I I Informatie-avond ’De Bienekebolders’ TS3HI Het Katholiek Basisonderwijs ZOEKERTJES VAN IERSEL v/h Jos Habraken TAXI VAN DE LOO TEL. 04243-2077 NOUWENS VERHUIZINGEN IVN-wandeling sas Eg 3 msmfe Alle voorkomende gas-, water-, riool-, dakwerken en sanitair Marktkramen voor tuin- en andere feesten Marktkramenverhuur C. VAN DIJK sa Boszichtschool, Bosstraat 1, tel.: 1728 Loodgietersbedrijf Hertog Jan school Duyvekotstraat 19, tel.: 1886 Graaf van Urselschool, Kloosterlaan 32, tel.: 1560 De veranderingen in de wereld gaan ontzettend snel de laatste tijd. Zelfs voor de mensen, die al heel lang gewend waren aan het niet mogen kiezen, ontstaan er in deze tijden steeds meer mogelijkheden. Het nieuwe schooljaar komt weer dichterbij en daarmee ook de aanmelding van nieuwe leerlingen. Het Katholieke Schoolbestuur wil u daarom gaarne enige informatie geven over het katholiek basisonderwijs in ons dorp. Protestantse Gemeente Oisterwijk Parochie St. Jans Onthoofding "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 28 FEBRUARI 1990 PAGINA 2 lil 'n Kadobon de beste keus! Rootven 60, Moergestel, Tel. 04243-2414 Het bestuur hoopt, dat u door dit artikel een goede indruk heeft gekregen van het katholiek basisonderwijs in Moergestel. De onder- wijsteams ontmoeten u graag op de open dag. Voorz. L. Loosveld Sekr. J. Roosen Tevens is er dan gelegenheid om uw kind, wan neer dat vóór 1 augustus 1991 vier jaar wordt, aan te melden. ST. WILLIBRORDSTRAAT45 5056 HT BERKEL-ENSCHOT TEL. 013 - 333321 INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS VERPAKKINGEN OVERZEE RIJKSVERHUIZERS Hoofdstraat 47B-5091 AB 's-Gravenmoer Telefoon 013 - 670526 - 674796 Programma dinsdag 6 maart 1990: - warming-up - 2 balspelen - rekoefeningen Plaats: Sportzaal De Vonder Tijd: van 10.15 tot 11.15 uur Kosten: fi,— per persoon. Voor meer informatie kunt u terecht bij P. Wolfs, telefoon 2210. Wij hebben voor u div. opruimings partijen tegels o.a. 50/50 wit gespikkeld, 50/50 glad grijs, 50/50 grijs B keus, 30/30 vanaf 80 cent. Ook alle soorten grinttegels. Frans Rooyak- kers, Heiligenboom 3, Tel. 3469. Wij hebben 80 verschillende Terra Cotta potten, ook echte Chinese potten en vazen. Frans Rooyakkers, Heiligenboom 3, Tel. 3469. Basiscursus Personal Computer. In 5 lesa vonden maakt u stap voor stap kennis met de computer en zijn mogelijkheden. Groepjes van max. 3 pers, zodat persoonlijke aanpak en be- geleidingis gegarandeerd. Voor inlichtingen bel 04243-3574. Lieve enthousiaste oppas gevraagd voor 2 meisjes van 2'/? en 1 jaar. 3 Middagen p.w. Bi. o. nr. 610 van dit blad. V V V Voor kinderen, die voor het eerst de school gaan bezoeken, voor hun ouders/verzorgers en ande re belangstellenden, wordt op alle scholen een OPEN DAG "ehouden en wel op: Dinsdag, 13 maart a.s. van: 09.00-12.00 uur 13.00-17.00 uur 18.00-20.00 uur te zien in het weiland ten zuiden van het kasteel; het woord Laer betekent open ruimte in een bos. Rondom het kasteel vindt u heel oude bomen: ei ken, beuken, platanen en linden. Let eens op die mooie oude beuken. Veel mensen ’hebben iets’ met bomen. De beuk is dan ook een aantrekke lijke boom. Hij heeft een fraaie bouw, mooie rechte ronde stam met een gladde bast. Die stam blijft ook glad, zelfs de oude beuken rond Neme- laer laten nog geen rimpeltje zien. De bast van de beuk is wel dun, zó dun, dat bij direkte straling van de zon er ’zonnebrand’ kan ontstaan. Op na tuurlijke wijze beschermt de koningin van het bos zich hiertegen. De takken waaieren breeduit naar beneden en zorgen ervoor, dat de stam niet te veel direkt zonlicht krijgt. Ook de doorgescho ten beukenhaag in de kasteeltuin is grappig