en kunnen ook nieuwe rubrieken een kans krijgen. Gedacht wordt met name over een rubriek, waarin perso nen, die elkaar lange tijd niet meer gezien heb ben, een oproep kunnen plaatsen. Enkele proe ven, die daarmee al zijn gedaan, hebben een ver bluffend resultaat opgeleverd. Vanaf zaterdag 3 maart zendt Omroep Brabant een kinderprogramma uit. Het is een program ma voor kinderen tussen de 6 en 12 jaar, dat ge maakt wordt in samenwerking met Het Land van Ooit en de Provinciale Bibliotheek Centrale (PBC). Na amper 3 jaar geleden te zijn gestart met mini- handbal, hebben we nu al ons eerste kampioen schap binnengehaald. Dankzij de grote inzet van onze trainer Harry Reijrink, die wij vandaag helaas wegens ziekte moesten missen, zijn wij kampioen geworden in de zaalkompetitie. Alle welpen van harte proficiat namens iedereen, maar met name van Harry, Franky, Frans en jul lie sponsor Ligtvoet B.V. (elders in dit blad een verslag van de wedstrijd). Zondag 18 maart 1990 zal een uitvoering van Mo zart’s Requiem en Bach’s Actus Tragicus plaats vinden in de St. Petruskerk te Oisterwijk, aan vang 20.00 uur. De Stichting Muziekevenementen Oisterwijk or ganiseert deze uitvoering in samenwerking met het Zuid Nederlands Kamerkoor en de St. Pe truskerk. De uitvoering is mogelijk gemaakt dankzij medewerking van de gemeente Oister wijk en vele sympathisanten. De Stichting heeft gekozen voor deze uitvoering in verband met de feestelijke viering van het tweede lustrum in 1990. Het toegangsbewijs tevens tekst- en programma boekje is verkrijgbaar aan de voorverkoopadres sen: VW-kantoor, de Lind 57, Oisterwijk, Mu ziekhandel Spiero Tilburg, Willem Il-straat 4 en op de avond van de uitvoering aan de kerk. De toegangsprijs is 15,-. Kinderen, uitsluitend aan de kerk 7,50. In navolging van de oud ijzer-aktie van 1989 zal ook dit jaar weer de ronde worden gedaan door de leden van de Rijvereniging F.E.V.I.O.R. en Ponyclub F.E.V.I.O.R. teneinde zoveel mogelijk oud ijzer op te halen. De betreffende oud ijzer-aktie, die geldt voor het buitengebied, staat gepland op zaterdag 31 maart a.s. Het verzoek van de betreffende verenigingen is dan ook om het oud ijzer, wat u mee wilt geven klaar te leggen, zodat de ophaalaktie een vlot ver loop kan hebben. Het is overigens mogelijk het gehele jaar oud ijzer af te leveren bij het verzamelpunt P. Ketelaars, Heiligenboom 8, tel. 1698. Nu de zomertijd binnenkort weer wordt inge voerd, is het ook weer de tijd voor de eerste voor bereidingen voor de wandelavondvierdaagse 1990. De avondvierdaagse wordt gehouden van dins dag 5 t/m vrijdag 8 juni 1990. Diegenen die hieraan deel willen nemen advise ren wij deze data te reserveren. De Stichting probeert weer mooie routes uit te zetten, en zij hoopt dat het evenals de afgelopen jaren weer een paar mooie en gezellige avonden worden. In de loop van de komende maanden kunt u nog meer informatie van ons verwachten. De Stichting Wandelavondvierdaagse Moereestel Het kinderprogramma is één van de nieuwe pro gramma’s die Omroep Brabant vanaf 1 maart heeft. Op woensdagmiddag komt er een consu mentenprogramma en op dinsdagmiddag wordt het al bestaande programma ’Prikbord’ uit gebreid. De regionale omroep streeft ernaar dagelijks tus sen zeven uur ’s morgens en zeven uur ’s avonds programma’s te brengen met het internationale, nationale en regionale nieuws, veel service en muziek. Het kinderprogramma wordt uitgezonden op za terdagmorgen tussen 9 en 10 uur. In dat pro gramma zijn sprookjes te horen, die gespeeld worden door acteurs, die ook aktief zijn in het Land van Ooit in Drunen. Voor het kinderpro gramma worden wekelijks nieuwe sprookjes ge schreven, zodat ook ingespeeld kan worden op vragen die door kinderen kunnen worden gesteld. Een gedeelte van het kinderprogramma wordt in gevuld door de Provinciale Bibliotheek Centra le, die o.a. melding maakt van nieuwe kinder boeken. Het IVN sluit op 20 maart a.s. haar dia- avondenseizoen af met een filmavond. Deze laat ste presentatie vindt plaats in het Oude Nest te Oisterwijk, aanvang 20.00 uur. De heer Horvers uit Oisterwijk zal een vijftal korte films vertonen. Hij neemt ons mee door de Oisterwijkse bossen en langs de Beerse, van de oorsprong tot Tevens laat hij ons genieten van de flora in Noord-Frankrijk en de franse Pyreneeën. Tot slot gaan wij met hem vogels kijken in de Rho- nedelta. Een aantrekkelijk programma om niet te missen. De toegang is gratis. Programma dinsdag 20 maart 1990: - warming-up op muziek - circuit, waarbij men 1 minuut werkt en 1 minuut rust. De oefeningen zijn zodanig samengesteld dat diverse spieren aan bod komen - als afsluiting een spel Plaats: Sportzaal De Vonder. Tijd: van 10.15 - 11.15 uur. Kosten: 3,— per persoon. Voor meer informatie kunt u terecht bij P. Wolfs, telefoon 2210.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 15