a DINSDAG met CARNAVAl ir BOERENMIDDAG 5?l' Uit Moergestels verleden En I Klaanten van ’t Kapperke kèken altij blij 40 Vrouwen 60 Fotogroep De énige échte 11.00 uur: ontbijt f 7,50 p.p. voordracht; diverse boerenspelletjes VOOR DE KLEINTJES: gratis limonade gratis snoep uit grootmoeders tijd Wij gaon meej Karnaval ók ’n paor daogen blij kèken, deurom zèn wij tot en met woensdag 28 februari gesloten! Moergestelfiflb Heel Moergestel naar ’t Boerebal? 5^ er J I SCHOOLSTRAAT 2A MOERGESTEL TELEFOON 04243-3162 SPORT OVERDAG w L i Billik, PAGINA 7 j*. O Programma dinsdag 27 februari 1990: - Geen Sport Overdag i.v.m. carnaval Plaats: Sportzaal De Vonder. Tijd: van 10.15 - 11.15 uur. Kosten: 3,— per persoon. Voor meer informatie kunt u terecht bij P. Wolfs, telefoon 2210. Elke eerste en derde dinsdag van de maand, dus voor de maand maart zijn dat 6 en 20 maart, ’s middags van 14.00 tot 16.00 uur, houdt Vido haar inloopmiddagen. Vrouwen in de middenleeftijd die hierover wat meer informatie willen, zijn van harte welkom op het adres: Gasthuisring 51 te Tilburg. Telefonische inlichtingen onder de nummers: 554571 en 673062. Het Comité Boerebruiloft heeft de zaak in kan nen en kruiken voor ’t boerebal, dat de hoofd moot zal zijn van carnavalsdinsdag in Moer gestel. Er zijn de laatste weken veel handen uit de mou wen gestoken en goede ideeën bedacht. Het ziet er naar uit dat ’t boerebal, dat de hele middag en avond van de 27e februari in beslag zal ne men, een echt nieuwe belevenis wordt. Zoals eer der in dit blad al werd medegedeeld meende het organiserend comité na 4 boerebruiloften in suc cessie, eens een overstap naar een ander evene ment te moeten maken. Om de schwung erin te houden. En natuurlijk zonder afbreuk te doen aan de onvervalste boeren- en boerinnenbondse sfeer. En met voor ’t volgend jaar weer ’n brui loft in het achterhoofd. Het programma voor de dag ziet er veelbelovend uit. Nadat de organiserende boerenfamilie, met het eerste bruidspaar Ton en Grietje uit 1986 in hun midden, de Brabantse koffietafel in ’De Veerkes’ heeft gebruikt met het doel een aloude traditie uit te beelden, komt vanaf 15.00 uur de folklore pas goed op gang. Dan verzamelen zich namelijk alle vier de bruidsparen van de perio de 1986/1989 met hun grote families en verdere aanhang in ’De Veerkes’ aan het St. Jansplein. Iedereen hoort erbij, familie of niet, wel of niet van boerenstand. Als ze maar op een fijne ma nier willen carnavallen en zijn aangekleed voor het boerebal. Dat geeft een samenloop van brui den en bruidegommen, ouders, peetouders, ooms en heerooms, tantes en tante nonnekes. Van rijke pronkende boeren en dito boerinnen van de vette klei in hun opzochtige hereboers- kledij tot armzalige keuteraars van de zandgron den in hun sjofele plunje. Een verbroedering van rangen en standen. En ook een kleurrijk schouw spel. Er zal weer veel te kijken zijn. Misschien nog een enkele echte Brabantse poffer en in elk geval veel originele boerenmutsjes, -hoeden en klakken. En verder jassen, broeken, vesten, ja ponnen, schoeisel en andere kledij, zoals onze overgrootouders die droegen voor een feest in het Moergestel van vroeger. Met alle bijbehorende sieraden. Er is de laatste jaren heel wat verza meld door de boerebruiloftenthousiastelingen. Na de opwarming bij ’De Veerkes’, met muziek van een heus draaiorgeltje en een boerenblaas kapel wordt om 16.00 uur en onder muzikale be geleiding vertrokken naar balzaal Hans de Brou wer. Dan moeten de balgangers de mensen in de straat maar eens laten zien hoe origineel ze voor de dag kunnen en durven komen. Zullen Driek en Anna hun gerij inspannen? Zijn er klompendansers in actie? Komt Kaatje met de geit en Cato met de kreugel? Om 16.15 uur begint bij Hans de Brouwer het eerste Moergestelse Carnavals Boerebal in het ca- fégedeelte, dat tijdelijk wordt verplaatst naar de zaal waar de deelnemers een maaltijd kunnen nuttigen onder het doorgaan van de muziek. Er is voor iedereen brood met zult, erwtensoep, ’n broodje rauwe en ’n broodje gekookte ham, ’n eitje toe en koffie. Alle camavalvierders die in Moergestel hun plezier zoeken worden hiervoor uitgenodigd. De entreeprijs is f 7,50. Daar hoeft dus niemand voor weg te blijven. Toegangskaar ten verkrijgbaar bij Groentehal ’Crisje’, slagerij Franken en Herberg ’De Veerkes’. Het Comité Boerebruiloft «SMW Deze keer kregen we ’n foto van Wim Spaninks, Kruysackerplein 7. ’n Plaatje... Rechts op de foto Jan van de Loo (destijds beter bekend als ’Jan Tok’) met naast hem Nol van de Loo. Deze laatste moet een bijna perfect vendelier geweest zijn die er niet voor terug deinsde om met het vaandel tussen de tanden te vendelen... De foto zou gemaakt zijn na 1926 in de ’Bokkenhoek’. Donderdag 22 februari a.s. is er weer een bijeen komst in ’Den Donk’, aanvang 20.00 uur. Deze avond zal Jan Geerts wederom zijn vakan tiedia’s tonen. Ander fotowerk blijft natuurlijk altijd welkom. Tot donderdagavond. CAFE 7 CENTRUMf "MOERGESTEL NIEUWS-' - WOENSDAG 21 FEBRUARI 1990 ^y sf 1 Wcli Si lil .A v w X

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 7