I I a Trainers-succes S.V. Roef! Tafeltennisvereniging viert eerste lustrum met promotie naar eerste klas Audacia-nieuws Foto’s in opdracht van 'Moergestel- Nieuws' gemaakt zijn foto's van Chris van de Bijgaart Fotografie Juniorenvoetbal op 30 april S.V. Roef! Handbal S.V.Roef! Honkbal Softbal Peanut J.E. Toen 5 jaar geleden de tafeltennisvereniging, in het toenmalige gebouw ’De Vereniging’ van start ging, heeft niemand durven hopen dat onze club ooit de eerste klas zou bereiken in de Tilburgse Tafeltennis Liga (T.T.L.). Dat dit geen geringe prestatie is moge blijken uit het feit, dat de laagste competitieklasse negen is. Audacia uit ritme AUDACIA PUPILLEN AUDACIA JUNIOREN Regelamtige overwinning Al habraken sp©rt "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 14 MAART 1990 PAGINA 11 V.l.n.r.: Ron van Hees, Piet Habraken en Herman Reinders. Audacia Cl - Gilze 5 2-6 8-5 7-8 27-29 15-14 5-1 1-7 1- 3 2- 2 1-4 0-3 0-4 8-0 3-0 1-2 Dames senioren: White Demons - Roef In het begin van de wedstrijd verliep het voor ons moeizaam waardoor White Demons snel en voor sprong wist op te bouwen. Stand 4-1. Dit werd snel teniet gedaan. Van onze zijde werd er met meer tempo gespeeld, door opgezette aanvallen lukte het om de aanval draaiende te houden, waardoor er gescoord kon worden. De verdedi ging werd meer afgestemd op het team van White Demons om zo doelpunten te voorkomen. Rust stand 4-4. In het begin van de tweede helft werd er oplet tender gespeeld. Door veel cirkelwerk hebben we een kleine voorsprong opgebouwd van 6-8. In het laatste kwartier werd het wat rommelig, door ver minderde konsentratie ontstond er onnodig bal verlies. De verdediging zat bij beide partijen wel dicht, waardoor het moeilijker werd om te sco ren. White Demons had de laatste minuut nog spannend gemaakt door een doelpunt: 7-8. Door ons hoofd koel te houden bleef de eindstand zo. Gescoord door: Helma van Dijk (lx), Nel van Dijk (lx), Susanne Ligtvoet (lx), Danielle van Nuenen (lx), Hennie Smits (lx) en Annie op ’t Hoog (3x). 14.30 uur 12.00 uur 12.00 uur 11.45 uur 12.00 uur 12.30 uur 10.00 uur 10.00 uur 10.00 uur 2-1 1-1 1-7 1-1 3-2 2-4 4-0 3-0 4-2 De aktiviteitencommissie van SV Audacia wil in samenwerking met het Oranjecomité op maan dag 30 april een buurtvoetbaltoernooi houden voor alle jongens van 12 tot 18 jaar. Ook zij die niet bij Audacia zijn zijn natuurlijk van harte welkom. Om te weten of er voldoende belangstelling voor is moeten wij vóór 1 april weten of je meedoet ja of nee. Voor informatie kun je terecht bij de ak tiviteitencommissie van SV Audacia: Nico Oer- lemans, Willy Tekath, Corry Smits, Frans Oer- lemans of Harrie Beerens. Dus vóór 1 april! De aktiviteitencommissie. Uitslagen zondag 11 maart: D.V.G. - Audacia Audacia 2 - Rood Wit W Jong Brabant 5 - Audacia 3 Audacia 4 - R.K.D.V.C Longa 4 - Audacia 5 Sarto 9 - Audacia 6 Audacia 7 - Nevelo 7 Marvilde 10 - Audacia 8 Audacia 9 - S.V.G. 9 Programma zondag 18 maart: S.V.G. - Audacia Audacia 2 - R.A.C. 2 Riel 3 - Audacia 3 R.K.C. 6 - Audacia 4 Audacia 5 - S.V.G. 5 Oisterwijk 4 - Audacia 6 Audacia 7 - V.O.A.B. 10 Spoord. Boys 8 - Audacia 8 Audacia 9 - E.D.N. ’56 In de eerste 2 jaren kende de tafeltermisclub een grote bloei, maar na de ’verkiezingen’ legden en kele gerenommeerde leden het bijltje erbij neer. Zoals bij vele andere verenigingen kwamen ook de hooggespannen verwachtingen t.a.v. de jeugd niet uit, en mede door de voor tafeltennis slech te accommodatie kwam de club in een diep dal terecht. De echte pioniers van het eerste uur bleven door zetten en kregen de tafeltennistrein weer op de. rails. Zonder de anderen tekort te doen mag hier bij zeker de naam van Herman Reinders ge noemd worden, die als een leeuw voor het voort bestaan van de club gevochten heeft. Ook de ver huizing naar het nieuwe gebouw ’D’n Donk’, met zijn prima accommodatie voor 5 tafels, douche-gelegenheid en keurige kleedkamers, bracht nieuw leven in de tafeltennisbrouwerij, bovendien werd veel meer de nadruk