ALLEEN DE SLAAPZAK MEE OP VAKANTIE BURO '76 Schade aan uw auto vereist deskundige reparatie. Tunesië wint op kwaliteit I 1 DONKERS SSSi—ril Stille Omgang in de nacht van 17 op 18 maart Bestuursvergadering Stichting Openbare Bibliotheek Moergestel K.V.O. Moergestel Artiestengala 1990 geslaagd! iFOCWA FOCW A, kenmerk voor vakwerk arma De nieuwste geboortekollektie van INTERCARD is uit. Wij tonen u deze graag en helpen u ook met de tekst. AUTOBEDRIJF Gratis een origineel geschenk. .1 ’B- PAGINA 7 NA 6 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 28 FEBRUARI 1990 Hoera hier ben ik! per I Wat is het geheim van de populari teit huurtentvakanties? Niet de prijs. In het hoogseizoen liggen de prijzen op pittig niveau, voor dat geld is ook een appartementje te huur. Twee argumenten hanteren de intekenaars op een huurtent- vakantie: vrijheid en compleetheid. De ouders waarderen de compleet heid. Een standaard huurtentvakan- tie betekent dat bij aankomst een enorme bungalowtent gereed staat. Dat op diverse campings de huur- tentorganisatie ook voor kinderop vang en "animatie" gezorgd heeft, dat is leuk meegenomen. Dat open baar vervoer wordt aangeboden spreekt menigeen aan. Een organi satie laat zelfs een "gezinsbus" pen delen, een van de vele uitingen van creativiteit van de makers van dit soort vakanties. Sterke aanbieding van menige tour operator is ook de mogelijkheid om te kiezen voor meer kampeerterrei nen tijdens vakanties. Eerst een paar dagen in de bergen, dan een weekje aan de kust, het kan alle maal geregeld worden. Bij uw ANVR Reisadviesburo bij u om de hoek. Dat komt omdat toerisme aan de oostkust van Tunesië niet langzaam is gegroeid. Een generatie geleden begonnen de Tunesiers hotels te bouwen aan de schitterende zand stranden. Hun streven was toen "een nieuwe Rivièra" te maken. Dat ging een beetje mis. Massatoerisme begon op te komen en dat vroeg niet om deftig en duur. bewogen duidelijk minder gracieus over het to neel dan we van t.v. gewend zijn. Na o.a. een op treden van enkele KPJ-ers verzorgden de Wip pers wel een geheel eigen creatie van hoe een speeltuin eruit kan zien. ’Normaal’ treedt reeds jaren hier op en werd ook weer verplicht een toe gift te spelen. Tijdens dit nummer voorzagen zij de zaal van een dik pak confetti. Het leek wel een sneeuwstorm. Met alle artiesten op het toneel werd onder leiding van Pieter de avond afgeslo ten. Het was een perfekte opening van het car naval in het Durdraaiersrijk. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA kenmerk voor vakwerk. Schoolstraat 60, Moergestel Telefoon 04243 -1110 Oisterwijkseweg 43 - Moergestel Telefoon 04243 2268 De Tunesiers hebben de laatste ja ren gezorgd voor uitgaansmogelijk heden in stijl. De eigen disco's van de grote hotels doen niets onder voor Europese. Bovendien is er veel sport bijgekomen: tennis, windsurf, golf zelfs en niet te vergeten hele fraaie paardrijmogelijkheden. De zon schijnt nog steeds even uit bundig, de stranden zijn groot en onbedorven, de zee is schoon. Betere verbindingen met het achterland passen uitstekend bij de groeiende interesse van veel toeristen om iets van land en de historie te zien. Tunesië met zijn rijk Romeins verleden en zijn bloeiend Arabische heden heeft ook in dit opzicht veel te bieden. De Tunesische vakantie-aanbieding anno 1990 past dus precies in het behoeftepatroon van veel Nederlan ders die iets anders, iets extra's wil len. maar dan wel in alle comfort. De Tunesische keuken, een beetje onder invloed van de Franse, is rijk en gevarieerd. De Tunesische wij- Het resultaat van dat alles is dat er nu in Tunesië een aantal concentra ties ligt niet mooie grote hotels te midden van goed onderhouden tui nen. Die worden vakkundig gedre ven door managers die weten wie hun klanten zijn. De prijzen zijn laag. De sfeer is voor een Noord- afrikaans land zeer tolerant. Wie van eten en drinken en uitgaan houdt, die wordt bepaald niet tegen gehouden. Dinsdag 6 maart is er een studiemiddag voor al le agrarische vrouwen. Inleider is de heer A. Ver meer. Aanvang 13.30 uur in ’Den Boogaard’. Alle inlichtingen hierover bij mevr. T. Hendriks, tel. 1419. Dinsdag 24 april gaan we op excursie naar het Zijderupsenmuseum in Wouw. Hier kun je zien hoe de zijderups leeft en hoe er zijde wordt ge wonnen. Het is een zeer interessante en leerzame middag. We vertrekken om 13.30 uur en zijn om ong. 17.30 uur weer thuis. Bij voldoende deelname zijn de kosten 20,-. Opgave nog mogelijk tot 1 maart bij het bestuur. Het zijn geen badplaatsen zoals wij ze kennen. Alleen bij Hammamet vind je enigszins