om te zien. De gids zal u hierover vast wel zijn ver haal doen. De start is om 14.00 uur op zondag 4 maart voor het kasteel bij Haaren. informatie-avond zullen organiseren, waarop u ruimschoots de gelegenheid krijgt op de hoogte te raken over het hoe en waarom van ’De Biene- kebolders’. U heeft dan nog een week de tijd om ook informatie in te winnen bij een of meerdere andere scholen, zodat u op dinsdag 13 maart in staat bent uw kind op de school van uw keuze aan te melden. Het is ons bekend dat een aantal ouders hun kind al op een van de scholen heeft aangemeld, omdat u daar in een eerder stadium door een van de an dere scholen benaderd bent. Ook al heeft u uw kind al op een van die scholen laten inschrijven, dan nog bent u vrij om onze informatie-avond te bezoeken en om alsnog uw aanmelding te ver anderen. Wij nodigen u dan ook van harte uit om op dinsdag 6 maart a.s. om 20.00 uur aanwezig te zijn in ons gebouw aan de Prinses Margrietstraat 1Wij verzorgen dan voor u een kompleet pro gramma, waarin u in de gelegenheid bent de school te bezichtigen, kennis te maken met het onderwijskundig personeel, op de hoogte ge bracht wordt van onze uitgangspunten en doelstellingen, te weten komt hoe we het onder wijs georganiseerd hebben, onze leermiddelen kunt bezichtigen en ervaringen uit kunt wisselen met ouders, die al kinderen op onze school heb ben zitten. Graag tot dan en mocht u besluiten uw kind op ’De Bienekebolders’ te plaatsen dan bent u op dinsdag 13 maart tot 22.00 uur ’s avonds of el ke gewenste andere dag daarna van harte welkom om uw kind in te komen schrijven. Het team van Openbare Basisschool ’De Bienekebolders’ Een heel klein beetje is dit gegeven ook van toe passing op de onderwijssituatie in Moergestel. Door de komst van de Openbare Basisschool ’De Bienekebolders’ is er voor de ouders de mogelijk heid ontstaan om voor hun kinderen te kiezen uit twee vormen van onderwijs. Zoals bekend zijn er in Moergestel drie basis scholen, die zich bij het geven van onderwijs la ten inspireren door de leer van Jezus Christus. Dit zijn de Rooms-Katholieke basisscholen. ’De Bienekebolders’ echter maakt geen keuze met betrekking tot een levensbeschouwelijke richting, maar staat open voor kinderen van ouders met allerlei verschillende geloofsovertui gingen en levensbeschouwelijke opvattingen. Er is dus automatisch op onze school sprake van een heel breed aanbod op dit terrein. Uiteraard zijn er nog veel meer verschillen. Geen van de vier basisscholen is in onderwijskundig en opvoedkundig opzicht hetzelfde. Zonder de be doeling te hebben in concurrentie te gaan met een van de andere scholen, vinden wij het onze plicht de ouders met nieuwe schoolgaande kinderen op de hoogte te brengen van onze manier van onder wijs geven. Hopelijk doen dat onze collega- scholen ook, zodat u in staat bent zich een eer lijk beeld te vormen van iedere school afzonder lijk om daarna een verantwoorde keuze te kun nen maken en te beslissen binnen welke school uw kind het beste tot ontplooiing zal komen. Im mers elke ouder wil zijn kind het beste meegeven. Voor ons is het onmogelijk op doeltreffende wijze informatie te geven op de dag van aanmelding zelf. Wij hebben daarom in overleg met de direc ties van de andere scholen besloten, dat wij een Weekenddienst artsen: Alléén voor spoedgevallen: Weekend 3 maart: P. Terwindt, telefoon 04243 1204 Voor Oisterwijk: (04242) De diensten in Oisterwijk gelden van zaterdag 7.30 tot zondag 7.30 uur en van zondag 7.30 tot maandag 7.30 uur. zaterdag 3 maart: C. van Exsel. Lind 73. telefoon 04242 82010 zondag 4 maart: E. Bicker, Groenstraat 75, telefoon 04242 88805 Pastorie Moergestel, tel, 04243-1340 Weekenddienst pastorieën: Bel 2320: Klooster St. Stanislaus Huisartsenlaboratorium Tilburg e.o. Elke dinsdag van 9-10 uur in het W GKruis gebouw, Pr. Beatrixstraat 27. Ponsplaatje ziekenhuis meebrengen Kruisvereniging, Pr.Beatrixstr. 