Gemeenteraadsverkiezingen PGB: Partij voor Gemeenschappelijke Belangen C.D.A.: dé partij met toekomst geef ze het vertrouwen I Als lijsttrekker van het C.D.A. maak ik, Ad van den Meijdenberg, graag van deze gelegenheid gebruik om onze partij en ons team nader bij de Moergestelse bevolking voor te stellen. i I De PARTIJ voor GEMEENSCHAPPELIJKE BELANGEN (P.G.B.) bestaat 25 jaar en is als zodanig de oudste politieke partij in Moergestel. Vanaf de eerste deelname aan de gemeenteraadsverkiezingen in 1966 tot de laatstgehouden verkiezingen in 1986 is het steeds beter gegaan met het aantal stemmen en dus met het aantal zetels in de raad. Dit resultaat hebben wij in eerste instantie te danken aan al onze kiezers, die zoveel vertrouwen in ons hadden. Wij zijn hen daar nog steeds dankbaar voor. MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 7 MAART 1990 I Over twee weken, woensdag 21 maart, vinden weer de gemeenteraadsverkiezingen plaats. Vanaf 1978 heeft ’Moergestel-Nieuws’ elke vier jaren alle dat jaar aan de verkiezingen deelnemende partijen plaats geboden iets van zichzelf te vertellen. Zo ook in dit jaar 1990. Uitdrukkelijk willen we hierbij stellen dat plaatsing van deze berichten niet wil zeggen dat de redaktie het eens is met de inhoud daarvan, en we derhalve ook geen verantwoordelijkheid daarvoor kunnen en willen dragen. Anders gezegd: elke partij is verantwoordelijk voor de door hen zelf geschreven tekst. Redaktie ’Moergestel-Nieuws’ I v t 5 t 5 l t s t l t I I 1 1 1 1 1 1 1 1 s 1 1 1 1 1 1 1 1 1 I 1 e I c s t I 1 l 1 1 1 I 1 1 a i recht in de ogen durven kijken en geen onder scheid maken tussen de een of de ander. Wij zijn er voor iedereen, VOOR IEDERS BELANG, voor het gemeenschappelijk belang. Belangrijk is op de dag van vandaag, dat je ’van wanten moet weten’. Uiteraard kun je met gro te families achter je veel stemmen binnen halen, maar in de raad zélf kun je die families niet mee brengen, dan moet je het zelf zien te klaren. Daarom hebben wij al die jaren gekozen voor KWALITEIT en ook nu weer staan er mensen op onze kandidatenlijst die hun ’mannetje’ staan. Ze weten waarover ze praten en kunnen ook uit stekend voor de dag komen. Politiek maken doe je niet alleen. Samen met an dere politieke partijen kom je op voor het alge- vele jaren is hij een zeer gezien persoon binnen sportvereniging Roef!. Na Harrie komt als nummer 3 Betsy Denissen- Welten (66) op de C.D.A.-lijst. Betsy zit al 11 jaar in de raad en was acht jaar lid van het samen werkingsverband Midden-Brabant. Ze zit ruim 25 jaar in het verenigingsleven en is o.a. bestuurslid van het VNKV. Ook zet zij zich in voor de vluchtelingenhulp. Voor vele mensen in Moergestel is Betsy met haar sociaal-voelende in stelling een vertrouwensfiguur, bij wie je altijd te recht kunt. Ook nieuw bij het C.D.A. is nummer 4 Mark van Velthoven (31). Mark is als echte Moergestel- naar altijd geïnteresseerd geweest in het politie ke gebeuren in ons dorp. Nu heeft hij besloten zich voor de verkiezingen beschikbaar te stellen. Wonend in de jonge wijk Papenacker is Mark werkzaam bij de Algemene Inspectiedienst. Deze dienst heeft tot taak het opsporen van milieu delicten. De zorg voor het milieu staat bij Mark dan ook hoog in het vaandel. Nummer 5 is Kees Kouwenberg. Hij wordt met zijn 25 jaar de komende periode wellicht het jongste raadslid. Hij is ruim 12 jaar KPJ-lid en Wij menen te mogen stellen, dat wij dit vertrou- - wen hebben moeten verdienen door steeds voor u klaar te staan. Het enorm druk bezochte spreekuur van wethouder Noud Smits op maan dagavond is daarvan een zeer goed bewijs.. De manier, waarop Noud Smits