de traditionele combinatie van haven, winkelstraat jes en flaneerboulevards. Elders is er wel een centrum, maar dat leidt een eigen leven zoals de befaamde en zeer bezienswaardige overdekte markt van Sousse. Afgelopen zaterdag vond in café ’t Draaiboompje het artiestengala plaats. Hieraan deden niet min der dan 42 artiesten mee. Voor sommigen was het de eerste ervaring om op de planken te staan maar diversen doen al jaren mee. In totaliteit wa ren er 9 optredens welke varieerden van solo- optredens, complete bands tot een fleurige dansgroep. Het spits werd afgebeten door een indrukwek kende imitatie van Toon Hermans met het lied ’Wat ruist er door het struikgewas’, gevolgd door een ludiek trukkerslied. The Weathergirls zon gen over de regen, en met hun sierlijke bewegin gen lieten ze het nog regenen ook. De New Fi ve (voorheen de Champignonpluksters) traden op als nieuwe meidengroep. De Lambadameisjes hadden toch wel iets aan soepelheid ingeboet. Ze Die staat heel stevig, zo zet je je eigen tent niet neer. Op een van de mooiste plekjes van een toch al ge selecteerde camping. Ze biedt ruim slaapplaats aan vier of aan zes men sen in gescheiden cabines. Alle ge rei en gerief staat gereed: potten en pannen, bestek, bedden, lampen, koelkastje, stoelen en tafel. Geen kampeerder kan meer uitrusting bedenken dan dat gereed staat in een huurtent. Slechts de slaapzak ken gaan van thuis mee. De kusten verschillen sterk. In het noorden zijn wat kleine bad/haven- plaatsen. Daar komen wel toeristen, maar dat zijn voornamelijk Fransen. Djerba is een uitgesproken rustig eiland met een paar hele grote, maar in vele bungalow-gedeeltes opgesplitste hotelcomplexen. Aan de oostkust is het meeste te doen: namen van badplaatsen als Hamma met, Monastir en Sousse klinken bekend. De vrijheid betreft die van een kam peerterrein. Vraag het kinderen in elke leeftijdsklasse, ze vieren het liefste vakantie op een camping. Daar kunnen ze gevaarloos rond rennen, daar vinden ze vriendjes, daar is de spanning van het zoge naamd primitief leven, daar zijn va der en moeder steeds in de buurt. Geen vakantie-dienst groeide de laatste seizoenen zo hard als de "huurtenten". Grote gespecialiseer de touroperators zagen hun omzet groeien met stappen van twintig procent per seizoen. nen zullen ook voor kenners een verrassing zijn en dan niet alleen vanwege hun kwaliteit, maar zeker ook vanwege de geringe prijzen. Op dinsdag 13 maart 1990 vergadert het bestuur van de Stichting Openbare Bibliotheek Moer gestel. Tijd: 19.30 uur. Plaats: Openbare Bibliotheek, Schoolstraat 37. De agenda ziet er als volgt uit: 1. Opening. 2. Notulen vorige vergadering (16 januari 1990). 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen van de bibliotheek. 5. Herverkiezing bestuurslid. 6. Stand van zaken m.b.t. vacatures bestuur. 7. Stand van zaken m.b.t. automatiseing. 8. Verslag BBN-vergadering 12 maart 1990. 9. Cijfers 1989. 10. Begroting 1991. 11Rondvraag en sluiting. De vergadering is openbaar. Dit jaar wordt de Stille Omgang in Amsterdam gehouden in de nacht van 17 op 18 maart. De Stille Omgang is een bedevaart ter gedenking van het Heilig Mirakel van Amsterdam van 15 maart 1345. Al meer dan 100 jaar trekken vele bedevaartgan gers naar Amsterdam voor een stille tocht. H. Willibrordus: ’Inspireer ons om ons geloof in vrede en vrijheid te verbreiden’. Voorafgaand aan de tocht zal zoals gebruikelijk om 22.40 uur in de St. Catharinakerk in ’s Her- togenbosch een kort lof gecelebreerd worden waarna vertrek naar Amsterdam. De bedetocht door Amsterdam begint om 00.45 uur op het Spui. De H. Eucharistieviering is om 02.00 uur in de kerk de Papegaai in de Kal- verstraat. Kosten bussen en programma’s 19. persoon. Vertrek per bus: St. Jansplein Moergestel 21.45 uur Aanmelden voor 14 maart a.s. bij Bertens Tours, tel. 04243-1500. Verdere inlichtingen kunt u krijgen bij Jan van Biljouw, Vennelaan 15, Oisterwijk, tel. 04242-82562. Maar de Tunesiers wilden een op gang gekomen ontwikkeling niet stopzetten. Ze hadden in zoverre geluk dat in Europa de mensen meer gingen verdienen en dat de Tunesische munteenheid in waarde achterbleef. Hun geluk was ook dat het land zich zonder grote proble men kon door-ontwikkelen. Betere opleidingen, meer talenkennis, vooral ook belangrijk: een paar goede hotelscholen. Er zijn drie "Cótes" (want daar spreken ze ook Frans) in Tunesië. Een in het noorden, die lijkt wat op de Zuidfranse. Een langs de hele oostkust. Een eilandenkust, met name die van het grote eiland Djerba. i W 'S' n :;W.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 7