VOOR AL UW REIZEN! uality REISBURO ravel I 1 Assurantiekantoor Onze tweede kandidaat aan het woord RAAD EN DAAD 21 maart: gemeenteraadsverkiezingen Bibliotheeknieuws mart raaimakers Carnavalsconcert Moergestel De Hulpcentrale/ SOS-dienst Tilburg zoekt vrijwilligers omroep -• brabant Joost Wagenmakers GEOPEND: maandag t/m donderdag van 9.00-18.00 uur; vrijdag van 9.00-19.00 uur; óók op zaterdag van 10.00-14.00 uur. Veel carnaval bij Omroep Brabant ELLEN HONIG reisadviseuse Schoolstraat 11 5066 EC Moergestel Tel.: 04243 - 2020 Fax: 04243 - 2629 'Moergestel is een kleine, fijne, zelfstandige gemeente. Dat moet zo blijven. Moergestel moet een leefgemeenschap zijn waarin het aantrekkelijk is om te wonen, te werken en te vertoeven. Binnen de beperkte financiële mogelijkheden van dit moment wil de WD het dorp een ander aanzien geven. Dat kan niet in vier jaar. Wel moeten we nu al de wegen uitstippelen waarlangs gefaseerd een fraaie, goed bereikbare dorpskern, met voldoende winkel-en parkeervoorzieningen, kan groeien. Voor woningbouw en industrievestiging zijn op dit moment de mogelijkheden zeer beperkt. Door de woningbouwcontingentering (waarop de gemeente nauwelijks invloed heeft) is het niet mogelijk in de woningbehoefte van de eigen bevolking te voorzien. Vooral voor jongeren en ouderen is dat een probleem. De WD vindt dat het beleid op deze punten, mede in regionaal verband, dringend moet worden bijgesteld. We moeten, wat betreft woningbouw, perspectieven kunnen bieden aan onze inwoners. En we moeten, vanuit werkgelegenheidsoogpunt, schone bedrijven ruimte voor vestiging kunnen bieden. Dat is voor de WD bepalend voor de kwaliteit van ons wonen en werken en beslissend voor de toekomst.' Vindt u dat onze ideeën ook uw ideeën zijn, stem dan op 21 maart LIJST 4 J Telefoon 04243 - 2280 2218 Fax 04243 - 2629 PAGINA 5 A4 postbus 108 - 5600 ac eindhoven verzekeringen - hypotheken - financieringen Zaterdag 24 februari zendt Omroep Brabant evenals vorige week zaterdag weer een extra uur met Brabantse carnavalsmuziek uit. Het is een selectie van het materiaal dat naar de verschillende studio’s van Omroep Brabant werd gestuurd. Voor de mensen die niets aan carnaval doen toch een gelegenheid om iets van de sfeer te proeven. Het extra uur kunt u beluisteren van 13.00 tot 14.00 uur. Uiteraard staat het zondagprogramma van Om roep Brabant zondag 25 februari ook in het teken van carnaval. Van 10.00 tot 11.00 uur en van 12.00 tot 13.00 uur volgt Omroep Brabant de ak- tuele camavalsgebeurtenissen op de voet. Ver schillende verslaggevers zullen reportages verzor gen van diverse evenementen die op dat moment aan de gang zijn. Die reportages zullen worden afgewisseld met Brabantse carnavalsmuziek en met een ludieke bijdrage van de Contente Mens die voor deze middag in de huid van de tonpra- oter kruipt. Omroep Brabant, zaterdag 24 februari: 13.00-14.00 uur; zondag 25 februari: 10.00-13.00 uur en 18.00-19.00 uur. De bezoekers van het carnavalsconcert van het afgelopen jaar zullen met ons van mening zijn dat dit evenement een grandioos succes is geweest. Het spreekt dan ook voor zich dat het een vervolg gaat krijgen. Zoals reeds aangekondigd op het oudejaarscon- cert zal onze Koninklijke Erkende Muziekvere niging Harmonie ’Prinses Juliana’ wederom haar medewerking verlenen om van donderdag 22 fe bruari een ware muziekhappening te maken. Onder leiding van hun dirigent, de heer Her mans, is men dan ook al druk doende enige car navaleske nummers in te studeren. Na het optreden van onze harmonie zal de avond een vervolg krijgen door het allroundorkest ’Ma scara’. Kaarten a 5,- zijn te verkrijgen bij Café ’t Draaiboompje, café ’t Centrum, café-rest. de Brouwer, SparMart, Pryrna Denissen, Wijndo- mein ’In den Korenmaaier’, Groentehal Crisje en van Dijk Stoffen. Naast het beleven van een genoeglijke avond, waarop u uiteraard gekostumeerd wordt ver wacht, steunt u het gezamenlijke initiatief van Harmonie ’Prinses Juliana’ en carnavalsvereni gingen ’De Dors(t)vlegels’, ’Durdraaiers’ en ’Pierewaaiers’, om een origineel carnavalsconcert tot een vast onderdeel en hoogtepunt van de Moergestelse carnavalsviering te maken. ■MOERGESTEL-NIEUWS - - WOENSDAG 21 FEBRUARI 1990 De Hulpcentrale/SOS-dienst zoekt