27, tel. 1594 Wijkverpleegkundigen: spreekuur: ma. t/m vr. van 13.30-14.00 u. Inschr. voor kraamhulp na tel. afspraak tijdens spr.uur. Kraamhulp aanvragen vóór de 4e maand van de zwangerschap. Buiten het spreekuur is de kruisvereniging voor dringende hulpvragen 24 uur per dag bereikbaar onder tel.nr. 013-635530. Openbare Bibliotheek, tel. 04243-2243 Openingstijden: ma. en vr. 15-20 u.; di.endo. 15-17.30 u.; wo. 14.30-17.30 u; leeszaal: di. en do. 10-12.30 u. Spreekuur verloskundigen: elke 2e en 4e woensdag van de maand van 9.30-10.30 uur volgens afspraak Spreekuur Alg. Maatsch. Werk: St. Jans- plein 7, tel. 1169. Mich van Hees en Marit v/d Boer, Spreekuur: ma., di., do en vr. van 9-10 u., wo. alleen telefonisch op tel. 1169 Bij spoed buiten kantooruren: THD-Tilburg: 013-433584 Spreekuur Gezinsverzorging: St. Jansplein 7, tel. 3649 (Mevr, v/d Wiel) dinsdagmorgen van 9.00-10.00 uur. Oud papier: route west: v. Rijckevorsellaan, Hoefkens, Prinsessenbuurt en de straten aan die kant van Moergestel. Het belooft a.s. zondag 4 maart al een echte len- tewandeling te worden. Als we om ons heen kij ken is dat overal te merken: de eerste voorjaars- bloeiers, de knoppen aan de bomen, de hazelaar is zelfs al weer bijna uitgebloeid! Alhoewel de daglengte grotendeels bepalend is voor de aanzet van lentegroei, de warme januari maand heeft hier zeker een handje aan meegehol pen. Dinsdag 20 februari al een maximum tem peratuur in Brabant van 20 graden C. Maar goed, je weet maar nooit, a.s. zondag kan het ook wel weer flink koud zijn. De lente komt er in ieder geval aan. De wandeling vindt plaats rond kasteel Neme- laer. Het Landgoed Nemelaer ontleent haar naam aan het riviertje de Nemer, dat achter het kasteel stroomde. De oude bedding is nog goed verplicht zou zijn. Voor zover mogelijk wordt de ze voorkeur gehonoreerd. Het volledig opheffen van de indelingsgebieden kan onderwijskundige en organisatorische problemen met zich mee brengen. Van belang is nog te melden, dat een kind van vijf leerplichtig is. Het wordt echter al vanaf het vierde jaar tot school toegelaten. alléén geplaatst bij kontante betaling! Verkoop van schilderijen en schilderijlijsten; aluminiumlijsten in alle maten en kleuren Galerie Er ica, Ericastraat 3, Oisterwijk, tel. 04242-84228 en 88763. Openingstijden: ma., wo. en do. 13.00-18.00 u: za. 13 00-16.00 u. Andere tijden op afspraak. B Jubileum of verjaardag? •^1 n Kadobon de beste keus! 1^ Winkeliersvereniging Moergestel lVerkrijgbaar bij de Rabobank. Degelijk schoorsteen vegen; riool ontstop pen met hogedruk en alle voorkomende werk zaamheden: 'De Klusjesman’, Langvennen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 04242-83937. Voor ’n massief eiken eetkamertafel, salon tafel, etc. F. Roozen Massief Eiken Meubelen, Pr. Irenestraat 7, Moergestel, tel. 04243-1785. Wilt u een fiets of bromfiets kopen? Dan eerst bij Schepens Tweewielers binnenlopen! De zaak met de vele aanbiedingen en z'n nèt iets betere service! Hoge rente bv.: 1 jaar vast 71/4°/o; 5 jaar vast 73Ao/o; maxi-vrij rek. (snel op vraagbaar): 51/4°/o; Topvrijrek. (minimaal saldo f 10.000,-, direct opvraagbaar) 6’/2°/o. CVB-Bank met onbegrensde mo gelijkheden. Edithe Smolders, Kerckackerstraat 13. Kasuren: ma. en do.: 19.00-20.00 u. en na tel. af spraak. Tel. 3753 (kasuren tel. 1832). Het onderwijs aan onze drie basisscholen richt zich op de