gelegd op recreatie-tafeltennis, en deze formule blijkt een succes te zijn. Ook zien vele nieuwe leden tafel tennis als tweede sport, ter bevordering van hun reactievermogen en/of conditie (tafeltennis is de snelste sport ter wereld!). Ook het fabeltje ’tennis en tafeltennis kunnen niet samengaan’ moet maar eens uit de wereld. De Engelse Ann Haydon was wereldkampioene mixed-dubbel tafeltennis, alsmede Wimbledon- kampioene dames-enkel tennis! Björn Borg, de beste tennisser aller tijden, speelde tafeltennis Uitslagen 10 en 11 maart: Welpen Roef 2 - White Demons 2 Welpen Roef - White Demons Dames sen. White Demons 2 - Roef. Heren jun. Roef - G.H.V. Heren sen. Roef 2 - Blauw Wit 2 Wedstrijden 18 maart: Heren jun. 15.30 u.: Roef - Heerle Heren sen. 16.40 u.: Roef 2 - White Demons 3 Heren sen. 11.10 u.: H.V.T. - Roef Dames sen. 12.10 u.: Were Di 2 - Roef Wedstrijdverslag welpen Roef - White Demons De welpen mochten hun kampioenswedstrijd thuis spelen tegen de White Demons. Voor de ze wedstrijd speelde de tweede teams ook al te gen elkaar en daar speelde White Demons hun kampioenswedstrijd, die ze ook wonnen en wel met 2-6. Voor het eerste team van Roef was er dus de kans op revanche, dus gingen ze fanatiek van start en verwende het aanwezige publiek met snelle en zeer goede akties. Deze boeiende wedstrijd kende als ruststand een voordelig doelsaldo voor onze welpen van 4-1. Na rust knokte White Demons goed terug en bleven mooi in de pas bij Roef, zodat deze niet verder konden uitlopen. Uiteindelijk bleef de schade zo beperkt mogelijk en werd het tenslot te 8-5 voor Roef. Het jammere van deze wedstrijd was dat hun trainer Harrie Reyrink wegens ziekte niet aanwe zig kon zijn, maar een ieder weet dat hij trots is op zijn welpen en terecht, want hun kampioen schap was zeer verdiend. Gefeliciteerd!!! Nog een paar weken binnentraining en we begin nen aan de buitentraining en de competitie. Zon dag 4 maart hebben we voor het eerst in de ge schiedenis van Roef! een ’pre-gamedag’ gehad. De dag was bedoeld om de H.S.P.-leden een beetje in de stemming te brengen voor het ko mende honk- en softbalseizoen. Jammer dat het weer ons niet meezat. Iets eerder als de bedoeling was moesten we er een einde aan maken. Maar ondanks dat was het toch een geslaagde dag. Het komend weekend zijn de eerste oefen wedstrijden. Zaterdag 17 maart: Sb. asp. 11.00 uur: Roef! - Ducks Zondag 18 maart: H.bl 14.00 uur: Roef! - C. Meppers S.bl 11.00 uur: Roef! - Hazenkamp eerste klas in de Zweedse Liga! Dus dames en he ren tafeltennissers, er is nog hoop voor u; ieder een v.a. 15 jaar, die wel eens ’gepingpongd’ heeft en het een plezierig spel vindt is van harte wel kom om op maandagavond van 20.00 - 22.00 uur eens te komen kijken en/of spelen (’proef-batjes zijn aanwezig). Terugkijkend op ons eerste lustrum gaat ook een speciaal woord van dank uit naar wethouder Noud Smits en mevr. Coolen, die namens de Ge meente, de tafeltennisclub steeds een warm hart hebben toegedragen. Onze grootste dank echter gaat uit naar de spon sors vanaf het eerste uur: Pryma Discount Denis sen en Wim Willems bloemen en planten. Ook Habraken Sport en Jan van den Brekel hebben hun steentje bijgedragen. Nieuwe sponsors zijn uiteraard altijd welkom, vooral omdat wij enke le tafels en netten hebben die meer dan 5 jaar oud zijn! Onze sponsors hebben vaak zeer goede aanbie dingen, tafeltennisvereniging Moergestel, ter ge legenheid van haar eerste lustrum, ook: voor 18,- kunt u van 15 maart tot 1 juli 1990 een proef- lidmaatschap aangaan, u kunt dan 12 maal ’s maandagsavond de mooie tafeltennissport beoe fenen. Voor nadere informatie kunt u zich ook wenden tot onze voorzitter, telefoon 3365. Na een 15 weken durende cursus zijn de Roef! honkballers Jan Klomp, René van Beur den en Michel Vermeer met lof geslaagd voor diploma Jeugd trainer/coach honkbal. Met dit door de examencommissie van de Koninklijke Nederlandse Baseball en Softbal- bond afgegeven diploma heeft S.V. Roef! haar