handige, be trokken en praktisch ingestelde mensen die over voldoende tijd beschikken om allerlei klussen te klaren. Het gaat om het verrichten van karweit jes in huis zoals witten, behangen, maar ook om vervoer per auto, boodschappen doen en eenvou dige huishoudelijke klussen. De vrijwilligers van de Hulpcentrale worden al leen ingezet als familie, kennissen en de profes sionele instellingen niet kunnen helpen. De hulpvragers zijn ouderen die zelf niet meer in staat zijn om hun huis op te knappen. Het kan ook gaan om mensen wiens levensomstandighe den onverhoopt gewijzigd zijn op grond waarvan zij genoodzaakt zijn te verhuizen. Vaak beschik ken zij over een minimum aan praktische en fi nanciële mogelijkheden. Hebt u belangstelling? Bel dan de Hulpcentrale! Ons telefoonnummer is 013-433584. negen personen. Op dit moment zijn er TWEE VACATURES waarvoor kandidaten worden op geroepen. Het vervolg van dit artikel wil u enig inzicht ge ven in het reilen en zeilen van de bibliotheek. De doelstellingen van de bibliotheek zijn: - een goede voorziening in stand houden; die voor alle inwoners bereikbaar en bruikbaar is; - aanschaf, ordening en uitlening van materialen, die voldoen aan en afgestemd zijn op de wen sen van de plaatselijke bevolking; - het bieden van mogelijkheden tot het lezen van materialen in de bibliotheek of het raadplegen van informatie; - het geven van inlichtingen aan de gebruikers, individueel of in groepsverband uit en over ma terialen. In 1989 leidde dit tot de volgende concrete gege vens. Bij een leden-aantal van ruim 1800, waar van 650 onder de 17 jaar, werden 83.000 uitlenin gen geregistreerd. De aanwezige collectie be draagt 12.200 boeken. Naast boeken bezit de bibliotheek een groot aan tal tijdschriften, audiovisuele materialen (geluid scassettes, dia-series, talen-cursussen), brochu res en speelleermaterialen. De bibliotheek heeft in 1989 11 klasse-bezoeken georganiseerd. Daarnaast werden veel activitei ten uitgevoerd om de bibliotheek (nog) meer be kendheid te geven aan de plaatselijke bevolking, zoals het plaatsen van artikelen in de pers, het uitgeven van aanwinsten-lijsten, aandacht voor de Kinderboekenweek enz. De bibliotheek heeft een vrijwillige overeen komst van dienstverlening gesloten met de Pro vinciale Bibliotheek Centrale (P.B.C.) in Til burg. Hierin is o.a. bepaald, dat de P.B.C. naast een beleidsvoorbereidende taak ook een beleid suitvoerende taak heeft. De medewerkers van de bibliotheek zijn in dienst van de P.B.C. Het Stichtingsbestuur is verantwoordelijk voor het plaatselijke beleid. Tenminste vier maal per jaar wordt een bestuursvergadering gehouden. De samenstelling van het bestuur moet volgens de statuten voldoen aan de volgende eisen: - zoveel mogelijk de sociaal-kulturele structuur van de gemeente weerspiegelen; - voor eenderde deel bestaan uit personen die ter benoeming door de medewerkers zijn voorge dragen. Alleen zij die meerderjarig zijn én woonachtig in Moergestel kunnen worden benoemd. Van toekomstige bestuursleden wordt nog ver wacht dat zij zowel enige bestuurlijke ervaring als enig inzicht in bibliotheekwerk hebben. Een goede opbouw van het Stichtingsbestuur is belangrijk om beleid en dienstverlening zo goed mogelijk af te kunnen stemmen op de wensen en eisen van de Moergestelse bevolking. Informatie over deze bestuursfuncties worden u graag verstrekt door Jolanda Jansen, hoofd van de bibliotheek, telefoon 2243, tijdens openstel- lings-uren, of door J.A.C. Vos, voorzitter van het Stichtingsbestuur, telefoon 1866. Heeft u interesse? Reacties ontvangen wij bij voorkeur schriftelijk binnen twee weken op het volgende adres: Mevr. Tineke Schoenmakers, Secretariaat Stichtingsbestuur O.B., Kriekenakker 23, 5066 MJ Moergestel. De Openbare Bibliotheek Moergestel is bij veel inwoners van onze gemeente goed bekend. Zo wat één op de drie inwoners is lid van de biblio theek en daarnaast komen veel Moergestelnaren regelmatig hun krant of tijdschrift lezen. Maar bij lezen alleen hoeft het niet te blijven. Het Stichtingsbestuur Openbare Bibliotheek Moergestel bestaat uit minimaal vijf en maximaal t'.ii Schoolstraat 11, 5066 EC Moergestel Postbus 80, 5066 ZH Moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 1990 | | pagina 5