u informeert en uw belangen behartigt, legt een basis van VER TROUWEN. U kunt praten met iemand, die staat voor uw belang en bereid is ervoor te ’knok ken’. Zo is het ook met onze fraktie: in al die achter ons liggende jaren heeft u steeds een gewillig gehoor gevonden met uw vragen bij onze fraktieleden. Zo hoort het ook; daar zijn wij immers voor ’in gehuurd’. Wij staan voor onze politiek, eerlijk, iedereen Meijdenberg en Anneke Burgers urine echte gès- selse ben. Om een dorp mee te kunnen besturen, is het tenminste nodig dat je het dorp kent. Een opleiding Hogere Bestuursacademie en 15 jaar er varing als beleidsmedewerker bij andere gemeen tes maken voor mij de aanpak van de gemeente- problematiek een stuk gemakkelijker. Een goede samenwerking met andere politieke partijen en het voeren van overleg met allerlei Moergestelse groeperingen staat bij het C.D.A. hoog in het vaandel. Het C.D.A. gaat er immers vanuit dat we samen verantwoordelijk zijn en de verantwoordelijkheid moeten kunnen dragen met en voor elkaar. Speciale aandacht verdient het milieu. We moeten voorkomen dat het na geslacht (onze kinderen en kleinkinderen) met de brokken blijft zitten. Het zal u duidelijk zijn dat u over het program ma nog afzonderlijk wordt geïnformeerd. Als lijsttrekker wil ik nu onze kandidaten voor zover nodig nog nader aan u voorstellen. Nummer 2 op de lijst is Harrie Reyrink, 39 jaar. Het C.D.A. prijst zich gelukkig Harrie op de lijst te hebben. Als invaller voor Theo Mulders heeft hij de afgelopen periode al aan het raadswerk mo gen proeven. Harrie behoort in de eerste plaats tot de practische landbouwers. Ook in het Moer gestelse sportgebeuren is hij uitstekend thuis. Al Het lijsttrekkerschap is een belangrijk iets, maar mag nimmer van zo’n grote invloed zijn dat de partij daarvan te veel afhankelijk wordt. Bij het C.D.A. is dat in ieder geval niet zo. We hebben een stevige basis. Ik vraag uw steun dan ook niet alleen voor mezelf maar juist voor al onze kan didaten. Ons uitgangspunt is steeds geweest om veel vrou wen en jongeren bij ons plaatselijk C.D.A. te be trekken. Het C.D.A. heeft voor hen ook een ver kiesbare plaats gereserveerd. Met name deze groeperingen zijn anders niet vertegenwoordigd in de Moergestelse gemeenteraad. Ik zelf, gehuwd met Marianne en vader van zoon Niels (Vz jaar), zit vanaf 1986 in de gemeenteraad en ben nu ongeveer een half jaar wethouder. Als raadslid en nog meer natuurlijk als wethouder heb ik de afgelopen periode enorm veel contact mogen hebben met de Moergestelse bevolking. Ik probeer op een gewone en bescheiden manier tussen de mensen te staan. Verder wil ik open staan voor de problemen die er leven en indien mogelijk ze mee helpen op te lossen. Ik heb daar bij het voordeel dat ik als zoon van Nelis van den meen belang en daarop stem je je beleid af. Je moet dan niet tussentijds met allerlei scheld partijen via folders en stencils de brievenbus pro beren te bevuilen. Een politieke partij die zich daaraan waagt, geeft zichzelf alleen maar op een ongenadige manier bloot. Hun verweer, dat nooit mensen persoonlijk gekrenkt worden, snijdt geen hout. Hoe kan iemand de gevoelens van een an der vertolken?! U zult dan ook nooit zien of ho ren, dat de P.G.B. zich verlaagt tot dergelijke praktijken. De andere partij, die dat de afgelopen jaren wel heeft gedaan, krijgt daarvoor ongetwijfeld de re kening gepresenteerd. Dat is immers niet wat de Moergéstelnaar wil! Recent hebben wij in Moergestel moeten ontdek ken, dat er vier partijen aan de verkiezingen deel namen, maar dat er een vijfde ’partij’ zich in de strijd gemengd heeft. Wat is namelijk het