voortgaande ontwikkeling en de totale vorming van ieder afzonderlijk kind. Elke school heeft een eigen schoolwerkplan en daarin zijn o.a. de organisatie en de werkwijze van de school opgenomen. De school stelt de hulp en de mening van de ouders/verzorgers zeer op prijs. Daartoe zijn er per school, een Ouderkontaktgroep en een Me dezeggenschapsraad ingesteld. Heel belangrijk is het persoonlijk kontakt tussen ouders/verzorgers en leerkracht. De ’Stichting het Katholieke Schoolbestuur van Moergestel’ is verantwoordelijk voor de drie katholieke basis scholen: Boszicht, Graaf van Ursel en Hertog Jan. Zaken zoals personeel, financiën, gebouwen en kontakten met gemeente en diverse andere in stanties worden door het bestuur behartigd. Het bestuur streeft naar drie gelijkwaardige ba sisscholen en hanteert daarbij per school een in- stromingsgebied. Bij de indeling wordt er van uitgegaan dat kinderen uit één gezin op dezelfde school komen. In overleg met de Medezeggenschapsraden is echter besloten, dat ouders/verzorgers, die hun oudste kind aanmelden, een andere school kun nen opgeven dan volgens de indelingsgebieden Wijouderling voor Moergestel: J. Krijger, Wil- demanstraat 48, Oisterwijk, tel. 04242-15331. Op zondag 4 maart is er om 10.15 uur dienst in de Kerkstraat. Voorganger is ds. Roobol. Deze eerste zondag van de veertigdagentijd ho pen wij met elkaar avondmaal te vieren. De le zing uit het oude testament zal zijn: Exodus 3 en 4 (gedeelten daaruit) Door twee leden van de jongerengroep zal mu ziek gemaakt worden: Miraim van Burken (dwarsfluit) en Rene Willems (piano). In de Voorhof is er crèche. Ook is er kinder- en jeugdkerk in de Voorhof. Agenda: Op donderdag 1 maart vergadert de Liturgie- groep in de kamer van Maria van der Touw (Eli- sabethziekenhuis, afd. E2, kamer 26). Op vrijdag 2 maart is er Soos voor de jongeren van 12-18 jaar in de Voorhof. Aanvangstijd 20.00 uur. Toegang 2,50. Introducees zijn welkom. |In de maand maart zal er weer een groothuisbe- zoek worden gehouden in alle wijken van onze gemeente. U zult daar binnenkort een uitnodi ging voor krijgen. IDs. Roobol is dagelijks te bereiken tussen 13.00 len 14.00 uur (tel. 04242-82175). Eerste zondag van de Veertigdagentijd Preek: Pastor H. van den Broek ZATERDAG 19.00 uur: Hoogmis. Jgt Cornelia Hermans-Pijpers; Petrus Wolfs en Hendrika Pij nenburg en Bart znn.; Mgd Helena Willems- Persoons; Jacques van Herck; Gerard Willems e.v. Josina van Nistelrooij; Jgt Hein Verhagen e.v. Cornelia van de Wiel; Overl. fam. van den Boogaart-van den Meijdenberg; Jgt Frans van de Schoot e.v. Wilhelmina van de Wiel; Rinus van der Zanden. ZONDAG 10.00 uur: Mgd Christ Donkers e.v. Gijsberdina Wijgerde; Petrus en Barbara van Remunt-Roosen; Bertha den Otter-Smits; Jgt Cornelis Ketelaars e.v. Adriana van de Wouw; Ties Hermus e.v. Ans van Doormaal. 11.30 uur: Simon van Breda e.v. Maria Ver- mulst; Martina Rijnen-Kouwenberg; Elisabeth Wolfs-de Bresser; Adrianus van der Zanden- Kollenburg; Jan van Elderen; Wilhelmina van Esch-Smits. DINSDAG: Mgd Maria de Kort-van Haaren; Mgd Anna Grijsbach; Mgd Johanna Lammers- van Berkel; Cornelis van Dijk e.v. Jacoba van de Wouw; Jgt Lambertus en Clasina Smits- Mutsaars DONDERDAG: Mgd Maria Wolfs-Nooijens; Mgd Adrianus de Beer; Mgd Maria van Elderen- van lersel; André Pape e.v. Jacomien van Lies hout; Jan en Anna Ketelaars-van der Velden. Vrijdag 14 uur: Huwelijk van Ad van Gooi en Annie van de Ven. Maandag: Ouderavond Eerste Communie Dinsdag: Parochievergadering Deze zondag om 14.00 uur: Plechtige doopvie ring van Natalie Willems en Maud op 't Hoog.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 2