trainersbestand uitgebreid met officieel door de Nederlandse bond erkende trainers. Een prestatie van formaat die zeker zijn vruchten zal afwerpen in de komende honk- en softbalcompetities. Proficiat geslaagden en S.V. Roef! (foto: Chris van de Bijgaart) D.V.G. - Audacia2-1 Met de laatste successen in het achterhoofd koos aanvoerder Peter van Kerkoerle met de straffe wind mee te spelen, om daardoor snel afstand te nemen van de in degradatienood verkerende te genstander uit Liempde. Het pakte echter ver keerd uit. D.V.G. was vastberaden om uit deze wedstrijd twee punten te halen en speelde daar ook naar. Wegens trainingsachterstand startte Audacia zonder Marco van de Wiel en Ad Rij nen, doch dit mocht totaal geen excuus zijn voor het zeer matte spel in de eerste helft. Audacia Het zich voortdurend de kaas van het brood eten en was steeds te laat bij de les. Het was dan ook lo gisch dat het felle en dappere D.V.G. aan een 2-0 voorsprong kwam. In de vijftiende minuut was het Theo van Abeelen, die vrij voor keeper Jan van Elderen kwam en hem netjes uitspeelde: 1-0. In de vijfendertigste minuut was het zijn neef Ad van Abeelen die met een fraaie omhaal de bal in de kruising schoot: 2-0. Hij mocht hiervoor van de Audacia-verdediging wel in alle rust de bal aannemen. In de tweede helft mocht Audacia proberen iets terug te doen. Na vijf minuten kwam Marco van de Wiel in het veld en de ploeg oefende geduren de driekwart van die tweede helft grote druk uit op de Liempdenaren. Vooral Noud Persoons straalde hierbij een grote onverzettelijkheid uit. Voortdurend Het hij zich in de voorste linies zien en had bijna succes met een kopbal. Ook de de buterende Dirk- van Abeelen, die dat als recht sachter naar behoren deed, bood zich bij een vrije trap aan. Zijn schot ging echter rakelings langs. Het duurde echter tot vier minuten voor het ein de dat Audacia wel doel trof. De keeper van D.V.G. wist de bal uit een vrije trap van Bert Snepscheut niet onder controle te krijgen, waar bij in de scrimmage uit de rebound Marco het laatste tikje gaf: 2-1. Ondanks de druk waren de laatste vier minuten te kort om alsnog een ge- Hjkspel te behalen. Rest nog te vermelden dat Jan van Elderen na dertig minuten in de tweede helft zich moest la ten vervangen door Niki op ’t Hoog. HopeHjk is hij snel hersteld. Uitslagen zaterdag 10 maart: Audacia Dl - Taxandria 1 Oirschot 2 - Audacia D2 Audacia D3 - Viola 2 Jong Brabant 3 - Audacia El R.K.D.S.V. F1 - Audacia F1 Audacia F2 - Nevelo F2 Programma zaterdag 17 maart: Nemelaer 1 - Audacia Dlvertrek 10.15 uur Audacia D2 - Nemelaer 2.. aanvang 10.00 uur V.O.A.B. 3 - Audacia D3 vertrek 10.15 uur Beerse Boys 4 - Audacia Elvertrek 9.15 uur J.P.S. F1 - Audacia F1vertrek 9.45 uur Audacia F2 - Willem II F3 aanvang 11.15 uur Uitslagen zaterdag 10 maart: Audacia Al - ’t Zand 1 G.S.B.W. 2 - Audacia A2 Audacia B1 - Hieronymus 2 Audacia Cl - Willem II 8 Programma zaterdag 17 maart: Audacia Al - Spoord. Boys 1 aanvang 14.30 uur Gloria UC 1 - Audacia A2 aanvang 14.30 uur vertrek 13.30 uur (Vr.sch.) Audacia BI - Oirschot BI aanvang 13.00 uur aanvang 13.00 uur Audacia - ’t Zand5-1 Hoewel ook nu weer een van de zwakkere tegen standers Het Audacia toch wat beter spel zien in de wedstrijd tegen de Tilburgers. Bij rust hadden de jongens een 2-0 voorsprong. Met een afstands schot van 18 meter liet Jan-Willem Beerens 1-0 aantekenen en een solo van Gregor Janssen bete kende 2-0. In de tweede helft kreeg Rob van Ha zendonk het op zijn heupen door tweemaal te scoren, eerst met een schot in de bovenhoek van af de zestienmeter en daarna een accuraat tikje uit een hoekschop. Vervolgens maakte Corné Zoontjens met zijn hoofd nog een fraai doelpunt uit een schitteren de voorzet van Jan-Willem: 5-0. Een paar minu ten voor tijd scoorde ’t Zand nog tegen, zodat een eindstand van 5-1 in de boeken komt. Een goe de wedstrijd en op naar het kampioenschap met nog drie wedstrijden te spelen. |F I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 11