geval? In het kader van het milieu hebben verschillen de politieke partijen hun standpunten kenbaar gemaakt, zeker ten aanzien van de ammonia- kuitstoot (de mestproblematiek). In Moergestel (en verder nog op andere plekken in Brabant en Gelderland) is de ammoniakuitstoot zö erg, dat er niet meer dieren bij mogen komen, geen nieu we agrarische bedrijven gevestigd mogen wor den, ander vee-voer gebruikt dient te worden en er een vermindering van fosfaten moet komen. De afwateringssloten langs de weilanden verto nen soms een witte ’droes’, waardoor het water ’dood’ slaat en het leven in de sloot afsterft. De bomen en het bekende verzuringsprobleem doet zijn werking. Het is geen wonder, dat niet over al dezelfde maatregelen genomen (hoeven) te worden. In het ene gebied staan meer bossen, wonen meer boeren, is de hoeveelheid mest gro- PAGINA 8 heeft al heel wat bestuurservaring opgedaan. Kees wil zich in de raad gaan inzetten voor een realistische aanpak van de plaatselijke proble men. Hij zal hierbij de belangen van de jeugd niet uit het oog verliezen. Na Kees staat Wim Mees (36 jaar) als zesde op de lijst. Wim is werkzaam bij een bedrijfsvereni ging. Dagelijks wordt hij daar geconfronteerd met de problematiek die ontstaat bij mensen wanneer ze tengevolge van arbeidsongeschikt heid buiten de arbeidsmarkt geplaatst worden. Wim is 9 jaar bestuurslid geweest van Hen- gelsportvereniging ’De Rietvoorn’, waarvan hij nog steeds actief lid is. Een erg geziene bewoner in de wijk Oistelvoirtjes, die gekozen heeft voor het C.D.A. omdat deze partij zich inzet voor iedereen en ook voor iedereen herkenbaar is. Ook nummer 7 Jos van der Sande, 38 jaar, is een echte Moergestelnaar. Al jaren is hij actief lid van de plaatselijke voetbalclub ’Audacia’. Verder is hij vendelier van het Gilde St. Sebastiaan en Bar bara en behoort hij al jarenlang bij de in Moer gestel bekende groep ’De Engelandvaarders’. Jos heeft enorm veel ervaring opgedaan in de ge zondheidszorg en sinds 1‘/z jaar is hij lid van de staf van een groot verzorgingstehuis. Jos voelt zich thuis bij het C.D.A. dat veel aandacht heeft voor de huisvesting van de bejaarden. Als nummer 8 op de lijst zien we Leny Pijnenburg-Schoenmakers (46). Leny is huis vrouw en part-time medewerkster van de biblio theek in Tilburg. Zij heeft jarenlang in het schoolbestuur gezeten en is nog bestuurslid van M.T.V. Stokeind. Leny heeft voor het C.D.A. gekozen omdat het een partij is met een goed rea listisch uitvoerbaar programma. Haar speciale belangstelling heeft het schoolgebeuren, sport- en ouderenbeleid. Het C.D.A. is blij deze enthou siaste vrouw hoog op de lijst te hebben. Leo Stein (63) is natuurlijk o.a. als onderwijzer een bekend persoon in Moergestel. Deze num mer 9 op de lijst heeft speciale belangstelling voor het reilen en zeilen van het onderwijs in Moer gestel. Al jarenlang is Leo actief als lid van de C.V. ’De Pierewaaiers’, afgelopen periode zelfs als voorzitter. Als zodanig heeft hij veel contac ten met andere verenigingen. Het is zijn bedoe ling om vanuit het C.D.A. een open oor te heb ben voor ieders zorgen en klaar te staan waar hij kan. ’Het C.D.A.’, zegt Leo, ’stelt de mens cen traal en begint dan een probleem op te lossen. Nummer 10 van de lijst is Ad Wortel (58). Ad is met Betsy meegekomen van de lijst Denissen. Ad is van beroep timmerman. Hij is al bijna 20 jaar penningmeester van de Bouw- en Houtbond. Als zodanig heeft hij dan ook veel contacten in ons dorp. Dit waren dan de eerste tien. Ook de overige 20 staan midden in de gemeenschap van Moergestel. U kunt steeds op hen terugvallen. Zo hebben we in ons midden o.a. nog de voorzitster van de KVO, de voorzitster van het VNKV, de voorzit ter van het Bejaardencentrum ’De Reuselhofde organiste van het kerkkoor, een prins carnaval met zijn adjudant, de voorzitster van de Kruis vereniging, een deelneemster aan Moergestel Kreatief, een brandweerman, een bestuurslid van de zeer actieve schaatsclub ’De Vennen’ en een van de nieuwkomers in ons dorp. Op de foto kunt u ze allemaal terugvinden. Eigenlijk behoef ik u niet eens te vragen op het C.D.A. te stemmen. Het lijkt voldoende wan neer u alle lijsten en programma’s naast elkaar legt en uw keuze dan bepaalt. Beste mensen van Moergestel, ik vraag het u tóch: kom achter ons staan. Schenk ons uw ver trouwen. Op ons kunt u rekenen, ook na de ver kiezingen. DUS STEM TEVREE, STEM LIJST TWEE! Ad van den Meijdenberg, lijsttrekker C.D.A. ter dan ergens anders. Vandaar, dat iedere ge meente zijn eigen verantwoordelijkheid moet kennen en nemen. Dit is in het belang van ons al len, óók in dat van de boeren. Dat de boeren denken daarbij in hun bedrijfsvoe ring te worden aangetast, is juist. Men kan im mers niet onbeperkt uitbreiden; het ’plafond’ is in Moergestel al bereikt. Zelfs nuchtere boeren zijn daarvan zélf overtuigd. We moeten terug en.dat kost pijn. Daarvoor hebben wij best be grip en daarom hebben wij op 21 februari jl. als P.G.B. een gesprek gehad met de Boerenbond, de belangenorganisatie in Moergestel van de boeren. De Boerenbond kwam in dit gesprek een heel eind tegemoet aan onze eiesen, maar had een aan tal knelpunten, waarvoor een nadere uitwerking moest komen. Dit vroeg om bestudering. De raadsvergadering van 23 februari zou tè vroeg zijn om in te gaan op de behandeling van de zo genaamde ecologische richtlijn. Wat was er on dertussen gebeurd? De Boerenbond heeft een aantal zaken op papier gezet en is daarmee ’de boer opgegaan’. Het C.D.A. werd benaderd, lijst Betsie Denissen en de S.P.M. Het laatste is niet onvermeldenswaardig, want bij iedere gelegen heid had de S.P.M. zich steeds in forse bewoor dingen uitgelaten ten aanzien van de toepassing van de ecologische richtlijn (allerlei verslagen kunnen dit aantonen, zelfs hun eigen folder spreekt daarover!). Betsie Denissen had zich voor de nieuwe verkiezingen al door het C.D.A. laten ’inlijven’, dus dat was voor de Boerenbond geen moeilijke hindernis. Wat schetst de verbazing van politiek Moergestel?! Het C.D.A., samen met Betsie Denissen èn S.P.M. komen met een amendement (wijziging) op de notitie terzake de Allereerst wil ik ’Moergestel-Nieuws’ danken voor de wijze waarop ze de politieke partijen de mogelijkheid biedt om zich te presenteren. Het C.D.A. neemt al vanaf 1978 met succes aan de gemeenteraadsverkiezingen deel. Gezien ons programma en onze kandidatenlijst hopen wij op een zeer grote steun van de Moergestelse kiezers. Het C.D.A. Moergestel is een echte plaatselijke partij. Niet immers de naam van de partij bepaalt dit maar juist de mensen die de partij vertegen woordigen. Zij moeten herkenbaar en aanspreek baar zijn. Welke partij geeft met haar kandida tenlijst een betere afspiegeling van de Moergestel se gemeenschap? Bewust en niet zonder succes is hiermede bij de samenstelling van de lijst reke ning gehouden. Het C.D.A. is er immers voor iedereen. Het is voor de eerste keer dat ik, 39 jaar oud, als lijsttrekker van het C.D.A. de kar mag trekken. Het is geen gemakkelijke opgave Toon van Gils hierin te vervangen. Een hele taak die echter voor een groot stuk wordt verlicht met zo’n fijne groep mensen achter me. Ik beschouw het dan ook als een eer hen te mogen voorgaan.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 8